Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Petycja w sprawie niedopuszczenia do budowy na terenie gminy przedsięwzięcia polegającego na budowie hali produkcyjnej oraz montazu do przetwarzania sadzy

petycja_dot._przedsiewziecia_-budowa_hali_produkcyjnej_oraz_montazu_instalacji_do_przetwarzania_sadzy_przy_ul._portowej_10_w_stepni

Źródło:

 1. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/7428

32 komentarze

 1. Stan pogody : pochmurnie, temp. 3oC, aktualne ciśnienie 1010 mb, wilgotność 93%, prędkość wiatru 1m/s -to są idealne warunki do zmieszania powietrza z sadzą. I świat będzie kolorowy inaczej.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. Nie legitymuję się dowodem wdzięczności nie mam potrzeby występowania w roli obrońcy ale widzę, że
  niektórym już w oczy sądzą powiało na spotkaniu z Kroniką widziałem P.Saszę w przeciwieństwie do tych co to mają z racji siły takie kompetencje, WY nie wiecie nawet od kiedy macie już tylko nieuleczalną impotencję.Widziałem wielkie oczy tych ,którym “wdzięczność “nie pozwoliła zabrać głosu we własnej sprawie.Wybaczam 😘pewnie za milczenie dostaną dobrze płatną pracę ☻☻

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • grubas nas dawno już sprzedał
   sprawa przecież wyszła na jaw przypadkiem …

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • @zapytanie,
   Widziałam tylko pana Bogdana i pana Nowaka oraz panią, której nie znam.
   Jeśli w tej grupie był Sasza, ostatnia nadzieja białych, to mógł być mniej skromny i zbliżyć się do kamery.
   Ale, prawdę mówiąc, co na temat skomplikowanej technologii produkcji sadzy może wiedzieć ktoś bez kompetencji!
   A może nie chciał się od początku narażać Tłustemu. W każdym razie Saszę od Jacka Jacewicza dzieli milion lat świetlnych.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 3. Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Niestety Stepniczanom musi się zawalić strop na głowę aby zrozumieli że ktoś pod nimi ryje.
  W Stepnicy prawo nie obowiązuje – to chyba jasne? nie?

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

 5. Widzieliście jak się tłumaczy burymistrz na stepnica.pl?
  Wie o sprawie od dawna – pisma spływają cały czas, procedure się toczy a on … milczy 🙂
  Ale NIC nie ma do ukrycia!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 6. Dzisiaj w “Kronice” był reportaż z protestu mieszkańców Stepnicy przeciwko budowie fabryki sadzy. Albo przeoczyłam albo… protestu nie zaszczycił niejaki Sasza, “ostatnia nadzieja białych”.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 15

 7. jeżeli w tak małej gminie włodarz potrzebuje zastępcy to absolutnie nie nadaje się do pełnienia tej funkcji choć patrząc na to realnie ktos niebawem będzie musiał pomagać “balkonik” popychać😏😭

  Najlepsze: Dobre 28 Słabe 2

 8. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 5 Słabe 24

 9. na zebranie dzisiaj w GOK godz 18/30 nie liczcie, że ktoś za was garba nastawi,wystarczająco zignorowaliscie tych ,ktorzy dotychczas występowali w obronie mieszkańców.

  Najlepsze: Dobre 24 Słabe 0

  • A zebranie czego dotyczyło?

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

   • Spotkanie było czysto informacyjne dla tych którzy coś słyszeli ale nie do końca wiedzą z czym mamy do czynienia, lub chcieli dodać swoje trzy grosze, włączyć się do protestów lub po prostu pokazać że się interesują tematem.

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

    • Problem w tym źe przetwórnia nie produkuje 120 ton na dobę produktu do wysyłki tylko zużywa 120 ton na dobę WODY – oczywiście z NASZEGO wodociągu. Woda jest użyta do ZRASZANIA SADZY. Pytanie ile tej wody potrzebne jest na kilo sadzy – 20% max.? No i mamy 600 ton na dobę do wywiezienia. Pozdrawiam mieszkańców i radzę dokumenty poczytać

     Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 4

     • Właśnie o tych problemach na spotkaniach mówimy. Szukamy też osób znających się na rzeczy, mogących dokładniej wykazać nieścisłości w KIPie. Zapraszam do współpracy na rzecz Stepnicy.

      Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

     • Ktoś tu zatracił kontrolę nad logicznym myśleniem? 120 ton wody na dobę to daje roczne zużycie wody przez całą Stepnicę z Kopicami i Czarnocinem włącznie!! Ciekawe jest to “zraszanie” !! Ktoś kto zwraca komuś uwagę rzeczywiście nie kuma co czyta!!

      Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

      • 120 ton WODY NA DOBE jest w dokumentach inwestora!

       Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

       • Muszę włączyć się w tą dyskusję w dobrej wierze aby co niektórzy na sesjach nie mieli pożywki wyzywania nas “pieniaczami”. Jest faktycznie galimatias w tych pokrętnych zapisach KIP o przetwarzaniu sadzy, czy też odzysku pod postacią wytwarzania granulatu o określonej wielkości 0,5 do 3,5 mm. Wydajność tej instalacji jest deklarowana w granicach 650 kg/h (samej sadzy). Na stronie 23 KIP, jest informacja o dozowaniu 0,25 metra sześciennego na 1000kg sadzy. Na str.8, jest też podany parametr 125 Mg/dobę ale to dotyczy mieszaniny wody z sadzą stąd te informacje o rocznym zużyciu wody 15500 m3 należy traktować jako realne chociaż to i tak wielkie zużycie jak na warunki czterech studni w Miłowie. Wykazany na stronie 23, wykaz instalacji mówi o wydajności źródła czyli ile z rury może polecieć wody ale owe 5 m3/h to jest również warunek do spełnienia trudny jak na istniejącą podziemną sieć z rur azbestowych.

        Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 10. grubas wywalił petycję do kosza?
  bez czytania (jak zwykle)?

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)