Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: Kto tu rządzi?

Szanowni Państwo!

Okres świąteczny powinien być radosny, ale skoro mamy trochęwolnego czasu, to może warto go wykorzystać na refleksje o rzeczywistości, w której przyszło nam żyć tu i teraz.Wyobrażam sobie, że na przykład Nowy Rok 1939 obchodzono hucznie i beztrosko. Nikt nie zatruwałsobie zabawy ponurymi wojennymiprzepowiedniami. Teraz też nie powinniśmy się martwić na zapas, zwłaszcza o sprawy, na które nie mamy wpływu. Polityka jednak do nich nie należy, nie jest zrządzeniem losu, a wynikiem różnych udanych i nieudanych przedsięwzięć. W demokracji mamy prawo domagać sięrzetelnej wiedzy i żeby nasze racje zostały przez rządzących wysłuchane.

Zadajmy sobie prowokacyjne pytanie: kto nami rządzi? Rząd w Warszawie, czy może w Brukseli, Berlinie, Moskwie, Waszyngtonie lubTel Awiwie? Zrzędliwi twierdzą, że nie jest nim rząd w Warszawie.Zapewne agenturobcych i nieprzyjaznych nam państw, ma wpływ na różne pociągnięcia naszego rządu. Wierzę jednak, że nadal naszego.

W felietonie zatytułowanym Policjanci i złodzieje sugerowałam, że alternatywą dla Zjednoczonej Prawicy mogliby być Narodowcy. Spotkałam się jednak z zarzutem, że ci ostatni są prorosyjscy. Nie mam na ten temat wyrobionego zdania. Wdzięczna będę za wskazanie prorosyjskich wypowiedzi Narodowców, jak i zaprzeczających tej tezie. 

Na razie trzymajmy się tego, co mamy, czyli PiS-u, bowiem Totalna Targowica nie zasypia gruszek w popiele. Przywracanie do łask bolszewickich patronów ulic w Warszawie to niby drobiazg, ale wymowny. Niech nas nie zmylą błazeństwa płynące zarówno z Zachodu, jak i ze Wschodu. Głupota połączona z chytrością to mieszanka piorunująca.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

Ad. Cel czy środek?49/2018 (390)

Szanowna Pani Małgorzato

Pieniądz – czy to cel czy środek? Okres przedświąteczny nie bardzo mnie nastraja by ten temat rozwijać – to raz , dwa – niezbyt sprawnie poruszam się w finansowym sektorze, zwłaszcza w meandrach jego funkcjonowania. Myślę, że ta niekompetencja jest udziałem większości ludzi zamieszkujących naszą planetę. W związku z tym na chwilę pochylę się nad tym problemem. Jest zagadką odgadnioną dlaczego niewiedza związana z funkcjonowaniem sektora finansowego ma być powszechna i utrwalana w społeczeństwie. W końcu, jeżeli się chce kogoś skutecznie finansowo „oskubać” to trzeba spełnić przede wszystkim dwa warunki – sprawić by delikwent zupełnie nie wiedział z jaką materią ma do czynienia, po drugie, by był przekonany, że to on robi „biznes” życia. Wydaje się, że ten drugi warunek jest trudny do spełnienia. Nic podobnego. Jest charakterystyczne, że miłościwie nam panująca ideologia lewicowo-liberalna kształtuje w ludziach wiele „cnót”, wśród których jedną z najważniejszych jest przekonanie, że są inteligentni, mądrzy z definicji. Szczodrze wyposażeni przez naturę w tym zakresie, nie mogą przecież stać się ofiarami oszustwa. Słowem, przepełnieni pychą i przekonaniem, że są cwańsi niż „reszta świata”, tracą czujność. Wówczas taki bankster, czy też inny finansista zrobi z takim osobnikiem „co swoje” mile się do niego uśmiechając. Wniosek – trochę dystansu do samego siebie i skromność (cnoty promowane przez chrześcijaństwo) pozwolą uniknąć bycia frajerem na własne życzenie.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Teatrzyk Zielony Śledź 
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Korek, worek i …

Występują: Helga i Wańka

Wańka: Ta cholerna nadzwyczajna kasta przegina pałę.

Helga: W czym? To przecież prawie sami nasi ludzie!

Wańka: Utrudniają werbunek nowych agentów.

Helga: Nie bądź zachłanny. Wasi ludzie decydują przecież o wszystkim.

Wańka: Otóż tylko tam, gdzie was nie ma.

Helga: Gramy przecież do jednej bramki.

WańkaWłaśnie, wam też powinno zależeć na werbunku nowych ludzi.

HelgaA w czym konkretnie ten ich, pożal się Boże, wymiar sprawiedliwości przeszkadza?

WańkaW upowszechnianiu przekonania, że kradzież to tylko roztargnienie, pijaństwo to chwilowa niedyspozycja, a pedofilia to postęp.

HelgaO, przepraszam. Gender wyróżnia dwie opcje – tolerancję, której należy uczyć od niemowlęctwa, i pedofilię, której dopuszczają się wyłącznie księża katoliccy.

WańkaNie chodzi o detale. Wiesz, kogo werbuje się na tajnych współpracowników?

HelgaOświeć mnie.

WańkaNie słyszałaś o zasadzie – korek, worek i rozporek?

HelgaA konkretnie co to znaczy?

WańkaDobry agent to pijak lub narkoman, łasy na pieniądze i seks.

Helga: Jasne, i co z tego wynika?

Wańka: Z chwilą, kiedy chciwość, rozwiązłość i uzależnienia stają się powodem do dumy, haki przestają działać!

HelgaNo, rzeczywiście!

KURTYNA

 

Szanowni Aktorzy!

Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź. 

Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

 

Chętnych do współpracy

proszę o bezpośredni kontakt 

mtodd@mtodd.pl

 

18 komentarzy

 1. A to ciekawe jak to wyszło ” szydło z worka ” ? czy można być jednocześnie wybranym radnym i wice Burmistrzem ???.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 2. Prokuratura Krajowa rozszerzyła wczoraj zarzuty postawione żonie posła Stanisława Gawłowskiego, Renacie. Chodzi o przestępstwo prania brudnych pieniędzy w związku z próbą legalizacji fikcyjnego zakupu apartamentu w Chorwacji. Śledczy podejrzewają, że apartament był łapówką, którą przyjął poseł Gawłowski.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

 3. Babcia to jak Kasandra wieszczy.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 4. Od stycznia tego roku nie istnieje już gmina Ostrowice w województwie zachodniopomorskim. Licząca 2,5 tys. mieszkańców gmina została zadłużona na kwotę przekraczającą czterokrotnie jej roczne dochody. Stało się tak, ponieważ wójt – Wacław M. – powiązany z Platformą Obywatelską zaciągał kredyty w parabankach. Na jaw wychodzą kolejne „smaczki”, bo okazuje się, że Wacław M. w 2011 roku wspierał kandydaturę innego oskarżonego obecnie o korupcję polityka PO – Stanisława Gawłowskiego.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

 5. Ostrzeżenia trzeciego stopnia przed wzrostem poziomów morza powyżej stanów alarmowych dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego wydał dzisiaj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego ostrzeżenie jest ważne od środy, 2 stycznia od godziny 3.00 do czwartku, 3 stycznia do godziny 3.00.

  – W związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną przewiduje się na całym Wybrzeżu wzrost poziomów morza powyżej stanów alarmowych

  – poinformował IMGW.

  Ostrzeżenie również trzeciego stopnia wydano dla Zalewu Szczecińskiego i ujścia Odry (Zachodniopomorskiego). Tutaj ostrzeżenie jest ważne od środy, 2 stycznia od godziny 6.00 do czwartku, 3 stycznia do godziny 6.00.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożeń oceniono na 95 proc.

  Ostrzeżenie trzeciego stopnia, jak podaje IMGW, oznacza, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 6. Wszystkim stepniczanom : Do siego roku…!!!

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)