Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

UWAGA: Woda w Gminie zanieczyszczona żelazem!

Żelazo obecne w wodzie może prowadzić do wielu szkód, i nie chodzi tu tylko o nasze poczucie smaku i niechęć do cieczy o brązowawej barwie, ale żelazo powoduje zabrudzenia tekstyliów i armatury. Osadzanie się we wnętrzu rur skutkuje zmniejszeniem ich przepustowości, a co za tym idzie rozwojem bakterii i dużych strat energii pomp tłoczących wodę.

Robert Nowicki Uniwersytet Warszawski
 
Warto dodać, że od kilkunastu lat od kiedy wójtem/burmistrzem jest Andrzej Wyganowski problem utrzymania wymaganych parametrów wody w naszej gminie jest ignorowany przez władze a ostatnie jej działania to gaszenie pożarów, do których się sami przyczynili swoją ignorancją.
 
 

Źródła:

 1. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/7322
 2. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/7323

10 komentarzy

 1. Ale w naszych kranach ciągle jej za mało, nie mamy wyjścia musimy cierpliwie czekać obietnica jest ,że w następnej kadencji z naszych zasuszonych rur popłynie “zdrowa ” wodeczka. Trzymamy za słowo 🤣😃😄 Dobrze ,że nałapałam deszczówki nie muszę iść do biedry.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

 2. Nie ma ekipy alarmowej w Wodociągach. Wieści na dziś. Dostali informację o 4:30, że wody nie ma a ekipa techniczna wyjechała po 7:00, no bo po co zrobić coś od razu i zadbać o klientów przecież i tak mają umowę na 15 lat bo burmistrz im załatwił, a gmina niczego od lat nie kontroluje i nie wymaga. Żadnego nadzoru właścicielskiego!

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • Porządny operator ma ekipę 24 h na dobę. Można było pojechać od razu zadbać aby ludzie rano przed pracą, szkołą mieli wodę. Ale po co? W tych zakładach rządzi podobne myślenie jak w urzędzie w Stepnicy. Dinozaury z czasów komuny!

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 3. Brak wody 21.09, 22.09, 26.09 to zapewne sprawa kradzieży wody? A może ktoś ogródek podlewa?

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • To bardzo poważne w skutkach zaniedbania burmistrza i jego świty!!! Miliony, które powinny od kilkunastu lat jego kadencji być dysponowane na modernizację, były roztrwaniane na pierdoły. Sieć jest w ruinie to stare, nienadające się do niczego rury, których konsekwentnie nie wymieniał tylko przykrywał polbrukami, ujęcia wody są zapuszczone, bo w budżecie znikały pieniądze na cele modernizacji wodociągów. Ciągle magicznie rada lub sam burmistrz przesuwali kasę i znikała. Mamy trzy marinya w kranach suchutko. Od dziesiątek lat nie badano wydajności źródeł wody pomimo, że miłowskie jest płytkie i niebezpieczne. Nie ma żadnej alternatywy, więc jak pieprznie coś na Miłowie zostajemy (3000 ludzi) bez wody w kranach. Jest źle a może być jeszcze gorzej. Zapowiadane remonty mogą pogorszyć sprawę, podobnie jak było w Budzieniu. Tam burmistrz bez porozumienia z nikim zrobił modernizację źródła za 400 000 zł a mieszkańcy nadal nie mają wody!!! Inwestycja nie jest odpowiednia i za mało wydajna z założenia. Chodziło tylko o szybkie przemielenie środków unijnych i zatknie choćby na chwilę gęby ludziom. Mamy u władzy człowieka, który pomimo skażeń, braku wody nie jest w stanie naprawić sytuacji bo ignoruje namiętnie problem i próbuje tylko jak najmniejszym kosztem doraźnie coś zrobić. Ni e rozumie sytuacji, bo jest zaślepiony nachapaniem się ile się da i ma syndrom wszystkowiedzącego. To problem złożony wymagający myślenia, więc nie do rozwiązania w jego przypadku. W dupie ma to, że się męczymy bo nawet rano strach się wysrać w kiblu bo wody nie ma! Po nim to już choćby potop. Jeszcze z pięć lat będzie doił z naszej gminy kasę (bo chora żona a mu emeryturę okroili) czy wymyśli cokolwiek innego abyście z litości go wybrali. Potem znów będzie po swojemu podkładał nam karteczki na wycieraczki, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej ale to po prostu KŁAMSTWO!!!

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 4. i tylko tyle pokazać analizę badań i po sprawie to co leci z kranu to dosłownie pomyje,

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 5. No właśnie

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 6. znowu i płacimy za to?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)