Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Pustynia w Stepnicy – woda w kranie to nieosiągalny luksus

Stepnica to gmina, która uchodziła za najbogatszą w kraju. Można by zadać pytanie: Najbogatszą w czym? 

O wodzie w kranach mieszańcy mogą tylko pomarzyć. 

Zaczęło się od Budzienia. Małej wioski,  której mieszkańcy mieli obiecane przez burmistrza nowe ujęcie, bo wody brakuje w wiosce już od 6 lat. Ludzie skarżą się tam na przerwy w dostawie, niskie ciśnienie, czy brązowy kolor wody. Nie mogą normalnie żyć! Na spokojne pranie, zmywanie, ogrzewanie nie mogą sobie pozwolić. Wodę dowożą do wsi beczkowozami i nalewają do ujęcia. 

Rada i burmistrz, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki są ślepi na bolączki mieszkańców!

Ale przyszła pora i na ujęcie w Miłowie i od wielu lat nie modernizowany wodociąg, którym płynie (choć dość rzadko) woda dla ok. 2000 mieszkańców gminy. 

Od kilku miesięcy WODA w kranach w Stepnicy to LUKSUS! Albo jej nie ma, a jak już jest to leci małym strumyczkiem.. 

Słyszymy bajeczki pracowników wodociągów o tym, że ludzie kradną wodę, a to hydrantami, a to do podlewania ogródków i oczywiście brak wody to wina nikogo innego tylko mieszkańców….

Ale tak nie jest!

To nie wina mieszkańców, a ustawowy obowiązek samorządu. Owszem zapotrzebowanie jest większe, a wody coraz mniej w starym płytkim ujęciu Miłowo. Nikt nie szuka rozwiązań, nie modernizuje sieci! W innych gminach (nie w Goleniowie), wielkich miastach, a nawet metropoliach taki problem nie występuje. Władze zdają sobie sprawę, że to zapewnienie dobrej gospodarki wodą i ściekami jest najważniejszym zadaniem i wywiązują się z niego, jak należy!

W Stepnicy problem braku wody w kranach jest przez burmistrza i radnych IGNOROWANY!

Burmistrz Wyganowski z jego świtą (radnymi z jego komitetu na czele z Ławickim) przerobili ponad 250 milionów zł zapominając o modernizacji sieci wodociągowej i ujęć wody zgodnie z dostarczanymi im przez operatorów wod-kan planami. Zamiast dbać o potrzeby mieszańców namiętnie budowali: mariny, świetlice, chodniki, rozdawali publiczną kasę na prawo i lewo. Zarabiają krocie, a raczej od wielu lat wyciągają publiczną kasę, ale dla czyjej korzyści? 

My mieszkańcy i nasze problemy nie liczą się!  Miłej kąpieli!

Poniżej pismo, w którym 6 lat temu  wójt obiecywał, a obecny burmistrz zapomniał o nowym ujęciu dla Budzienia i o tym na co wydano pieniądze przeznaczone na modernizację wodociągów:

 

 

 

2 komentarze

 1. Artykuł sygnowany przez pana (panią) redaktora (redaktorzycę) CS nawet nie sięgnął sprawy zasadniczej; przy niskim ciśnieniu wody nie zajarzy nam Junkers gazowy i myjemy się (a raczej spłukujemy) w zimnej wodzie, co może jest przyjemne w krajach tropikalnych, ale w naszej strefie już nie bardzo. Poza tym, pralki i zmywarki mogą również nie zadziałać, lub ich praca przedłuża się w nieskończoność. Idziemy więc do Biedronki na zakupy nie tylko źli, ale w brudnych ciuchach i z charakterystycznym zapaszkiem panów okupujących ławeczki na przeciw dyskontu.
  Brak wody to typowy krajobraz komunistyczny. Kiedyś towarzysze tłumaczyli plebsowi: “wicie, rozumicie”, rozwijamy przemysł ciężki który potrzebuje dużo wody, realizujemy eksport do krajów KK, ale w nowym planie 5 – cio letnim, nowe ujęcie jest zapisane. “Oświeceni” w ten sposób aktywiści tłumaczyli pod kioskiem niezadowolonym dlaczego mamy racjonowanie wody i… tak poinformowani miłośnicy wina marki wino szli do swych domostw tłumacząc małżonkom, dlaczego idą do łóżka z brudasami (na dodatek pijanymi).
  A co myślą na temat braku wody w kranach obecne gospodynie? Tego nie wie nikt! Prawdopodobnie tak samo jak cztery lata temu przy urnie wyborczej, czyli o niczym innym nie myślą tylko o tym, jak prawidłowo zagłosować by zwyciężyła jedynie słuszna opcja.
  Gdyby tak na serio w gminie panowała demokracja a nie klientelizm, już tam pod urzędem stały by wściekłe panie stepniczanki “z kamieniem w ręku i (brudnym) dzieckiem na ręku”. Co mogłoby się dziać później, odsyłam wszystkich (również pana – panią Redaktor) do własnej wyobraźni.

  Wszystkich umęczonych brakiem wody (i brudnych) pozdrawia cieszący się z nieograniczonego dostępu do wody w Odrze WODniak.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 2. A może to taki plan marketingowy Biedronki Rzymczyków. Nie zbankrutuje, bo ludzie będą wodę kupować

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)