Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Posłowie ponownie odwiedzą Stepnicę

goleniow.net.pl:

O godz. 18 zakończyło się w Stepnicy spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o Polsce z posłami Leszkiem Dobrzyńskim, Arturem Szałabawką i Michałem Jach z mieszkańcami gminy.

Spotkanie samo w sobie było dość zaskakujące jak na spotkania z posłami, ponieważ większość obecnych mieszkańców gminy Stepnica stanowili jej radni z burmistrzem Wyganowskim na czele. Można było się poczuć jak na sesji rady gminy, ale do rzeczy.

Burmistrz wraz ze swoimi radnymi wykorzystali możliwość osobistego spotkania i rozmowy z posłami ziemi szczecińskiej. Głównym poruszanym tematem były sprawy oświatowe, łowieckie oraz szacowania strat wyrządzonych przez dziką zwierzynę. Kontrowersyjny temat został wywołany przez jedną z mieszkanek a dotyczył przekształcenia Stepnicy ze statusu wsi na status miasta. Według Niej zmiana ta jak się wydaje pozytywna dla miejscowości, dla mieszkańców zajmujących się rolnictwem okazała się w skutkach tragiczna. Zmiana ta doprowadza ich rodzinne gospodarstwa do bankructwa.

W związku z tym, że posłowie zainteresowali się problemami Stepnicy zapowiedzieli kolejną tym razem dłuższą wizytę, oraz kolejne spotkanie z mieszkańcami. Posłowie liczą na większe przybycie mieszkańców, aby poznać głębiej zasygnalizowane problemy.

tekst i foto Rafał Gietka

Zródla:

 1. http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7488

 

51 komentarzy

 1. facebooka to jak “was”odszuka ?🤔

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • ja nie mam fb bo nie chcę – jak kliknę w link p. Gietki to g. mi się wyświetla – mam się zarejestrować –
   dziękuję

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 2. Panie Rafale na facebooku szukać pana nie będziemy o tym ,że PANI MARIA TO DZIELNA KOBIETA wiemy i jesteśmy z tego dumni,może to wy skierujecie do niej pomocną dłoń ile lat można walczyć z wiatrakami?POprzednia ekipa winna odpowiedzi na wiele pytań zadanych przez Panią Marię były zbyt trudne aby oczekiwać odpowiedzi ,Sąd Najwyższy przyznał jej rację i o co jeszcze ma dla was walczyć?

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 3. Znajdziecie nas na facebook: Prawo i Sprawiedliwość Powiat Goleniowski
  https://www.facebook.com/groups/1863704070516054/

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 6

  • A co nam może pan zaoferować panie Rafale? Jakoś nie widać w Stepnicy waszej działalności, gdzie ta sprawiedliwość? Prokurator Generalny wskazał na przekroczenie uprawnień obecnego burmistrza a w szczecińskiej prokuraturze toczy się już ponad dwa lata postępowanie! Sprawiedliwość pełną gębą, ehh żal!

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 4. Dzień dobry!

  Nawiązując do większości komentarzy, powiem tak, fajnie że spotkanie wzbudza wasze zainteresowanie szkoda tylko, że nie można was było zobaczyć w jego trakcie. Tak jak napisała Anonim Pani Szczeblewska – dzielna kobieta i Pan Torzewski byli obecni. Sądząc po komentarzach los Stepnicy nie jest wam obojętny, zawalczcie więc o waszą gminę. Będą kolejne spotkania, ale nic u was bez was dlatego oczekuję frekwencji, obecności, inicjatyw!

  Do zobaczenie i zapraszam do kontaktu pis.maszewo@gmail.com

  Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 11

  • Szanowny Panie Rafale! Nie powinien Pan nawoływać aktywnych (jeszcze) mieszkańców Gminy Stepnica do walki o tą Gminę w interesie jej mieszkańców gdyż jest czytelnym fakt istnienia dwóch wyraźnych grup z których jedna walczy o koryto a druga o rozwój Gminy na zdrowych zasadach bez politycznych (mafijnych) interesów)!! Jak wszystkie partie polityczne, budzicie się przed wyborami i wykazujecie propagandową troskę o elektorat? Jakoś wcześniej w ogóle o Was nikt w Stepnicy nie słyszał! Nie posiadacie przebicia bo Wyganowski w każdym przedziale bije wszystkich na łeb. Pod względem ustawienia swojego elektoratu po prostu olewacie Stepnicę i tyle!!
   Lokalna opozycja nie ma wsparcia od Waszej opcji w jakiejkolwiek akcji w zwalczaniu lokalnej patologii i korupcji. Służby nadzoru Wojewody olewają swoje obowiązki sprawowania tego nadzoru nad uchwałami lokalnej Rady a skargi pisemne, składane przez radnych niezależnych, pani od tegoż nadzoru rozpatruje konsultując treści odpowiedzi z osobą, której ta skarga dotyczy!! Sprawa ewidentnie korupcyjna dot. mieszkań utknęła w prokuraturze tak jak inne podane na tacy!! Pan Ziobro zamiast zajmować się tym do czego został powołany, zajmuje się obsadzaniem stanowisk w spółkach Skarbu Państwa!! Nie pcham się do jakichkolwiek karier samorządowych, jestem na emeryturze, liczyłem na “dobrą zmianę” ale widzę realnie, tak jak ludzie wolni od uzależnień politycznych, że jesteście taką samą bandą jak poprzednie!! Tylko patrzeć jak będziecie tak jak PO, byłymi sb-kami zasilać swoje szeregi za deklaracje lojalności. Zdrowia Wam życzę>

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

   • Krew komucha zawsze się objawi, nawet kilkadziesiąt lat po śmierci nieboszczki PZPR.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

   • Czy to do Pana jest pite Panie Bogdanie? Jeśli tak to poziom absurdu osiągnął już dno.Ale to musiało się tak skończyć. Zgoda i akceptacja redakcji tej strony dla prymitywnego języka niektórych internautów spowodowała, że rewolucja zaczęła pożerać własne dzieci.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 3

    • O jakiej rewolucji piszesz Anonimie? To, co się dzieje na stepnickim grajdole to zwykła kłótnia rodzinna.
     Jedynym sprawiedliwym w gminie jest młody radny Jacek.
     Reszta opozycji to ludzie którzy wiedzą, że się źle dzieje, ale z powodów pragmatycznych się jawnie nie wypowiadają. Pan Bogdan jest chlubnym wyjątkiem. Nie jest zależny lokalowo od prezesa firmy Miasto i Gmina Stepnica. Trudno jest podskakiwać Prezesowi, jak w każdej chwili (przy pomocy radnych oczywiście!) może zmienić warunki najmu mieszkania na komercyjne, bo mam wyższe zarobki.
     Prawda wyjdzie przy urnie, bo tam jestem anonimowy
     Dlatego tak ważnym jest wystawienie kandydatów niezależnych.

     Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

    • Nie mam pojęcia o jakiego komucha chodzi, mnie to nie może dotyczyć a jeżeli komuś coś się uroiło to widocznie najadł się niemytej sałaty, stąd takie objawy. Pozdrawiam forumowiczów!!

     Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • Panie Rafale,

   Pierwsza sprawa – organizujecie spotkania o normalnych godzinach – najlepiej późnym popołudniem albo w weekend – ludzie pracuja! Wyganowski znajdzie czas 🙂

   Druga sprawa – właściwe wyprzedzenie w podaniu terminu i PROGRAMU spotkania – hasło to za mało. nie kopiujcie PO. Ludzie chcą rozmawiać o lokalnych problemach.

   Trzecia sprawa – co to jest, że Wyganowski wygaduje o jakimś poparciu ze stropny PiS? Jest to na nagraniu z sesji – czy jest Pan w stanie Panie Rafale to wytłumaczyć? Czy na prawdę burmistrz, w sprawie działań którego toczy się postępowanie prokuratorskie, jest dla was partnerem?

   pozdrawiam,
   Robin

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • A może lepiej zacząć od posprzątania a nie wyzywania aktywnych mieszańców. Wystarczą sprawiedliwe postępowania, rozprawy sądowe, monitorowanie przestrzegania prawa przez waszego wojewodę.
   Jakiej pan aktywności oczekuje, zrobienia za was wszystkiego a pan sobie przypisze zasługi utworzenia komitetu swojej partii kosztem mieszkańców?
   Jakie poparcie i pomoc oferujecie? Spotkanie w szkole zarządzanej przez burmistrza w godzinach pracy normalnych ludzi? Kpina!

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 5. Szkoda , że to nie Ty zadałeś, to słynne już, pytanie do Schetyny : co zrobiono dobrego, pod rządami PO, przez ostatnie dwie kadencje.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 6

 6. W swoim zajadłym słowotoku zapomniałeś wspomnieć o Rydzyku.
  Byłbyś spełniony.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 5

 7. idz sie wyzalic swojemu pryncypalowi platfusie

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 7

 8. @Szkoda,
  Szkoda, żeś człowieku nie zauważył tych wymienionych przez ciebie uchybień przez 8 lat rządów lemingów i innych ich koalicjantów. Wystarczyło ograniczenie złodziejstwa i przez 2,5 roku można zrobić dla społeczeństwa więcej niż 100 lat rządów platfusowatych. Napisałam “ograniczenie” złodziejstwa bo całkowitej likwidacji nie da się dokonać.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 9 Słabe 7

 9. że nie zapytano szanownych posłów o to co sądzą o:
  -sposobie traktowania opiekunów osób niepełnosprawnych w sejmie.
  -postawie marszałka Kuchcińskiego “specjalisty od wyplatania koszyków wiklinowych” w stosunku do protestujących.
  -postawie broszki byłej premier RP która darła się z mównicy sejmowej że “te pieniądze im się należały” to o ministrach swojego rządu, która nawet nie podeszła do protestujących.
  -o spisywanie przez policję osób zadających niewygodne pytania na spotkaniach pis. To jest zastraszanie ludzi i wykorzystywanie policji do celów politycznych.
  -o obstawianiu sejmu barierkami i policją (boją sie ludu?) nigdy wcześniej tego nie było.
  -o wydaniu tylko w zeszłym roku 1,4 mld zł na katechetów, księży ich ubezpieczenia ect. a na niepełnosprawnych 500 zł brak. To jest ku…wa dopiero hipokryzja!
  -o “pani” Pawłowicz której śmierdzą niepełnosprawni w sejmie. Ludzie krzyczeli za nią pod sejmem “pójdziesz siedzieć” i pewnie pójdzie.
  -o posłance pisu która proponuje osobom niepełnosprawnym strzelnice jako sposób na integrację, chyba tylko po to aby się sami wyeliminowali. Super pomysł rodem z jakiegoś pisowskiego horroru.
  Itd.Itp.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 10 Słabe 10

 10. A wystarczyło wymienić nawierzchnię

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 11. Bo droga za wąska

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 12. jak smakuje?

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 13. Podobno jakaś straszna kicha z tą drogą do Czarnocina. Wywłaszczają ludzi, drogi budować w najbliższym czasie nie mają zamiaru. Przekręt na projekcie?
  Ktoś, coś więcej?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 14. a kto byl organizatorem spotnia w Gasierzynie?

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 15. A w gąsieżynie było zebranie w sprawie drogi

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 16. Nie ma na co przechodzić bo na emeryturze już jest 🙂

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 17. I będzie dorabiać jako kierowca gimbusa emeryta 🤣😂

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 18. kiedy gruby idzie siedziec?
  ktos wie?

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 19. Pytanie zupełnie z innej beczki ma ktos jakis wpływ na ludzi koszacych trawe a reczej jej brak na osiedlu kolejowym dramat poprostu 😢😢😢

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 20. To wszystko na co stać PiS, siedzenie z człowiekiem, który wciąż łamie prawo z grubą teczką w IPN-ie przy jednym stole?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 21. Ruda aż zaniemówiła jak Maria dała jej do wiwatu 🙂

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 22. On może siedzieć, ale gdzie indziej, a nie przy stole z pisowcami – śmiech na sali…

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 23. Niezłe spotkanko sobie zrobiliście i kpinę z mieszkańców Stepnicy – szkoda, że nie przy okrągłym stoliczku tylko kwadratowym, bardziej by tu pasował okrągły…

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 24. Witam Hejterze nie jestem żadnym pachołem podobnie jak Pan Ryszard Torzewski i Pani Szczeblewska trzeba było pojawić się na spotkaniu a nie głupoty bezmyślne pisać to byś może dowiedział się o czym była mowa-widzę że dobrze Tobie jest wrzucać wszystkich do jednej beczki ale skoro ukrywasz się pod anonimem no nic dziwnego że łatwo przychodzi krytyka wszystkich dookoła

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 25. Witam Hejterze nie jestem żadnym pachołem podobnie jak Pan Ryszard Torzewski i Pani Szczeblewska trzeba było pojawić się na spotkaniu a nie głupoty bezmyślne pisać to byś może dowiedział się o czym była mowa-widzę że dobrze Tobie jest wrzucać wszystkich do jednej beczki ale skoro ukrywasz się pod anonimem no nic dziwnego że łatwo przychodzi krytyka wszystkich dookoła

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 26. Problem z komentarzami jest w trakcie naprawy

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 27. Dlaczego nie można odpowiadać bezpośrednio na poszczególne wypowiedzi?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 28. Ewenement w skali kraju: Platfusy przestali bojkotować Pisowców

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 29. Stoi na Bogusławiu grat a taki świetny wsam raz dla dzieci i pasażerów pierwsze widzę aby gimbus dowożący dzieci pełnił jako autobus liniowy to tylko w wielkim mieście Stepnica ktoś nawalił wielką srakę mało włodarzy obchodzi dobro dzieci i ich bezpieczeństwo to nie oni jeżdżą w końcu trzeba zaprzestać rodzice obudzicie się aby nie było za późno

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 30. Burmistrz przyjaciół trzyma blisko a wrogów jeszcze bliżej
  wątpliwe te spotkania skoro panowie Posłowie już,,,kupieni””

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 31. Najwidoczniej frustracja z braku planowanej draki na politycznym lokalnym cyrku, pomimo wzorowego stawiennictwa służb najbardziej gminnych, zgnębiła różnorodne budżetowe hieny i klawiszowe “zajady”, którym słoneczko coraz bardziej wypala zdrowe komórki!! Radzę popracować nad strategią samoobrony bo na następnym spotkaniu, może być mniej walenia cepem w jałową glebę!!! Można ewentualnie skorzystać z porady UeroPOrlamentarzystki z Goleniowa!! Razem możecie zwalczyć tą “cholerną patologię stepnicka” dla której nawet spotkanie aktywistów lokalnej gminy, pod dowództwem Burmistrza z PIS- owskimi politykami, mogło być zbojkotowane!! Jak widać, słychać i czuć ktoś dał dobre wzorce!! Ludzie się uczą!! Trzeba zatem nadążać a nie opluwać szanowny jakiś tam upośledzony anonimie!!

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 3

 32. I ta niemożność zablokowania… Pewnie ze złości ze trzy dni się rzodkiewką odbija 😂

  Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 33. Chodzenie za pisowcami na własnym podwórku musiało być frustrujące 🙂

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 34. Chwalili sie , ze mieszkania rozdali bogatym ?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 35. 70 tysiecy? Chyba w ciagu 100 lat 🙂

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 36. Burmistrz – ,,,70 tysięcy turystów odwiedza ”- miasto Stepnicę

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 37. Czyli lokalny aktyw PO spotkał się z Posłami PiS he he he 🙂

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 38. Sprawy łowieckie ale jaja. To tu nie ma większych problemów?

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 39. pacholy karnie sie stawili 🙂

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)