Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Nowa marina w Dziwnowie przyciąga jak magnes

 

 

Dziwnów może się już pochwalić całoroczną mariną. Powstała przy porcie rybackim. Może tu cumować jednocześnie 60 jednostek.

Całoroczna marina powstała od strony morza, między portem rybackim a zwodzonym mostem na Dziwnej. Mogą tu cumować duże jednostki, o długości 6 metrów i więcej. Żeglarze mają 320 metrów nowego nabrzeża. Basen jachtowy ma 3,5 m głębokości. Pomosty pływające o szerokości prawie metra w sumie mierzą 400 m długości. 

Nie da się ukryć, że pomysł budowy mariny w Dziwnowie był strzałem w dziesiątkę. Z obiektu korzystają żeglarze z wielu zakątków Europy, którzy mają tu dobre warunki do relaksu po pobycie w morzu.

Nowo wybudowana marina już od pierwszego dnia zaczęła budzić bardzo duże zainteresowanie, które wynikało nie tylko z samego kształtu portu, ale też jego położenia na bardzo ważnym szlaku wodnym.

Wejście do portu usytuowane jest od strony cieśniny Dziwna, ale jeszcze przed mostem zwodzonym, co ułatwia swobodną komunikację z akwenem morskim. Dziwnowski obiekt leży pośrodku szklaku żeglarskiego Świnoujście – Kołobrzeg.

Marina jest wyposażona w postumenty do poboru prądu i wody. Budynek portowy, spełniający jednocześnie rolę Zarządu Portu razem z bosmanatem, jest wyposażony w pełny węzeł sanitarny (toalety, prysznice), do tego salę konferencyjno-klubową i kawiarnię. 

Niebawem na terenie mariny powstanie nowa wiata o pow. 800 m kwadratowych do zimowego przechowywania jachtów.

 

TERAZ WAŻNE – ZA JAKIE PIENIĄDZE?

Koszt inwestycji to ok. 2,2 mln zł, na co gmina dostanie milion dofinansowania

Marina na Wybrzeżu Kościuszkowskim w centrum Dziwnowa w pełni sezonu jest oblężona. Prawdą jest także, że w pełni sezonu brakuje tu miejsc do cumowania.

Niektórzy skarżą się, że wzrosły nieco ceny, ale chwalą jednocześnie, że obiekt jest monitorowany, ma zaplecze sanitarne i dobre położenie.

 

NAJWAŻNIEJSZE:

Marina zarabia na siebie i nie przynosi strat!

JAK JEST W STEPNICY?

 

Kamera online w dziwnowskiej Marinie.

http://www.webcamera.mobi/index.php?cam=dziwnow-marina

 

Źródła:

 1. http://24kurier.pl/aktualnosci/lato-z-kurierem-2017/marina-przyciaga-jak-magnes/
 2. http://marinas.pl/location/marina-dziwnow-1502/
 3. http://www.gp24.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/dziwnow-marina-juz-otwarta-wideo,10206410/

 

Galeria:

DCIM100MEDIADJI_0111.JPG

Tagi:

25 komentarzy

 1. A tym czasem po raz czwarty zapadło się nowe nabrzeże, tym razem na falochronie połnocnym portu rybackiego. Pod osobą, która spacerowała falochronem zapadła się kostka i to tuż na skraju. Całe szczęście że facet nie wpadł do wody bo było już ciemno, a woda w tym miejscu głęboka więc różnie mogło się skończyć. Oczywiście chłopcy z gminy przyklepali już łopatami dziurę, ale wiadomo że to nic nie da i za chwilę, gdy przyjdą jesienne sztormy będzie jeszcze weselej.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 2. Mieszkańcy Dziwnowa, Wolina w swoich marinach maja zniżki. Emeryci też, dodatkowa zniżka za długi postój. A jak jest w Stepnicy?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 3. … i jeszcze ciekawostka, na czwartym zdjęciu od góry uważny obserwator zauważy stojącą jako drugą łódź policyjną typu harpun z napisem Wodnik na burcie. To łódź ze Stepnicy, biorąca udział w zabezpieczeniu regat na Bałtyku 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa

   Imiona: Krzysztof Andrzej
   Nazwisko: Targoński
   Miejsce urodzenia: RYCHWAŁD
   Data urodzenia: 29-09-1959
   Imię ojca: Jan
   Imię matki: Stanisława
   Dodatkowe informacje:

   W okresie od 2.11.1987 do 4.12.1987 kurs wstępny dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

   Krzysztof Targoński w swym oświadczeniu lustracyjnym, złożonym w dniu 17.12.2007 r. w trybie ustawy z dnia 18.10.2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2007 r., nr 63, poz. 425 z późn. zm.), ujawnił, że był funkcjonariuszem w rozumieniu art. 3a powołanej ustawy organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 powołanej ustawy.

   http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/10041

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 4. Dziwne bo burmistrz Dziwnowa zapytany o koszty mówi o kwocie 8,5 mln zł, z czego 40 procent dotacji w ramach ” szlaku”…. ( trzeci link podany w artykule) to zauważalnie więcej niż 2,2 mln, z czego milion dofinansowania jak pisze autor(ka)…

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Kurier Szczeciński wyraźnie pisze o 2,2 mln zł.

   Burmistrz mówi:
   Hydrobud w ramach tego samego przetargu zbudował też przystań sezonową na Wybrzeżu Kościuszkowskim, którą oddaliśmy do użytku w czerwcu – przypomniał Grzegorz Jóźwiak, burmistrz Dziwnowa – Cały kontrakt opiewał na kwotę 8,3 mln zł.

   Lepiej sprawdź ile kosztowała(y) w sumie marina(y) w Stepnicy i jakie przynosi zyski 🙂

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

   • z artykułu w Kurierze wynika jasno, że 2,2 mln to koszt wiaty do zimowania jachtów o pow 800 m2, jest to dodatkowy koszt, nie wliczony do przystani. W osobistym wywiadzie burmistrz jasno mówi ile kosztowała przystań.

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

    • Budowa przystani (nie wiadomo, której bo kanał młyński przecież nie był “budowany”) i modernizacja plaży w Stepnicy to koszt 8 mln zł, (he he przecież to się da sprawdzić 🙂 ile NA PRAWDĘ) po połowie sfinansowany przez środki z Regionalnego Programu Operacyjnego i gminę Stepnica.

     Jakieś ZYSKI czy WTOPA jak zawsze? 🙂

     Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/goleniow/art/5440960,w-nowej-marinie-w-stepnicy-zacumowaly-pierwsze-jachty,id,t.html

     Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

     • że w tych stepnickich 8 mln zł (ponoć :-)) grubciu nie przewidział jednego nawet kibla dla żeglarzy 🙂

      Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

      • Przecież ja nie neguję, ile kosztowała marina w Stepnicy. Dla mnie wydawanie milionów żeby kilkudziesięciu pasjonatów zaparkowało swoje cacka to bezsens, bez względu na miejsce…. Chcę tylko wyjaśnić zasadnicze nieścisłości.

       Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

       • Nie no spoko przecież to dobrze że ktoś weryfikuje i sprawdza. W prasie to różne rzeczy lecą 🙂
        8 mln zł za to co widać na zdjęciach to nie wygląda na sporo a oni to musieli wykopać! U nas były tylko nowe larseny, pogłebienie, chodnik/droga i ławki/latarnie. Nie trzeba było nic “budować” jak z uporem maniaka nadaje Andrzej do mediów tylko remont. Na sracze koncepcji zabrakło – niech srają do zalewu :-). Pytanie jest czy się to opłaciło czy mieszkańcy mają do tego do końca świata dopłacać. Mariny budowali wszyscy bo była mielarka kasy z EU i marszałek musiał się wykazać że środki “wykorzystane”.

        Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

       • najbardziej to się Gminie opłaca marina u Cioci Olgierda!

        Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

       • Re: “Dla mnie wydawanie kilkudziesięciu milionów …”:

        Dotacje z UE na świetlice zostały zmarnowane. Gmin nie stać na ich utrzymanie

        Za pieniądze z unijnych dotacji na wsiach powstało już 1600 świetlic i domów kultury, a także ponad tysiąc obiektów sportowych, placów zabaw i miejsc rekreacji. Organizacje pozarządowe alarmują, że 90 proc. z nich stoi pustych. Gminy skusiły się na łatwo dostępne pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), a teraz mają duży problem. Nie stać ich na utrzymanie obiektów i korzystających z nich instytucji. Na ten cel z PROW mogło pójść nawet 1,3 mld zł, bo na projekt pojedyncza gmina mogła otrzymać do pół miliona złotych.

        http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/595467,dotacje-z-ue-na-swietlice-zostaly-zmarnowane-gmin-nie-stac-na-ich-utrzymanie.html

        Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • proszę zwrócić uwagę na daty publikacji:
   Kurier: 2017-09-01 23:01 3 dni temu
   GP24.PL Strefa Biznesu: 08.11.2013, 19:02 – 4 lata temu

   Kurier:
   Prace przy budowie obiektu zakończono w październiku 2013 roku. Nowo wybudowana marina już od pierwszego dnia zaczęła budzić bardzo duże zainteresowanie, które wynikało nie tylko z samego kształtu portu, ale też jego położenia na bardzo ważnym szlaku wodnym.

   I wtedy jak rozumiem Gmina Dziwnów wydała 4-5 mln zł za tę marinę (reszta – dofinansowanie UE) – to wynika z tego co mówi Burmistrz w materiale z GP24:
   Grzegorz Jóźwiak, burmistrz Dziwnowa – Cały kontrakt opiewał na kwotę 8,3 mln zł.

   Kurier:
   Niebawem na terenie mariny powstanie nowa wiata o pow. 800 m kwadratowych do zimowego przechowywania jachtów. Koszt inwestycji to ok. 2,2 mln zł, na co gmina dostanie milion dofinansowania.

   Kurier:
   Prawdą jest bowiem także, że w pełni sezonu brakuje tu miejsc do cumowania.

   Niektórzy skarżą się, że wzrosły nieco ceny, ale chwalą jednocześnie, że obiekt jest monitorowany, ma zaplecze sanitarne i dobre położenie. Obie mariny zarabiają na siebie i nie przynoszą strat.

   – to jest aktualna informacja finansowa sprzed 3 dni. Gmina Dziwnów w sumie wydała max. 6.5 mln zł. za ten interes i on jest dla nich zyskowny, ba! opłaca się rozbudować!

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 5. To już jest Europa! Piękne usytuowanie i wykonanie. Takie coś mogło powstać w Stepnicy zamiast nieudanego projektu przy restauracji Cyniak.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 6. piękna

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)