Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: Cudze piersi

Szanowni Państwo!

GW i pozostałe polskojęzyczne gadzinówki od lat wpaja nam wstyd za niepopełnione przez nas zbrodnie. Biją się w nasze piersi za morderstwa popełniane przez Niemców i Rosjan. Prawie już do tego, choć z bólem, przywykliśmy. Wierni czytelnicy tych gadzinówek wstydzą się w Niemczech, czy we Francji mówić po polsku, a angielskiego, nie wspominając już o arabskim, nie znają. I jak tu uchodzić w tych krajach za pożądanych cudzoziemców!?

Wróćmy zatem do Warszawy. Tu mam zwolenników i przeciwników poglądów, jakie głoszę. Jeden ze stałych przeciwników, który sam pisuje nieskładne przydługie kawałki o niczym, permanentnie wstydzi się za moje pisanie. Ot życie! Pewna wybitna przedstawicielka Stronnictwa Ruskiego, ostatnio łaskawie pochwaliła mnie za krytykę władzy, ale upomniała za niedopuszczalne podważanie kultu Stalina. Jak na ciągłość radzieckiej propagandy przystało, krytyka stalinowskiego pałacu jest z jej punktu widzenia absolutnie niedopuszczalna.

Okazuje się jednak, że bicie się w cudze piersi bywa zaraźliwe, o czym sama mogłam się przekonać. Ja też wstydzę się za Warszawian. Wstydzę się za to, że wybrali na włodarzy naszego miasta mafię reprywatyzacyjną, za to, że chcą, żeby rządzili nami przestępcy lub ich sukcesorzy. Czy na prawdę lubimy malwersacje i złodziejstwo generujące tylko krzywdę ludzką?

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 

2 komentarze

  1. Po prostu, jesteśmy biednym narodem, zabory,rozbiory,światowe zrobiły swoje. II Światowa, najpierw Niemcy później Sowieci wymordowali kwiat patriotycznej inteligencji polskiej.Stalin wymieszał Polaków z innymi nacjami.Przez dziesięciolecia była kontynuowana pedagogika wstydu. Byliśmy i jesteśmy indoktrynowani i tresowani w dalszym ciągu. Polskość to nienormalność, i tak ma być, moi kochani politycy, celebryci, i polskojęzyczna pseudo inteligencjo, prawda ?. Dlatego na wybory, chodzimy jak chodzimy,wybieramy jak wybieramy, 500+ dali coś tam jeszcze dodali, na miskę ryżu też starcza, to po co chodzić do urn wyborczych? przecież inni to za mnie zrobią. Może kiedyś duch w narodzie się obudzi, bardzo w to wierzę.

    Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

  2. Zbigniew W. został dziś ponownie wybrany wójtem gminy Daszyna. Od ponad pięciu miesięcy mężczyzna przebywa w tymczasowym areszcie, podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw dot. wyłudzeń dotacji. Mimo zarzutów, wójt mógł startować w wyborach, ponieważ nie został skazany prawomocnym wyrokiem.

    Kiedy czas na Andrzeja Wu?

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)