Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Kontrola obywatelska – tablety po stepnicku? Ciąg dalszy absurdów…

 

Absurdy, o których Państwo przeczytali w poprzednim artykule poświęconym przetargowi na tablety, to nie koniec!

Wystarczy odrobinę poszukać i wgłębić się szczegóły wymagań dla tego sprzętu.

Pośród wielu dokładnych wymagań jest na przykład wbudowany modem 4G/LTE. Takie urządzenie zapewnia internet wszędzie tam gdzie jes zasięg sieci komórkowej. Czy Pani KOORDYNATOR planuje zajęcia z dziećmi w terenie? I naprawdę trzeba tam zabierać tablet?

Dobrze, przyjmijmy, że jednak Pani KOORDYNATOR Jolanta Jędrzejewska znajdzie jakiś mniej lub bardziej wiarygodny powód zakupu wersji z modemem LTE. Powstaje jednak pytanie – kto zapłaci za niezbędne karty SIM operatora komórkowego? Pamiętajmy, że są to stałe koszty miesięczne. Kto i z jakiego budżetu za to zapłaci – mówimy przecież chyba o latach? CZY KTOŚ W OGÓLE O TYM POMYŚLAŁ WCZEŚNIEJ? Czy może mielimy budżet dla mielenia?

Wersja z modemem LTE kosztuje ok. 1 020 a taka tylko z WiFi kosztuje ok. 790 zł. Na 52 zakupionych tabletach to różnica, bagatela, ok. 12 tysięcy złotych. Jak dają to brać! Dwanaście tysięcy złotych to niebagatena kwota i można by za nią sporo dodatkowo zrobić dla naszych milusińskich.

Na zakończenie niby drobna sprawa – szkoła kupuje tablety – a co z etui na nie? Każdy rodzic, który już zrobił dziecku taki prezent wie jak szybko tłuką się ekrany tabletów w małych rękach :-). Ale co tam! Będziemy naprawiać …

P.S. Jest jeszcze osobny przetarg na aparaty cyfrowe – te obowiąkowo mają być wyposażone w NFC (np. bezprzewodowe płatności). Ale to materiał na inny artykuł.

Źródła:

 1. https://www.amazon.co.uk/Lenovo-ZA2J0056DE-10-1-inch-Snapdragon-Megapixel/dp/B0714PLR5W?th=1

43 komentarze

 1. Czy dostawca tablecików już znany?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 2. Patrzę na to wszystko całkiem bez iluzji , są gminy gdzie burmistrz mądrze rządzi u nas tylko bruździ 😫

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 3. Członkowie sejmowej Komisji Regulaminowej Sejmu rozpatrzą w czwartek wniosek Prokuratury Krajowej w sprawie posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak powiedział poseł PiS Włodzimierz Berna …
  Areszt dla posła Gawłowskiego? Wniosek zaopiniuje Komisja Regulaminowa

  Prokurator Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej informuje Radio Szczecin, że chodzi o zarzuty dotyczące dwóch kolejnych przestępstw.

  – Jeden zarzut dotyczy przestępstwa o charakterze korupcyjnym, a drugi polega na “praniu brudnych pieniędzy”. Za jeden posłowi grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, za “pranie brudnych pieniędzy” przestępstwo zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności – powiedziała.///

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

 4. Zaraz, zaraz; to nie wszystkie dzieci stepnickie dostaną te tablety?
  A może by tak iść za przykładem szkolnictwa w Urugwaju! Dawno temu wszyscy uczniowie otrzymali od państwa laptopy, skromne, z darmowym Linuxem, ale dostali.
  Byłem pewny, że gmina realizuje jakąś obietnicę wyborczą zwycięskiego Burmistrza i nawet zdziwiłem się, że realizacja obietnic wyborczych następuje tak szybko.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 5

 5. Trudno wszystkich zadowolić, być może na zakup tabletów do szkół są środki z jakiegoś programu unijnego.Odwróćmy jednak sytuację,gmina ma okazję zakupić tablety do szkół i tego nie robi.I co wtedy państwo oportuniści? Pewnie znów podniosłaby się wrzawa, że gmina mogła ,miała możliwości,ale nie chciała, nie zakupiła tabletów do szkół. A to był jakiś program, można było wyposażyć dzieci w sprzęt, itd.itd.Pomyślcie państwo że korzystając z programów unijnych, aby otrzymać dotację, trzeba spełnić ściśle określone warunki, być może te 12.000,00 zł nie można wykorzystać dla naszych milusińskich na inny cel, jak zakup akurat tych a nie innych tabletów. Proszę , dowiedzcie się dokładnie, co to za środki,skąd te środki, a dopiero później wyrażajcie swoje opinie. Pozdrawiam zadowolonych i niezadowolonych.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 5

  • hahahahaha ale się ubawiłam wymagania unijne wskazujące na jednego producenta. Płaczę ze śmiechu. Na pewno wymogi dotacji nakazały!!!

   Debata, kontrowersyjne Dobre 9 Słabe 7

  • Niestety…jeszcze sie taki nie urodzil co by kazdemu dogodzil! zawsze bedzie cos nie tak…sa projekty unijne?? zle…nie ma?? tez zle… badz tu madrym? Szkoda wogole cokolwiek mowic…a jak juz ktos pisze artykul,to wypadaloby nie strzelac bykow w tekscie i pisze to nie nauczyciel….tylko osoba…ktora tez zna ortografie!:P

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 4

   • Jak nie ma innych argumentów to czepię się byków, osoba, która to pisze widać zna się na techniczych kwestiach i wskazała na poważne NARUSZENIE procedur unijnych, projekty i mielenie kasy na nic, czy dobro dzieci są tu ważniejsze? Za te 12 tysięcy to można kupić dziecioodporne pokrowce na tablety, żeby dłużej posłużyły. Ale jak się spisze na straty to może się coś uda wyrwać???
    Ciekawe jak te mega wspaniałe tablety wpłyną na wyniki w nauce – szczególnie matematyki? Przecież na tańszych na pewno się nie da pracować.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 9

    • i protokół zniszczenia 🙂

     Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

    • A ja sie w takim razie zapytam!!???
     Skad wiecie, ze te tablety dzieci dostana na wlasnosc? gdzie to jest napisane????
     Boicie sie…ze nie beda mialy etui? ze pekaja szybki lub karta Sim taka czy siaka i kto oplaci internet….ale skad przekonanie?ze otrzymaja je dzieci??? A jelsi nawet? jest mus przyjmowania? ZLe Ci ze takie ma parametry? wolalbys inny?NIE BIERZ…I NIE BIADOL!K U P lepszy, skoro CIE stac!
     I po problemie!
     Czepiam sie bykow…bo widac je golym okiem…Wy sie ciagle czepiacie to co,mnie nie wolno?

     Debata, kontrowersyjne Dobre 10 Słabe 9

     • podaj przykład cwaniaczku

      Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 2

      • Bardzo prosze cwaniaczku!
       Mowisz – masz 😀

       “wyposaRZony ” – poprawna pisownia WYPOSAŻONY
       ” na prawde” a powinno byc NAPRAWDE
       W czyms jeszcze moge pomóc?? 🙂

       Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

     • A skąd przekonanie,że ktoś tu jest przekonany o daniu ich na własność dzieciom?

      Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 3

      • Dać coś komuś, dzieciom żartujesz. Oni nie są tacy

       Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

      • ..oczywiscie z tresci artykulu!
       Przeciez czarno na bialym to widac…
       bo po co tak naprawde on jest napisany? co ma wniesc? jaki jest jego cel?
       Bo nie wiem?

       Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

       • po co ten komentarz?
        jaki jest cel?

        Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 4

       • Treść artykułu wskazuje,że dzieci dostaną tablety na własność? Poważnie?
        Cel artykułu….? No nie wiem….może pokazanie patologii w zmówieniach publicznych/

        Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

       • Kłania się czytanie ze zrozumieniem, to taka stepnicka patologia dotykająca wielu zasiadających na stanowiskach.
        Nie jest to sprzęt dla dzieci na własność tylko wyposażenie szkoły z publicznej kasy,co jest oczywiste. Publiczna kasa podlega kontroli, społcznej także.
        Pbliczną kasą trzeba gospodarzyć rozsądnie, a nie traktować ją jak wór bez dna, co jest kolejną ułomnością stepnickich włodarzy i “rodziny królika”, którzy uzurpują sobie prawo szastania tą kasą na prawo i lewo.
        Jak ktoś zajrzy co robią to się obrażają, a to po prostu ich niekompetencja.
        Widzieliście zapytanie na wyposażenie pracowni w szkole, to dopiero błazenada -ndaje się na kolejny artykuł.

        Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

  • Nie ma czegoś takiego jak “być może te 12.000,00 zł nie można wykorzystać dla naszych milusińskich na inny cel, jak zakup akurat tych a nie innych tabletów”.
   Nie można wskazywać,sugerować i tworzyć specyfikacji pod konkretnego producenta,wykonawcy usługi itd. A już n pewno nic takiego nie wyjdzie z Unii. Stawiałbym raczej na to,że ktoś ma na zbyciu akurat takie tablety 😉

   Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 6. Aparat fotograficzny w tabletach może nie najlepszy, ale może dzieci wyjdą z domów w plener i zaczną podziwiać przyrodę jesienią. Naprawdę jest co podziwiać!

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

 7. Kartę sim to może już rodzic dokupić 😉
  W dzisiejszych czasach internet mobilny jest śmieszne tani.
  Ps. NFC to nie tylko płatności zbliżeniowe 🙄

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 3

 8. A czemu jest ich 52 szt. – 2 grupy po 12 uczniów i Racimierz paru a reszta?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)