Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VIDEO: Spotkanie Posłów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami

Relacja z otwartego spotkania poselskiego z Posłami Prawa i Sprawiedliwości w Goleniowie Spotkanie odbyło się z cyklu realizowanych spotkań pod tytułem “Porozmawiajmy o Polsce”.
W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa mieszkańców naszej gminy.

Gośćmi spotkania, które prowadziła Pani Aleksandra Muszyńska byli Posłowie na Sejm RP:

Leszek Dobrzyński
Michał Jach,
Artur Szałabawka.

Spotkanie odbyło się w restauracji Olimp, w Goleniowie , 19 września 2017r.

Jak się dowiedzieliśmy posłowie występowali do UGiM o udostępnienie sali na spotkanie z wyborcami. Mimo ustawowego obowiązku udostępniania nieodpłatnie na cele spotkań wyborczych i dyżurów poselskich, przez miejscowe urzędy gmin i powiatów, osoba występująca telefonicznie o lokal na to spotkanie otrzymała od urzędnika w gminie informację, że w urzędzie za salę na spotkanie z posłami trzeba zapłacić.

Art. 24 Ustawy o Wykonywaniu Mandatu Posła i Senatora, którego przepisy dotyczą udostępnienia przez organy administracji publicznej i samorządu terytorialnego lokalu na czas odbycia doraźnego dyżuru poselskiego mówią jasno, że na taki cel władze lokalne mają obowiązek udostępnienie sal konferencyjnych nieodpłatne.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Źródło:

goleniow.net.pl

1 komentarz

 1. Radio Szczecin:

  Kolejnych siedem osób zatrzymanych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w związku z tzw. “aferą melioracyjną”.

  Jest wśród nich pięciu kierowników Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Jak ustaliliśmy, dyrekcja Zarządu Melioracji natychmiast usunęła ich ze stanowisk, taka była dyspozycja prokuratury.

  Jak informuje prokurator Aldona Lema, śledztwo obejmuje 105 ustawionych przetargów o wartości 600 milionów złotych.

  – Są to przestępstwa w zakresie urzędniczym z artykułu 231 paragraf 2 kodeksu karnego. Przeciwko dokumentom z artykułu 271 paragraf 3, jak również przeciwko mieniu z artykułu 297 paragraf 1 i jak również związane z prawidłowym przebiegiem przetargów z artykułu 305 paragraf 1 – wylicza prokurator.

  Do zatrzymań pracowników przez ABW doszło w poniedziałek. Grozi im do 10 lat więzienia. Dotychczas w tej sprawie usłyszało zarzuty 25 osób. Główny podejrzany to Tomasz P., były dyrektor Zarządu Melioracji, wtedy zaufany człowiek szefa zachodniopomorskiej PO.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)