Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: Żarliwi wyznawcy

Szanowni Państwo!

Człowiek musi w coś wierzyć. W sowieckiej Rosji wiarę w Pana Boga, zastąpiono w wiarę w Stalina, która przetrwała do dzisiaj. Komunizm na zachodzie usiłował zastąpić wiarę w Boga wiarą w naukę, którą jednak próbował zmanipulować na własny użytek i mamy to, co mamy. W tym celu wymyślono relatywizm, który podważa wszystko, stawiając na równi naukę z ideologią przeczącą nie tylko samej nauce, ale zdrowemu rozsądkowi. Ta pseudonaukowość jasno została wyrażona w nazwie sekty scjentologów.

Kiedy pisałam o wyznawcach „płaskiej ziemi”, zakładałam, że to bardziej żart, niż rzeczywistość. Myliłam się jednak. „Sekta płaskiej ziemi” istnieje i broni swoich racji. Podobnie jak „wyznawcy pancernej brzozy”. Jedni i drudzy opierają swoje wierzenia na „nauce fizyki” specyficznie pojmowanej, albo po prostu dla nich niepojętej. Wolą zatem podpierać się autorytetami rzekomo naukowymi – jedni uczonych afrykańskich, a drudzy radzieckich, o przepraszam – rosyjskich, oczywiście.

Wiara w zabobony wszelakiej maści w średniowieczu miała się zapewne równie dobrze, jak dzisiaj. W Polsce czarownic nie palono na stosach, a ich karykatury przetrwały do dziś.

Żarliwe i bardzo oczywiście „nowoczesne” wyznawczynie zabobonów wbijają szpilki w kukiełki, mając nadzieję zaszkodzić w ten sposób nielubianym przez siebie ludziom.
 
Pozdrawiam i do następnej soboty
 
Małgorzata Todd

 
Zrodlo:
 1. http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7664

3 komentarze

 1. Pewien francuski książę bardzo się kochał w pisaniu mądrych sentencji. Nazwisko tego księcia może wielce Szanowny @Dodatek poszukać w Wiki.
  Jedna z Jego sentencji brzmi mniej więcej tak: nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny a każdy z swojego rozumu.
  Nie wiem, co wyniósł Szanowny @Dodatek z edukacji; na pewno nienawiść do Kościoła Rzymsko – Katolickiego. Żarliwość ataku na religię pozwala mniemać, że w młodości głównym bohaterem autora Dodatku mógł być np Pawka Morozow. Pogratulować muszę @Dodatkowi znajomości przekonań tutejszych mieszkańców i rzeszy wielbicieli w gminie Stepnica.

  A teraz coś, co zerżnęłam z Twitter`a:

  PiS: 500+ na dziecko
  PO: 500+ mld długu

  PiS: Wyprawka szkolna
  PO: Zakupy na zeszyt

  PiS: Mieszkanie+
  PO: Kamienice dla swoich

  PiS: Zakup Patriotów
  PO: Tablice Mendelejewa

  PiS: Modernizacja kopalni
  PO: Likwidacja kopalni

  PiS: Silna Polska
  PO: Ch** dupa i kamieni kupa

  Różnica!

  I na koniec; zmień Szanowny @Dodatku styl pisania. Epatowanie nienawiścią nie przysparza zwolenników. Twoja nienawiść do religii ogólnie, a szczególnie do “Watykańskiego kościoła katolickiego” jest komiczna.
  Ateizm fanatyczny, wojujący, jaki reprezentujesz, jest bliski ideologii komunistycznej.
  Faszyzm, komunizm i opozycja totalna powinny być wyeliminowane z polskiego społeczeństwa, które swoje istnienie zawdzięcza przed wszystkim chrześcijaństwu.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 5

 2. Jak co tydzień pojawił się kolejny felieton a w nim wolne myśli autorki oceniane różnie. Tydzień temu było o sędziach w jej ocenie “wybitnej znawczyni prawa”: Sędziowie Sądu Najwyższego „udowodnili” swoją niezawisłość od obowiązującego wszystkich polskiego prawa, nie oglądając się na przyzwoitość, czy zdrowy rozsądek,a prokurator PRLu Piotrowicz walczy o “nowy” SN i KRS. Ciekawe czy to pani nie przeszkadza?. Kolejny felieton, no właśnie o czym on jest?Adoracja religii nad nauką? W mojej i nie tylko opinii religie, to największe zło jakie w czasie całej historii ludzkości zostało przez nią wymyślone i przez wieki doprowadzone do perfekcyjnego absurdu. Mnie nie kręci walenie czołem przed różnymi przedmiotami, kanibalistyczno-wampiryczne obrzędy ani schylanie karku przed wynaturzonymi zwyrodnialcami , których miejsce jest w kryminale.. Religie to najbardziej złowrogi system totalitarny , a największe imperium zbrodni to tzw. Watykański kościół katolicki, przez który rządzący usiłują zniewalać społeczeństwa, to totalny rynsztok jaki ludzkości zgotowali różnego typu pomyleńcy , jednak najważniejsze, że większość zaczyna to rozumieć.
  Watykański kościół katolicki zawsze zwalczał wolnomyślicielstwo i naukę bojąc się utraty władzy, zabijał i prześladował ludzi nauki bo ta sekta inaczej nie potrafi. Ktoś mądry kiedyś powiedział “tam gdzie kończy się religia, zaczyna się myślenie”. Na koniec coś do przemyślenia:

  “Świat jest jeno szkołą szukania;
  nie o to chodzi, kto dopadnie,
  ale kto przebieży piękniejszą drogę”
  Michel de Montaigne

  „Bardzo roztropnie jest wątpić”.
  Wolter

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 4

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)