Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: Awangarda absurdu

Szanowni Państwo!

Wystąpienia agenta o wdzięcznej ksywce Bolek, nudzą już chyba nawet najzagorzalszych zwolenników starego komunistycznego porządku i wiernych hasłu: „żeby wszystko było, tak jak było”. Te miliony, które nie stawiły się pod siedzibą sądu świadczą o tym dobitnie. Ile można wysłuchiwać „autorytetu moralnego III RP” o tym, że ma broń, której użyje, albo nie użyje, pokarze albo nie pokarze, a na pewno nie odda policji. Wszyscy już znamy na pamięć brednie o tym, jak to TW Bolek nie podpisał listy, którą może jednak podpisał, za co brał pieniądze, ale nie donosił, no może donosił, ale nieszkodliwie.

Obecnie najtęższe głowy prawnicze wysilają się, nad odpowiedzią, czy będąc w stanie spoczynku można iść na urlop? Teoretycznie stan spoczynku wyklucza chodzenie, bo można się zmęczyć. Ale niezmordowana prezes w stanie spoczynku nie spocznie, póki zagrożone są interesy nadzwyczajnej ubeckiej kasty.

Brnięcie od kłamstwa do kłamstwa jest zawsze nudne, o czym można się było także przekonać na „przesłuchaniu Polski”, przed gremium Unii Europejskiej. Występuje jakieś dziewczę z zarzutami do polskiego premiera, o rzekome łamanie prawa kobiet. Co można odpowiedzieć, że jej donosiciele są w błędzie? Powoływanie się na oczywistości, to tylko strata czasu.

Nic więc dziwnego, że zapijaczony dygnitarz europejski pokazuje kto tu rządzi. Ale czy sterta nonsensów, jakimi zalewa nas Unia Europejska nie ma za zadanie skrywać czegoś, co te oczywiste bzdury mają przykryć? Obawiam się, że jest jeszcze gorzej. Po wyeliminowaniu prawdy i logiki z oficjalnego dyskursu, staniemy się bezradni i bezbronni, niezdolni odróżnić oczywistych absurdów takich chociażby jak wypowiadane przez Nowoczesnych posłów – wówczas już nawet cenzura Internetu stanie się zbędna.

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

PS. Tu przykład tej porażającej Nowoczesnej głupoty

 Mix Kolonko Klarenbacha ZAMUROWAŁO po wypowiedzi posła z Nowoczesnej, jadą po nim jak po starej

26 komentarzy

 1. Poza osobistą nienawiścią nie masz medyku nic do zaoferowania. Bo cóż to za argument, że sprawiedliwość sądowa nie jest natychmiastowa? W ten sposób dowolnie możemy każdego opluć i usprawiedliwiać się tym, że wyrok sądowy zapadnie w odległym czasie.Nie jesteś wyrocznią sprawiedliwości i poza stoperanem nic nie możesz zaproponować.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 4

 2. Od kilku dni obserwuję atak Platfusów na Nową Stepnicę. Przejawia się (atak) wzmożonym zainteresowaniem członków platfusowej mafii tym portalem. Dodatkowo członkowie Platfusowej organizacji z daleka śmierdzą trepostwem. Wygląda to na atak WSI, która “nie istnieje”. Naszym milusińskim samorządowcom stepnickim zapaliło się podogonie?

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

  • Za dużo sobie wyobrażasz. Konkretnie to piszą trzy osoby. Jesteś jedną z nich. Drugiej osoby nie znam i ja jako trzeci. Nie jestem sympatykiem żadnej partii i wymyślanie mi od platformersów jest chybione. Nie jestem także “trepem” jak to zastało niezwykle delikatnie podkreślone. Napisałem kilka postów bo taką miałem wewnętrzną potrzebę. Nie zgadzam się z językiem moderatora na tym forum. Nie cieszę się z czyjegoś nieszczęścia, nie feruję o kimś wyroków dopóki nie zostanie ogłoszony prawomocne orzeczenie przez sąd i staram się nie używać plugawego języka. Ale oczywiście nie muszę wchodzić na to forum jeżeli nie jest to wolne forum mieszkańców gminy Stepnica.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 3

   • bo z wrażenia nie wytrzymasz 🙂

    Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

   • na prawomocne orzeczenie to w warunkach polskich można czekać i dziesięć lat
    w sumie to wygodna postawa zatwardziałych przestępców: “niewinny do uprawomocnienia” … ha ha ha

    Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

    • Czyli Gawłowski będzie się bujał na wolności do śmierci. To jest rzeczywiście prawo łagodne do przestępców. Ja wyznaję inne prawo, moje prawo; najpierw strzelam, a potem (jak nie trafię), pytam, do kogo strzelałem.

     Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. Babcia myśli że jest drugim Michalkiewiczem

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

 4. Zwymiotować można po przeczytaniu tego,,felietonu,,
  co za obrzydlistwo

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 4

 5. Widocznie wolisz aby było “jak było”…

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 9

 6. Czyli wszystko jest w porządku? To co obserwujemy to postęp i umacnianie demokracji? Jeśli tak to jestem spokojny i idę oglądać w dzienniku telewizyjnym kolejną gospodarską wizytę pierwszego sekret……..ups Pana Premiera.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 7

  • @ anonim,
   Stosujesz do krytyki obecnej władzy wyświechtane metody. Morawiecki pierwszym sekretarzem PZPR? Na to nie nabierze się nikt oprócz idiotów z bandy platformersko – stepnickiej.
   Sam masz pewnie korzenie pezetpeerowskie jak nie w pierwszym to w drugim pokoleniu, i ta metoda obrzucania Morawieckiego służy tobie do wybielenia swojego ego.
   Jeden fakt jest na pewno bezsporny; stepnicki starszy elektorat uwierzy we wszystko co napisze każdy dureń z otoczenia burmistrza.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 7

   • Mam wodniaku w d…..pie twoje pseudomądre wywody. Znalazł się filozof od siedmiu boleści.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 9 Słabe 9

    • i nie widzę jakiejkolwiek argumentacji
     rozkoszny trolling?

     Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 4

    • Kultura wypowiedzi idealnie pasuje stepnickich platfusów.
     Ale nie dziwię się; bronisz swojego status quo.
     Albo wygracie i jeszcze jakiś czas będziecie łupić biednych niekumatych dziadków albo nowi rządcy was załatwią i wasz los stanie się podobny do fuhrera zachodniopomorskich platformersów.

     Najlepsze: Dobre 8 Słabe 3

     • A kiedy i za co pójdzie siedzieć pyskaty Rysio?

      Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

     • Trzeba jak najszybciej otworzyć kamieniołomy,kopanie odkrywkowe węgla,kopanie rowów melioracyjnych i spędzić tam wszystkich AKTYWNYCH, niech zarabiają na chleb.

      Najlepsze: Dobre 7 Słabe 3

      • Oto kultura wypowiedzi. Może jeszcze obozy? To się zamarzyło? Wchodząc na tę bardzo poczytną stronę zawsze zastanawiam się jak nisko może upaść człowiek, który nie modli się o to aby jemu przybyło tylko o to aby sąsiadowi zabrano.

       Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 4

       • Mam inne zdanie na ten temat. Oczywiście; zazdrościć komukolwiek, że jest bogaty to głupie. Ale piętnować ludzi układu, którzy osiągnęli swój majątek przy pomocy kolegów a nie własnej, mozolnej pracy to wyraz dbałości o sprawiedliwość społeczną. Liczba cwaniaków, którzy przez ostatnie osiem lat rżnęli w rogi skarb państwa jest porażająca. Dlatego to większość społeczeństwa popiera PiS.
        Liczba głosujących za PO w dużej części jest wynikiem strachu przed powrotem do władzy Platfusowej elity. Tu w Stepnicy jednak nie ma czego się bać; wasz burmistrz ma 100 % zdolności koalicyjnej.
        Wcale się nie zdziwię, jak w miejsce platfusowej partii powstanie jednostka pisiorska z obecną elitą na czele.

        Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

  • Za burmistrza masz zdeklarowanego komucha i agenciora służb wojskowych z korzeniami w Moskwie.
   To jest w porządku a Morawiecki to komuch ha ha ha.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)