Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FELIETON: Władzy czar

Szanowni Państwo!

Przypomniała mi się taka oto scenka:

Malarz stoi na drabinie, macha pędzlem i peroruje.

– Ja, gdybym był premierem, to…Rząd powinien… itd.

Słucha tego właścicielka mieszkania i po pewnym czasie wtrąca.

– Ja, to bym zaczęła od tamtej ściany bo

– Szanowna Paniusiu – mówi malarz – na malowaniu trzeba się znać.

– Rozumiem – odpowiada kobieta – a na rządzeniu państwem znać się nie trzeba?

To wydarzenie miało miejsce nie teraz, a w II RP. Czy coś się od tamtych czasów zmieniło? Niektórzy z nas są przekonani, że rządzić każdy umie, a najbardziej ci Nowocześni posłowie oraz (nie)rząd odstawiony właśnie od żłobu.

Darujmy sobie jednak ten żałosny kabaret w wykonaniu Targowicy Totalnej, bo oto ostatnio nawet sam pan prezydent pokazał na co go stać. Proponowane przezeń pytania do referendum kojarzą się z nieporadnością, jaką mógłby się wykazać ktoś, kto jak ten malarz,nigdy wcześniej nie miał do czynienia z prawem, a zwłaszcza rządzeniem. Odnosi się wrażenie, jakby referendalne pytania byłypisane w pośpiechu, chaotycznie i nie wiadomo czemu miałyby służyć.

Czy to znaczy, że władzę może sprawować każdy? Przeciwnie, należy darzyć uznaniem i poparciem tych wszystkich, którzy mimo przeciwności potrafili zrobić coś pożytecznego dla naszego społeczeństwa i kraju. „Dobra zmiana” ma pod opozycyjną górkę i podopozycyjny wiatr, ale nie odpuszcza. Trzymajmy za nią wszystkiekciuki.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 

15 komentarzy

 1. .

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

  • Treść niedostępna
   Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 2. Sili się Pani na pisanie felietonów ale to straszna cienizna i lipa jest. Wydaje się Pani że walczy o coś? z kim? Wychwalanie “dobrej zmiany” jest jak pierdzenie na wietrze i szczanie pod wiatr.Jaka to “dobra zmiana” która doi kasę z Naszych podatków na swoje extra premie, przyznaje kasę fundacji o.Rydzyka 100mil, rozwala samochody za miliony bo broszka słuchając radia “ma ryja” bez sygnałów dzwiękowych bo przeszkadzały w słuchaniu wali w cieńko cieńko a potem w drzewo – ps. chłopaka chcą posadzić, obsadza spółki skarbu państwa debilami bez odpowiedniego wykształcenia i przygotowania tylko aby doić kasę dopóki się da. Może napisze Pani felieton o podkomisji smoleńskiej co odkryła jakie są jej wnioski i ile kasy na nią poszło a ile jeszcze pójdzie. Jak psychol mówiący o wybuchach unika wizyt w poradniach psychiatrycznych i również rozwala limuzyny i spierdala z miejsca wypadku, oraz po kiego grzyba chodzi z ochroną ŻW, boi się suwerena?. Może Pani napisać też o koniach z Janowa które “dobra zmiana” zacznie niedługo przerabiać na kiełbasę bo nikt ich nie kupi.Może napisze Pani o kosztach ochrony przez policję miesięcznic smoleńskich ( tylko od października 2015 do lutego 2018 wynosił 2,6 mln zł),ponad 32 tys. Policjantów od 2015 roku na rozkaz rządu ochraniało miesięcznice smoleńskie!!! Wszystko na koszt Polaków!!!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 5

  • zmień lekarza

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

  • Ooo! Wreszcie pojawił się felietonista godny kultury przewodniczącego Ławickiego.
   Obaj mają ochronę: szanowny pan Ławicki szerokie bary tudzież wielki brzuch umiłowanego burmistrza Stepnicy, a szanowny krytykant obecnej władzy chowa się za Anonimem.
   Moja rada; ponieważ Platformersi nie mają ŻADNYCH SZANS na przejęcie koryta, niech więc “felietonista” przestanie się denerwować. SZKODA WĄTROBY, Amigo.
   Oczywiście “dobra zmiana” wiecznie rządzić nie będzie, ale cnota cierpliwości jest wyraźnie obcą naszym poczciwym lemingom.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 4

   • Ten co pod własnym nazwiskiem występuje. Przeszkadza ci Anonim? Chciałoby się znać nazwisko myślącego inaczej? A potem donosik do władzy. Akurat masz już pseudonim, jeszcze tylko podpiszesz zobowiązanie o współpracy i będzie git.

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

    • Dr Kadryl Bogumił, wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim, na wydziale mniemanologii stosowanej.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

   • Hłe hłe hłe …..
    Odezwali się ci co się nazwiskiem pod artykułami i komentarzami się podpisują… Żenuła

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

  • koszty ochony miesięcznic nie były duże do czasu aż chuligani polityczni postanowili w nich przeszkadzać

   Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 4

  • No i Pan ma rację Panie Felietonista. Ale trochę jeszcze nas to wszystko poboli. Samą nienawiścią do Platformy wiele się nie zdziała. Pisząca paniusia jest jak pożyteczny idiota. Można nim się posłużyć samemu będąc w cieniu.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 3. A ta skąd tutaj się wzięła? Zdaje się, ta pańcia pisała na necie goleniowskim. I po co te zdjęcia sprzed 100 lat.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 4. Moim zdaniem te referendum przepadnie w frekwencji – szczególnie z tymi pytaniami.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 5. Ktoś podsunął prezydentowi pomysł referendum, a on “wszedł” w to.
  Wychodzi na to, że doradcy nie mają umiejętności w tej dziedzinie.
  Teraz cała para pójdzie w mechanizm wyjścia z tzw. twarzą. Chyba że… bierze przykład z swojego poprzednika Bula – Komorowskiego.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)