Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Posłowie ponownie odwiedzą Stepnicę

goleniow.net.pl:

O godz. 18 zakończyło się w Stepnicy spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o Polsce z posłami Leszkiem Dobrzyńskim, Arturem Szałabawką i Michałem Jach z mieszkańcami gminy.

Spotkanie samo w sobie było dość zaskakujące jak na spotkania z posłami, ponieważ większość obecnych mieszkańców gminy Stepnica stanowili jej radni z burmistrzem Wyganowskim na czele. Można było się poczuć jak na sesji rady gminy, ale do rzeczy.

Burmistrz wraz ze swoimi radnymi wykorzystali możliwość osobistego spotkania i rozmowy z posłami ziemi szczecińskiej. Głównym poruszanym tematem były sprawy oświatowe, łowieckie oraz szacowania strat wyrządzonych przez dziką zwierzynę. Kontrowersyjny temat został wywołany przez jedną z mieszkanek a dotyczył przekształcenia Stepnicy ze statusu wsi na status miasta. Według Niej zmiana ta jak się wydaje pozytywna dla miejscowości, dla mieszkańców zajmujących się rolnictwem okazała się w skutkach tragiczna. Zmiana ta doprowadza ich rodzinne gospodarstwa do bankructwa.

W związku z tym, że posłowie zainteresowali się problemami Stepnicy zapowiedzieli kolejną tym razem dłuższą wizytę, oraz kolejne spotkanie z mieszkańcami. Posłowie liczą na większe przybycie mieszkańców, aby poznać głębiej zasygnalizowane problemy.

tekst i foto Rafał Gietka

Zródla:

 1. http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7488

 

37 komentarzy

 1. Szkoda , że to nie Ty zadałeś, to słynne już, pytanie do Schetyny : co zrobiono dobrego, pod rządami PO, przez ostatnie dwie kadencje.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 5

 2. W swoim zajadłym słowotoku zapomniałeś wspomnieć o Rydzyku.
  Byłbyś spełniony.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 3

 3. idz sie wyzalic swojemu pryncypalowi platfusie

  Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 5

 4. @Szkoda,
  Szkoda, żeś człowieku nie zauważył tych wymienionych przez ciebie uchybień przez 8 lat rządów lemingów i innych ich koalicjantów. Wystarczyło ograniczenie złodziejstwa i przez 2,5 roku można zrobić dla społeczeństwa więcej niż 100 lat rządów platfusowatych. Napisałam “ograniczenie” złodziejstwa bo całkowitej likwidacji nie da się dokonać.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 5

 5. że nie zapytano szanownych posłów o to co sądzą o:
  -sposobie traktowania opiekunów osób niepełnosprawnych w sejmie.
  -postawie marszałka Kuchcińskiego “specjalisty od wyplatania koszyków wiklinowych” w stosunku do protestujących.
  -postawie broszki byłej premier RP która darła się z mównicy sejmowej że “te pieniądze im się należały” to o ministrach swojego rządu, która nawet nie podeszła do protestujących.
  -o spisywanie przez policję osób zadających niewygodne pytania na spotkaniach pis. To jest zastraszanie ludzi i wykorzystywanie policji do celów politycznych.
  -o obstawianiu sejmu barierkami i policją (boją sie ludu?) nigdy wcześniej tego nie było.
  -o wydaniu tylko w zeszłym roku 1,4 mld zł na katechetów, księży ich ubezpieczenia ect. a na niepełnosprawnych 500 zł brak. To jest ku…wa dopiero hipokryzja!
  -o “pani” Pawłowicz której śmierdzą niepełnosprawni w sejmie. Ludzie krzyczeli za nią pod sejmem “pójdziesz siedzieć” i pewnie pójdzie.
  -o posłance pisu która proponuje osobom niepełnosprawnym strzelnice jako sposób na integrację, chyba tylko po to aby się sami wyeliminowali. Super pomysł rodem z jakiegoś pisowskiego horroru.
  Itd.Itp.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 9

 6. A wystarczyło wymienić nawierzchnię

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 7. Bo droga za wąska

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 8. jak smakuje?

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 9. Podobno jakaś straszna kicha z tą drogą do Czarnocina. Wywłaszczają ludzi, drogi budować w najbliższym czasie nie mają zamiaru. Przekręt na projekcie?
  Ktoś, coś więcej?

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 10. a kto byl organizatorem spotnia w Gasierzynie?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 11. A w gąsieżynie było zebranie w sprawie drogi

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 12. Nie ma na co przechodzić bo na emeryturze już jest 🙂

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 13. I będzie dorabiać jako kierowca gimbusa emeryta 🤣😂

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 14. kiedy gruby idzie siedziec?
  ktos wie?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 15. Pytanie zupełnie z innej beczki ma ktos jakis wpływ na ludzi koszacych trawe a reczej jej brak na osiedlu kolejowym dramat poprostu 😢😢😢

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 16. To wszystko na co stać PiS, siedzenie z człowiekiem, który wciąż łamie prawo z grubą teczką w IPN-ie przy jednym stole?

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 17. Ruda aż zaniemówiła jak Maria dała jej do wiwatu 🙂

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 18. On może siedzieć, ale gdzie indziej, a nie przy stole z pisowcami – śmiech na sali…

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 19. Niezłe spotkanko sobie zrobiliście i kpinę z mieszkańców Stepnicy – szkoda, że nie przy okrągłym stoliczku tylko kwadratowym, bardziej by tu pasował okrągły…

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 20. Witam Hejterze nie jestem żadnym pachołem podobnie jak Pan Ryszard Torzewski i Pani Szczeblewska trzeba było pojawić się na spotkaniu a nie głupoty bezmyślne pisać to byś może dowiedział się o czym była mowa-widzę że dobrze Tobie jest wrzucać wszystkich do jednej beczki ale skoro ukrywasz się pod anonimem no nic dziwnego że łatwo przychodzi krytyka wszystkich dookoła

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 21. Witam Hejterze nie jestem żadnym pachołem podobnie jak Pan Ryszard Torzewski i Pani Szczeblewska trzeba było pojawić się na spotkaniu a nie głupoty bezmyślne pisać to byś może dowiedział się o czym była mowa-widzę że dobrze Tobie jest wrzucać wszystkich do jednej beczki ale skoro ukrywasz się pod anonimem no nic dziwnego że łatwo przychodzi krytyka wszystkich dookoła

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 22. Problem z komentarzami jest w trakcie naprawy

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 23. Dlaczego nie można odpowiadać bezpośrednio na poszczególne wypowiedzi?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 24. Ewenement w skali kraju: Platfusy przestali bojkotować Pisowców

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 25. Stoi na Bogusławiu grat a taki świetny wsam raz dla dzieci i pasażerów pierwsze widzę aby gimbus dowożący dzieci pełnił jako autobus liniowy to tylko w wielkim mieście Stepnica ktoś nawalił wielką srakę mało włodarzy obchodzi dobro dzieci i ich bezpieczeństwo to nie oni jeżdżą w końcu trzeba zaprzestać rodzice obudzicie się aby nie było za późno

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 26. Burmistrz przyjaciół trzyma blisko a wrogów jeszcze bliżej
  wątpliwe te spotkania skoro panowie Posłowie już,,,kupieni””

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 27. Najwidoczniej frustracja z braku planowanej draki na politycznym lokalnym cyrku, pomimo wzorowego stawiennictwa służb najbardziej gminnych, zgnębiła różnorodne budżetowe hieny i klawiszowe “zajady”, którym słoneczko coraz bardziej wypala zdrowe komórki!! Radzę popracować nad strategią samoobrony bo na następnym spotkaniu, może być mniej walenia cepem w jałową glebę!!! Można ewentualnie skorzystać z porady UeroPOrlamentarzystki z Goleniowa!! Razem możecie zwalczyć tą “cholerną patologię stepnicka” dla której nawet spotkanie aktywistów lokalnej gminy, pod dowództwem Burmistrza z PIS- owskimi politykami, mogło być zbojkotowane!! Jak widać, słychać i czuć ktoś dał dobre wzorce!! Ludzie się uczą!! Trzeba zatem nadążać a nie opluwać szanowny jakiś tam upośledzony anonimie!!

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 3

 28. I ta niemożność zablokowania… Pewnie ze złości ze trzy dni się rzodkiewką odbija 😂

  Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 29. Chodzenie za pisowcami na własnym podwórku musiało być frustrujące 🙂

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 30. Chwalili sie , ze mieszkania rozdali bogatym ?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 31. 70 tysiecy? Chyba w ciagu 100 lat 🙂

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 32. Burmistrz – ,,,70 tysięcy turystów odwiedza ”- miasto Stepnicę

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 33. Czyli lokalny aktyw PO spotkał się z Posłami PiS he he he 🙂

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 34. Sprawy łowieckie ale jaja. To tu nie ma większych problemów?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 35. pacholy karnie sie stawili 🙂

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)