Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Dyrektorem GOK Mirosława Nowak. Na szczęście “wszystko zostaje w rodzinie” …

 

Stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy z początkiem października 2017 r. objęła Mirosława Nowak. 

Andrzej powołał ją na czas określony 7 lat! (październik 2017 – 30 września 2024) – czyli w zasadzie jest nieusuwalna.

 

Kasa liczy się – czyli jak z 5,000 zł zrobić ponad 11,500 zł

Andrzej określił maksymalną pensję Mirki na 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Obecnie wynosi ono ok. 4,5 tys. zł (GUS – 2017) czyli sześciokrotność tej kwoty to ok. 27 tys. zł 🙂. No i tyle może maksymalnie zarobić w GOK Mirka zgodnie z *Zarządzeniem* naszego “Słońca Zalewu”.

Na oficjalną pensje Mirki składa się obecnie:

 1. wynagrodzenie zasadnicze5000 zł miesięcznie.
 2. dodatek za wieloletnią pracę – opisane w ustawie – po 7 latach chyba coś się uzbiera? XXX miesięcznie?
 3. dodatek funkcyjny – max. 50% wynagrodzenia zasadniczego! Czyli max. 2500 zł miesięcznie
 4. dodatek specjalny – max 40% wynagrodzenia zasadniczego! Czyli max. 2000 zł miesięcznie
 5. świadczenia dodatkowe – max 40% wynagrodzenia zasadniczego! Czyli max. 2000 zł miesięcznie
 6. Nagroda (wiadomo od kogo) – za “szczególne osiągnięcia w pracy” – nie określono maksymalnej kwoty 🙂

Powyższe zasady może Słońce zmieniać potencjalnie nawet co miesiąc. 
No ale w ten sposób z lichych 5 tys. miesięcznie może się zrobić nawet więcej niż 11,5 tys. zł! (plus dodatek za wieloletnią prace oraz – co oczywiste – Nagrody od Słońca).
Dla pewności Słońce zapisał, że nie więcej w sumie niż 27 tys. zł … Dobry pan ale za bardzo oszczędny.

Oczywiście o wszystkim na bieżąco decyduje dalej “Słońce” 🙂
Żeby było jeszcze śmieszniej – analogiczne zasady obowiązuję także dyrektor biblioteki.

 

 

Majątek modelowej funkcjonariuszki

Oficjalnie o majątku Mirki niewiele wiadomo. Miała jednak tego pecha, że jakiś czas temu była zmuszona złożyć oświadczenie majątkowe.

Z oświadczeń majątkowych Mirki za 2005 i 2006 rok wynika, że wtedy była praktycznie goła i wesoła – przynajmniej na podstawie 2 oświadczeń opublikowanych w BIP:

Np. w 2005 roku Mirka miała tylko:

 1. 3 tys. zł oszczędności
 2. 11 756 zł z przychodów z innej działalności czyli jakieś 980 zł miesięcznie.

W 2006 roku status Majątkowy Mirki nieco się się zmienił:

 1. 2 905 zł zarobione Powiatowym urzędzie pracy czyli średnio 242 zł miesięcznie.
 2. 10 000 zł za posiadany Renault Megan – zapewne z kasy uciułanej w poprzednim roku a na paliwo z pensji.

Gdzie są np. diety Mirki oraz oświadczenia majątkowe za pozostałe lata tego za Chiny Ludowe nie idzie dojść – pewnie wszystko jak zawsze jest po prostu OK. Taki tam drobny “bajzelek po stepnicku”, nie ma się przecież o co czepiać 🙂

 

Cechy Modelowej funkcjonariuszki

Przyjrzyjmy się zatem sylwetce modelowej dyrektor GOK.

Ostatnio pracowała w miejscowym Urzędzie Miasta i Gminy jako urzędnik zajmujący się nieruchomościami. Nie wiadomo ile zarabiała bo nie ma obowiązku składania oświadczenia majątkowego a Słońce akurat uważa informacje o tym ile podatnik płaci za szeregowego urzędnika za ściśle tajne-specjalnego przeznaczenia.

Tak na marginesie: to w sumie ciekawy pomysł na rozwój osobisty – z jakiś tam nudnych gminnych nieruchomości w KULTURĘ WYSOKĄ.

Mąż leśniczy Nowak Andrzej zasiada w Radzie Miejskiej i chyba jednak zna Słońce bo należą do tego samego klubu łowieckiego.

Trochę z historii Mirki:

W 2006 roku 29-letnia Mirka z Widzieńska wystartowała już ostro do przodu i stanęła w szranki z najgorszymi z możliwych konkurentów politycznych czyli PiS i Samoobrona. Zgłosiła się na listę niszowego komitetu wyborczego o wiele sugerującej nazwie “KWW NASZA Gmina Stepnica”, okręg numer 4. Niestety wybory przerżnęła zajmując honorowe trzecie miejsce (z trzech) z oszałamiającym wynikiem 29 głosów (na 196 wyborców).

Słońce wystartował wtedy na wójta z tego samego niszowego komitetu wyborczego “KWW NASZA Gmina Stepnica” i oczywiście przegnał na siedem wiatrów 30-letniego Tarnożka (500 głosów – swoją drogą bardzo dobrego i lubianego dyrektora Ośrodka Kultury) i uzyskał 1239 głosy zachwyconych wyborców. Tarnożek musiał się oczywiście ze Stepnicy wyprowadzić …

Słońce wniósł swoje 55-letnie teoretyczne i praktyczne doświadczenie w zakresie budowy i eksploatacji tzw. “zwiadu sołtysiego” albo “spółdzielni ucho” (Zwiad WOP) czyli organu bezpieki w rzeczywistości bezpośrednio podporządkowanemu zbrodniczemu radzieckiemu wywiadowi wojskowemu GRU.

“Spółdzielnia ucho” to zwrot którego za komuny używano też powszechnie wobec kapusiów wszelkiej maści.

Więcej na ten temat: http://nowa-stepnica.x25.pl/2012/01/30/narobilem-duzo-narobie-jeszcze-wiecej-krok-1/

Zwiad WOP zbierał własne materiały kompromitujące i posiadał odrębną agenturę i tajnych współpracowników.

W każdym razie frekwencja w wyborach 2006 wyniosła 47,75%. W tym czasie Słońce był popierany przez Platformę Obywatelską RP, a równolegle zachciało mu się jeszcze więcej demokracji i został członkiem Partii Demokratycznej-demokraci.pl (wcześniej zaliczając oczywiście ORMO,PZPR i SLD).

Niestety Mirka przepadła w boju i wynieśli ją na tarczy …

Na pocieszenie pozostała jej organizacja zbierania kasztanów i żołędzi – wiadomo w jakim celu 🙂 – m.in. tzw. łowiectwo.

 

Pijar, PRASA, MEDIA

Po rozpoczęciu pracy dla Słońca w Urzędzie Gminy Mirka dorwała się trochę do konfitur bo do Środków Europejskich.

To pozwoliło jej na występy artystyczne w mediach, głównie wysokonakładowej prasie o możliwie największym zasięgu.

Przykładowo znany wszystkim biuletyn Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego opublikował głębokie i wyważone przemyślenia Mirki:

Mamy ambicje się stać kurortem. Urządziliśmy plaże z pięknymi koszami dla wypoczywających (na 10-20 osób). Wymieniliśmy piasek (na budowlany). Zbudowaliśmy nowe molo z wiatą. Otworzyliśmy wypożyczalnię sprzętu wodnego (5 kajaków?)- wymienia Mirosława Nowak z Urzędu Gminy Stepnica – marina na Kanale Młyńskim wybudowana (czytaj spieprzona, wcześniej też była) za pieniądze RPO teraz jest w stanie pomieścić 300 jachtów i łodzi (żeglarze akurat mówią że maks. 100). W przyszłym roku wybudujemy – już za pieniądze gminy – zaplecze techniczne dla żeglarzy: sanitariaty (czytaj kible wybudują w przyszłym roku), miejsca do przygotowania posiłków, ujęcia wody i prądu (na co to niby żeglarzom na huczne otwarcie “nowej” mariny ? 🙂 – spokojnie bez pośpiechu będzie za rok).

To były czasy kiedy kasa tryskała po prostu z pod ziemi, każdy miał dobrze. 

A teraz KONKRETY:

Co do iście astronomicznego wyczynu firmy MOSTAR to okazuje się, że przy sławetnej i bardzo kosztownej (ok. 8 milionów zł)  budowli na Kanale Młyńskim rzędne nabrzeża wynoszą tylko 0,8 m (zostały obniżone!), gdzie dookoła buduje się wały o rzędnej 2 m, a co ciekawsze decyzją dyrektora RZGW w Szczecinie (dr inż. Andrzej Kreft) budowla ta została zwolniona z zakazu lokalizacji inwestycji na obszarze bezpośredniego zagrożenia powodzią (pismo znak: OKI-5322/51/OP). CUDA po prostu CUDA 🙂

Budowla na Kanale Młyńskim została otwarta, lecz  do dnia dzisiejszego wydaje się nie posiadać pozwolenia na użytkowanie, gdyż Urząd nie potrafi wykazać się takim dokumentem na wniosek o udostępnienie informacji publicznej. 

Swoją drogą dr inż. Andrzej Kreft z RZGW lubi się fotografować. Przykładowe foty mogą wiele, wiele tłumaczyć …

MOSTAR sam się przyznaje, że na takich pracach po prostu się nie zna (PKD?) a zamówienie ze Stepnicy (7,7 mln zł) na przebudowę Basenu Kolejowego w Porcie Stepnica było największym w ich historii 🙂 i stanowiło ponad 10% wartości ich wszystkich zrealizowanych projektów. Oczywiście mówimy tylko o dwóch wyczynach technologii kosmicznej MOSTARU w Stepnicy a są przecież i inne. Proszę sobie dokładnie oglądnąć poniższą tabelkę z wygranymi przez MOSTAR zamówieniami. MOSTAR ze Stepnicy ŻYŁ 🙂

Coś tak się zdaje, że w tym czasie Mirka była odpowiedzialna za  … hmm … nieruchomości? Brednie?

Trudno orzec czemu Słońce zdecydował się wbrew logice na ten MOSTAR – może to po prostu jacyś kumplusie z dawnych lat? Nazywają się Bujko – ten starszy z roku 1952. Jak już ostatnio skończyła się łatwa kasa ze Stepnicy to MOSTAR ścigają jacyś wierzyciele a ich strona internetowa wygląda … hmm … trochę dziwnie 🙂  www.mostar.pl

Może już zwijają żagle podobnie jak wykonawca wszystkich placów zabaw w naszej Gminie co nie da się od niego już nic wyegzekwować?

Można w ciemno zgadnąć, że Mirka cierpi na trwałą amnezję w tych sprawach.

 

Praca “dla społeczeństwa”

Mirka zaangażowała się także w działalności dla społeczeństwa zapisując się do “Lokalnej Grupy Działania – Stowarzyszenie Szansy Bezdroży“. W tej szanownej organizacji jest także kilku innych znanych stepniczan i stepniczanek (http://szansebezdrozy.pl/lista-czlonkow/).

“Bezdroża” mają tę przewagę, że całymi garściami czerpią z różnych tzw. środków europejskich oraz dotacji a składka nie jest w sumie taka ważna (o czy my tu mówimy przecież nie o “składki”). Bezdroża dają kasę także innym szacownym organizacjom jak np. “Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej” reprezentowane przez Andrzeja ale tym razem Wyzińskiego. Akurat “Miłośnicy” dostają dotacje od Słońca a członkami ich stowarzyszenia są radni, żona burmistrza oraz reszta “rodziny”, więc koło się w sumie zamyka. 

Ile można z tego ukuć? Na przykład jedna tylko dotacja europejska na projekt “Miłośników” pod ambitną nazwą

“Nauczanie przez działanie”  wyniosła 42,5 tysiąca złotych. Na równie ambity projekt “Komputer oknem na świat” “Miłośnicy” WYRWALI z rąk skąpych euro-urzędników 42 tysiące złotych. Za “Muzyka otwiera horyzonty” – 42,5 tysiąca złotych. Za “Matematyka i Informatyka Europejczyka” – 42 tysiące złotych. A to są jedynie niektóre przykłady z jednego roku. Jak ktoś chce szukać więcej to może sobie poszukać np. tutaj: http://www.mapadotacji.gov.pl/sektor/32/2203/10/beneficjent_a

No i trzeba przyznać, że Mirka ma instynkt bo od razu zapisała się do Organizacji Matki, która dzieli ciężką kasę dla takich np. “Miłośników” bo “Bezdrożni” to po prostu waga ciężka przy piórkowej “Miłośników”

A cały ten wysiłek społecznie i dla społeczeństwa!

 

Tajne przez poufne – czas przydziału , czas nadziei

Sławna obecnie już w całej Polsce Stepnicka Komisja do spraw społecznych obradująca nad przydziałem mieszkań zbierała się kilkakrotnie w warunkach ABSOLUTNEJ TAJNOŚCI za każdym razem uszczęśliwiając pare rodzin. W jej składzie kilku radnych, w obecności paru urzędników, obowiązkowo obecni byli Słońce i kierownik OPS Alutka.  (Skład komisji z dnia 9.02.2016: przewodnicząca komisji – Agnieszka Makowska, wiceprzewodnicząca komisji Teresa Mutkowska, Ryszard Ławicki – przewodniczący rady miejskiej od ponad 20 lat, radne: Dąbrowska, Gidokeit, Foremniak i Warchoł, na liście gości także urzędniczka Mirosława Nowak, której mąż Andrzej Nowak zasiada w radzie). Można by rzec wszyscy święci.

No i ten Wiceminister Sprawiedliwości Sierak musiał się na końcu przyczepić jak rzep psiego ogona!

W nagrodę za dzielny udział w Stepnickiej Aferze Mieszkaniowej dostała skromną, ale zawsze, posadę w GOK…

 

Biznes

Około 31 lipca 2015 roku Mirka stwierdziła, że z jej doświadczeniem życiowym to po prostu nie ma sensu dłużej zwlekać i trzeba od razu wziąć się za ostry biznes. W tym celu założyła korporację o intrygującej i ciekawej nazwie: LEŚNA CZAROWNIA.

 

 

Szczęśliwa trzynastka

A tak już na zakończenie pod jakim numerem pokoju pracowała Mirka w Urzędzie Miejskim?
Zgadniecie?
Pod numerem trzynaście 🙂

Jak widać czasem i trzynastka przynosi szczęście … jak ktoś się urodził w czepku to znaczy w “rodzinie” oczywiście 🙂

 

Źródła:

http://twojeradio.fm/news.php?readmore=6606

http://bip.stepnica.pl/dokumenty/1008

http://www.szarakszczecin.pl/Komunikaty

http://www.krs-online.com.pl/lesna-czarownia-miroslawa-nowak-krs-1788902.html

http://bip.stepnica.pl/dokumenty/1097

http://bip.stepnica.pl/dokumenty/6709

http://bip.stepnica.pl/dokumenty/6710

http://szansebezdrozy.pl/lista-czlonkow/

 

83 komentarze

 1. Zaczęło się pani dyrektor promuje swój biznes na stronach GOK:

  https://www.facebook.com/GminnyOsrodekKulturyWStepnicy/posts/1023481467801400

  Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 2. Wie ktoś czy policja w stepnicy ubiera się już w mundur w pracy?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

 3. GUS właśnie poinformował, że przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło do 4574.35 zł.

  W związku z powyższym maksymalne wynagrodzenie słońcowej zielonej czarownicy w “przedsiębiorstwie GOK” może wynieść już ok.27 450 zł czyli ok. 330 tys. zł rocznie!

  A będzie pewnie jeszcze lepiej …

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 4. POgrążona jestem cała albowiem czuję ,że w waszym ratuszu też “grupa przestępcza ” działa . POzdrawiam POkrzywdzonych 😧 HGW

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • że grupa to na bank – to informacja powszechnie znana – żadna tam tajemnica spec przeznaczenia 🙂
   że przestępcza to się pewnie niedługo okaże …
   pytanie jest czy o charakterze zbrojnym 🙂

   Czy Katani ma jakąkolwiek broń?
   Czy Słońce ma jakąkolwiek ma broń?
   Czy ktoś z “dworu” ma jakąkolwiek ma broń?

   🙂

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 5. A ten kodeks Boziewicza to jakiś akt prawny ? Na które tak lubicie się powoływać ? Honorowo byłoby jakbyście wygrywali, jakby wasz przedstawiciel musiał lecieć do higienistki zaraz byłaby afera. I to nie Boziewicza tylko Kręcicia.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 8

  • Jesteś mocno niedoinformowany jak załatwia się takie sprawy honorowo bez łamania prawa.

   No ale cóż zarówno wy jak i Słońce nie znacie się na Prawie – co nie raz już w praktyce udowodniliście – także wasz zajebisty pan mecenas tworzy po prostu totalne bzdury …

   Przerzynacie raz po raz sprawy w Sądach ale widać, że nic was to nie nauczyło.
   Np. zwykła rolniczka Maria was nieźle przeczołgała – pamiętacie jeszcze? 🙂

   No ale cóż – na obsrane tchórze – anonimowe “bohatery trolle forum” – po prostu pachoły Słońca – nawet nie warto stracić czasu …

   Papa obsrany trolliku ..
   Nie wraca już tutaj to ci żyłka nie będzie pękać z nienawiści.

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

   • kiepsko u kolegi kiepsko aby się zniżyć do takiego “poziomu”
    pogratulować!

    nie będzie od trollika dzisiaj jakiejś żadnej wrzuty na temat odpadów ze Słońca i co dalej z nimi? 🙂

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

   • Tak jest uczcie się od “miszcza” i jego złodziejskiej zgrai!! Tak przy okazji: skoro nikt nie wchodzi na stronę NS jak twierdzisz, to po co się tak ciskasz!! Uważaj bo może żyłka w odbycie pęknąć i rozerwać mundurkowe portki!!

    Najlepsze: Dobre 16 Słabe 3

 6. O tym pomniku to najlepiej pisać wprost do Ziobra. Nie dość że piwo wchodzi to jeszcze gala KSW za friko. Takie cuda tylko w Stepnicy

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 7. “Nie patrz na to, co jest wbrew przyzwoitości; Nie słuchaj tego, co jest sprzeczne z przyzwoitością; i nie mów, czegoś, co jest sprzeczne z przyzwoitością … “

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 8. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 0 Słabe 16

 9. Z najnowszego sondażu CBOS na początku października:

  Frekwencja: 70% !
  PiS: 47! %
  PO: 16 %
  Kukiz’15 8%
  Nowoczesna: 6%

  poza Sejmem:
  PSL: 3%:
  SLD, Razem, Korwin: po 2%

  Nie pójdzie: 16%
  Niezdecydowani: 14%

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 10. Dalej będzie wrzucac swoje debilne selfiki, tym razem z goku? 😂

  Najlepsze: Dobre 27 Słabe 2

 11. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 10 Słabe 27

  • To proszę powiedz co jest nieprawdą w powyższym artykule.
   Bo ja sobie akurat sprawdziłam po linkach i dla mnie wygląda, że to jest prawda.

   Najlepsze: Dobre 20 Słabe 2

  • Do tej inteligencji i poczucia humoru dorzuciłbym jeszcze arogancję. Kilka lat temu, jako pracownik jednej z lokalnych firm miałem wątpliwą przyjemość poznać panią Nowak. Przyszła z jakimiś papierami z gminy i od wejścia do biura zaczęła pouczać i żądać. Nie przedstawiła się i była do tego stopnia niegrzeczna że musiałem zwrócić jej delikatnie uwagę żeby spuściła z tonu bo tak rozmiawiać nie będziemy. Nie znaliśmy się, to był mój pierwszy kontakt z ta panią. Jej zachowanie wtedy jakoś wryło mi się w pamięć i teraz w kontekście jej angażu w sferę kultury mi nie pasuje. Ma się to jak Tadż Mahal do indyjskiej biedy. Nie wiem, może nauczyła się pokory, choć mam wątpliwości bo jak się nie ma od początku wpojonych pewnych zwyczajowych zasad to trudno ich potem nauczyć.

   Najlepsze: Dobre 28 Słabe 2

  • Mirka jak dojedzie do końca tej sprawki to wtedy poczucie humoru na prawdę się jej bardzo przyda 🙂

   Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 3

 12. że sobie zasłużyła przez czas jakiś go karmiła ,któraś fałdeczka jest jest jej zasługą “czarownia “musiała nieźle podzialać na pączki smakowe grubcia

  Najlepsze: Dobre 23 Słabe 0

 13. Siemandero nowostepnickie pasożyty . Widzę że nowy żywiciel został znaleziony, a już się bałem że nie będziecie mieli do kogo zionąć nienawiścią.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 9 Słabe 21

  • Na nienawiść to trzeba sobie zasłużyć. A zionie to niezłym przekrętem ta pańcia…. podobno od zawsze “miała układy” i wszystko było u niej do “załatwienia”.

   Najlepsze: Dobre 21 Słabe 2

  • Weź się Śnieżka nie spinaj, i tak wszyscy wiedzą żeś kozak w necie a p…..a w świecie.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 7

   • czyli jednak wieśniaczek nam się wysypał 🙂
    co? zabolało troszkę? 🙂
    i bardzo dobrze!

    rób tak dalej to się jeszcze więcej dołoży do pieca 🙂

    uśmiechnij się wieśniaczku do lusterka!
    co zobaczyłeś?
    śmiech to zdrowie!

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

   • betonowa banda nie ogarnia! niezły ubaw jak próbują na ślepo zgadnąć kto to pisze! Przecież “Słońce” mówi, że naród ich kocha, buhahahaha
    Gorzkie żale piszcie do GG na NS wszyscy was mają w d……..ie.

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

    • najwyraźniej wieśniaczki nie są takie mocne jak myślały 🙂
     albo np. rączki nieźle poparzyło i mają trwały zakaz
     a może po prostu szef się nieźle wkurzył i zakazał robić więcej gnoju …

     Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 14. Co jest do diabła? A konkurs na dyrektora to gdzie? Co to za żonglerka stanowiskami wsród swoich? A z resztą, szkoda strzępić sobie jęzor, i tak nic sie nie zmieni. Moja wiara w to że jesteśmy w stanie rozbić stepnicki układ na czele z ubekiem Wyganowskim umarła. Teraz to my możemy mu tylko dokuczać, mniej lub bardziej skutecznie. Ostateczna próba siły stepnickiej społeczności już była i marnie się skończyła. Okazaliśmy się słabi, mega słabi. Mam tu na myśli sprawę z angielskim w szkole – prosta sprawa. Przecież po tej skandalicznej decyzji rodzice (potencjalnie wielka siła) powinni Jędrzejewską i Wyganowskiego roznieść w pizdu! Okupować szkołę aż do skutku! Walczyć o swoje dzieci! Poklepywanie po plecach kilku normalnych ludzi którzy nie boją się wyrażać własnych opini nie wystarczy. Sam niejednokrotnie tego doświadczyłem, wiecie na zasadzie że podchodzi ktoś do mnie, poklepuje po pleckach, ręke poda i do ucha szepcze “to, no wiesz, super, masz rację, dobrze gadasz”; ale kurwa samemu japy to nie otworzy i później tak jest że stepnicka ubecja robi co chce bo wie że może sobie pozwolić. Także nihil novi – my tu gadu gadu a świnie taplają się w swoim cieplutkim gówienku, wiodąc dostatni żywot i blokując rozwój Stepnicy.

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 0

  • Za brak konkursu to chyba możemy mu skoczyć.
   Jak to wyegzekwować? 231 że – “nie dopełniając obowiązków”?
   W sumie mógłby to być jaki s dobry precedens.

   Przechera kompleta jak zawsze.
   Wywalić mu jakieś pisma, niech odpowiada, opublikować, ośmieszyć, a później się zobaczy co dalej.

   Ale za te 7 lat to spokojnie można spróbować go dojechać bo to jest ZNOWU po prostu przekroczenie uprawnień.

   Gość ma jakąś słabość do Artykuł 231 §1 Kodeksu karnego.
   Ale niech mu się zbiera, niech kolekcjonuje na wyrok sumaryczny, później to się opublikuje nawet w jakimś Radiu Maryja jak trzeba a jego kumplusie też w pewnym momencie mogą dojść do wniosku, że wystarczy i że mają na niego już wystarczająco. No i mogiła 🙂

   PRAWO:

   Zgodnie z treścią artykułu 231 Kodeksu Karnego funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jest to tzw. przestępstwo urzędnicze.

   Z przekroczeniem uprawnień mamy do czynienia wówczas, gdy sprawca podejmuje czynności nieleżące w granicach jego kompetencji. Chodzi tu o przekroczenie zakresu czynności służbowych, do których wykonania sprawca jest uprawniony.

   Niedopełnienie obowiązków polega na zaniechaniu ich wykonania albo na nienależytym, niedbałym ich wykonaniu. Może ono polegać także na podjęciu przez funkcjonariusza publicznego działania w przypadku, gdy obowiązek na nim spoczywający polegał na powstrzymaniu się od pewnych działań

   itd. radzę poczytać Kodeks Karny w oryginale.

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

  • Grubcio najwyraźniej prawo ma głęboko i to trzeba z pożytkiem dla społeczeństwa wykorzystać.

   Załatwić mu na początek ze trzy prawomocne wyroki – może być to przekraczanie uprawnień ale nie musi koniecznie. Już raz przegrał prawomocnie przed NSA z rolniczką Marią z czego wynika wprost, że jednak da się go udupić np. w Sądzie.

   Jak już będzie miał dwójkę czy trójkę to należy się ponownie poskarżyć Zbyszkowi co to za CYRK!
   Wtedy Zbyszek będzie musiał się już na serio podrapać w głowę co tu zrobić z takim zoologicznym egzemplarzem i może mu na łeb naśle równolegle Mariuszka no i oczywiście Tolka Banana żeby nie było …

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 15. Pani Nowak zdecydowanie nie nadaje się na funkcję dyrektora GOK. I nie chodzi mi tu o jej umiejętności, bo pewnie jakieś ma. Potrafi np. usrtoić salkę i zrobić bukiet i pewnie będzie w nowym programie goku duuużo gotowania i innych wysokokultoralnych akcji. Mi chodzi przede wszystkim o to że jest to osoba z legitymacją partyjną (PO) mocno zaangażowaną (przynajmniej do niedawna) w tą całą irracjonalną demolkę opozycji jaka dzieje się w polsce. To całe partyjniactwo pani Nowak, czarne marsze i inne pierdy w których brała udział, oraz bardzo czasami niesmaczne żeby nie powiedzieć chamskie, publiczne wypowiedzi na jej profilu społecznościowym nie mieszczą się w moim pojęciu osoby mogącej dobrze służyć naszej społeczności.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • Kolejna osoba skierowana osobistą grubciową decyzją na ważne, wysokie stanowisko.
   Bez kwalifikacji, pomysłu, wiedzy i morale ale za to z silnym parciem na szkło no i na waaadze.

   Pewnie już wkrótce wystąpi u niej, o ile już jej nie ma, jakaś ostra wielkościówka – jak to się w 100% zdarza u wszystkich grubciowych pachołów.

   Zwracam forumowiczom uwagę na to, że gruby tak namieszał, że ona jest w praktyce NIEUSUWALNA! (Swoją drogą to gruby ponowie, z uporem maniaka złamał prawo – patrz poniżej) Będziemy się z nią musieli męczyć.

   Kiedy można jej się pozbyć:

   – musiałaby sama zrezygnować (he he – niby dlaczego?)
   – gruby musiałby ją wywalić (po co? przecież ona jest modelowa – gdzie on inna taką znajdzie?)
   – musiałaby nieźle nabroić, ostro przeholować – mało prawdopodobne, i tak jej wybaczą
   – musiałaby zdradzić grubego – wtedy TAK – ale tak się nie stanie bo wszystko straci a nic nie zyska
   – zmiana władzy i wypad z baru – ale czy wyborcy są na to gotowi?
   – jest jeszcze w sumie nie taka stara więc raczej za szybko kopyt nie wyciągnie

   OBOWIĄZUJĄCE PRAWO MÓWI NASTĘPUJĄCO:

   Zmiany w umowach na czas określony w 2016 r.

   Według nowelizacji Kodeksu pracy, umowy na czas określony mogą być zawierane z pracownikami na okres 3 lat (tj. 3 miesiące umowy na okres próbny i 33 miesiące umowy na czas określony) a łączna liczba takich umów z tym samym pracownikiem nie może przekroczyć trzech. Oznacza to, że w przypadku przekroczenia tych limitów, następna umowa o pracę (czyli czwarta) z mocy prawa przekształci się w umowę o pracę na czas nieokreślony.

   Wypowiedzenie umowy na czas określony po zmianach

   W wyniku nowelizacji Kodeksu pracy, która miała miejsce na początku 2016 roku, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony został zrównany z okresem wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony.

   Po zmianach, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony uzależniony jest od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi (art. 36 § 1 Kodeksu pracy):

   – 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy,

   – 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy,

   – 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

   NO I CO POWIECIE LUDZISKA? NIE ZŁAMAŁ ZNOWU PRAWA???
   On to ma po prostu we krwi!

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • umie przystroić stół na imeninach u “Słońca”

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 16. Czy to prawda z tym wynagrodzeniem 27 tysięcy złotych? Ciężko uwierzyć

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Przeczytaj sobie po prostu ZARZĄDZENIE grubego.
   Jest opublikowane w BIP.

   Niestety to jest prawda.
   Gościowi najwyraźniej odj****o już na maks.
   Teraz to może być już tylko gorzej – chyba, że ostatecznie to pęknie i się rozleci.

   wyborca

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 17. tzw ,,swoim ”lekką ręką rozdaje się kasę i przywileje a innym
  nie dość że z buciorami włażą w życie to pozbawiają możliwości
  pracy i rozwoju .

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • Masz świętą rację Mario z tym totalniactwem, bezpieczniactwem, włażeniem na głowę, niszczeniem życia, okradaniem, pozbawianiem wszelkich perspektyw, okaleczaniem no i też oczywiście z dużym Z. , które to oni najwyraźniej najbardziej lubią, wręcz kochają, najfajniej to by było dla nich w tym co narobili jeszcze się na koniec się wytarzać …

   Mają w tym zakresie bardzo duże, teoretyczne i praktyczne doświadczenie no i po prostu jakąś tam wrodzoną smykałkę.

   Jest ich coraz, coraz więcej, zaczynają przeginać już ostro pałę i jak tak dalej pójdzie to nas zaleją i załatwią na amen.

   Z tym po prostu trzeba walczyć za wszelką cenę – jak z terrorystami – którymi w istocie są – czyli nawet w kiblu.

   Ale wcześniej czy później to się zmieni – szala się przechyli – pewnie teraz to już raczej wcześniej na ich wielkie nieszczęście.

   Bo teraz to już sprawy będą nieodwołanie nabierać dynamiki i przyspieszać.

   Aż zrobi im się – w zasadzie samo, super kuku i z braku laku zaczną powyższe sprawki robić sobie nawzajem – aż do pełnego, wzajemnego i totalnego wyniszczenia …

   Wytępią się swoimi własnymi rękoma.

   Wtedy liczba pozostałych dla nich opcji stanie się, bardzo, oj bardzo krótka i ograniczona.

   Bramka A, Bramka B lub Bramka C.
   Ewentualnie dodatkowo krótki telefon do przyjaciela 🙂

   Będą zmuszeni sami wybierać – a każda z opcji będzie boleć, oj cholernie boleć – i ma boleć!

   Pewnie jako ludzie niezwykle “odważni”, “moralni”, “prawi” no i oczywiście najbardziej to “honorowi” zapewne wybiorą opcję, która wydaje im się najsprytniejsza, najlepsza i najmniej dla nich kosztowna – czyli ucieczka.

   Wtedy to już będzie można spokojnie zgodzić się na ich wybór i np. wyszczelić ich w głęboki kosmos 🙂 albo co tam chcą wybrać …

   Po kolei, w długiej, długiej kolejce będą musieli czekać na wyszczał.

   Obstawiam, że na początek wyszczeleni zostaną czerwoni bo po prostu tym najbardziej się spieszy.
   A później to pewnie cała reszta do wyboru do koloru.

   Aż praktycznie nic z nich już nie zostanie. Wtedy ostatni zmumifikowany egzemplarz wstawi się po prostu do jakiegoś Muzeum Historii i Natury aby wycieczki szkolne mogły sobie pooglądać jak to kiedyś niefajnie było i wyciągnąć prawidłowe wnioski …

   I będzie wreszcie już wielki spokój.

   Bardzo dobrze, że Ty też dołożyłaś swoją cegiełkę.
   Ludzie musieli zobaczyć, że można się nie bać i trzeba walczyć z wszystkich sił z tą zakłamaną hołotą.
   Szacunek Mario! Jesteś wielka!

   Ktoś musiał zrobić pierwszy krok a teraz możesz już odpoczywać bo będą następni, następni i następni – aż do ostatecznego skutku.

   AMEN

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 18. Widzi mi się nic tylko przyszła Pani burmistrz miasta Stepnica.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • niedoczekanie
   po moim trupie
   ale może sytuacja sama się rozwiąże i po prostu pójdzie do kicia, do lekarza albo dostanie amnezji …

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 19. “Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. !!!

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 20. .

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 21. dorżnąć tę watahę ale już!

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 22. do wywalenia zaraz po grubym za członkostwo w mafii stepnickiej.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)