Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Codziennie się zastanawiamy, kiedy wszystko runie nam na głowę

Rozmowa z Bogusławą Brzozowską, która została pominięta w przydziale mieszkań w Stepnicy.

 

Jak skomentuje pani wyjaśnienia burmistrza, które wysłał do  mieszkańców w sprawie przydziału mieszkań w Stepnicy?

Mój mąż przyniósł ten „liścik” z pracy. Jestem oburzona i zszokowana. Po pierwsze dlatego, że są tu informacje, których pan burmistrz nie miał prawa pod żadnym pozorem upubliczniać, po drugie z zawartych informacji wynika, że albo jest bardzo niedoinformowany, albo kłamie, bo nie wiem jak inaczej interpretować tę jego pisaninę.

Może pani  dokładniej wyjaśnić?

Ani ja ani mój mąż nie jesteśmy właścicielami tego domu. Chcę to podkreślić wyraźnie, żeby zdementować liczne pogłoski: mój mąż nigdy nie był właścicielem! Dom został sprzedany ponad 20 lat temu przez jego ciotkę razem z nim i jego rodzicami , którzy o niczym nie wiedzieli. Nie wiemy dokładnie ilu ma obecnie właścicieli. Mieszkamy w jednej części tego domu, o którą staramy się dbać, tak aby nie zwaliła nam się na głowę. Druga część jest od wielu lat opuszczona i zrujnowana, zresztą to widać na pierwszy rzut oka. Ta część, w której my mieszkamy ma właścicielkę, która pojawiła się niedawno, po wielu latach nieobecności, to było w lipcu tego roku. Pani stwierdziła, że nie opłaca się w ten dom inwestować, lepiej go rozebrać, ale nie może tego zrobić bez zgody pozostałych właścicieli domu. I tylko dlatego mamy jeszcze dach nad głową. To ona płaci podatki za tę nieruchomość gminie, a  burmistrz o tym nie wie? Przecież ma te dokumenty w urzędzie, dziwię się, że do nich nie zajrzał. Trzy razy składaliśmy podania o mieszkanie w gminie. Pierwsze już w 2012 roku, kolejne w 2014 i 2015. Opisywaliśmy całą sytuację, wyjaśnialiśmy wszystko dokładnie, a nawet wnosiliśmy o komisję, która by stwierdziła w jakich warunkach mieszkamy. Dom grozi zawaleniem! I nic…. Dostali inni. Nas nikt nie wziął pod uwagę.    

Burmistrz, jako przyczynę negatywnego rozpatrzenia państwa wniosku o mieszkanie, podał brak dbałości o stan domu ze strony Pani i Pani męża. Robiliście remonty?

Mąż ratuje co może w naszej części domu, wyremontowaliśmy sufit w jednym z pokoi, zamontowaliśmy ogrzewanie kominkowe, co drugi rok musimy wszystko malować, bo stale nas zalewa, sufity oraz ściany przeciekają, wilgoć jest wszędzie. To wszystko przez tę zrujnowaną część, przylegającą do naszego domu. Zbieramy wodę, która przelewa się ciurkiem do wiader i garnków, kupiliśmy folię namiotową, ale to nic nie pomaga. Inwestujemy na ile na stać. Takie mieszkanie to koszmar! Codziennie się zastanawiamy, kiedy wszystko runie nam na głowę.

 

Czy ktoś z Komisji ds. Społecznych opiniującej przydział mieszkań był u Państwa w domu?

Nie, nic takiego nie miało miejsca. Byłam bardzo zdziwiona, kiedy ta pani w reportażu TV Polsat (przypis red. radna Makowska) odpowiedziała, że zna nasz dom i widziała jak mieszkamy. Ona nigdy u nas nie była!

Co będzie dalej?

Modlimy się, żeby nasz dom się nie rozwalił, bo znajdziemy się na ulicy. Nie stać nas na wynajem, ani tym bardziej na zakup mieszkania. Żyjemy z dnia na dzień. Może kiedyś, jak zmieni się burmistrz, ktoś rzetelnie i solidnie spojrzy na naszą sytuację i los się odwróci. Oby nie było za późno. Czekamy…

Rozmawiała: Iwona Krępic

48 komentarzy

 1. Minister Jaki w odpowiedzi na radosny bełkot HGW: Nie wierzę. Przewodniczący nie musiałby robić nic, gdy kompetentny prezydent stolicy nie przekazał wrażliwych danych swoim pełnomocnikom. Po wtóre: co daje wyłączenie jawności już … po ujawnieniu na żywo danych wrażliwych przez Pani pełnomocników?

  #żelaznalogika

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 2. Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. Czy wszyscy głosujący parę razy na Wyganowskiego byli od niego zależni?! Czy ludzie w Stepnicy byli głusi i ślepi! Sami sobie wybierali wójta!!!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 12

  • Wielokrotnie wyjaśnialiśmy działanie tego mechanizmu.
   Wszyscy nie głosowali, większość głosujących jest zależnych.
   Proponuje poczytać opracowania prawne na ten temat.

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • wybierać mogą sobie nawet czarta wcielonego
   sęk w tym, że czart nie może prawa lamać 🙂

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Szczyt możliwośći grubcia to 32% uprawnionych do głosowania.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 4. Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 5. Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 6. Czego nie rozumiesz “drogi” anonimie. To tylko jeden z przykładów mieszkańców gminy, którym mieszkanie należało się bezdyskusyjnie, a wy nawet nie przeczytaliście wniosku. Wiadomo,że wasz “burmirzcz” przychodził ze swoją gotową już listą na każdy przydział a wy tylko klepaliście i modliliście się, żeby udało się dorzucić kogoś z waszej rodziny. 604 wnioski w tym ponad 15% osób, które tu nie mieszkały. Przydziały zaopiniowane bez znajomości oświadczenia o dochodach w oparciu o plotki lub dane niedoinformowanej wyroczni z OPS. Teraz próbujecie dociekać szczegółów, żeby uspokoić swoje sumienie. Już za późno! Prokurator zajął się sprawą. Mieszkańcy opowiadają o ponad 70% nieuprawnionych przydziałów. Mam nadzieję, że w końcu się obudzicie z ręką w nocniku podobnie jak ludzie, którzy liczyli na waszą pomoc a dostali kopa. Zróbcie wreszcie rachunek sumienia i zejdźcie na ziemię. Biedak też człowiek w wielu przypadkach bardziej wartościowy niż niektórzy z pensją z naszych podatków.

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

 7. Już ten Wyganowski mógłby przestać kłamać bo wstyd na całą Polskę nam przynosi.
  Panie Ziobro weź się pan do roboty. Stepniczanie mają dość.

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 3

 8. A co z tymi co dostali mieszkania a mają piękne, wielki rodzinne domy (nie w ruinie) jakoś w to żadna pani Makowska nie wnika. Przydzieliła a bo rodzice na kota narzekali, a bo daleko dojeżdżać. Tu nikt nie pyta czy zdążą po rodzicach odziedziczyć czy ktoś to sprzeda, czy remontują i kto komu za co płacił. A wielu takich dostało mieszkania…

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

 9. Lepiej dać pani leśnik z chujowa podhalańskiego, co na pewno ma niskie dochody (taki klimat w Polsce dla leśników) bo w gminie mamy 9000 ha lasu

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 10. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 1 Słabe 16

  • przecież jest wyraźnie napisane że ktoś płąci od tego podatek gruby wie

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

   • To mają zgodę właściciela na mieszkanie czy nie wiedzą kto jest właścicielem? Niech się zdecydują.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 12

    • o matko, przecież to logiczne. Na dzień dzisiejszy nie wiedzą ilu jest właścicieli i kto nim dokładnie jest. Mają jedynie kontakt (od czasu do czasu) z jedną z właścicielek, która “stwierdziła, że nie opłaca się w ten dom inwestować, lepiej go rozebrać, ale nie może tego zrobić bez zgody pozostałych właścicieli domu.” Nie wiem gdzie widzisz tekst o zgodzie właściciela na ich mieszkanie tam. Dom został sprzedany razem z panem Brzozowskim, który mieszkał tam od urodzenia (dom rodzinny, właścicielem była jego babka). Wszystko jest w tekście.

     Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

     • Jak można sprzedać dom z kimś? Skoro nie wiedzą czyj jest dom to dlaczego w nim mieszkają? Kto im na to zezwolil ? Idąc tym tokiem myślenia to ja się jutro do nich wprowadzę i będę czekał na wywiad

      Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 11

      • no można czytaj gazety 🙂

       Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

       • Widzę, że forumowicze operuje wyższa logika i nikogo nie dziwia następujące fakty:
        nie wiadomo czyj jest dom;
        Brzozowscy nie wiedzą u kogo mieszkają;
        właścicielowi który nabył dom 20 lat temu nie przeszkadza, że obcy ludzie w nim mieszkają;
        Brzozowscy mieszkają w domu od dziecka i nagle dom stał się ruina i pretensje mają do właścicieli domu których nie znają;
        Przepraszam ale nie ogarniam tego. Jeśli ktoś może to logicznie wytłumaczyć to bym poprosił

        Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 11

        • Przeczytaj jeszcze raz bo piszesz bzdury: oni wiedzą u kogo mieszkają

         Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

        • no widzę że już nekrofile do niczego się nie mogą doczepić
         czas udać się z łopatą w wiadome miejsce
         podpowiadam – jedna noga krótsza 🙂

         Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

        • Ale ja też nie rozumiem. Jak mieli inwestować nie w swój dom? Robili bieżące remonty w swojej części i po co? jak obok ruina?
         Gmina ma wiele zruinowanych mieszkań socjalnych ( niedawno jeszcze komunalnych), jak choćby na Sikorskiego, wiedzą czyje i nic nie robią…mieszkańcy nie inwestują bo nie jest to ich własność. Płacimy my!

         Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

        • Losy ludzkie są zagmatwane tylko jeden w tej gminie przecież wie najlepiej co komu się należy. Nie ma żadnych wyrzutów sumienia. Najpierw krewni i rodzina królika, choćby miał ich ściągnąć z końca świata! Potem funkcyjni: policja, urzędnicy itp. Ci niech się hajtają ci rozwodzą,tamte niech dzieci urodzą to się zastanowię. Tych nie lubię bo wieść niesie, że piją , ci nie remontują,już dzieci mieć nie będą. Dziel i rządź panie Wyganowski. Dostali Ci, którzy będą na niego głosować bo wykupią mieszkanka z 90% bonifikatą. A my mieszkańcy, no cóż możemy tylko poczytać jak to naprawdę było.

         Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

         • niezgodnie z obowiązującym prawem 🙂

          Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

          • Wszystko nagle stało się jasne 🙂 dziękuję za konkretne i jasne wytłumaczenie tematu. Dodatkowo wszystko jak zawsze w miłej i kulturalnej atmosferze :*

           Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 7

          • To ja ci wytłumaczę bo najwyraźniej kręcisz się już w kółko.
           Sprawy życia Państwa Brzozowskich to ich prywatne sprawy i nikt na prawdę nie musi ci odpowiadać na Twoje agresywne pytania.
           Co więcej, to nie ma ŻADNEGO związku ze sprawą. Serio. Przeczytaj Ustawę o Ochronie Praw Lokatorów. To należało przeczytać ZANIM nawet powstał plan budowy komunałek po to żeby znać konsekwencje.

           Ustawa wymaga:
           1. Należy być mieszkańcem Gminy – Brzozowscy nimi są chyba – nie da rady zaprzeczyć?
           2. Nie można mieć tytułu prawnego do innego lokalu – Brzozowscy nie mają tytułu. Zaprzeczysz? Nie ma absolutnie znaczenia jak to było czemu nie uzyskali takiego tytułu albo stracili etc.
           3. Niskie dochody – Brzozowscy mają niskie dochody. Zaprzeczysz? Może dostali 10 mln zł spadku, ukrywają to i żyją specjalnie w biedzie żeby wyłudzić 🙂

           Tak że doucz ty się chłopie trochę a później mędrkuj na forum.

           Zdrowia życzę!

           Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

         • masz rację o głosy chodzi
          i przy okazji o pecunia non olet 🙂

          Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

        • no widać, że nie ogarniasz. Co to za różnica czy wiedzą czy nie wiedzą u kogo mieszkają skoro właściciele się na nich wypieli. Sam piszesz “właścicielowi który nabył dom 20 lat temu nie przeszkadza, że obcy ludzie w nim mieszkają;” – to chyba świadczy o tym, że mają to gdzieś. Piszesz, że dom nagle stał się ruiną – człowieku, skoro pierwsze podanie składali w 2012 roku, to jakie nagle. Część w której mieszkają w miarę możliwości robili ale to nic nie daje, bo dom nadaje się tylko do rozbiórki. Ja nie wiem, czego tu można nie rozumieć! Zresztą, to chodzi o kłamliwe brednie Wygana a nie o twoje rozumowanie.

         Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

         • Mieszka od dziecka i nagle zauważył, że dom to ruina czy może przez te wszystkie lata sam do tego dopuścił. Skoro nie chciał remontować cudzego mieszkania to mógł się wyprowadzić. Liczył , że ktoś wyremontuje cały dom, żeby obcym się milej mieszkało? To chodzi o kłamstwa grubego czy o tragedie ludzi? Chcecie pomagać czy tylko jechać po władzy?

          Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 10

          • tak, zrujnował cały dom, żebyśmy dziś mogli jechać po władzy. Kolejna osoba bez znajomości tematu a wydająca przemądrzałe osądy. Dalsze tłumaczenia nie mają sensu.

           Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

          • To są jedynie trzy EKSTREMALNE przykłady ludzi poszkodowanych.
           Zgodnie z prawem poszkodowanych w tej sprawie są setki. Rysio Ławicki sam uchwałą rozszerzył grono uprawnionych nawet na takie rodziny które stać na kredyt na pokaźny dom jednorodzinny. Polecam poczytać BIP.

           Wystarczyłby dla sprawy JEDEN tylko przypadek.
           Grubcio bardzo by chciał napieprzać we wszystkich ale nie będzie mu dane.
           Męczenników w tej sprawie nie potrzeba, nie ma potrzeby aby grubcio wjechał z Alą na resztę mieszkańców. Oj co to to nie grubciu 🙂

           Ola np. nie jest już uprawniona do komunałki bo ma własne ale po prostu mówi jak było, a była uprawniona w momencie składania wniosku.

           A jak było w szczegółach to się wszyscy dowiemy jak dokumenty zebrane przez prokuraturę będą już jawne czyli po skierowaniou sprawy do Sądu.

           Pozdrawiam i życzę zdrowego kręgosłupa przy schylaniu się po mydełko 🙂

           Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

          • To nie tylko jechać trzeba ale spuszczać jej na głowę atomówy
           Ja się dziwie że PO sama jeszcze go nie wywaliła ze swoich szeregów bo taką siarę im rob, że jeszcze przerżną wybory samorządowe
           Nawet w PO jest trochę uczciwych i mądrych ale najwyraźniej niewiele mogą
           Wypieprzyć dziadów pokazać że jest się zdolnym do samokrytyki a wyborcy sobie już ocenią czy to szczere było …
           Po wyganowskim jedzie Polsat, wirtualna polska itd. a nie da się powiedzieć że to są jakieś propisowskie antypeowskie media. No nie da się!
           Po prostu jest przeginka pałki na max i media nie odpuszczą.
           W dodatku te ataki na niezależnego dziennikarza no dramat po prostu…

           Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • Powinni ustalić ci co rozpatrywali przydział, ale nawet nie spojrzeli na wniosek, nie pofatygowali się odwiedzić tych ludzi tylko wydali opinię na podstawie plotek “po stepnicku”
   Były ważniejsze sprawy na głowie. Załatwić mieszkanka swoim rodzinom, a reszta kogo to obchodzi.

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

   • politykom najłatwiej jest okraść biednego bo nie może się obronić

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

    • Przecież to nie były mieszkania dla “bogaczy” my mamy gdzie mieszkać i to się nie zmieni.
     Jak prawo już nam każe dobulać do pomocy społecznej to ok, trudno się mówi i płaci, może być, ja osobiście nie chcę patrzyć na tragedie ludzkie i zapłacę w podatkach bo mi się na wymioty zbiera jak widzę co się wyprawia z tzw. “biedakami” to nie jest Bangladesz, byle zgodnie z prawem, moralnością i rozumem …

     Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 11. Wyganowskiemu dedykuję słowa Marka Twaina: ‘Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

 12. No no, spoko oko, jaśnie pan Wyganowski, kłamczuch do potęgi, właśnie wydaje nasze pieniądze żeby bronić swojej, za przeproszeniem, dupy. Oto najnowsza informacja w BiP. Wydane 2400 zł na tłumaczenie się w Gazecie Goleniowskiej! Skanda!! Dość już do diabła!! Dość!!

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

  • zobaczycie że gmina jeszcze będzie płacić za jego najdroższego w Polsce adwokata bo on honoru GMINY będzie bronić 🙂

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

 13. Adamowska dostarczyła, Burmistrz przetworzył i upublicznił, a razem z nim Gazeta Goleniowska bez zgody osób zainteresowanych – wysłał Ziobro – czy prokuratura zajmie się tą sprawą?

  Art. 49. 1. Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie
  jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega
  grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  2. Jeżeli czyn określony w ust. 1 dotyczy danych ujawniających pochodzenie
  rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub filozoficzne,
  przynależność wyznaniową, partyjną lub związkową, danych o stanie zdrowia, kodzie
  genetycznym, nałogach lub życiu seksualnym, sprawca podlega grzywnie, karze
  ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

  Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883 USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r.
  o ochronie danych osobowych

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

  • przecież grubciu pokazuje wszem i wobec że prawo ma głęboko bo jest NIETYKALNY
   to się jeszcze okaże …

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 14. Burmistrz idzie po bandzie łamie kolejne przepisy? Co na to prokurator?

  Dz.U. 2004 Nr 64 poz. 593 USTAWA z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej
  Art. 100. 1. W postępowaniu w sprawie świadczeń z pomocy społecznej
  należy kierować się przede wszystkim dobrem osób korzystających z pomocy
  społecznej i ochroną ich dóbr osobistych. W szczególności nie należy podawać do
  wiadomości publicznej nazwisk osób korzystających z pomocy społecznej oraz
  rodzaju i zakresu przyznanego świadczenia

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • ja się z tym zgadzam osobiście
   jak można uwalać do woli “biedaków” publikując ich dane osobiste?
   my “bogacze” mamy środki gotowe, adwokatów żeby uwalić agresorów a “biedaki” to nie
   jakie to proste
   nie znają urzędasy umiaru
   uwalić
   dla samej zasady
   ja posponsoruję troszkę 🙂

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 15. Współczuję. Jaka dramatyczna historia. Ten gruby pan Wyganowski powinien się wstydzić wychodzić na ulicę.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 16. Wygląda na to, że Makowska, Adamowska razem ze swoim burmistrzem to zwykłe plociuchy. Nie odważyli się porozmawiać z zainteresowanymi, ale wydali wyroki. Koszmar!

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

 17. “burmirzcz” OPS i inni wiedzą swoje i wierzą w to. No cóż wnuczka, synkowie radnej, informatyk, leśniczka i policjanci nie musieli nic udowadniać.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)