Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: Być Polką

Szanowni Państwo!

Bycie Polką jest wyróżnieniem losu. Tylko w naszym kraju cieszymy się szacunkiem, jakiego pozbawione są kobiety innych nacji. Całowanie w rękę, to oczywiście ceremoniał trochę przestarzały, ale trzeba go doceniać nawet w naszych czasach. Rolą Niemki było zajmowanie się dziećmi, kuchnią i chodzeniem do kościoła. Na tym polegało jej społeczne powołanie za czasów, kiedy jeszcze Kościół nie był „be”. Francuski czy Rosjanki nie miały przypisywanych jakichś szczególnych ról ani specjalnych praw, dlatego teraz biedne lewaczki nie odróżniają wyrazów szacunku od molestowania. W Polsce prawa wyborcze kobiety otrzymały 99 lat temu, zaraz po odzyskaniu przez nas niepodległości, kiedyśmy mogli na powrót decydować o sobie.

Zastanówmy się, co oznacza przynależność do jakiegoś narodu. Każdy naród rozumie to po swojemu. Niemcy pokazali w czasie ostatniej wojny, jak rozumieją i realizują swoją wyższość nad podbitymi narodami. Buta i okrucieństwo to ich najbardziej rozpoznawalne cechy „cywilizacyjne nadludzi”. Rosjanie ze swoją nieposkromioną żądzą zdobywania i niszczenia wszystkiego, co na drodze, bywali jeszcze gorsi, bo żadne racjonalne ani moralne argumenty nie trafiały do stale zapijaczonych łbów. Takich mamy sąsiadów, a trzeba zachować godność, naszą polską godność i kulturę.

Podłość tych dwóch nacji znajduje dobitny wyraz w prowokacjach i zbrodniach przez nich popełnianych, a teraz przypisywanych nam – Polakom. „Bracia Słowianie” i „starsi bracia w wierze” upodobali sobie szczególnie mordowanie Żydów na nasz koszt, np. Niemcy w Jedwabnem, a Rosjanie i ich tubylczy najemnicy w „pogromie kieleckim”. Trudno się przed tymi pomówieniami bronić zwłaszcza, gdy „nasi prezydenci”, wszyscy po kolei, w kółko przepraszają kogo się da za nie nasze zbrodnie.

Niech pociechą będą nam poniższe słowa:

Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie. Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i rzec mogę wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów i metoda okazała się niezawodną.”

Gilbert Keith Chesterton

Może przyjdzie wreszcie taki czas, że państwo polskie będzie na tyle silne, żeby zacząć głosić prawdę o naszej historii wszem i wobec, aby znów wznosić ludzkość na wyższe poziomy ducha i kultury.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 

 

 

 

 

 

Źródło: http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7616

 

 

 

12 komentarzy

 1. Widzę atak POmylonych zwolenników bandy trzymającej władzę na portal Nowej Stepnicy.
  Załóżcie sobie swój portal internetowy dla pełowszczyków – i trutni żerujących na podatkach uczciwych Wyborców.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

 2. “Gorąco jak ch..” 😅
  NiePOczytni dyżur mają 🤗🤗
  I w POcie czoła 😓😓
  Minusicki !! rozdają 😘 sic! sic !!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

 3. Mają już pełne POry bo PiS wygra wybory

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 5

  • Nic nie drożeje , no może tak na przykład : masło
   2015 – cena za kostkę 2,90 zł — 2018- cena za kostkę 7,80 zł. ( to samo, ten sam producent).
   Kiełbasa krakowska sucha ( ten sam producent )
   2015 -cena 24,00 zł kg 2018 – cena 43,00zł kg.
   ITD, ITP –nic nie drożeje prawda pisgłupy.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

   • czasy kiedy rząd decydował o cenach masła się skończyły komuszku
    czyżbyś nie zauważył?

    Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 4

   • To nie kupuj drogich wyrobów. Żrej krupniok POjebany zwolenniku pełowskich zdrajców. Cena masła i kiełbasy nie zależy od rządu tylko od złodziei pełowskich, których Zbysiu Zioberek jeszcze nie zdążył zapuszkować, bo pomagają im sprzedajne sądy.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 5

 4. Pani podstawowe braki z wiedzy historycznej i tworzenie jej na modłę pisowskiej “elyty”jest przerażające. Wyniki badań IPNu dziecka pisu wykazały winę Polaków za wiele zbrodni dokonanych na Żydach Jedwabne, Kielce.Na czyje zlecenie Pani tak kłamie, a może to tylko brak wiedzy lub zwyczajne oczadzenie pisem. Niestety nie jesteśmy narodem tylko bohaterów i honorowych niezłomnych ludzi byli , są i będą wśród Nas podli rządni władzy,ziemi,przywilejów obywatele którzy zrobią wiele dla realizacji swych celów i chorych wizji. Geneza Polskiego antysemityzmu tkwi w polityce kościoła katolickiego. To klechy zawsze podburzały przeciwko Żydom naród Polski. Warto poczytać zanim popełni Pani następny “felieton”.
  Natomiast brednie, które pisze Pani o szacunku w stosunku do kobiet w Polsce są powalające. Brak podpisania konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej przez pisiorów na polecenie kościoła katolickiego to pewnie nic takiego?.To jest próba utrzymania patriarchatu mężczyzn nad kobietami i tyle w temacie. Radzę poczytać statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet w Naszym Katolandzie zanim napisze Pani kolejny “felieton”. Współczuję Pani stanu umysłu i wiedzy.
  Jest wiele poradni które mogą Pani pomóc, choć w Pani przypadku???

  Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 6

  • No i znalazł się kolejny mądry na wzór Bula Bronka “hrabiego”, co to zauważył odpowiedzialność Polaków za zbrodnie holocaustu.
   Antysemityzm polski? On istnieje w obłąkanych łbach platfusowych.
   Jedź mądralo choćby do Szwecji, by obaczyć, jak “Europa” obchodzi się z swoimi kobietami.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 8

   • Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, w „Ateneum Kapłańskim” którego był REDAKTOREM NACZELNYM, w 1938 roku opublikował w SWYM piśmie artykuł innego katolickiego duchownego zawierający takie słowa:
    „Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację”. („Ateneum Kapłańskie” rok 1938, zeszyt 1, str. 23)
    ” Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom HITLERA, żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej – przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa”. „HITLER jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki” „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim ” („Ateneum Kapłańskie” rok 1938)
    „Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec „. („Ateneum Kapłańskie” 1937 r., zeszyt l str. 152)
    Ks. dr Józef Pastuszka „Filozoficzne i społeczne idee A. Hitlera”
    „Ateneum Kaplanskie” numer styczniowy z 1938 r.
    Jak sadze byly to poglady bliskie Wyszynskiemu… skoro je jednak publikowal w swoim czasopismie.

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

   • „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu)
    „Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.” (Jan Chryzostom, 349-407, gr.)
    „Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.” (św. Augustyn 354-430 – jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)
    „Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)
    „Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.” (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397)
    „Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!” (Papież Pius II, 1405-1464)
    „Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech.” (Kapokrates, założyciel klasztoru)
    „Kobiety są błędem natury… z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu… są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny… Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    „Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.” (Wild, SJ, XX w.)
    „Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej.” (Tertulian, pisarz chrześcijański)
    „W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta” (Synod Paryski, 846)
    „Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła.” (Synod w Coyaca, 1050)
    „Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice.” (2. Synod w Toledo)
    „U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.” (Clemens Alexandrinus, 215)
    „Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów” (Synod w Ewirze, IV w. n.e.)
    „Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo.” (św. Jan Chryzostom, 349-407)
    „Kobietom nie wolno śpiewać w kościele.” (św. Bonifacy, misjonarz benedyktyński, 657-754)
    „Żona nie chce, chodz ty, dziewczę!” (Marcin Luter)
    „W żadnej religii czy światopoglądzie kobieta nie jest tak szanowana i uważana, jak w chrześcijaństwie.” (Bernard Häring, teolog katolicki, XX wiek)

    Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 5

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)