Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: Policjanci i złodzieje

Szanowni Państwo!

     Załóżmy, że są dwie partie: jedna policjantów, druga złodziei, to na którą głosować, jeśli się nie jest członkiem żadnej z nich? Policjanci mogą zapewnić bezpieczeństwo, a co mogą dać ci drudzy? Po dojściu do władzy pozbędą się swych wrogów, czyli policjantów i tych wszystkich, których nie udało się wcześniej skorumpować. I co dalej? A no nic. Będą okradać wszystkich, bez najmniejszych przeszkód i skrupułów. Partia złodziei nie potrzebuje żadnego programu, bo ten rozumie się sam przez się. Zjednoczenie pod sztandarem anty-PiS jest wystarczająco wymowne.

     Wszystko wskazuje na to, że na scenie politycznej pozostaną tylko dwa ugrupowania: PiS i anty-PiS. Cała reszta nie odgrywa większej roli. Wygląda jednak na to, że PiS-owi przestaje zależeć na roli przywódczej. Wierny jego elektorat na razie znosi cierpliwie upokorzenia w postaci dąsów jakichś głupich bab na stanowiskach ambasadorów Izraela i USA, toleruje wypychanie Polaków na emigrację i zastępowanie ich cudzoziemcami o podejrzanej tożsamości, jak również bezkarność aferzystów. TVP usiłuje każdą porażkę rządu przekuć w sukces, ale jak długo? Brak tolerancji dla niezależnych dziennikarzy dobrze nie wróży.

     Czy w takiej sytuacji pojedynczy obywatel ma jakieś szanse na właściwy wybór? Tak, szczególnie w takiej właśnie dwubiegunowej sytuacji. Od PiS możemy jednak jeszcze czegoś się domagać i otrzymać to, a od anty-PiS – niczego.

     Gdyby Narodowcom udało się zewrzeć szeregi, to mogłaby być alternatywa.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 

Poszukuję dobrego internisty w Warszawie

Ad. Urojenia 46/2018 (387)

Szanowna Pani Małgorzato

Problem „połykania bez przeżuwania” idei neomarksistowskiej przez społeczeństwa Zachodu powinien napawać wielkim niepokojem. Znamy już przyczyny tego zjawiska, znamy różnice dzielące Polaków w tej kwestii od społeczeństw „oświeconej” Europy, obserwujemy już pierwsze negatywne zwiastuny tego odśrodkowego rozsadzania narodów. Słowem wiemy już wiele, ale nie wiemy wszystkiego. Najważniejsze pytanie – komu tak bardzo zależy by ten eksperyment przeprowadzany obecnie na ludzkości finalizować – pozostaje ciągle bez odpowiedzi. Jedni mówią o masonach różnego rytu, drudzy o rządzie światowym, jeszcze inni, o kaście ludzi wykuwanej na elitarnych uczelniach USA (zgrupowanych w tajnych stowarzyszeniach, owładniętych fanatycznie ideologią neomarksistowską). I można by jeszcze wymieniać Komisję Trójstronną, Klub Bilderberga i kilka innych kandydatów pretendujących do miana sprawcy tego całego światowego zamieszania, prowadzącego docelowo do budowy NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA. Przestudiowanie (nawet pobieżne) historii tych ugrupowań, stowarzyszeń i organizacji oraz baczne wsłuchanie się w wypowiedzi czołowych światowych notabli w tych kwestiach, prowadzi do jednej konkluzji. Ten proces, którego elementem kluczowym jest zaimplementowanie „religii” neomarksistowskiej, ma prowadzić do totalnej „rozwałki” kultur i struktur społecznych, które ludzkość z mozołem budowała tysiące lat i sprowadzenie ludzi do poziomu egzystencji biologicznej, co w konsekwencji sprawi, że będą oni posłusznym bydłem roboczym. Ale w dalszym ciągu pozostaje pytanie – komu na tym tak bardzo zależy by ludzkość podzielić na dwie kasty – na tę nieliczną kastę uprzywilejowanych zarządców „co to wiedzą lepiej” i tę drugą kastę – zdecydowanie liczniejszą, która ma dostąpić zaszczytu dozgonnego harowania na tą pierwszą. Jest takie powiedzenie – „ten sprawcą, kto odnosi korzyści”, a więc kto jest pierwszym podejrzanym?

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Teatrzyk Zielony Śledź

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

 

Klaustrofobia

Występują: Profesor nadzwyczajny Katedry Domniemanologii Stosowanej Student

Profesor: Dzisiaj zajmiemy się pojęciem klaustrofobii. Jest to strach przed zamkniętymi przestrzeniami. Przykład: Gdy idę do monopolowego drżę ze strachu, że będzie zamknięty.

Student: Ależ panie profesorze, zamknięta, to może być apteka, szpital, cokolwiek innego, ale nigdy monopolowy! Dziecko nawet wie, że musi on być otwarty dwadzieścia cztery godziny na dobę!

Profesor: No, cóż… Rzeczywiście, ten przykład nie wytrzymał próby czasu.

KURTYNA

 

Szanowni Aktorzy!

Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź. 

Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

 

Chętnych do współpracy

proszę o bezpośredni kontakt 

mtodd@mtodd.pl

 

Źródło:

 1. http://goleniow.net.pl/news.php

5 komentarzy

 1. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w grudniu, PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 41 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu. Na PO zagłosowałoby 24 proc., na PSL – 7 proc., na ruch Kukiz’15 – 5 proc. – wynika z sondażu CBOS

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 2. Nikomu nie trzeba ublizac, wyniki wyborow mowia same za siebie. Jak powazny czlowiek ma szanowac wyborce, gdy ten dla przykladu dwukrotnie wybral kwasniewskiego na prezydenta!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 5

 3. Byłaby alternatywa do …….. zostać brunatnym krajem w środku Europy

  Przestań dzielic polaków.
  Nie ublizaj ludziom
  Takie bzdety głoś na moherowym kazaniu.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)