Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Kontrola obywatelska – tablety dla gminnych podstawówek?

30 października bieżącego roku w Stepnickim Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wpis dotyczący zapytania ofertowego na tablety dla uczniów gminnych szkół. Ot, zwykłe mielenie pieniędzy gminnych i unijnych, ale ciekawie zaczyna się, gdy wejdziemy w szczegóły tego przedsięwzięcia.

Jak przygotowuje się zapytanie ofertowe? Oczywiście tak, aby wyznaczyć kluczowe wymagania i zostawić sobie odpowiednio duży wybór i konkurencję. Nie, nie – nie w Stepnicy – w Stepnicy musi być po stepnicku!

Poświęcmy, więc chwilę czasu na analizę wymagań tego zapytania.

EKRAN

Podany jest minimalny rozmiar ekranu (10 cali) – niby w porządku, ale podano też maksymalny! (10.1 cala). Cóż za precyzja! Za duży nie może być! Konkurencja z większymi ekranami więc odpada. Sprytne?

Następnie wymagane jest, aby tablet miał ekran dotykowy (inne są?) z, uwaga, MINIMUM 10 punktami dotyku. Czy dzieci stepnickie mają więcej niż 10 palców u rąk albo pomagają sobie jeszcze stopami w obsłudze sprzętu :-)? 

WBUDOWANE INTERFEJSY, ZŁĄCZA, PORTY, MULTIMEDIA

Specyfikacja wymaga, aby tablet był wyposażony w złącze karty SIM w standardzie nano-SIM. Czemu akurat nano-SIM – nie wiadomo – zapewne ma to wpływ na jakość komputerowej edukacji. Konkurencja bez tego standardu – odpada.

Ponadto tablety mają mieć minimum dwa głośniki w standardzie Dolby Atmos (ulepszenie dźwięku stereofonicznego – po co to dzieciom – nie wiadomo). Nie jest to szczególnie popularny w tabletach standard. Strona producenta (Dolby) wymienia jedynie czterech dostawców: Amazon, Apple, Lenovo i Samsung. Samsung odpada – ma za duży ekran he he 🙂 (10.5 cala), Apple jest wykluczone, bo nie ma wymaganego systemu Android a Amazon ma za słabą baterię – na polu boju pozostaje … Lenovo.

WAGA

Onegdaj, kiedy burmistrz rozpisał przetarg na place zabaw, obowiązkowym elementem była … chorągiewka na wieżyczce 🙂 Tak, tak – na serio – chorągiewka. Dzięki temu pewnie wszyscy wiedzieli czy brać udział w przetargu.

Jeśli chodzi o tablety to dla KOORDYNATOR Jędrzejewskiej krytyczne jest, aby ważyły nie więcej niż, uwaga, 506 gram! Skąd taka precyzja? Czemu nie 500 albo 510 gram? Ciekawe? Czytaj dalej to się dowiesz …

OBUDOWA

Obudowa nie może być jakakolwiek, ale musi mieć kolor albo czarny albo biały – konkurencja odpada z jakimiś śmiesznymi kolorami.

PODSUMOWANIE

Podsumowując, całe wymagania wyglądają jak rozpisane pod konkretnego producenta i konkretny model – konurencja wysiada!

Zaraz, zaraz – a może znaleźć ten model w internecie?

Można. To Lenovo TAB 4 10 LTE ha ha ha. Proszę przeczytać jego specyfikację u dołu tej strony – strzał w dziesiątkę!

Czy dostawca też już jest ustalony? Ciekawe …

 

P.S. Koszt tableta LENOVO TAB 4 10 LTE zakupionego w internecie to około 1 112 złotych (w hurcie odpowiednio taniej).

 

zapytanie_ofertowe_tablety_str6
zapytanie_ofertowe_tablety_str7
Lenovo Tab 4 10

Źródła:

 1. http://bip.stepnica.pl/zamowienia/pokaz/7410
 2. https://www.dolby.com/us/en/categories/tablet.html
 3. https://www.faceofit.com/best-tablets-with-dolby-atmos/
 4. https://static.bhphotovideo.com/lit_files/351135.pdf
 5. https://www.amazon.co.uk/Lenovo-ZA2J0056DE-10-1-inch-Snapdragon-Megapixel/dp/B0714PLR5W?th=1
 6. https://www.mytrendyphone.co.uk/shop/lenovo-tab-4-220889p.html?gclid=CjwKCAjw6-_eBRBXEiwA-5zHaa1nhweruJvpb7BEZp271g5GP8bCQ1Z18HpL0ovkv5970J4LuY5OoRoCMzcQAvD_BwE&tagcl=1&trackid=google.co.uk_google.uk&refHost=https%3A%2F%2Fwww.google.co.uk%2F

52 komentarze

 1. na jeszcze wsi ktoś zajumał pront 🤣myślał sobie ,że nikt nie zauważy. Panie burmiszczu ile kadencji jeszcze trzeba aby elyty zrozumiały ,że kino i dach teatru 😅 to nie są najważniejsze inwestycje?. A tak serio to zaopatrujmy się w świeczki, idą święta brak prądu i wody to norma.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 2. że NASI wygrają ten przetarg he he he
  tutaj czytajcie:
  http://bip.stepnica.pl/pobierz/12543

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 3. “Jestem Waszym Burmistrzem” tylko czyim sadzowego inwestora czy mieszkanców ? bo na spotkaniu z telewizją mieszkańców miał w gdzieś nie pokazał się .

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 4. Prosimy o chwilę cierpliwości władza zmierza ku temu aby nasze nieruchomości dobrze “osadzowac”i będziemy rozmawiać, zaznaczam ,że ceny mogą poszybować 🙄

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 5. podpowiem Tobie ,że w poniedziałek, stolicę naszej gminy odwiedzi telewizja (w sprawie sadzawki☻) podejrzewam, że będzie spotkanie z mieszkańcami ,bloki o których piszesz są w zasięgu wzroku od sadzowej inwestycji, bedzie okazja porozmawiać o Waszych problemach trzeba próbować.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 6. że przyjedzie mrozek i w Stepnicy prąd zamarznie i w jeszcze wsi prondu 😅brak “Tak zwyczajnie po stepnicku”🤗

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 7. Co się w tej szkole wyprawia!!! Masakra. Niekompetencja dyrekcji i jej pracowników, którzy musza być wspomagani w swojej pracy przez innych. To tylko w tej szkole może tak się dziać. Czy ktoś nad tym panuje!!!!!!!

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 4

 8. Ale jaja, ale jaja toż to będzie gościu siedział na urzędzie 17 lat a może i następna pięciolatka. ale jest jeden plus w tym wszystkim, zdąży może pospłacać długi

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 9. W tej gminie “wygrana”zdecydowanie nalezy do Pani Marii nawet eksperci po kursikach w Moskwie nie są w stanie tego zmienić. Rozbawiony legitymuje się “dowodem wdzięczności” to czuć ,cholesterol poczynił szkody w jego mózgu a to oznacza ,że zbyt długo biesiadował w namiocie wip.Zyczymy Wam nowych namiotów, suto zastawionych stołów w rozpoczętej z przytupem 😋pięciolatce i zdrowia, które pozwoli to udźwignąć ☹

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

 10. narzekać nie wypada 🤔woda jest, prondu 😊nie brakuje ,Pani dyr opanowała wiedzę informatyczną do perfekcji 🤗Dyzio zamiast spokojnie spać węszy po NiePOczytnej ,ale ostrzegam idzie mrozek znając życie woda z prondem mogą zamarznąć tak po prostu po stepnicku.

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 3

 11. Wasza strona zawsze ma problem cokolwiek by się w naszej Gminie nie działo,zawsze nic wam nie pasuje i oceniacie innych, cały czas narzekacie że prądu nie ma, wody ,że w szkole źli nauczyciele, że Gmina źle funkcjonuje, każdy z was co tworzycie tą stronę może się starać o stołek w Gminie,tylko czy podołacie tym wszystkim?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 11 Słabe 24

  • Zawsze…., wszystko…., itp. Jakieś konkrety?!

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • było nie kraść!

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

  • Czy według Pana tematy poruszane na tej stronie nie są tematami zasługującymi na krytyczne spojrzenie? Powinniśmy być wdzięczni, że jest ktoś, kto to wszystko punktuje. Mimo to, mimo tego monitoringu, władze pozwalają sobie na takie właśnie zagrywki. Wyobraża Pan sobie jaki to byłby folwark, gdyby nie czujne oko NS? Jak Pani Dyrektor wiedząc, że ktoś podgląda BIP, może zrobić taką wąską specyfikację. Tylko ślepy nie widzi, że to nie jest ustawka.

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

   • I to kosztem dzieci!! A potem każą dziękować łaskawcy, że w ogóle coś dla naszych dzieci robią. A tu widać PRAWDZIWĄ motywację i nie są nią dzieci! Po co przepłacać KILKANAŚCIE tysięcy za funkcje w tabletach, które nawet nie będą wykorzystywane? Właśnie z myślą o dzieciach należało zamówić za sensowne pieniądze odpowiedni sprzęt a resztę na dzieci wydać. Potrzeby są. No ale nie o dzieci od początku w tym chodzi.

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

  • Pokemony już poustawiane w szeregu po niedzielnej kolacji to i czas na komentarz się znalazł 😉 🙂

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

   • Wracając do tematu wyborów…
    Jakże piękna porażka… Z czterech radnych został jeden… I to nie do końca wasz… Jakże pięknie was społeczeństwo doceniło i pochwaliło 😂 … Jakże pięknie wasi kandydaci popłynęli… Czyżby fałsz i obluda wyszły za bardzo na jaw ?

    Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 19

    • jeśli ktoś jest po tych wyborach górą to reszta jest dołem. Przemyśl to!

     Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

    • @rozbawiony
     Nie widziałem, żeby ns nie promowało jakiś komitet, czy radnego. Więc jacy wasi radni? Wynik wyborów do bólu przewidywalny w takiej pipidówie jak Stepnica, ostała się ta sama klika uzależniona od grubego!
     Jeśli uważasz, że wejście do rady osób, które od lat podnoszą ręce bezmyślnie za burmistrzem bez żadnych kompetencji i za : likwidacją angielskiego, rozdawnictwem mieszkań znajomkom, przesuwaniu środków z modernizacji wodociągów na chodniczki, wywalaniem publicznej kasy na marnej jakości budowle i ktorzy są w stanie ściągnąć tylko inwestorów ala przetwórnia sadzy za sukces to marnie świadczy o Tobie.

     Najlepsze: Dobre 24 Słabe 0

    • Nie oni przegrali, bo nie startowali i nie popierali żadnego kandydata ale Stepnica przegrała. Wybierając to samo kolesiostwo na kolejne 5 lat ludzie pogrążyli siebie i gminę. Ta ekipka nie potrafiła zrobić nic konstruktywnego mając olbrzymie pieniądze do wydania. Teraz dopiero się zacznie jazda. No ale prywatne interesiki wygrały. Przypominam, że wasze Słońce Zalewu nie zostałe wybrane większością głosów wszystkich mieszkańców, bo zaledwie 30%. No ale prawo demkracji- siedzący w domu głosu nie mają, chociaż smród z przetwórni sadzy ich omijał nie będzie….
     Ten artykuł jest kolejnym dowodem na to co napisałem wyżej.

     Najlepsze: Dobre 26 Słabe 0

     • @ziom,
      A w czarnocinie co za typek został radnym? Nie jest to gościu z Bogusławia

      Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

      • ORMO CZUWA………………TO TAK NA MARGINESIE…

       Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

       • Jeszcze o tych mieszkańiach na kolejowej to dopiero partactwo w ostatnim bloku który był oddany ludzie już odczuwają to badziewie woda leje się w ścianach nie wiadomo z skąd wszystkie piętra zalane i kto to będzie naprawiał? To podatnicy gminy Stepnica Gruby nie przewidział usterek porobili sobie na własny koszt upiększyli i mają problem brak ubespieczenia . Ma wywalone na ludzi.Wybraliście to macie

        Najlepsze: Dobre 13 Słabe 4

        • Sami mieszkańcy tych bloków na Kolejowej są sobie winni. Bez zgody właściciela czyli gminy nie wolno nic robić. Na razie mieszkańcy są LOKATORAMI. Jak im Burmistrz lokale sprzeda wtedy będą mogli przerabiać.

         Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

        • Widziały gały co brały! Wiadomo było, czego się spodziewać po bezmyślnych inwestycjach grubego. Wszystko na odwal się. Wkładanie pieniędzy w mieszkania w tych blokach to ABSURD!
         Niech im sprzedaje i niech sami se naprawiają stać ich!
         Super mieszkanka z widokiem na przetwórnię sadzy.

         Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

         • Dziad złośliwy i pazerny 🙂
          Wyrolował tych z kolejowej koncertowo

          Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

          • Gaz się ulatniał teraz woda leje się zaraz zapadną się pod ziemię na kużawce wybudował debil mieszkańcy zgłosić mają do gminy .Co on im zaoferuje ? Pytanie za miljon.

           Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

          • Dobrze oSADZOne nieruchomości kupię…

           Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

          • Ten tzw. AMFITEATR BEZ DACHU w stylu faszystowskiej fabryki paliw syntetycznych w Policach najwyraźniej przekonał inwestora. Ale nawet Police przegrały i to nie u nich (na co wskazuje siedziba spółki) ale właśnie u nas, w Stepnicy stanie zakład przetwarzania tego co się nie oddestylowało w zakładzie spalania opon w Szczecinie na ul. Kujota.
           Wszystko układa się w całość…

           Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

       • To on dawniej bywszy ormowcem?

        Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

    • Bawcie się na maksa!! My też bawimy się!! A jest świeżynka warta śmiechu, całą gębą i aż do bólu!! O to banerowy cytat waszego wodza!! ” ZAWSZE DOTRZYMUJĘ SŁOWA” Dlatego wybrałem tą samą firmę projektową na modernizację ujęć wody w Miłowie i Łące! Która już w założeniach projektowych tak spaprała modernizacją ujęcia w Budzieniu, że herbata albo lura ciągle leci z kranów, leci wszystkim równo i jego wyborcom i przeciwnikom!! Ciekawe ile naszej podatkowej kasy poszło na zbiornik wyrównawczy?? Na myśl o efektach tych nowych projektowych eksperymentów aż strach pomyśleć!! Z tych propagandowych spektakli wynika, iż pozostaniemy dalej bez nowych źródeł wody i tak jak w Budzieniu z LURĄ W RURACH!! HA, HA, HA.!!

     Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

     • Dzisiaj Budzień a jutro reszta Gminy będzie miała ” przerąbane” w temacie zaopatrzenia w wodę. Tak się nie podchodzi do tak waźnych tematów jak zdrowa woda,powietrze czy egzystencjonalne środowisko człowieka. No ale by zrozumieć innych ludzi trzeba być jednym z nich…

      Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Pchałeś się na stołek to masz, na stołku kasa jest publiczna i ocenie publicznej podlega, zdziwiony? A co myślałeś, że w pas się kłaniać wszyscy będą? Betonowy układ od lat doprowadza gminę do żałosnego zera.

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 12. Tylko po wypoczynku w spaaaaa🤗🤣😅

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 3

 13. Jasność ekranu się zgadza, 350 nitów
  Kupować!

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)