Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Czy Gawłowski straci immunitet? Już wkrótce będzie wiadomo …

W środę Sejmowa Komisja Regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych zajmie się m.in. oceną poprawności oświadczeń posła PO: Stanisława Gawłowskiego o zrzeczeniu się immunitetu w związku z postępowaniami, jakie wobec nich toczy się w prokuraturze.

Komisja rozpatrzy ponadto wniosek Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego.

Prokuratura chce postawić posłowi i sekretarzowi generalnemu Platformy zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres kiedy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL.

W grudniu ub.r. rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik mówiła, że “obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał” dowodowy wskazuje na to, że w związku z pełnioną funkcją Gawłowski przyjął jako łapówki co najmniej 175 tysięcy zł w gotówce, a także dwa zegarki marki Tag Heuer o łącznej wartości prawie 26 tysięcy zł. Zarzuty, które prokuratura zamierza ogłosić posłowi, dotyczą również nakłaniania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tysięcy zł, ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

 

28 komentarzy

 1. Dziś Gaweł usłyszy zarzuty od Proluratury Krajowej.
  Stasiek prosi o lekkostrawna dietę żeby mu dupska nie rozerwało 😉

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Szykuj się gruby z pachołami
  Gaweł zatrzymany!

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. Przepraszam jeśli zabolało , ale tak być miało .

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Tu krecik ,stukam w taborecik wysadzam zasiedziałych 🔨

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 5. w białych rękawiczkach brał 🐙

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • Gaweł to w Sowie na okrągło policzki wołowe a nie jakieś ośmiorniczki 🙂

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • To już jest koniec.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

   • Stasiek szedłeś już za ostro i swoją pazernością zniszczyłeś nieskazitelną opinie formacji PO, W prokuraturze masz pięć bardzo poważnych zarzutów korupcyjnych, dlatego nie powinieneś lekceważyć i utrudniać wyjaśnienie postawionych zarzutów. Trudno musisz ponieść konsekwencje – tego wymagamy w PO od ciebie dla zachowania honoru partii. Chcemy przywrócić dawne zaufanie do nas, dlatego tzw. chore tkanki na skórze PO musimy wyeliminować. Przykro nam że przywracaniem ładu lekceważąco nazywasz polowaniem i utrudniasz przynosząc naszej partii wstyd. Stasiek mam nadzieję że to przemyślisz i swoją postawą zaświadczysz że członkowie PO to honorowa społeczność, gotowa przyznać się swoich haniebnych czynów żerujących na zdrowej części społeczeństwa i potrafisz przyjąć na siebie konsekwencje swoich błędów życiowych. Obiecujemy że jak się zresocjalizujesz to kiedyś przyjmiemy cię ponownie w nasze szeregi.

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

   • Zamiast wyrłumaczyć się ze swoich przestępstw przyjął taktykę “łapaj złodzieja” 🙂

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 6. Dzisiaj głosowanie w Sejmie nad dalszym losem Gawłosia czystorękiego 🙂

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • Dzisiaj jeszcze kolegi grubego nie aresztują. Posłowie debatują nad jego sprawą.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 7. W ostatnią środę około południa agenci z rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do Urzędu Miasta Tarnobrzega i zatrzymali prezydenta w jego gabinecie – jak tłumaczy CBA – chwilę po tym, jak miał przyjąć 20 tysięcy złotych łapówki od tarnobrzeskiego biznesmena w zamian za pozytywną decyzję w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • wcale bym się nie zdziwił gdyby i u naszego, w biurku, znależli trochę lewego grosza. Te jego chybione “inwestycje” aż proszą się o prześwietlenie…

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 8. siemandero pachoły!
  co tak słabo z opluwaniem?
  osłabliście?
  do boju!!!

  Gawełek niestety wam już nie pomoże bo sam mam problemy …

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 9. To porażające, jakie kreatury panoszyły się w tym biednym, okradanym na wiele sposobów , kraju.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 10. że terax przyboczni Gawła, taki Geblewicz czy wyganowski mocno przełykają ślinę z wrażenia 🙂

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 11. Nie tak szybko dojdzie do zatrzymania. Jeszcze musi głosować sejm. A tu będzie różnie. Patrz na głosowanie w senacie w sprawie senatora Kukuryku.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 12. Gdyby w swoim czasie przystąpił do komunii nie dałby się złapać na zegarki ⏰⏰

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 13. powieszą diabła he he

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

  • Głośna afera inic takiego się nie stanie jak bywalo z innymi nastapi cisza ludziska zapomną wlos z glowy nie spadnie mamone ma na kaucję uzbierało się przez lata inwestowalo i bida nic nie zrobi.Usmiech od uch do ucha wczasy na karaibach jeszcze emeryturka z odpowiednia odprawa i tyle mu narobia .Te atery to pic na wode.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)