Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: ACTA 2

Szanowni Państwo!

Odróżniajmy to co przez człowieka odkryte, od tego, co przez niego wymyślone. Praw przyrody zmienić się nie da, nawet najgorliwiej im zaprzeczając. Zmieniać, a zwłaszcza niszczyć to, co inni zrobili jest łatwo, jak dowodzą tego niezbicie unijni biurokraci. „Władcy świata” w postaci Sorosa i jemu podobnych, niechcący dopuścili do wolności w Internecie, którą teraz próbują okiełznać. Nie spodziewali się bowiem, że Węgrzy, Polacy i Amerykanie potraktują demokrację na serio i wybiorą po swojemu tych, którzy najlepiej dbają o dobro swych rodaków. Lewactwo zadufane we własną propagandę, samo w nią uwierzyło, zakładając, że jest w stanie wcisnąć ciemnemu ludowi dowolną bzdurę. Nie dopilnowało pełni indoktrynacji i ta niedoróbka może ich teraz kosztować nawet utratę władzy.Oby!

Komunizm bowiem, bez propagandy i cenzury nie przetrwa. Dlatego konieczne było wprowadzenie poprawności politycznej, która świetnie spełniała rolę cenzury, ale do czasu.

 

Postęp ma to do siebie, że nie przewiduje konsekwencji własnych wynalazków. Internet okazał się odporny na ten rodzaj cenzury i zaczął zagrażać monopolowi na lewacką ideologię, dlatego próbowano wprowadzić ACTA, co spotkało się z masowym sprzeciwem internautów.

Odczekano parę lat i próbę ponowiono, tym razem skutecznie. Pomógł prawniczy bełkot, którego nikt, nie wyłączając samych prawników, nie rozumie. Pod pretekstem obrony praw autorskich, wprowadzono takie uregulowania prawne, które pozwolą zablokować każdą informację niepożądaną przez komunistów.
 
Pozdrawiam i do następnej soboty
 
Małgorzata Todd
 
 
Ad. Starsi, mądrzejsi, bogatsi   35/2018(376) 
Szanowna Pani Małgorzato

Świetna konstatacja: Niemcy – „Czy są od nas bogatsi? Oczywiście! To jak porównywanie rabusia z obrabowanym”. I w zasadzie można tą opinię rozciągnąć na wszystkie państwa Zachodu o imperialnych ambicjach realizowanych w przeszłości i obecnie.  Niektórzy Polacy chłoszczą się z lubością naszym rzekomym narodowym niezgulstwem – że jesteśmy kłótliwi, że nie umiemy się organizować, że jesteśmy cywilizacyjnie zapóźnieni, ogólnie beznadziejni prawie we wszystkich poczynaniach i dlatego dotyka nas sprawiedliwość dziejowa w postaci cyklicznego obrywania w zadek (w tym przeświadczeniu utrzymują nas od lat polakopodobni, bo mają w tym swój interes, bynajmniej nie tożsamy z polskim interesem). A rzeczywistość jest zgoła odmienna. Jeżeli się przestudiuje historię Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii i innych mniejszych krajów tworzących swoje imperia kolonialne, to włos się jeży na głowie. Te państwa budowały swój dobrobyt kosztem podbitych narodów. Od tamtego dobrego dla nich czasu odcinają kupony do dzisiaj. A my w swoich kompleksach przypisujemy im jakieś nadzwyczajne cechy narodowe, które umożliwiły im odniesienie tego „gospodarczego” sukcesu. A tak naprawdę ten sukces to efekt prymitywnego łupiestwa i bezwzględnego pasożytnictwa – które niektóre z tych państw uprawiają do dzisiaj w postaci neokolonializmu i niecnej działalności korporacji dzielnie przez kraje-matki wspieranych. Aż dziw bierze, że przeciętna płaca w krajach tzw. Zachodu w porównaniu z Polską jest jedynie 2-4-krotniością naszej, zważywszy, że nasza historyczna spuścizna dała nam mocno w kość (w postaci traumatycznych wydarzeń typu potop szwedzki, kolejne rozbiory, powstania, kolejne wojny światowe, PRL powodujących nie tylko wyniszczenie biologiczne i duchowe narodu, ale często totalne wyniszczenie gospodarcze). A my ciągle tu w tym miejscu Europy tkwimy, podnosząc się za każdym razem niczym Feniks z popiołu. Jeżeli porównamy wzrokowo obraz Polski (np. miasta, wsie, drogi) z krajami tzw. Zachodu czy doznajemy szoku ? NIE. Przyznam się, że zastanawia mnie co te bogate pasożytnicze państwa Zachodu robią z tym zagrabionym i grabionym w dalszym ciągu cudzym dobrem. A może występuje tu zjawisko zwane w biologii – nadpasożytnictwem – na pasożycie żeruje kolejny pasożyt. Ale to zagadka dla dociekliwych. Jest zasadą generalną – natura nie lubi próżni i czas życia na cudzy koszt, skutkujący względnym dobrobytem, rozleniwia umysł. To z kolei powoduje intelektualną dystrofię społeczeństw Zachodu, wchłaniających bezkrytycznie ideologiczny bełkot z neomarksistowskim na czele, a to prosta droga do autodestrukcji. I kto jest na wygranej?! Nie cofajmy się ani na krok – to przetrwamy. Oni – niekoniecznie.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

 
Źródło:
 1. http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7705
 2. http://mtodd.pl/

4 komentarze

 1. Zachodniopomorska Platforma Obywatelska musi sprostować kłamliwe informacje i przeprosić Dariusza Mateckiego, kandydata z listy PiS do Rady Miasta w Szczecinie. Tak postanowił dziś Sąd Okręgowy w Szczecinie. Chodzi o wpisy na oficjalnym profilu Platformy, gdzie ukazały się oszczerstwa, że Matecki to „damski bokser”.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 2. Chińską szczepionką ,którą wycofują z aptek😖

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 3. jak poradzić sobie z emerytami …
  Jest!
  WYSZCZEPI wszystko co się rusza 65+ 🙂

  http://bip.stepnica.pl/dokumenty/7332

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 4. Nad pasożytnictwo? Na codzień możemy obejrzeć codziennie w godzinach popołudniowych, gdy tzw elita kończy swoje urzędowanie.
  Również w mieście Stepnica. Specjaliści od różnych spraw, a śmieci nie mieszczą się w pojemnikach.
  Chodniki układane podejrzanie często się garbią.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)