Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Wieś++ ? “Plan dla wsi” – premier ogłasza kompleksowy program dla rolników!

Polskie rolnictwo, polska wieś mają szansę nie tylko być dobrze rozwinięte, ale mają szansę być lokomotywą rozwoju – powiedział w Głogowie premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając jednocześnie kompleksowy program dla rolników “Plan Dla Wsi”.

Program “Plan Dla Wsi”, ma być “podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa Polaków w trzech obszarach: bezpieczeństwa rodziny, bezpieczeństwa miast i wsi oraz bezpieczeństwa zewnętrznego”.

Wypracowujemy mechanizmy kompensacji dla tych, którzy zostali dotknięci klęską suszy, ale i tam, gdzie nastąpiła klęska urodzaju

– zapewniał premier.

Obiecał ponadto, że “jesienią utworzymy fundusz 5 mld złotych na budowę dróg lokalnych” oraz poinformował, iż “wprowadziliśmy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci rolników, które są ubezpieczone w KRUS-ie”.

Walczymy o równe szanse dla polskich rolników. Wynegocjowaliśmy podatki dla sklepów wielkopowierzchniowych

– punktował premier, wykazując jednocześnie, jak bardzo “ważne jest to, byśmy kupowali polskie produkty” – “żeby patriotyzm gospodarczy wytyczał naszą drogę do silniejszej Polski”.

 

7 komentarzy

 1. Oj, przydałoby się być teraz wsią!
  Rolnicy – platfusy dostaną herzklekota i zgłupieją całkowicie. Jak tu nie głosować na PISmenów, skoro jak przyjdą do władzy nasi, czyli POjebani i natychmiast zabiorą to, co dali pisowcy.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 2. Nasz lokalny producent pasz GMO te się załapie?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. Ciekawe jak na to oPOzycja 🙂
  pewnie totalnie przeciw jak zwykle

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.