Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: Płaska ziemia

Szanowni Państwo!

Zdawać by się mogło, że przy takiej obfitości informacji wszelakich wystarczy umiejętnie dmuchnąć, żeby oddzielić ziarno od plew. Nic bardziej mylnego.Szukanie prawdy w gąszczu informacji i dezinformacji, to jak wędrowanie przez puszczę bez mapy, albo płynięcie przez ocean bez busoli. Ci, którym zależy na wpuszczaniu nas na bezdroża, chcą jednak czasami sprawdzić, jak daleko zabrnęliśmy. W tym celu wymyślają oczywiste absurdy typu – racje „zwolenników płaskiej ziemi” i patrzą ilu się na to „załapie”.

Nie czarujmy się – wszyscy jesteśmy podatni na sugestie, chociaż w różnym stopniu. Najlepiej mają ci, którzy dzielą ludzi tylko na: „swoich” i „obcych”. Dla lewaka swoi, to anarchiści wszelkiej maści, a obcy to narodowcy, którym trzeba mieszać szyki. I mieszają. A najlepsze są w tym ruskie trolle, bo nie mają najmniejszych skrupułów, żeby każdego obwiniać, właśnie o… sprzyjanie Rosji. Mistrzem jest niewątpliwie Tusk, który najpierw posyłał Putinowi miłosne spojrzenia i robił takież gesty, i zaraz po tym oddał śledztwo smoleńskie „przyjaciołom Moskalom”, a teraz oskarża kogo popadnie o sprzyjanie Putinowi.

A jak było dawniej? Różnice poglądów w przedwojennej Polsce były tak silne, że do dziś można spotkać płomiennych zwolenników Piłsudskiego, niechętnych Dmowskiemu i na odwrót. Między tamtą a dzisiejszą sytuacją jest jednak różnica zasadnicza. Tamte dwa obozy różniły się tylko strategią, cel był ten sam – wolna Polska. Dzisiaj terytorium Polski zasiedlają: „historyczny naród polski i polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza”, jak ładnie to określił Stanisław Michalkiewicz.

Jasne, że cele obydwu grup są skrajnie rozbieżne. Polacy chcą Polski silnej i suwerennej, wspólnota rozbójnicza słabej, uzależnionej od mocodawców zewnętrznych, którym wiernie (chociaż może czasem nie całkiem świadomie) służą.

     Wyznawcy „płaskiej ziemi” zostali niewątpliwie zmanipulowani przez prowokatorów, ale obecnie znajdują się zapewne po obu stronach barykady.

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

11 komentarzy

 1. Teraz niektórzy zmieniają już swoje rodowe, sbeckie nazwiska na Konstytucja. Jak będzie brzmieć rodzaj męski?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 2. Wmawianie, że jest jakaś nieprzekraczalna bariera porozumienia to podłość i głupota. Tak samo dzielenie ludzi na dwie grupy i przypisywanie wg poglądów które się autorowi podobają (och ach) lub nie (ordynarne pomyje). Bezmyślne to wszytko jest drodzy … jak propaganda w PRL.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

 3. POtęga pijaru już się wyczerpała, miał być hit, wyszedł kit 😭

  Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 7

 4. PO święte nie jest wszyscy to wiemy. Lata rządów ukazały całą gamę patologii, a miałkość polityków PO spowodowało to, że ludzie zaczęli szukać “dobrej zmiany”.Jak wyszło widać gołym okiem. Pisiory pod hasłem dojnej zmiany doją ten kraj ile wlezie. Prześcigając się w sposobach na obsadzenie intratnych stanowisk ludźmi bez właściwego przygotowania byle poglądy się zgadzały.“Mały” mściwy i obłąkany krasnal w ramach zemsty na wszystkich za śmierć swego brata wyprowadzi Nas podstępnie z UE odbierze paszporty i zatrzyma w kraju gdzie wszyscy będą szczęśliwi do łez,a głupiego uśmiechu nikt nam z twarzy nie zdejmie. W telewizji sługusa Kurskiego będą tylko audycje o sukcesach pisiorów, żołnierzach wyklętych i msze co dwie godziny, a słowo KONSTYTUCJA będzie zabronione,a karą za użycie będzie obóz prostowania poglądów. Po latach ludzie będą budzili się z okrzykiem “Wolność” ale będzie już za późno bo to był tylko sen. Sen o Wolności.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 13

  • Konstytucja wymyślona przez oficerów prowadzących alkoholika tw. Alek służy do osłabienia praworządności w III RP.
   Nazywający się @Wolność godnie służy idei podziału państwa polskiego na dwie skłócone nacje. Ideałem dla twórców tej ustawy zasadniczej byłoby, gdyby te dwie antagonistyczne grupy wzięłyby się za łby.
   Stąd liczne prowokacje zwolenników KODu w stosunku do Policji czy pisowskich posłów.
   Ludzie pokroju ukrywającego się pod Nickiem Wolność czekają na pierwszą krew.
   Idźcie tą drogą a skończycie jak Hitler, który organizował zamachy na siebie.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 8

   • IPN ma już pewność – Kwaśniewski to TW “Alek”
    W latach 1983-1989 Aleksander Kwaśniewski był zarejestrowany pod numerem 72 204 jako TW “Alek” – to konkluzja artykułu wiceszefa pionu lustracyjnego IPN Piotra Gontarczyka nt. domniemanych związków Kwaśniewskiego z SB.

    http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/aleksander-kwasniewski-tw-alek

    Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 6

   • Czekam, aż zaczną pojawiać się restauracje, sklepy, hotele o nazwie KONSTYTUCJA. Takie szyldy eliminowałyby hołotę i gwarantowały wysokie standardy obsługi.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 6

    • w domu wszyscy zdrowi?

     Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 4

    • Jak widzę tych kretynów typu Nitras, którzy biegają po ulicach i sejmie Warszawki i z obłędem w oczach bredzą o łamaniu konstytucji, to mnie śmiech ogarnia, ile to większych od Nitrasa głupców musiało na niego głosować, by się typek mógł w parlamencie znaleźć.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 5

  • ale ta gorączka u gościa, co się ukrył pod szyldem “Wolność”, pewnie długo mu nie minie. No, ale w Stepnicy jest kilku lekarzy, do wyboru, to pewnie któryś pomoże. A tak w ogóle, to czego się bać “dobrej zmiany” , skoro co cztery lata są wybory ? Taki jest urok DEMOKRACJI ! Tyle , że nasze życie to tylko kilka lub kilkanaście kadencji, niestety…Więc póki co trzeba rozsądnie i dalekowzrocznie dokonywać wyborów.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

 5. oni nie zlokalizowali nawet tejże elektrowni a na Budzieniu, remont istniejącej od lat Hydroforni, za kilkaset tysięcy złotych spowodował , że do dzisiaj z kranu leci brązowa bryja. I to w porze obiadowej… no i ” jak tu żyć Panie Premierze, jak żyć ? ” .

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)