Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WNIOSEK: Radny Jacewicz do Burmistrza Gminy

Miejsce i data sporządzenia dokumentu

Stepnica 2018-06-23

Dane nadawcy

Jacek Zygmunt Jacewicz
Email: jack@poczta.onet.eu

Dane adresata

GMINA STEPNICA
72-112 STEPNICA
STEPNICA
UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 4

 

WNIOSEK

Do Burmistrza Gminy Stepnica Pana Andrzeja Wyganowskiego

Szanowny Panie Burmistrzu!
 
Niestety nie został udzielony mi głos na ostatniej sesji przez przewodniczącego, ponieważ zamknął obrady nie zważając na mój głos, na co z resztą skierowałem już skargę do Wojewody Zachodniopomorskiego, dlatego kieruję do Pana oficjalne pismo, na które oczekuję zgodnie z k.p.a odpowiedzi w ciągu 14 dni.
 
Bardzo proszę o interwencję w sprawie wystających niebezpiecznych elementów na placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Stepnicy.
 
Odnosząc się do powyższego, nasuwają mi się dość istotne pytania:
 
1. Czy ktoś dokonał/dokonuję przeglądów placów zabaw znajdujących się na terenie Gminy Stepnica? Jeśli tak, to kto, kiedy i gdzie przeprowadził kontrole, przegląd? Proszę o dokumentacje w tym zakresie.
 
2. Kto wykonuję projekty placów zabaw, kto je wybiera?
 
Jestem zwolennikiem budowy placów zabaw, porządnych wymagających jak najmniejszych modernizacji. Odnoszę wrażenie, razem z wieloma mieszkańcami, że w naszej Gminie stawia się dużo, bez pomysłu a co najgorsze ze słabej jakości materiałów, wymaganych częstej modernizacji.
 
Wystarczy porównać jakościowo place zabaw np w Goleniowie. Plac zabaw na Stepniczce pozostawia wiele do życzenia, brak huśtawek, uszkodzone przyrządy, połamane deski… Panie Burmistrzu, czy nie lepiej postawić mniej placów zabaw, a lepszej jakości?
 
Amfiteatr, dlaczego dach został wymieniony? Jakie są koszta wymiany dachu a jakie były całego amfiteatru? Proszę o dokumenty, zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej. Kto wybierał ten projekt, przecież to kawał betonu, w który gmina inwestuję po raz drugi, czy uważa Pan, że to normalne?
 
Plaża, pierwsza część molo ma pale drewniane, dalsza cześć pale stalowe, czy zdaję Pan sobie sprawę, że ta inwestycja również za jakiś czas będzie modernizowana?
 
Niestety z częścią mieszkańców gminy, zauważamy, że część inwestycji wykonanych jest z kiepskich materiałów co wymaga częstej modernizacji, albo co najgorsza podwójnego wkładu na co przykładem jest ścieżka rowerowa do nikąd lub jak Pan twierdzi do granic Gminy Stepnica. Rozpoczynając kolejne proszę się dwa razy zastanowić, a od siebie proponuję zając się tym co ważne dla mieszkańców, stanem wodociągów.
 
Nie wiem czy zdaje sobie Pan sprawę, ale inwestycja w zjeżdżalnie na plaży będzie generować koszta, chociażby w postaci zatrudnienia dodatkowego ratownika, a od paru lat widać, że ma Pan problem z ich zatrudnieniem oddając plaże w zabezpieczenie pośrednikom, nie próbując znaleźć ratowników na własną rękę, twierdzi Pan, że ma Pan do tego prawo, a ja twierdzę, że to zwyczajne lenistwo urzędnicze.
 
Liczę na dokładną odpowiedź, wraz z dokumentacją. Mam nadzieje, że zapoznał już się Pan z przedłożonym projektem uchwały w sprawie diet. Na te działania również złożyłem skargę. Bardzo ubolewam, nad brakiem współpracy Pana Burmistrza z Klubem Radnych Niezależnych, ale jak widać woli Pan wszystkie sprawy załatwiać na piśmie.
 
Niech Pan Burmistrz nie myśli, że zauważam same złe rzeczy i nie widzę tych dobrych, ale funkcja radnego zobowiązuje mnie do kontroli, a nie do przychodzenia, pobierania 250 zł, podnoszenia ręki, nieodzywania się i udawania, że wszystko jest w porządku, od tego ma Pan wszystkich radnych ze swojego komitetu. Na zakończenie proponuję porozmawiać z przewodniczącym, którego zachowanie krytykują już nawet Pańscy wyborcy. Z wyrazami szacunku.
 
Radny Gminy Stepnica Jacek Jacewicz
 
Dokument został podpisany, aby go zweryfikować należy użyć oprogramowania do weryfikacji podpisu. Data złożenia podpisu: 2018-06-23T17:00:12.532+02:00
 
 

2 komentarze

  1. typkiem czy raczej dupkiem?

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  2. Szacun panie Radny za kulturę i opanowanie.
    W dyskusji z takim typkiem jak radny Ławicki trudno zachować spokój.
    Pozdrawiam

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)