Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Gawłowski wróci do aresztu? Decyzja w rękach sądu

 

Jak donosi dzisiejszy Głos Szczeciński, Sąd Apelacyjny w Szczecinie wyznaczył na 25 lipca termin posiedzenia, na którym zdecyduje czy Stanisław Gawłowski powinien wrócić do aresztu.

Domaga się tego prokuratura, która twierdzi, że poseł na wolności to zagrożenie dla toczącego się śledztwa korupcyjnego.

Sprawa Gawłowskiego ma ponad sto tomów. Sędzia musi mieć czas na zapoznanie się z tak obszerną sprawą przed jej rozpoznaniem. Dwa dni temu Sąd Okręgowy w Szczecinie przedłużył posłowie Stanisławowi Gawłowskiemu areszt, ale otworzył furtkę w postaci poręczenia majątkowego. Poseł z tego skorzystał. W czwartek wpłacił 500 tys. zł i wyszedł na wolność. Chyba jednak nie na długo …

Źródła:

 1. http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/gawlowski-wroci-do-aresztu-chce-tego-prokuratura-decyzja-w-rekach-sadu,13336797/

32 komentarze

 1. Sejm w głosowaniu wyraził zgodę na tymczasowe aresztowania posła PO Stanisława Gawłowskiego; wcześniej poseł zrzekł się immunitetu, a w poniedziałek sejmowa komisja regulaminowa uznała, że jego oświadczenie w tej sprawie jest formalnie poprawne.

  Za wyrażeniem zgody na tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego opowiedziało się 239 posłów, 175 było przeciw, 18 wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna wynosiła 231.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 2. Gawłowski nie chce wrócić za kratki. I histeryzuje: “Areszt to dramat, to jest koniec świata”

  https://niezalezna.pl/248587-gawlowski-nie-chce-wrocic-za-kratki-i-histeryzuje-areszt-to-dramat-to-jest-koniec-swiata

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 3. szykują dla Gawła stanowisko głównego mieszacza w sadzowym kotle ☻,marszal już zadbał aby nie było na sucho dofinansował wodociagi ☠

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

 4. Były wiceminister na celowniku CBA. Chodziło o umowę na 460 mln euro

  CBA badało, czy doszło do korupcji przy kredycie, który z Banku Światowego wziął polski rząd – ustaliło Radio ZET. Na celowniku miał być ówczesny wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

  Jak informuje Radio Zet, chodziło o 460 mln euro na ochronę przeciwpowodziową. Wiceminister Gawłowski był jednym z negocjatorów tej umowy kredytowej

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

 5. Kozłowska to ma tupet! Szefowa fundacji Otwarty Dialog pojawiła się w Brukseli, gdzie kolejny raz podważała dobre imię Polski. Dość nieoczekiwanie, zaprezentowała też zupełnie nowe stanowisko. Stanęła w obronie… sędziego Igora Tulei czy podejrzanych o korupcję polityków Stanisława Gawłowskiego i Józefa Piniora.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 6. Gawełek wraca do pudła …

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 7. Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 8. Gaweł Biblię czytał w wolnym czasie 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 9. https://wpolityce.pl/polityka/405496-gawlowski-nie-chcialem-wybaczyc-kaczynskiemu-i-ziobrze

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 10. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvp.info, w dniu podpisania umowy na zakup nieruchomości przed notariuszem, teściów pasierba Stanisława Gawłowskiego nie było w Chorwacji. Zarzuty poświadczania nieprawdy ma usłyszeć chorwacki notariusz, który brał udział w całej transakcji.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

  • Gawłowski już jedną nogą w raju. Sąd apelacyjny dał wiarę wykładni Konia.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 2

   • Areszt został podtrzymany tylko zastosowano tzw. środek wolnościowy w postaci kaucji – pzeczytaj uzasadnienie Sądu w poprzednim komentarzu.

    W drodze kolejne zarzuty …
    Gaweł niech sobie przemyśli sprawę przez wakacje a nie p******i od rzeczy

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

   • tiaaa … i ten sam Sąd Apelacyjny przyznał, że “istnieje obawa matactwa”
    Mataczyć może tylko winny.

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

    • Mataczy sąd apelacyjny. Co za figura retoryczna: podtrzymuje areszt tymczasowy a wypuszcza za kaucją?

     Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 3

     • nie znasz procedury
      Gawłowski ma poważne problemy, dowody zostały zebrane i może doczekać procesu w domu.

      Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

     • “Ma rację oskarżyciel, że istnieje obawa matactwa w sprawie, ma rację oskarżyciel, że wiele czynności jeszcze nie zostało zabezpieczonych i że w związku z tym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania należy stosować środki zapobiegawcze. Niemniej trzeba zauważyć i to, co jest bardzo istotne, że sąd na każdym etapie postępowania kontroluje, czy środek zapobiegawczy określony winien być w dalszym ciągu stosowany”

      – powiedziała sędzia. (Sądu Apelacyjnego)

      Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 11. Podobno ze względu na moralność.
  Gawłowski i moralność he he he

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 12. Felerna nieruchomość Gawłowskiego jest na chorwackiej wyspie Brać w miejscowości Bol

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 13. Jest już uzasadnienie sądu w Sprawie Gawłowskiego.

  Brzmi inaczej niż news mec. Giertycha.

  Okazuje się, że sąd przedłużył areszt Stanisławowi Gawłowskiemu i przedsiębiorcy Bogdanowi K., bo istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstw. Ale ponieważ duża część dowodów jest zebrana, to sąd zgadza się na wyjście podejrzanych za kaucja.

  Gawłowski musi wpłacić 500 tys zł. a Bogdan K. milion zł. Mają na to dwa tygodnie.

  A oto uzasadnienie sądu:
  Sąd Okręgowy w Szczecinie uwzględnił wniosek prokuratora o przedłużenie aresztu tymczasowego zastosowanego wobec Stanisława G. i Bogdana K. na dalszy czas określony, to jest do dnia 10 października 2018 r. W ocenie Sądu Okręgowego zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych zarzucanych im przestępstw, co stanowi podstawę do stosowania środków zapobiegawczych, w tym w postaci tymczasowego aresztowania. Znaczna część tych przestępstw zagrożonych jest możliwością orzeczenia surowych kar pozbawienia wolności w wymiarze 8 lat. Śledztwo prowadzone w sprawie wymaga wykonania dalszych czynności procesowych, w tym związanych z koniecznością przesłuchania kolejnych osób. W związku z tym, aby uniknąć możliwości wpływania podejrzanych na przebieg planowanych czynności procesowych, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego środka zapobiegawczego. W realiach przedmiotowej sprawy, zważywszy na ilość i charakter postawionych podejrzanym zarzutów karnych oraz możliwość wymierzenia im surowych kar pozbawienia wolności, takim środkiem w dalszym ciągu jest areszt tymczasowy. Śledztwa do tej pory nie zdołano zakończyć ze względu na ilość, rodzaj i czasochłonność wykonanych i planowany do wykonania czynności procesowych, co stanowi o zaistnieniu szczególności okoliczności w sprawie, których wystąpienie uzasadniało przedłużenie stosowania tymczasowego aresztowania wobec obu podejrzanych. Sąd Okręgowy mając jednak na względzie to, iż szereg dowodów zostało już przeprowadzonych i procesowo zabezpieczonych, uznał za możliwe zastosowanie wobec podejrzanych zastrzeżeń, co do możliwości uchylenia aresztu tymczasowego, jeżeli w terminie 14 dni za każdego z nich zostanie złożone odpowiednie poręczenie majątkowe. W przypadku Stanisława G. zostało ono określone na kwotę 500 000 zł, a Bogdana K. 1 000 000 zł. W przypadku stwierdzenia niesubordynacji procesowej podejrzanych może nastąpić orzeczenie o przepadku ww. poręczeń majątkowych i ponowne zastosowanie aresztu tymczasowego. Wydane orzeczenie nie jest prawomocne i przysługuje na nie stronom zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. SSO Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 14. Kwestią kolejnego aresztu dla Stanisława G. Sejm zajmie sie dopiero po wakacjach.
  Wakacje są w sam raz na rachunek sumienia przed dłuższą odsiadką 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 15. Nasz Bolesław został właśnie honorowym obywatelem Darłowa.
  Darłowo lubi kapusi – honorowym obywatelem Darłowa jest też “lepkoręki” Gawłowski…

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 16. Gawełek już wygrał! Teraz już jest męczennikiem i jak przejmiemy władzę będzie na świeczniku. W sumie platfusy coraz bardziej zbliżają się do Islamistów. Ciekawa jestem, czy pośmiertnie dostaną “do użytku” dziewice za “męczeństwo” na ziemi.
  Gawełek w otoczeniu dziewic w areszcie wydobywczym?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 7

 17. IPN właśnie umorzył sprawę fałszowania materiałów Kiszczaka.
  Kiszczak zachował oryginały 🙂

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

 18. Na Pomorzu Zachodnim, reprezentantka interesów esbecji i innych służb, wygrywa nad reprezentantką AK w plebiscycie Kobiety Roku tego regionu. Słać esemesy! http://www.gs24.pl/plebiscyty/kobieta-roku/a/kobieta-roku-pomorza-zachodniego-szczecin-aktualne-wyniki,13277994

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 3

  • Danuta Szyksznian-Osowska, Szczecin, nominowana za działania w organizacjach kombatanckich, pełni między innymi funkcję Prezesa Honorowego Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK i Wiceprezesa Koła Kresowych Żołnierzy AK w Szczecinie

   SMS pod nr 72355 o treści KR.187

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 19. może już spokojnie zbierać się do następnej odsiadki

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)