Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Wybory samorządowe 2018: Listy wyborcze dla wszystkich Obywateli!

UWAGA STARTUJEMY
 
Wybory samorządowe 2018: Otwieramy swoje listy wyborcze dla wszystkich Obywateli!

Zgłaszamy nowy, rewolucyjny pomysł na samorządy! Chodzi o otwarcie obywatelom drogi do współtworzenia władz lokalnych. W tym celu uruchamiamy specjalnie przygotowaną stronę http://www.samorzadyzkukizem.pl/ Za jej pośrednictwem obywatele mogą zgłaszać swoje kandydatury do wyborów samorządowych.

Paweł Kukiz: “Na naszych listach wyborczych znajdzie się miejsce dla każdego, kto chce mieć realny wpływ na budowanie lokalnej społeczności. Warunek jest jeden – uczciwość. – Chcemy otworzyć samorządy dla wszystkich obywateli i wreszcie wyrwać je z rąk partyjnych klanów. Za pośrednictwem strony internetowej można zgłaszać swoje kandydatury na wszystkie szczeble władzy lokalnej – od radnych aż po prezydentów miast.”

Samorządy z Kukizem

Już od połowy czerwca każdy Obywatel, który chce wystartować w wyborach samorządowych może zarejestrować się za pośrednictwem specjalnie do tego przygotowanej witryny http://www.samorzadyzkukizem.pl./

W ramach programu „Samorządy z Kukizem” umożliwiamy chętnym start z list wyborczych Kukiz’15. Inicjatywa ma na celu rozhermetyzowanie struktur władz samorządowych, w których od lat zasiadają ci sami ludzie. Jak mówił podczas konferencji prasowej w Warszawie poseł Jacek Wilk w ten sposób ruch Kukiza rozpoczyna długi marsz ruchów antysystemowych do samorządów. – Ten marsz ma doprowadzić do sytuacji, w której w samorządach i we wszystkich najważniejszych miejscach, gdzie ważą się losy spraw najważniejszych dla Obywateli znajdą się nowi ludzie. Chcemy, żeby dokonała się wymiana elit politycznych – podkreślał

 
 
W ramach inicjatywy Obywatele mogą kandydować na stanowiska na wszystkich szczeblach władzy lokalnej. Z list Kukiz’15 będzie można ubiegać się o stanowiska w sejmikach, radach powiatowych, gminnych i miejskich, a także na stanowiska prezydentów miast, wójtów i burmistrzów.

– Chcemy umożliwić aktywne odejście od partiokracji, którą widzimy na co dzień – przekonywał poseł Tomasz Jaskóła. Jak zapewniał, kandydaci do wyborów samorządowych przejdą stosowne szkolenia i mogą liczyć na pełne wsparcie ze strony parlamentarzystów Kukiz’15. – Chętnych będziemy przygotowywać do pracy w samorządzie – podsumował.

– To świetna szansa, bo działamy wg tego samego modelu, który wykorzystaliśmy przy wyborach parlamentarnych. Sam jestem posłem z rekrutacji internetowej. Nigdy nie należałem do żadnej partii. Jestem namacalnym dowodem na to, że można, logując się na stronie, wejść w skład samorządu – dodał poseł Paweł Grabowski.

 
Kontakt z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem WoJOWnicy’15:
 
Żródła:
 1. http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7022
 2. https://samorzadyzkukizem.pl/
 3. https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Jask%C3%B3%C5%82a
 4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Grabowski_(polityk)

12 komentarzy

 1. PiS 37%
  PO 20%
  K’15 – 9%
  Nowoczesna 7%
  PSL – 6%

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

 2. Jak narazie JOWY sprawdzają się tylko w Senacie. Sam Kukiz mówi że JOWY w Sejmie należy włożyć między bajki,. niektórzy przy wyborach dali mu się nabrać na JOWY. Teraz ciągnie wątek rozbicia partiokracji .Ale nawet gdyby odbyły się wybory do parlamentu ze zmianą w ordynacjii wyborczej to i tak wygrają największe Partie.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. No i wszystko się zgadza. Szczególnie w wymienionych skutkach bo to wypisz wymaluj Kukizowe JOWY. Rozbicie władzy centralnej. A w samorządach bezkrólewie.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  • O co Ci chodzi?
   Możesz dokładniej opisać?

   JOW’y w samorządach są już od dawna więc nie ma o co kruszyć kopii …

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Samorządy to porazka, ośmiornica idzie przez całe klany. Zebrania soleckie , rady gmin, powiatów sejmiki województwa, mądre głowy a efekt jak w Rewalu gdzie bogatą gminę doprowadzili do upadku. Spytajcie tych fachowców jak doszło do tego że taką gminę Ostrowice muszą zlikwidować. Drawsko się broni rękami i nogami przed połączeniem z tymi ekspertami.

    Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

    • Czy sądzicie nadal Drodzy Mieszkańcy, że po “inwestycjach” Słońca Zalewu na ok. 150-200 mln złotych (wraz z dotacjami Olgierda i Środkami EU) ktoś chciałby jeszcze nas wziąć pod swój parasol i żyć z “owoców” tych inwestycji ???

     Rewal odpada.
     Świnoujscie? Po co ?
     Oni własne lody kręcą.

     Goleniów? He he, nie da się 🙂 niestety 🙂

     Może Nowogard? A co z Maszewem?
     Niech nas Maszewo wchłonie będzie przynajmniej uczciwie.

     Innych opcji raczej nie widać.

     … noooo dooobra – wyślijmy Słońce od razu na Marszałka WOJEWÓDZTWA.
     Olgied się posunie na łąwce – wypierdzielimy gdzieś w kosmos, w EU.

     Niech chłopak się szlifujen w angielszczyźnien 🙂
     Świat pozna itepe itede 🙂

     Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 4. Z tymi cieniasami nikt daleko nie zajdzie. Oni stoją w rozkroku z Nowoczesną Balcerowicza, POpaprańcami i PSLowcami ” poszli chłopy do miasta i zgłupieli “

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Nie jest im ani tu ani tu PO drodze …
   Może to błąd?

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Rozbicie Dzielnicowe już POLSKA przerabiała

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 1

    • Przyczyny:
     Krzywousty w chwili śmierci miał 4 synów, (piaty urodził się po jego śmierci). Testament Krzywoustego był próbą przeprowadzenia takiego podziału kraju między synów władcy, żeby możliwe było jednocześnie utrzymanie jedności państwa i niedopuszczenia do walk o tron.

     Skutki:
     – W 1146 roku senior Władysław II zostal wygnany z Polski przez swoich młodszych braci(juniorów) i sprzymierzonych z nimi możnowładców (stąd otrzymał przydomek Wygnaniec).Bunt możnowładców był także przyczyną zrzucenia z tronu jednego z kolejnych seniorów Mieszka III Starego.
     Wzrostowi roli możnowładców (świeckich i duchowych) towarzyszył upadek instytucji senioratu.

     – rozbicie dzielnicowe i związany z tym niemal całkowity zanik władzy centralnej miał także swoje negatywne skutki dla sytuacji wewnętrznej kraju.

     – Gdy między Piastami trwaly walki o seniorat, Polska tracila ziemie. W 1181 r. książęta Pomorza Zachodniego złożyli hołd lenny cesarzowi Fryderykowi I Barbarossie.

     – Usamodzielniło się Pomorze Gdańskie rządzone przez lokalnych władców nie wywodzących się z dynastii piastowskiej.

     —- coś opuszczono?

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

    • Jakie tam rozbicie?
     Nie ma żadnego rozbicia – wręcz przeciwnie – bardzo klarowna sytuacja.

     Jak zawsze jest po prostu obóz zaprzaństwa (ostatnio czerwono-różowy) czyli TOTALKA
     no i reszta

     całe szczęście, że ta reszta nie jest już tak podzielona …

     A dzielnice/powiaty/gminy/ – to fakt – po to chyba wymyślono w Polsce aby chore samorządy mogły w “glorii prawa” robić sobie niezłe ZOO/FOLWARK/SAFARI ?

     Przecież to jest zaprojekotwane pod pasożyta!
     I są pasożyty pod tym kątem szkolone do zasysania …

     Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)