Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Oświadczenie Dyrekcji w sprawie salmonelli

Długo było czekać i szkoda, że rodzice musieli wielokrotnie interweniować w Sanepidzie, ale wreszcie jest – oświadczenie Jolanty Jędrzejewskiej Dyrektor placówki:

“W związku z wystąpieniem w Przedszkolu Samorządowym w Stepnicy przypadku zachorowania na salmonellę wyjaśniam, że w dniu 16 lutego 2018 roku przybyły do przedszkola pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Goleniowa z informacją że w przedszkolu w jednej z grup są dzieci ze stwierdzonym zatruciem salmonellą. 

Zostały podjęte natychmiastowe działania. Pobrano wymazy D od dzieci majacych bezpośredni kontakt z chormi dziećmi. Próbki badań po wcześniejszej telefonicznej zgodzie rodziców zostały pobrane przez wykwalifikowaną pielęgniarkę z  NZOZ  ” VITA – S ”  w Stepnicy. Badaniu został poddany cały personel przedszkola i panie pracujące w kuchni. W dniu 17 lutego 2018 r. przeprowadzona została dezynfekcja całego przedszkola przez uprawnioną do tego firmę :  WIKTOR  PROTAS  FIRMA  HANDLOWO  – USŁUGOWA,  UL. WARYŃSKIEGO 28, SZCZECIN. W dniu wczorajszym 21 lutego 2018 r. Dyrektor Zespołu otrzymał oficjalną informację telefoniczną, że  źródłem zakażenia jest jeden z pracowników firmy cateringowej. W przedszkolu dodatkowo wykryto jeden przypadek zachorowania u dziecka i jeden w przypadku pracownika. Wszystkie te osoby poddane są kwarantannie. Pozostały personel i dzieci nie zostały zarażone tą bakterią. Ponieważ w przedszkolu spełnione zostały wszystkie procedury powiatowy inspektor sanitarny stwierdził, że dzieci i personel przedszkola nie są już narażone i  placówka może kontynuować swoją działalność. Po otrzymaniu informacji na piśmie dyrektor zespołu podejmie  postępowanie dyscyplinarne w stosunku do firmy cateringowej. Jednocześnie informuję wszystkich rodziców że wszelkie informacje  dotyczące ewentualnej rozszerzonej diagnostyki w przypadku zauważenia przez państwo niepokojących sygnałów można uzyskać pod nr telefonu 91 418 23 22 w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Goleniowie. “

 

Źródło:

https://www.sp.stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/1187_oswiadczenie

 

 

9 komentarzy

 1. Badanie pracowni Estymator:

  PiS 50.2% 284 posłów
  PO 22.9% 121 posłów
  Kukiz’15 7.3% 29 posłów
  SLD 5.9% 14 posłów
  PSL 5.2%

  Bez koryta:
  Nowoczesna 4.1%
  Razem 3%
  Wolność 0.8%

  PiS byłby w stanie odrzucić weto prezydenta

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 2. Nikt nie chce pracowac w takiej firmie bo mało płacą i na czarno i tak w doskoku ktoś z ulicy bez badań bo niby w późniejszym czasie zrobi kartę zdrowia,a jak kontrol to za winklem się schowa i gitara biznes się kręci.Wiem coś na ten temat bo sama tak pracowałam.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 3. Pani Monika wiele lat temu walczyła o szkolną stołówkę którą postanowiono zlikwidować. Ona powinna być wójtem, mam nadzieję że dożyje tego czasu. Jesteśmy piękną wsią i nie mamy się czego wstydzić. Niektórzy żyją kompleksami miasta i waaaadzy a normalni ludzie oddychają nad zalewem pełną piersią.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 4. Ciekawe jakie postępowanie dyscyplinarne dyrekcja ma na myśli.
  No cóż mam nadzieję, że dzieciaczki są bezpieczne.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)