Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Czy Gawłowski straci immunitet? Już wkrótce będzie wiadomo …

W środę Sejmowa Komisja Regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych zajmie się m.in. oceną poprawności oświadczeń posła PO: Stanisława Gawłowskiego o zrzeczeniu się immunitetu w związku z postępowaniami, jakie wobec nich toczy się w prokuraturze.

Komisja rozpatrzy ponadto wniosek Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego.

Prokuratura chce postawić posłowi i sekretarzowi generalnemu Platformy zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres kiedy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL.

W grudniu ub.r. rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik mówiła, że “obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał” dowodowy wskazuje na to, że w związku z pełnioną funkcją Gawłowski przyjął jako łapówki co najmniej 175 tysięcy zł w gotówce, a także dwa zegarki marki Tag Heuer o łącznej wartości prawie 26 tysięcy zł. Zarzuty, które prokuratura zamierza ogłosić posłowi, dotyczą również nakłaniania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tysięcy zł, ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

 

7 komentarzy

 1. siemandero pachoły!
  co tak słabo z opluwaniem?
  osłabliście?
  do boju!!!

  Gawełek niestety wam już nie pomoże bo sam mam problemy …

 2. To porażające, jakie kreatury panoszyły się w tym biednym, okradanym na wiele sposobów , kraju.

 3. że terax przyboczni Gawła, taki Geblewicz czy wyganowski mocno przełykają ślinę z wrażenia 🙂

 4. Nie tak szybko dojdzie do zatrzymania. Jeszcze musi głosować sejm. A tu będzie różnie. Patrz na głosowanie w senacie w sprawie senatora Kukuryku.

 5. Gdyby w swoim czasie przystąpił do komunii nie dałby się złapać na zegarki ⏰⏰

 6. powieszą diabła he he

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)