Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

PKW podał wynik wyborów

Uff … PKW wreszcie zakończyło prace i podało oficjalne wyniki wyborów.

Dzięki stronie PKW wiemy już co stało się nad urnami w Gminie Stepnica.

Frekwencja wyniosła 44% – wydano 1687 kart na 3796 uprawnionych. 
Burmistrzem ponownie został Andrzej Wyganowski, który uzyskał 1267 głosów. Kontrkandydat, Sasza Kordzielewski uzyskał 371 głosów.

Nieco inaczej rozłożyły się głosy oddane na kandydatów na radnych. Na KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA WYGANOWSKIEGO oddano 838 (65%) głosów zaś na KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GMINA DLA MIESZKAŃCÓW – 451 głosów (35%).

Te preferencje wyborcze nie przełożyły się jednak na mandaty dla komitetu GMINA DLA MIESZKAŃCÓW – mandat radnego uzyskał jedynie Sasza Kordzielewski (61 głosów) pokonując w okręgu wyborczym nr 3 konrkandydatkę komitetu Burmistrza – Aurelię Foremniak (45 głosów). 

Skład nowej Rady Miasta i Gminy jest następujący: 

 

Źródła:

 1. https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/320407?fbclid=IwAR29JZHHuB6pUPvS6fQInNOA0NramIu7sl9IaGUvIUeJ6hYvr37RMOi9fM0#general_stat

47 komentarzy

 1. nie oglądałem go w całości ale pamiętam, że mieszkańcy ul Gdańskiej i Heyki w Szczecinie uskarzali się jakie piekło zgotowal im ten “przedsiębiorca” nie liczy się z nikim i z niczym a kontrolującym pokazuje środkowy palec .To było ok.dwa tygodnie przed nagłośnieniem na NS

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 2. Na miejscu Saszy wykorzystałbym czas aby podciągnąć odwody. Sama politologia to chyba za mało na wyższe stanowiska. W tzw. międzyczasie mógłby skończyć jakiś dodatkowy kierunek np. administracja, zarządzanie albo prawo itp.
  Byle nie w Moskwie 🙂

  Co do pirolizy to wkrótce przekonamy się jak pachnie jej stały odpad (karbonit)

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 3. wczoraj nie było światła ale jest zwycięstwo i 36 przykazań którymi nawet d@py nie wytrzesz.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 4. Po wyborach wracamy do “normalności”.
  Obiadek niedzielny prawie przygotowany, a kopickie panie rozpaczają, że brak wody i zmywarka stanęła.
  Zdenerwowanym Paniom z Kopic radzimy zażyć łyk zimnej kranówki.
  Sorry, przecież wody nie ma!😠

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

  • A gdzie nieporadni z wodzem naczele ?a przy azbeście cholera myślałem że wytrzymają jeszcze 5 lat z beczkowozem kicha biedra zamknięta został zalew brawo nieudaczniki

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

  • Jakoś nie widać reakcji lizodupek na brak wody. Ale im przecież wystarczy przyrzeczenie Ojca Chrzestnego. “Ja zawsze dotrzymuję słowa!”

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 5. że profesura dba o poprawną pisownię na “niepoczytnej..”🤗 nawet w środku nocy się udziela,ale pewnie przez to osiąga wyniki mierne w przechowalni uczniów.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • Prośba do wszystkich, bez względu na zabarwienia polityczne oraz interesowność! Sprawa nowego “pro-rozwojowego” inwestora staje się naprawdę zagadnieniem niebezpiecznym z realnymi przesłankami do jej zrealizowania!! Mieliśmy w historii Gminy Stepnica podobne ściemy jak Wyganowskiego o tym, że dziali kompetentnie i w interesie mieszkańców!! O to tylko niektóre z nich:
   – powbijane gwoździe z kartkami ” do wysypiska śmieci na Stepniczce” gdzie do dnia dzisiejszego zalegają śmieci rozwiane po okolicznym lesie.
   – pobudowane ujęcie wody w Miłowie na prywatnym gruncie, który trzeba było później wykupić.
   – Wydzierżawienie na 30 lat portu barkowego razem z basenem rybackim z degradacją aktywności tego portu wraz z likwidacją kolei wąskotorowej!!
   -przebudowanie portów, na kanale oraz rybackiego z wylewającą się wodą powodziową wraz z depresyjną przepompownią ścieków opadowych.
   – słynna scena.
   -oszukani z wodą, mieszkańcy Budzienia.
   – słynna trasa rowerowa w którą wywala się kolejną kasę w jej przebudowę. Widziałem prace koparki na tej trasie oraz widziałem pojazdy jeżdżące tak jak na Al. Jerozolimskiej w Warszawie.
   Można wymieniać i zanudzać co niektórych zapatrzonych w genialne dokonania byłych i obecnego geniusza-budowniczego!!
   Wystarczy przeczytać stronę 14 i 15 załącznika do wniosku na “sadzowa inwestycję” za portem, na działce AVALON-u, by włosy się zjeżyły!! Teksty wzajemne sprzeczne i wręcz kpina z wszystkich mieszkańców tych blisko zamieszkujących jak również tych oddalonych. Według tego tekstu oddalony o kilkaset metrów Kościół nie jest zagrożonym zabytkiem? Panorama Bartka Cyniaka, nie jest zagrożonym zabytkiem? Pan Wyganowski ze swoja posiadłością pewnie się ołowiem obuduje przed emisją? Pomijam fakty z sieciową deficytowa wodą, ściekami co na wstępie dyskwalifikuje ten szalony pomysł. Przeładowywałem w tym porcie w latach 80-tych pyły dymnicowe z elektrowni Dolna Odra, dostarczane barkami. Pyły zostały wbudowane w podłoże pod placami na których stoją obecnie hale Kiełtyki oraz AVALONU. Wiem jak pylenie w powietrze oraz wysypy tych pyłów na wody powierzchniowe oddziaływały szkodliwie!! To co było to jest mikronszkód w porównaniu z tym co będzie emitowała w powietrze, do wód powierzchniowych, gruntu oraz wód zrzutowych jak również gruntowych!! Sam inwestor pisze wyraźnie, iż zabytki, budynki mieszkalne ludzie i wszystkie inne substancje oddalone o kilka kilometrów od tej fabryki nie będą zagrożone emisją z pylenia!! Ani słowem nie pisze o otoczeniu – budownictwie mieszkaniowym z kilkunastu metrów i kilkadziesiąt metrów sąsiadujących bezpośrednio z inwestycją. Przy wysokim stanie wód powodziowych cały arsenał popłuczyn wprowadzony do kanalizacji opadowej wypłynie z owej kanalizacji tuż pod nosem rybaków restauratora, smażalni ryb i jeszcze popłynie na nasze ogródki pozostawiając skażenie na całe lata po ustąpieniu wody powodziowej!! Całą tą pieprzoną władzę lokalną z powiatem i RDOŚ-em, nową radą stepnicką należy przenieść do tej fabryki niech tam obradują, jeżeli dopuszczona zostanie realizacja tego obłąkanego pomysłu!!

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

   • Szanowny Panie Bogdanie , wszystko widzi Pan w czarnym kolorze, może troszeczkę “jasnej strony mocy”?.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 10

    • To proszę ją pokazać ale w punktach opisanych przez Pana Bogdana. Mnie kościół też ostatnio zastanawiał ale w innej kwestii. Dlaczego taki zabytek jest w takim opłakanym stanie? Ksiądz jak w klerze, będzie zbierał do usrania, bo nie chodzi o to żeby zrobić tylko żeby zbierać, władza klepie się z księdzem po plecach a kościół obdrapany jak był tak jest. Czy nie można było z tych wszystkich pieniędzy elewacji zrobić? Ale AW generalnie jest ślepy na estetykę. Widać to na każdym rogu.

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

     • @ZZZ.
      Biedaczku, masz życiowego pecha. Pierwszy raz w życiu byłeś w kinie i od razu trafiłeś na tak trudny film, oparty na kłamstwach i gdybaniach chorego reżysera.
      O naiwny! Gdybyś zaczął od “Bolka i Lolka” to i może by na oczki nie padło i zobaczyłbyś ogrom prac wykonanych przy naszym kościele parafialnym. Jako stronnik układu (farba i kit czyni robotę git!) myślisz, że najważniejsza to elewacja. Setki tysięcy utopione są w fundamentach i osuszaniu murów po to, by za trzy lata Kościół św Jacka nie wyglądał tak, jak niektóre chodniki stepnickie.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 8

    • Sadza z gumy jest czarna!! Stąd realnie widzę okna, ściany, firany, jabłka na drzewie, pokłady jachtów na wodzie oraz powierzchnię wody “nasadzoną” jeśli nie zablokujecie tej procedury!! Setki ton różnych pierwiastków a najwięcej bo od 103 ton pyłu po 144 tony SO2, 182 tony NO2, 312 i 144 tony węglowodorów aromatycznych z alifatycznymi aż po 552 tony CO, będzie spadać na okoliczne tereny w promieniu kilku kilometrów od miejsca projektowanej przetwórni i spalarni!!. Nie da się jabłka zjeść i dotknąć szyby w oknie bez użycia karchera !! Poczytajcie sobie zapiski w karcie informacyjnej złożonej w naszym urzędzie !! W którym nikt nie troszczy się o mieszkańców oraz rodzimych przedsiębiorców, bliskość szkół, kościół zabytkowy lecz o forsowanie paranoi burmistrza!! Nawet nie pofatygowali się doczytać ze zrozumieniem co w tych wypocinach autor zapisał tylko prą do przodu oszukując nas wszystkich bez wyjątku!! Opinie RDOŚ i Wód Polskich były złożone przed wyborami!! UTAJNIONE!! W czyim interesie? Tak zafascynowani tą rewelacją sadzową są nasi urzędnicy, że nawet nazwisko pełnomocnika tej interesownej spółki skopali, pisząc w dokumentach Zych zamiast Zach!! Tak właśnie wygląda wiarygodność i kompetencje tej naszej bohaterskiej władzy!! Dlatego widzę to wszystko prewencyjnie w czarnych kolorach bo nie wyobrażam sobie życia w zasyfionym po uszy “stepnickim kurorcie”!!

     Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 6. Porażka a właściwie klęska niezależnych. Liczyłam na wynik odwrotny, ale tak się nie stało. Gdzie niezależni popełnili błąd? Pytanie do wszystkich; również do głosujących za status quo.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Język tej strony, często wulgarny i prostacki. To zawsze odrzuca.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 15

   • stepnicka inteligencja nie zagłosowała ha ha ha 🙂
    prostak, który kontrkandydatów wyzywa od pijaków zdobył ich zaufanie ha ha ha 🙂

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

    • Nie. Nie poszli na wybory.

     Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

     • około 56%, czyli większość nie poszła na wybory
      czyli mają w nosie kto będzie zarządzał gminą i jej pieniędzmi
      większość ma to w nosie!

      a na oficera Zwiadu WOP co wybory głosuje karnie ok. 1/3 (30-35%) uprawnionych do głosowania czyli MNIEJSZOŚĆ wyborców! Jest to elektorat głównie uwiązany pracą lub zleceniami w gminnych instytucjach i ich rodziny. Pomijam ślepo zapatrzonych w wodza.

      To wystarczy aby utrzymać władzę i koryta.

      Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 7. Jeśli komuś zależy aby Nasza gmina ruszyła do przodu a nie tkwiła w marazmie i zacofie to należy zadawać pytania na piśmie burmistrzowi oraz radnym z ramienia burmistrza o wszystko co ważne dla Nas mieszkańców. Pytać i czekać na odpowiedź, potem to publikować np. na NS tak aby mieszkańcy widzieli z kim i z czym mają do czynienia.Trzeba pokazywać ich działania rozliczać ze wszystkich obietnic wyborczych.Piszę to do ludzi myślących inaczej, tych którzy głosując nie na Wyganowskiego i jego ludzi chcieli coś zmienić w Naszej gminie. Widziałam wielu głosujących i ich tępy wyraz twarzy gdy na nich głosowali bo coś im zawdzięczają. Wstyd!!!

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 8. Komuchy w kupie pozostały w niedzielę podziękują opatrzności za wygraną i złożą wniosek do budżetu o nowe, większe koryta .

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 9. Geblewicz stracił większość w Sejmiku – nawet z PSL

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 10. Wystawiają Wam najlepsze świadectwo, żyjecie w judaszowej gminie …słuzcie mu wiernie a on wam pie…☻

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 11. Nowo wybranym od zawsze znanym 🤣wygranej i życzę jak najszybszego zrealizowania z listy” główne cele,które chcą osiągnąć w nowej kadencji” pkt 19 “utworzenie muzeum…”i jak najszybsze przeniesienie się w to miejsce jako eksponaty.Dziękujemy będziemy szczęśliwi 🤗

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

 12. IPani Aurelka przegrała ha ha ha

  Najlepsze: Dobre 26 Słabe 3

 13. Z prostej kalkulacji wynika, że przy wyborze burmistrza ok. 3% głosów było nieważnych (49 głosów).
  To jest jeszcze ok, w granicy rozsądku – ale jak się policzy głosy na radnych to tych nieważnych robi się prawie 24% głosów – 398 głosów!!! No i to, to jednak może mieć wpływ na wynik. Mylę się?

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 14. no wreszcie

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)