Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Chwilami mam wszystkiego dość!

Z Danutą Woźniak, która w marcu 2015 r. straciła dom w pożarze, a ona i jej rodzina ledwo uszli z życiem rozmawia Iwona Krępic.

 

Burmistrz po emisji reportażu zamieścił obszerne wyjaśniania dotyczące pomocy dla pani rodziny po pożarze. Wyliczył skrupulatnie każdą formę pomocy. Czy wszystko się zgadza?

Danuta Woźniak: Zacznę od tego, że nie mam komputera, a co dopiero mówić o internecie, dlatego nie miałam pojęcia, że burmistrz Wyganowski napisał tę odezwę do mieszkańców naszej gminy. O tym, że jest jakieś pismo, które w dużym stopniu dotyczy także mnie i mojej rodziny dowiedziałam się od znajomej. Nie wiem dlaczego burmistrz nie poczuł się w obowiązku wysłać do mnie, jako osoby zainteresowanej, kopii tego pisma, za to nie widział nic złego w tym, aby upublicznić szczegółowe informacje dotyczące mojego życia. Pomijam brak taktu, współczucia i dobrego wychowania, bo po tych wszystkich latach nie spodziewałam się niczego dobrego, ale tu chyba też zostało naruszone prawo? Nie mam niczego do ukrycia, bo odkąd spalił się nasz dom, nie mam żadnej prywatności w życiu, nie mam normalnego życia. Nie dawałam jednak zgody na upublicznianie pewnych informacji, a burmistrz nie pytał o zgodę, dlaczego więc zadecydował za mnie? Dlatego ten wpis burmistrza Wyganowskiego uważam za zemstę, bo ośmieliłam się w telewizji głośno powiedzieć, że nie dostałam mieszkania, że nigdy nie byłam na żadnej liście mieszkaniowej, chociaż zaraz po pożarze, kiedy było o nas głośno burmistrz deklarował i pomoc i mieszkanie.

 

I była ta pomoc?

Ja oraz cała moja rodzina jesteśmy szczerze wdzięczni za każdą pomoc, burmistrz ze środków gminy przekazał nam kwotę ok. 1200 zł, owszem tak jak napisał umorzył nam podatek i zapłacił za kontener na gruz, do którego uprzątnęliśmy, to co pozostało po naszym domu, zgliszcza i to wszystko (przypis redakcji: w sumie ok. 5 tys. zł). Poza pomocą od burmistrza dostaliśmy wsparcie z budżetu Wojewody (4800 zł) i OPS w Stepnicy. Pieniądze wydaliśmy na to co wtedy było najpotrzebniejsze, przede wszystkim leki, ubrania i na pralkę. Trzymam wszystkie rachunki, w każdej chwili są do wglądu. Jeszcze wtedy mieliśmy nadzieję na odszkodowanie i powrót do normalnego życia. Mieszkańcy też nas wsparli przekazując pieniądze na konto Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Stepnickiej, za te pieniądze kupiliśmy piec centralnego ogrzewania. Ze zbiórki w kościele dostaliśmy prawie 3 tys. zł, ludzie dawali ile mogli, przynosili, co mogli. Mój syn przywiózł z pracy z IKEI w Goleniowie komodę i szafkę oferowaną przez zarząd. Bardzo dziękuję za ten odruch serca i zwykłą ludzką solidarność. Burmistrza wtedy nie było u nas, nie przyjechał, nie zapytał, podobno podjechał raz pod nasze pogorzelisko i z daleka oglądał to co z niego zostało… Było dochodzenie w sprawie pożaru, po wszystkim prokurator zgodził się na oczyszczenie terenu, bo namokłe wodą cegły groziły zawaleniem, pozostałości po naszym rodzinnym domu odjechały w kontenerze na gruz. Teraz rośnie tu trawa.

 

Burmistrz pisze, że otrzymaliście sprzęt AGD, co to dokładnie było?

Jaki sprzęt panie burmistrzu, zapytam publicznie, jest? Zaraz po pożarze miesiąc leżałam w  szpitalu, kiedy wróciłam do domu… do jakiego domu zresztą, do domu syna, bo my nie mieliśmy nic. Nawet łyżeczek do herbaty. Koleżanka mi kupiła cały zestaw, a kolega talerze. Mój mąż powiedział mi wtedy, że pani Alina Adamowska, kierownik OPS ze Stepnicy wspominała mu o sprzętach AGD, ale kiedy wybrał się po ten sprzęt z synową do ośrodka nie to usłyszeli od pani Adamowskiej, że chyba źle usłyszeli. Tak to było z tym sprzętem. Może burmistrz tak pewnie o tym pisze, bo czegoś nie wie, bo jest przekonany, że my faktycznie ten sprzęt otrzymaliśmy. To gdzie w takim razie jest ten sprzęt, skoro miał być dla nas? To był dla nas wielki wydatek, ale ze środków z OPS-u kupiliśmy pralkę.

 

Wiem, że to bolesne, ale może Pani przypomnieć jak wyglądał ten pożar i jakie pociągnął za sobą skutki?

To było 2-go marca 2015 roku, dokładnie pamiętam godzinę 6:05. Obudził mnie syn z krzykiem, że się palimy. Ogień był duży, przy drzwiach. Złapałam tylko mamę z łóżka, tak jak leżała, w koszuli i pampersie i przez płomień ją wyniosłam, pamiętam to jak przez mgłę, wszystko tak szybko się działo. Syn wyważył drzwi i uciekliśmy, synowa skakała przez okno. Kiedy chwilę potem dzwoniłam po straż pożarną, nasz dom już mocno płonął. Czekaliśmy na karetkę, kiedy samochodami osobowymi z Żarnowa przyjechali strażacy z OSP, nie mieli kierowcy, ale przywieźli ze sobą węże do gaszenia. Próbowali nas ratować, podłączyli się pod hydranty, które były nowe. I… woda nie popłynęła! W hydrantach nie było wody! To były atrapy, ładne, nowe, świeżo oddane, ale bezużyteczne. Strażacy w głos klęli, przyjechali, żeby ratować, ale przez czyjeś zaniedbanie nie mogli. Nie wiem, czy prokurator sprawdzał ten wątek, czy było jakieś postępowanie w sprawie tych zaniedbań, ale przecież ten brak wody w hydrantach, to było realne zagrożenie dla życia osób z naszej wsi, przecież każdy mógł być na naszym miejscu! Każdy mógł się palić jak my, a woda z hydrantów też by nie płynęła… Dlatego nasz dom spłonął do reszty.

Przyjechała karetka zabrała nas do szpitala, gdzie spędziłam miesiąc: miałam poparzoną głowę, rękę i nogę, mam przeszczepy. Zdecydowanie gorzej ma się jednak moja 93-letnia mama do tej pory potrzebuje maści i specjalnej pielęgnacji. Na plecach, gdzie wtopił się jej pampers w skórę, ma żywą ranę, bo niestety nie kwalifikowała się do przeszczepu, okropnie to wygląda, a ona ponad dwa lata po pożarze nadal cierpi. Zresztą ten koszmar trwa do dzisiaj, bo jakby było mało tego uszczerbku na zdrowiu, to do dzisiaj nie mamy własnego kąta, staramy się jakoś dobudować nasze życie, ale wciąż brakuje nam na to środków.

Jak wyglądało wasze życie po pożarze, czy dostaliście jakieś lokum z gminy?

Najgorsze było to, że nie mieliśmy dokąd wrócić po wyjściu ze szpitala. Własny kąt o tym marzymy, o tym rozmawiamy cały czas, wokół tego toczy się nasze życie, a burmistrz i urzędnicy z gminy mówią, że ja odmówiłam mieszkania, że jako pogorzelec bez dachu nad głową nie chciałam mieszkania! To zwykła arogancja, buta i po prostu nieludzkie.

 

Jako pogorzelcy mieliście pierwszeństwo w otrzymaniu mieszkania komunalnego, dostaliście przydział?

Złożyliśmy podanie o mieszkanie z gminy, byliśmy przekonani, że otrzymamy je dość szybko, bo przecież wtedy w gminie było ok. 20 mieszkań do przydziału, wszyscy o tym wiedzieli. Mieszkaliśmy więc w piątkę – ja z mężem, syn z żona i nasza babcia – po różnych stancjach i spokojnie czekaliśmy. Za te stancje płaciliśmy czynsz, normalne pieniądze, na to też poszły te pieniądze z pomocy. Zamiast na wynajem moglibyśmy je przeznaczyć na wymianę dachu, ale mieliśmy nadzieję i zapewnienia burmistrza, że przecież dostaniemy mieszkanie komunalne. Niestety mieszkania nie dostaliśmy. Przyznam szczerze, że kiedy ogłoszono listę, byłam zawiedziona, że nasze nazwisko nie pojawiło się na liście. Nie wiedzieliśmy co robić. Mam pismo, w którym burmistrz wyjaśnia, że dostaniemy lokum, jak tylko będą jakieś wolne. Mieszkanie na stancjach nie miało sensu, chcieliśmy wrócić do domu, zaczęliśmy remontować budynek gospodarczy i głośno wyrażaliśmy swoje zdziwienie całą sytuacją i brakiem przydziału mieszkania. Napisałam nawet wniosek o wydanie decyzji administracyjnej, ale dostałam pismo, że jej nie wydadzą. I tyle. Kiedy stało się jasne, że mieszkania są dla innych, a nie dla nas postanowiliśmy przekształcić budynek gospodarczy na dom. Zwróciliśmy się do gminy o wydanie pozwoleń, wydawałoby się, że chociaż w tej kwestii nie będzie problemu, a gdzie tam, wszystko szło pod górkę. Czekaliśmy aż trzy miesiące na wydanie decyzji. Zwracaliśmy się wszędzie o pomoc i tak sprawa została nagłośniona przez Nową Stepnicę.

 

I wtedy wreszcie dostaliście ten przydział na mieszkanie, tak? Burmistrz mówi, że Pani dwa razy odmówiła przyjęcia mieszkania. To prawda?

Ja pogorzelec bez dachu nad głową, z ciężko poparzoną matką-staruszką nie chciałam mieszkania? Bzdury! Nigdy nie byliśmy na żadnej liście, nic mi o tym nie wiadomo. W gminie nikt nie oferował pomocy mieszkaniowej, ani żadnych materiałów budowlanych, kiedy zdecydowaliśmy się remontować stary budynek gospodarczy. Usłyszeliśmy tylko, że „rozmawiamy nie z tymi ludźmi co potrzeba”, bo poszliśmy z problemem do Nowej Stepnicy, która pokazuje poczynania burmistrza i jego urzędników. Pani kierownik OPS Alina Adamowska powiedziała nam, że do niej „trzeba chodzić, chodzić i prosić, prosić” – jak rozumiem wtedy może bym dostała jakiś lokum. Raz rozmawiała ze mną w tej sprawie radna, pani Aneta Dąbrowska, ale to przy okazji jak robiłam zakupy w jej sklepie. I burmistrz to nazywa „bezpośrednią rozmową”. Czy w sklepie załatwia się takie sprawy? To nawet w serialu „Ranczo” ludzie chodzą do wójta do urzędu, a ja mam swoje życiowe sprawy załatwiać za ladą sklepu? I czy ona wtedy pani Dąbrowska była sklepową czy radną? Jak to rozumieć? Przecież to kpina. W dodatku, ta bezpośrednia rozmowa wyglądała tak, że pani Dąbrowska zapytała, czy chcę mieszkanie w Stepnicy, odpowiedziałam, że wolałabym tutaj w moich rodzinnych stronach w Łące, ale przydziału nie mam, więc o czym tu gadać. Potem z plotek dowiedziałam się, że podobno nie chciałam mieszkania. W okolicy zrobiło się głośno z przydziałem mieszkania wnuczce wiceburmistrz i innym osobom spoza gminy. ,

 

Dlaczego zatem burmistrz uważa, że pani odmówiła przyjęcia mieszkania?

Nigdy nie było żadnych wskazań mieszkań, żadnych adresów. Kiedy afera mieszkaniowa ujrzała światło dzienne, wtedy zadzwoniła do mnie pani Adamowska, zapytała czy nadal chcę mieszkanie. Odpowiedziałam, że tak, nadal chcę, wtedy dostałam pismo z gminy, żeby złożyć oświadczenie o dochodach, to mnie zszokowało, bo przecież dla osób takich jak my jest pierwszeństwo przydziału, a tu znowu jakieś przeszkody.

W tym samym okresie zadzwoniła do mnie znajoma, że jakaś kobieta z bloków w Łące szuka mnie, bo mam jej zapłacić za kafelki i panele, a jak nie to wszystko zerwie przed opuszczeniem mieszkania. Podejrzewałam, że chodziło o to, że kazali jej opuścić mieszkanie i myślała, albo ktoś jej powiedział, że to mieszkanie dla mnie. Ale czy tak było nie wiem? Nie dostałam żadnej informacji z gminy o przydziale mieszkania, ani nie było mnie na żadnej liście. Było mi przykro, kiedy się dowiedziałam, komu dali mieszkania komunalne, a my ciągle u ludzi kątem, wtedy miałam dosyć i napisałam do gminy pismo, że po tym wszystkim co przeszliśmy, niczego już od gminy nie chcę. I pan Wyganowski uznał, że to jest odmowa na propozycję mieszkania. To gdzie ja miałam mieszkać, proszę pokazać mi to mieszkanie, którego ja osoba bezdomna, nie chciałam? Jak można takie rzeczy opowiadać, jak można być takim człowiekiem? Nie rozumiem…

 

Jakie macie Państwo plany na przyszłość?

Mam trzech synów i żaden już z nami nie mieszka, syn, który uratował nas z pożaru, w grudniu zeszłego roku wyjechał z gminy, bo nie widział tu dla siebie żadnych perspektyw, chociaż „też chciał związać swoje życie z gminą”. Dwaj starsi wyprowadzili się dużo wcześniej, jak mogą tak nam pomagają. Teraz staramy się za wszelką cenę odbudować ten budynek gospodarczy, żeby mieć swój dach nad głową, ja dorabiam jak mogę, mąż pracuje w Niemczech. Możemy spłacać raty, ale banki nie chcą nam dać kredytu. Walczyliśmy też o ubezpieczenie, prezes Wodociągów Zachodniopomorskich przyznał, że nie działające hydranty to ich wina, a zatem czyja gminy? Poza tym PSP z Goleniowa nie przyjechała na czas  – mogłabym walczyć o odszkodowanie w sądzie, ale jak nie mam na remont, to będę miała na prawnika? Chwilami nie wiem już co robić, ręce opadają, chciałabym tylko żeby moja mama przeżyła ostatnie swoje chwile we własnym domu.

 

Od redakcji: Osoby, firmy lub instytucje, które chciałyby pomóc rodzinie Woźniaków w odbudowie domu mogą uzyskać informacje pod nr tel: 661 435 166  lub na adres mail: info@ostoja.stepnica.org.pl

 

     

 

     

 

    

     

           

 

 

   

113 komentarzy

  • Koniecznie poleć znajomym np, na facebook:

   Wyrok zapadł. Teraz trzeba się stawić do konkretnego zakładu karnego w celu “zameldowania”. Co można ze sobą zabrać?
   Zabrać ze sobą można dużo. Niestety znaczna większość rzeczy będzie musiała zostać w magazynie.

   Udając się do zakładu karnego na odbycie kary pozbawienia wolności zbierzcie ze sobą (najlepiej w kartonie):

   bieliznę i podstawowe ubrania + buty (to najczęściej bez problemu po sprawdzeniu możemy zabrać ze sobą do celi)
   środki higieniczne (najlepiej sprawdzić na stronie jednostki jaki mają wymagania np. dezodorant bez alkoholu, szampon w przeźroczystej butelce lub golarka do włosów / trymetr – np. tylko na baterie)
   telewizor / radio (wymagania jeżeli chodzi o długości kabli, rozmiary ekranu, urządzenia bez pilotów – są podane na stonie internetowej jednostki penitencjarnej)
   coś do czytania
   papierosy

   Tak jak pisaliśmy powyżej, większość z tych rzeczy zostanie w magazynie. Po zameldowaniu się w celi trzeba napisać do wychowawcy prośbę o wydanie naszych rzeczy z magazynu. Jeżeli produkty będą spełniały wymagania – nie powinno to stanowić problemu. Jednak ostatnie słowo należy do wychowawcy.

   Będąc w celi podczas odsiadywania kary możecie pisać prośby do Wychowawcy o np.: paczkę higieniczną (przygotowuje ją rodzina/ znajomi i przynoszą ją do jednostki lub wysyłają pocztą – proszę pamiętać o wymogach jakie muszą spełniać poszczególne produkty, informacje na ten temat znajdziecie Państwo na stronie zakładu karnego), nadprogramową paczkę spożywczą (należy się jedna na miesiąc), buty, ubrania, klapki, czasopisma i książki.

   Powodzenia!

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 3

 1. A dla mnie zadziwiające jest że Pan mąż milczy jak kamień tylko Pani Woźniak ma pretensję o wszystko a dla czego ?? no kto wie ??.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 7

  • weźcie pachoły się już opier*lta od pogorzelców bo wszyscy widzą do jakiego poziomu się zniżacie
   złamaliście w skandaliczny sposób prawo i teraz będą ciężkie konsekwencje

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • pierwszego października tego roku wchodzi w życie taka bardzo ważna ustawa
   proponuję skupić się na własnych, rodzinnych i osobistych problemach 🙂

   Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

  • Andrzeja córki ani żony nigdy się nie wypowiadały o tym co on robi. Może ktoś wie dlaczego? Jestem ciekaw dlaczego? Ktoś wie?

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 2. „Jest w naturze ludzkiej nienawidzić tych, których się skrzywdziło.”

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 3. pieniądze idzie odzyskać, niech zapłacą za mieszkania

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 4. wszystkie” sukcesy” przypisuje SOBIE ale rozdawnictwo mieszkań przypisze radnym 😏😏

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

 5. A jaka to telewizja przyjedzie znowu do Stepnicy bom ciekawy?
  Al-Jazeera od razu czy tylko regionalna TVP Szczecin? Bo Martyniuk to chyba telewizji jeszcze nie ma na własność 🙂

  Będą masakrować pogorzelców? Pampers będzie ściągany aby miastu i światu pokazać, że oparzenia nie takie w końcu wielkie? A mordeczki swoje też pokażecie przy okazji?
  Będzie fajnie 🙂

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 6. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 8 Słabe 26

  • I to jest ten “potencjał intelektualny”, o którym burmistrz mówi i pisze? Leżę i płaczę 🙂 🙂 🙂

   Najlepsze: Dobre 21 Słabe 1

  • “Mieszkańcy Łąk”. Czekam na wpis “Mieszkańców Lasów” i “Mieszkańców Zalewu” bo “Dzieci Stepnicy” pamiętam. Normalnie krasnale nam się objawiły. Nie wiedziałem tylko, że są anafabetami 😉 🙂

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 5

  • Warszawę chcą zbudować. Za co jak kasa pojszła w piz… a nawet porządnego miasta Stepnica się nie udało za 100 baniek?

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 3

   • Nie zapominaj dzięki komu jest te 100 baniek. Gdyby nie obecny burmistrz i pracownik urzędu to już by zarząd komisaryczny był w Gminie, bo taka była zadłużona przez poprzednich włodarzy. Myślisz, że Urząd Morski dobrowolnie to zapłacił? Nie to była walka i ciężka praca aby SKO utrzymało w mocy decyzje Burmistrza.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 10 Słabe 14

    • Przypominam tobie cieciu!! Że ten twój burmistrz spaprał sprawę wydania decyzji podatkowych za grunty pod wodami morskimi, opóźniając o cały rok wydanie stosownych decyzji, tracąc dzięki temu bezpowrotnie należny podatek za cały jeden rok ( z odsetkami ponad 20 milionów zł)!! Procedury podatkowe z tego tytułu zostały wniesione za rządów Janusza Połonki o czym osobiście informowałem obecnego wodza, iż należy monitorować sprawę na szczeblu Warszawki a nie w SKO jak twierdzisz demagogu!! A sprawa groźby bankructwa tej Gminy, to urojenie Wyganowskiego i jego bolszewickiego zaplecza z aktywistami PO na czele!! Żadna z instytucji kontrolnych nie ogłaszała takiego stanu poza politycznymi debilami SLD i PO!! Jak widać, karmienie ludzi kłamliwą propagandą, to już wasz chleb powszedni, na szczęście ludzie mają rozum a nie plewy w głowie tak ja wy!!

     Najlepsze: Dobre 20 Słabe 7

     • Może i jestem cieciem, ale przynajmniej doinformowanym. Proszę zapoznać się z przepisami zawartymi w Ordynacji Podatkowej na temat wydawania decyzji i odwołań od nich. Kto, gdzie i do kogo składa. Jakie są organy wyższych instancji. Do “warszawki” to składał o kasację wyroku WSA – Urząd Morski, aby nie płacić zaległych podatków.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 10

      • a czemu ostatnio chcielicie uchwałą umorzyć należności gminy 🙂 ?
       co, wojewoda znowu was uwalił ? 🙂
       za dużo się napierdoliło i trzeba było jakoś wybrnąć?
       będziesz siedzieć “fachowcu” 🙂

       Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

       • A czytałeś dokładnie co miało być umorzone? Uważasz, że za takie coś można kogoś posadzić? Dobrze, że za pisanie bzdur i pomówienia nie sadzają bo kilka aktywnych osób już by było za kratkami 😀

        Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 9

        • czyli uwalił 🙂

         Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

         • Do twardogłowego fachowca namaszczonego instrukcjami trepa! Nie dotykaj tematu podatków, ich egzekucji i skuteczności w ściąganiu, bo mogę udokumentować i upublicznić taki gnój niekompetencyjny waszej urzędniczej patologii, że wam dupa ścierpnie!! Do edukować się proszę i najlepiej zacząć od poziomu szkoły podstawowej wy baranie łby!!

          Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

       • Macie jakiś fetysz z tym więzieniem ?

        Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 6

      • Zamiast opowiadać kto komu tam jaka niby jest ścieżka itp.itd. proszę po prostu odpowiedzieć na merytoryczne zarzuty Pana Bogdana:

       1. CZY Wyganowski opóźnił o rok wydanie stosownych decyzji.
       2. CZY W skutek tego Gmina utraciła należne jej ponad 20 milionów złotych.
       3. CZY nieprawdą jest, że Wójt Połąka zainicjował proces zwrotu podatku
       4. CZY nieprawdą jest, należało sprawę monitorować na szczeblu centralnym
       5. CZY jakiś organ kontrolny wnosił o zarząd komisaryczny gminy (nie mówimy tu o opłaconych dziennikarzach :-), członkach partii politycznych PO/SLD etc.)

       Proszę rzetelnie odpowiedzieć mieszkańcom TAK/NIE na powyższe pytania.

       pozdrawiam
       mieszkaniec Gminy

       Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

    • To była luka prawna.

     Wszystko zaczęło się w 1991 r., kiedy została uchwalona Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych. Zabrakło w nim kluczowego dla sprawy zapisu, że grunty na terenie gmin leżące pod tzw. wewnętrznymi wodami morskimi są wyłączone od opodatkowania.

     W skali kraju Państwo Polskie pękło na tym ponad pół milarda złotych bo dotyczyło to nie tylko zachodniopomorskiego ale też pomorskiego. Zapłacił uczywiście budżet czytaj podatnik bo Urząd Morski nie jest przecież firmą prywatną. Państwo zapłaciło wszystko z odsetkami i ta luka prawna została od razu zlikwidowana. Nie ma już tego podatku.

     “wyrwałem, załatwiłem, uzyskałem” – taka jest od lat narracja Wyganowskiego 🙂

     Pieniądze dostało kilkanaście gmin.
     Pierwsze wystąpiło o zwrot Świnoujście.

     W przypadku Stepnicy wystarczyło złożyć pozew do Sądu i się odwoływać do skutku. Proces odzyskiwania pieniędzy zapoczątkował wójt Stepnicy Połonka a jak się okazało, że pieniądze są już na horyzoncie to się okazało, że Połonka to “przestępca” i ubeckimi metodami Wyganowski po prostu przejął włądzę 🙂
     Wyganowski sprawę odwlekał i gmina Stepnica na tym straciła w sumie ponad 20 milionów złotych.

     Są dostępne jawne dokumenty, w tym wyroki Sądów więc Andrzej niech nie pieprzy co to on nie zrobił bo każdy może sobie sprawdzić.

     Ludzie nie weryfikują informacji a Wyganowski na tym bazuje …
     Daszkiewicz ma rację.

     http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34939,6814996,Duza_kasa_lezy_pod_woda.html
     http://www.portalmorski.pl/inne/14431-swinoujscie-ma-racje

     Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

     • A “pracownik urzędu” to po prostu był na spotkaniu w Świnoujściu o czym sam publicznie mówił i taka była ta rola …

      Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

      • Pan Połonka to nawet nie wiedział, że taki podatek się należy i za co. Jak sam piszesz – sprawa zaczęła się od 2005 roku, kiedy to pierwszy wydał decyzję dla Urzędu Morskiego organ podatkowy ze ŚWINOUJSCIA. Sprawa trwała do 2008 roku kiedy WSA utrzymało w mocy decyzje ŚWINOUJŚCIA. Stepnica jako druga naliczyła zaległy podatek za lata i wygrała sprawę w SKO. Urząd Morski dobrowolnie niczego nie zapłacił – nie miał wyjścia po wyrokach jakie zapadły w WSA i NSA.

       Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 13

       • Hej ty ” annonimie” doinformowanie na poziomie waszego lokalnego bajzlu to tak samo wyglądają jak kompetencje i poziomy wiedzy urzędniczej i chodzi głównie o ten najwyższy szczebel z ograniczonymi i kupionymi radnymi włącznie!! Ktoś tą moją wiedzę rozwinął n/t tego podatku za co dziękuję!! Przytoczę i przypomnę sesyjne uzasadnienia podwyżek wody i ścieków z bezprawnym używaniem i pomawianiem mojej osoby oraz to, że niby kompetentna Pani Rogalska była w Goleniowie w WOZ, wypiła gościnnie kawkę i natychmiast w ciągu jednej godziny “wynalazła” prawne i ekonomiczne podstawy do podwyżek a baranie łby radnych zależnych zaklepali wszystko bezkrytycznie!! Tak funkcjonujecie już prawie piętnaście lat i takie są te wasze prawdy ocenzurowane przez zawodowca zresztą, waszego wodza!! Plewy i jeszcze raz PLEWY!!

        Najlepsze: Dobre 14 Słabe 3

      • http://www.portalmorski.pl/inne/14431-swinoujscie-ma-racje. Proszę przeczytać jeszcze raz cały tekst – uważnie i że zrozumieniem. Tutaj jest jasno i wyraźnie napisane co by było gdyby Urząd Morski wygrał sprawę – wszystkie gminy musiały by oddać nienależnie pobrany podatek wraz z odsetkami. Również Stepnica!!!!!!! Oj dopiero by było biadolenie i narzekanie na burmistrza i urzędników.

       Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 12

     • http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/621BF85030. Proponuję uważnie przeczytać aby na przyszłość nie pisać głupot 😀

      Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 10

      • Jeden z wyroków NSA to nie to samo co SKO!! A sprawa tego podatku zaistniała o wiele wcześniej zapisami ustawy o ordynacji podatkowej!! Co zostało należycie przez Gminę Stepnica podjęte zanim nastała ta wasza przegrana kłamliwa banda!!

       Najlepsze: Dobre 14 Słabe 2

       • Panie Bogdanie banda będzie kłamać do końca bo za daleko zabrnęli już w las 🙂
        Wyrwał taka oficjalna wersja 🙂

        Najlepsze: Dobre 14 Słabe 2

        • Sprawa mieszkań nadal medialna, wczoraj około godz. 13 jechałam do Goleniowa a za mną biała skoda z napisem TV Telewizja Polska.Dobra zmiana bierze sprawę w swoje ręce. NARESZCIE!!!!!!!!

         Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

    • Nie ma za czym płakać, przez te 100 baniek musimy się męczyć z “betonowym grubasem”, który niczego nie potrafi dobrze zrobić.
     Spieprzone mariny, scena bez dachu, po trzy razy polbruk asfalt kładziony na rury azbestowe, świetlice za miliony, które świecą pustkami, przeciekająca hala, place zabaw zarośnięte i podejrzewam, że połowa w z tych baniek w kilku kieszeniach….
     Jest się czym szczycić. Tylko ktoś kto siedzi w urzędzie pod pantoflem pułkownika i zarabia 100 tysi rocznie może wypisywać takie bzdury.

     Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

  • Do mieszkancow Łąk , po nastepnych wyborach propopuje wam wybrac za soltysa Ławickiego .
   Bedziemy bardzo wdzieczni .
   Mieszkancy Stepnicy.

   Najlepsze: Dobre 22 Słabe 2

  • nasza miejscowość nazywa się ŁĄKA
   ale jak ktoś nie mieszka to może nie wiedzieć i się pomylić

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • i polewamy fekaliami z węża 🙂
   wyciąganie jakiś tematów rodzinnych bez związku absolutnie ze sprawą
   zaraz nekrofile będą rozkopywać gminne cmentarze aby udowodnić że pradziadek tego i tego miał jedną nogę krótszą a wtedy to MY mamy rację 🙂

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • HA HA, RĘCE OPADAJĄ… ,RUSZYŁA PUSZKA PANDORY…

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • A ostrzegano by nie jeść tych kalafiorów z refulatu bo może się odbić na zdrowiu 🙂

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Ha ha ha😅no tak wy wiesniaki tak mowicie o panci Adamowskiej Nasza Pani Ala jakby ona Maryja była zenada!!!!!

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

   • zasiłki społeczne nie będą wstrzymane jak Pani Ala wreszcie odejdzie
    będzie ich więcej tylko z rozumem

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

    • czy wy w ogóle zdajecie sobie sprawę ilę kasy państwo czyli podatnik wydaje na pomoc społeczną to są miliardy i cwaniaki tym manipulują bo biedni ludzie nie mają się jak bronić jakaś Ala wami rządzi pod Wygana parasolem i kręci lody

     Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

  • Boszże !! Co za ORMO!!!

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 7. Monika jest mądra, śliczna i kręci z was niezła bekę. Lepiej trenujcie schylanie się po mydło zamiast wypisywać pierdoły 🙂

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 4

 8. W Goleniowie nieprawidłowości w szpitalu.
  Tym samym co do niego Andrzej dobulał z kasy mieszkańców.

  http://goleniow.net.pl/news.php?extend.6921

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 9. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 5 Słabe 25

  • zacząć Andrzejka opłakiwać już teraz 🙂
   Znowu nakłamał publicznie nawet w tak prostym piśmie
   Co do widelca chciał rozliczyć ale coś po drodze wyparowało 🙂

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

  • jak oszustka to podaj do Sądu
   kogo oszukała? ciebie?

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

   • najpierw ich zapyta czy aby są pewni co to znaczy słowo oszustwo i czy zdają sobie sprawę co grozi za pomówienie 🙂

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • i to są właśnie prawdziwi wierni i oddani wyborcy “burmirzcza”, właśnie tacy ludzie na niego głosują, więc później nie ma się co dziwić, zmanipulowana mała część mieszkańców, plus Ci co pilnują interesu swojego, rodzinnego, ciepłych posadek, reszta ma to niestety gdzieś. Tak dużo, a tak niewiele trzeba żeby odnieść zwycięstwo, Andrzej zawdzięcza to pewnie różnym szkoleniom jakie w życiu przeszedł… Mam nadzieje, że to się zmieni…

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 3

   • Jak to w sekcie wyznawcy zmanipulowani, zaślepieni innych nienawidzą.
    Obmywacie stopy Pana? 🙂
    Szybciutko do Franciszka wniosek o beatyfikację 🙂

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • nie idż kobieto nigdzie nie idz ,na żadne wybory ,bo z tymi bykami to najpierw żeby wszystko poprawić wróć do szkoły,albo popros niech ktoś to wszystko co byś chciała napisać zrobi za ciebie,burmirzcz zadowolony

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 10. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 10 Słabe 27

  • Przecież Monika wyraźnie i wielokrotnie pisała że nigdzie nie będzie startować?
   Jak już nic argumentów nie ma to trzeba coś przykleić.
   A prawnikiem jest w praktyce okazuje się bardzo dobrym.
   Przeżynacie z nią przed Sądami raz po raz.
   Przed Najwyższym Sądem Administracyjnym też.
   Bo łamiecie nawet Konstytucję.
   I teraz też przerżniecie koncertowo i mieszkańcy się cieszą a jest to też sprawa Karna!

   Proszę pochwalić się lepiej tym geniuszem palestry gminnym prawnikiem co tak was na pole minowe wprowadził. Pytam ILE pieniędzy mieszkańców za to bierze? Stawka pewnie jak u Wyganowskiego. A ponoć ma aplikację! Chyba pani teoria co tam prawnik powinien mieć obalona? 🙂 ha ha ha 🙂

   Zastępca Prokuratura Generalnego Krzysztof Sierak pewnie też powinien się odpiuńkać bo w Gminie nie mieszka 🙂 no i na prawie się w ogóle nie zna 🙂 W dodatku podziela w 100% argumentację prawną niedouczonej 🙂

   Same niedouki się was czepiają 🙂 szkalują 🙂

   Najlepsze: Dobre 21 Słabe 5

  • Jesteś do dooopy 🙂
   Nie masz szans 🙂
   Jak jednak będziesz startować to mogą wypłynąć materiały kompromitujące 🙂
   Proponuje udać się z materiałami kompromirującymi na policję do prokuratury itp. jak na przyzwoitych przystało. Nie da się? 🙂 Nie da się bo to tylko ubeckie kwiczenie 🙂

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

  • A dlaczego Pani obraża ?
   Czy taka jest aktualnie taktyka obrony Burmistrza?
   Kto to zatwierdza?

   “nie interesowala się rodzicami”

   Interesowała się, interesowała co Pani może o tym wiedzieć?
   Ja pomijam te śmieszne wywody na temat kto tu zna się na prawie a kto nie, kto ma prawo zgłaszać czy pomagać bo to śmieszne po prostu jest i tyle.

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

  • ZAPAMIĘTAJCIE TO SOBIE NARODZIE!

   Jedynie MATKA BOSKA ma prawo zgłaszać Andrzejkowe przestępstwa ….

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

  • No proszę. Nie mamy argumentów więc uderzamy ad personam. No cóż…
   Może i jestem niedouczona ale jak do tej pory to moje argumenty prawne uznał Prokurator Regionalny, Prokuratura Okręgowa i Wiceminister Sprawiedliwości. Podobne rzeczy słyszałam jak zarzucaliśmy niekonstytutyjność konsultacjom w sprawie miasta. Czas pokazał kto się “douczył”, teraz też cierpliwie poczekam.
   Zgadzam się z tezą, że samo wykształcenie nikogo asem nie czyni. Można mieć np. “bardzo potrzebną specjalizację” przedszkolanki i być kiepskim nauczycielem przedszkolnym. Z drugiej strony można mieć kilakdziesiąt lat doświadczenia i być dalej niekompetentnym. Można też nie móc zdac matury i wymądrzać się na forach. Co nie zmienia faktu, że uderzanie w srawy prywatne jest zawsze niskie i świadczy o żenującym poziomie. No ale…
   Pozdrawiam
   Monika Moroń

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 3

   • Pani Moniko Panie się nie przejmuje Andrzej zaraz im wynajmie całą szambiarkę żeby mogli fekaliami z węża polewać 🙂

    Najlepsze: Dobre 19 Słabe 3

    • Mieszkańcu, bez obaw. Mnie ci ludzie od dawna nie są w stanie obrazić. Podobnie z Iwoną. Uodporniłyśmy się na te obrzydliwe wycieczki po naszych prywatnych sprawach. Takie wpisy świadczą o ich autorach, po nas spływa jak po kaczkach 😉
     Pozdrawiam
     Monika

     Najlepsze: Dobre 22 Słabe 1

   • To jest dokładnie to co wy robicie. Lubię tą moralność Kalego. Widać w tym całą hipokryzję.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 11

    • Ale CO konkretnie robimy? Mój stosunek do wycieczek personalnych w komentarzach jest niezmienny, niezależni kogo wpis dotyczy. Jeżeli piszę o niekompetencji kogoś to nie odnoszę się do jego życia prywatnego a do sposobu sprawowania funkcji. To mam prawo oceniać i zamierzam z tego prawa korzytać do woli. Zasada ta dotyczy także służbowej przeszłości burmistrza ponieważ uważam, że ma wpływ na sposób wykonywania przez niego urzędu (w końcu demokracji w Moskwie go nie uczyli). Inne sprawy personalne mnie nie interesują a proszę mi wierzyć, że ludzie dużo widzą, dużo mówią i wiele nam przekazują. Tyle tylko, że czyjeś życie osobiste to jego sprawa i nam nic do tego o ile nie ma to wpływu na pracę tego ktosia.
     Pozdrawiam
     Monika

     Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

     • Mówią, mówią i to nie tylko wam. Mam nadzieję ze tak samo gorliwie będziesz ganić swoje towarzystwo.

      Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 13

      • bezsilność 🙂

       Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

      • No widzisz, tylko różnica jest taka, że Monika wie jakich informacji nie wolno ujawniać i stopuje mieszkańców. Męczennicy nie są w tej sprawie potrzebni.
       A wy ujawniacie i macie wielką chętkę zrobić jeszcze więcej. Szkołę Wygana widzieć.
       Jak będzie przeginka pałki to lądujecie normalnie w Prokuraturze a z danymi wraźliwymi nie ma zabawy.

       Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Pani Zniesmaczona nie kazdy po studiowaniu prawa musi byc Sedzia, prokuratorem, adwokatem czy radca prawnym. Jest wiele zawodow prawniczych. Pani Monika ma specjalizacje i praktyke w nieruchomosciach i nawet formalne uprawnienia do zarzadzania nieruchomosciami. To sa sprawy duzej wartosci bo nieruchomosci sa drogie a sprawy zawile i wymagajace znajomosci roznych obszarow prawa. Komunalki to tez nieruchomosci jakby dalej upierala sie Pani przy swoim 🙂
   Nie trzeba byc zadnym prawnikiem zeby np. prowadzic kancelarie prawna. Mozna zatrudnic np. radce ale nie trzeba bo za 100 zl kazdy inny podbije pieczatke. Aby skladac zawiadomienia, pozwy, odwolania, skargi itp nie trzeba byc zadnym prawnikiem ani w ogole nikim nie trzeba byc. Obywatelem wystarczy 🙂

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • “Merlin Monro” to chyba z ciebie jednak jest. Słynna aktorka nazywała się Marylin Monroe. Monice chcesz coś zarzucić a sama się kompromitujesz. Aż mi tej dziewczyny żal, całe życie walczy z idiotami…

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 11. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 5 Słabe 25

 12. “Islamistyczna dzicz znów morduje Europejczyków w ich własnych miastach…Merkel, Macron, Juncker – przez waszą cyniczną politykę, dziś znów leje się krew. Ta krew, jest również na waszych rękach!” – napisał na Facebooku poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz, który w ten sposób odniósł się do dzisiejszego zamachu w Barcelonie.

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 2

 13. szkolony na każdą okoliczność ale nie wie , że nie sika się pod wiatr i to go zgubiło…

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 14. Może ten sprzęt Adamowska sama sobie wzięła i sprzedała aby mieć na długi ehhh

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 2

  • Różne dziwne smrody krążą wokół Adamowskiej. Ludzie mówią, że kredyty wymusza od swoich “podopiecznych”. I te paznokcie, włosy i zakupy w godzinach pracy…

   Najlepsze: Dobre 20 Słabe 3

  • Widze że wszyscy wszystko wiedzą. Skoro macie taka wiedze i dowody na to co kto robi i w jaki sposób łamie prawo to czemu nie piszecie pism do prokuratury ? Dolaczycie do grona twardych i niepokonanych dziewczyn. Dodatkowo spełnić obywatelski. Po co marnować czas na forum skoro można przysluzyc się społeczeństwu. Do dzieła obrońcy ucisnionych

   Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 19

 15. Ta Pani dla mnie jest czystą krętaczką. Ja się jeszcze dziwne, że ona ma czelność wyjść na wieś. Wstyd Pani Woźniak !!!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 14 Słabe 26

  • Sluchaj ! A Tobie nie wstyd , ze jestes wiernym słuzacym Andrzeja i Ławickiego ?

   Najlepsze: Dobre 24 Słabe 4

  • Ktoś ze sklepu czy ktoś z OPSu?
   Pewnie ta pani też się sama poparzyła… Wy już naprawdę odlecieliście w kosmos. Ale prokurator Wam wytłumaczy.

   Najlepsze: Dobre 21 Słabe 1

  • a co prawdę o sklepowej-radnej powiedziała to ma się zamknąć w czterech ścianach?
   Ta kobieta straciła wszystko i chce normalnie żyć, nie da się żyć normalnie jak gminą rządzą takie oderwane od rzeczywistości i bezduszne osoby.

   Najlepsze: Dobre 21 Słabe 4

  • Koszmar! I to w tak małej społeczności. Ile ta kobieta musiała wycierpieć! Współczuję i wstyd mi za taką Adamowską, Dąbrowską czy Wyganowskiego! Jak tak można? Powinniście zapaść się pod ziemię!

   Najlepsze: Dobre 21 Słabe 4

 16. Zarówno jedna jak i druga strona bije szczyty hipokryzji. Teraz to jest udowadnianie kto jest gorszy. Można odnieść wrażenie że to jest walka o władzę i wyrównywanie prywatnych rachunków za pomocą mieszkańców gminy.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 20

  • Odniósłem inne wrażenie
   Mieszkańcy prawem, cała prawda do mediów. Termojądrówka prawna i medialna 🙂
   Burmistrz – “lewem”, kolejne kłamstwa, zastraszanko etc.

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 17. i komu wiara,chyba Pani która straciła swój dom nie kłamie,że nie dostała takiej pomocy jaką okreslił burmistrz,tyle art gospodarstwa domowego że aż pozazdrościć nowego ofiarowanego sprzętu,bo oczy się robią duże czytając to co pisze władza,,panie burmistrzu .NO JAK PAN MOŻE ,GDZIE JEST CHOĆ ODROBINA DUSZY ,KTÓRA W TAK PROSTY SPOSÓB PISZE TAKIE KŁAMSTWA…

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 2

 18. Bo spalił się dom zwykłych ludzi. Gdyby spaliła się np. altanka wiceburmistrz, dla niepoznaki nazywana “dworkiem mieszkalnym”, mieszkanko gminne pewnie szybko by się znalazło. Podobnie jak dla innych uprzywilejowanych. Każdego może spotkać to co rodzinę pogorzelców i pewnie większość z nas potraktowano by jak tych ludzi. Myśleć trzeba wcześniej i ruszyc 4 litery na wybory. Nikt za nas władzy w gminie nie zmieni a marudzeniem po kątach nic nie zdziałamy. Pogonić ten “dworek”.
  No i pytanko- dlaczego burmistrz w swoim piśmie ujawnia dane prywatne różnych osób? To na co było tą śmieszną komisje utajniać? Oni dalej uważają, że prawo obowiązuje nas a oni sa nad nim. Szkoda nawet gadać…

  Najlepsze: Dobre 27 Słabe 1

 19. nakłamało się kwity są
  ktoś ciebie najwyraźniej z pachołków oszukał szukaj winnych wśród swoich

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 2

 20. powiem krótko bo nie ma sensu się rozpisywać – siekiera mi się w kieszeni otwiera bo już nie nóż!

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

  • Wyganowski i ekpipa wk** mieszkańców “biedaków” ale też i “bogaczy” bo są granice bezhołowia

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

   • taczka z gnojem, wsadzić dziada, włączyć kamerę, nagrać i niech idzie w eter – przeciez te Wasze mordy ubeckie z układami wstydu i honoru nie maja, świta jedna wielka i klepanie po tyłeczkach swojaczków

    Najlepsze: Dobre 18 Słabe 3

    • Na co czekasz bohaterze? Urząd czyny 7:30 – 15:30

     Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 12

     • ja u siebie mam ład i porządek, wybiera się godnego przedstawiciela jako reprezentanta mieszkańców, u mnie takie numery z ubekami nie przechodzą

      Najlepsze: Dobre 14 Słabe 2

      • To siedź u siebie na wsi, zajmij się swoimi sprawami i nie napływaja do łamania prawa. Każdym anonim w internecie zgrywa bohater

       Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 12

       • To już nie czasy Leppera, wywożenie na taczce z gnojem to nie jest zgodne z prawem.
        No chyba, że sam usiądzie i poprosi o podwózkę na śmietnik 🙂 bez przemocki proszę 🙂
        W sumie tak się zachowuje 🙂

        Normalnie mu wyślą polecony żeby sam się zgłosił do Zakładu Karnego a jak się nie zgłosi w terminie to normalnie przyjeżdża policja i podwozi za darmo. Przecież może nie mieć na bilet autobusowy w jedną stronę.

        Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 21. Honor i chwała! Hahahahaha
  Jak przystało na pułkownika w Zwiadzie WOP w czasach PRL tzw. zwiad sołtysi

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

  • on był głównie skupiony na kolekcjonowaniu materiałów kompromitujących w tym czasie
   jeden to inny co innego
   się zbiera latami to można później z kartoteki walić że hej!
   szkolony, dobra szkoła bo to GRU bo oni to mają to bardzo dobrze opracowane – dewiacje seksualne przede wszystkim i inne bardzo kompromitujące sprawy, kasa, przestępstwa co się nie przedawniły, wpadki, łapówy, narkotyki, alkohol co tam jeszcze nie ma 🙂 Katalog ma szeroki bo o to przecież chodzi.
   To jest bardzo dobrze zorganizowane bo któś Andrzeja dobrze przeszkolił.
   I TAK się trzyma za MORDĘ społeczeństwo – wychyl się to okaże jesteś pedał 🙂
   Oczywiście sam Andrzej nie jest bez grzechu bo GRU nie takie głupie żeby mu sprzedać patent bez możliwości wyłączenia od razu. Ale ruskie milczą. Nie chcą wyciągać. Nie teraz. Może jeszcze się przyda …

   No to teraz ABW/SKW musi mu przemocą odebrać te materiały bo tak nie może być żeby Andrzej z nimi pogrywał 🙂 I utajnią, Na 99 lat 🙂 A huk 🙂

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

   • a co Wy z pierwszej łapanki? dać ogłoszenie, ze szukacie kwitów na czerwoną mordę, na pewno gdzieś ktoś go nagrał albo po pijaku coś odstawiał, ludzie pomogą, dać maila do kontaktu i niech płynie wieść gminna, będziecie wiedzieć po niedługim czasie – gdzie gra, jak sra ( bo dlaczego już na rzadko to wiadomo) gdzie i z kim – ludzie odwagi bo on i tak już pod siebie robi! razem dacie rade!

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

 22. Wstyd panie burmistrzu

  Najlepsze: Dobre 25 Słabe 3

 23. Prawda Panie Burmistrzu sama rzadko sie broni. W natloku półprawd i klasmtw łatwo ją zgubić. Ale wystarczy jej nieco pomóc i zawsze wyjdzie na jaw. Nie wiem tylko co w tej sprawie jest gorsze, wasza totalna niekompetencja czy arogancja i bezduszność?
  Pani Danuto – pozdrawiam, życzę calej Rodzinie zdrowia i wytrwałości.
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 32 Słabe 13

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)