Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VIDEO: POLSAT Interwencja – Mieszkania komunalne … dla wybranych. Najbiedniejsi w Stepnicy nie dostali

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

To, co opowiadają mieszkańcy gminy Stepnica, jeży włosy na głowie. Nowo wybudowane mieszkania socjalne i komunalne położone nad malowniczym Zalewem Szczecińskim nie trafiły do rąk najbardziej potrzebujących, lecz rodzin bogatych, a nawet powiązanych z lokalną władzą. Dostała je m.in. córka wiceburmistrz oraz rodziny członków komisji, która opiniowała wnioski o przydział lokali. Sprawą zajęła się prokuratura.

56-letnia Danuta Woźniak z gminy Stepnica pod Szczecinem 2,5 roku temu straciła cały dobytek w pożarze. Dom spłonął, a ona z rodziną cudem się uratowała.

– Poparzyła ręce, paliły jej się włosy, niosła mnie i za progiem puściła – opowiada Stefania Woźniak, 93-letnia matka pani Danuty. Seniorka zawdzięcza córce życie. Na rękach pani Danuty widać blizny po przeszczepach skóry, koniecznych po pożarze.

Zaraz po tragedii samorząd pomógł  finansowo. I tyle. Dzisiaj pani Danuta chce wyremontować starą oborę na mieszkanie, ale i na to jej nie stać.

– Przygarnęła nas obca rodzina, mieszkamy u nich, za opłatą oczywiście. Dokładamy do wody, światła i opału – mówi pana Danuta.

Kobieta starała się o mieszkanie w gminie. Usłyszała, że będzie brana pod uwagę w pierwszej kolejności. – Ale później nasze nazwisko nie padło w żadnym przydziale – wyjaśnia.

Gmina Stepnica położona jest nad Zalewem Szczecińskim. Kilka lat temu odzyskała od Urzędu Morskiego sto milionów złotych zaległych opłat. Wtedy zdecydowano o budowie ponad 140 mieszkań. Jak mówią mieszkańcy, nawet 30 lokali komunalnych mogło trafić do nieuprawnionych osób.

– Mieszkanie otrzymała wnuczka wiceburmistrz, która była stażystką w przedszkolu. Uzasadnienie było takie, że jest bardzo ważna dla gminy. Dostała mieszkanie trzypokojowe, największe z możliwych, z widokiem na Zalew. Lokale mają też synowie wiceprzewodniczącej komisji do spraw społecznych, która opiniowała przydział tych mieszkań – mówi Iwona Krępic, mieszkanka gminy Stepnica.

– Mieszkania dostali też członkowie rodziny przewodniczącej komisji, urzędnicy, członkowie rodzin urzędników i radnych – dodaje Monika Moroń, mieszkanka gminy Stepnica.

Agnieszka Makowska, przewodnicząca komisji ds. społecznych potwierdziła nam, że lokal dostała jedna osoba z jej rodziny.

– Od 2012 roku rada regularnie zmieniała, na wniosek burmistrza, treść uchwały regulującej sposób najmu lokali, zwiększano uprawnienia burmistrza w całym procesie, niezgodnie z ustawą.

Mieszkanie dostała rodzina spoza gminy. We wniosku napisano, że pani służbowo czasami przejeżdża przez gminę. To rodzina z bardzo wysokim dochodem. Około 3900 zł netto na jedną osobę – informuje Monika Moroń, mieszkanka Stepnicy.

Ryszard Ławicki, przewodniczący Rady Miasta i członek komisji ds. społecznych nie chciał z nami rozmawiać. – My zarzutów żadnych mieć nie możemy! Nic złego nie zrobiliśmy – stwierdził jedynie.

Mieszkań nie otrzymało wielu potrzebujących. Rodzina Brzozowskich mieszka w ruinie. Nie płaci czynszu, bo właściciele nie chcą brać odpowiedzialności za jej bezpieczeństwo. Z kolei 25-letnia Aleksandra Wyszyńska chciała się uwolnić od patologicznego ojca – też nie dostała lokalu.

Niespodziewanie propozycję przydziału mieszkania dostał radny, który sprzeciwiał się działaniom komisji.

– Dostałem propozycję na ostatniej komisji ds. społecznych. Z racji pełnionej funkcji nie wyobrażam sobie, żebym ja bądź ktoś z mojej rodziny, to mieszkanie dostał. Nawet jeśli jest to zgodne z prawem, to jest to nieetyczne i niemoralne – ocenia radny Jacek Jacewicz.

Bogusława Brzozowska mieszka w ruinie. – Gmina tylko odpisuje, że na dzień dzisiejszy nie mają mieszkań. Żadnej komisji nie było, przecież powinni sprawdzić, jakie mamy warunki, jak tutaj się mieszka, co się dzieje – opowiada.

Mieszkania komunalnego odmówiono również Aleksandrze Wyszyńskiej. – Mieszkałam z ojcem alkoholikiem, warunki były, jakie były. Ojciec nas okradał, wiecznie były awantury, bójki, co zaowocowało Niebieska Kartą, po jakimś czasie został nam odcięty prąd. Gmina przyjęła moje podanie. Zostały przyznane mieszkania, ale nie znalazłam się na liście. Nie dostałam nawet przy następnej turze – mówi pani Aleksandra.

– Mieszkania dostał m.in. wnioskodawca, który napisał, że biwakuje w gminie, przyjeżdża do gminy raz w roku, okolica mu się podoba, lubi wędkować i chciałby przyszłość swoją i rodziny związać z gminą Stepnica – twierdzi Monika Moroń, mieszkanka Stepnicy.
 
Wszczęto śledztwo. W maju Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód umorzyła postępowanie. Jednak w sprawie głos zabrał Zastępca Prokuratora Generalnego, który wykazał naruszenia ustawy o ochronie praw lokatorów i nakazał ponowne śledztwo.

“Burmistrz posiadał prawo do dowolnego zawierania umów najmu, ale wyłącznie z osobami, które należały do wspólnoty samorządowej i posiadały niskie dochody.  Zawarcie umów najmu z osobami nie będącymi mieszkańcami gminy, bądź osobami zatrudnionymi w Urzędzie Miasta i Gminy Stepnica stanowiło przekroczenie uprawnień przez Burmistrza” – oświadczył zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak.

Śledztwo poprowadzi ten sam prokurator, który je wcześniej umorzył.

– Mieszkania zostały przydzielone w oparciu o opinie komisji społecznej Rady Miejskiej, ja nie przydzieliłem ani jednego mieszkania nikomu, kto nie był pozytywnie zaopiniowany – tłumaczy Andrzej Wyganowski, burmistrz Stepnicy.
Reporter: Wnuczka wiceburmistrz…
Burmistrz: Odwrócę pytanie, czy jeżeli ktoś jest wnuczką pani wiceburmistrz, to nie ma praw takich, jak pozostali lokatorzy?
Reporter: Ale dlaczego ona dostała komunalne mieszkanie, wydaje się, że są one dla najbardziej potrzebujących.
Burmistrz: Ona dostała mieszkanie, bo była wtedy nauczycielem.
Reporter: Stażystką była.
Burmistrz: Skończyła studia.
Reporter: To była stażystką czy pracowała? 
Burmistrz: Bodajże pracowała… Tak, pracowała.
Reporter: Na pewno?
Burmistrz: Tak.
Reporter: Chyba stażystką jednak była.*

* skrót materiału

Źródła:

 1. VIDEO:  http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1564187
Tagi: ,

99 komentarzy

 1. Popołudniowy magazyn „Interwencja” w sezonie telewizyjnym 2016/2017 śledzi średnio 1,55 mln widzów. Względem analogicznego okresu rok wcześniej widownia interwencyjnego programu wzrosła o 140 tys. osób. Polsat w czasie jego emisji jest zdecydowanym liderem rynku.

  Reporterski magazyn „Interwencja” na antenie Polsatu oglądać można w dni powszednie o godz. 16.15. Średnia widownia audycji w okresie od 1 września ub.r. do 28 marca br. wyniosła 1,55 mln osób. Przełożyło się to na 17,84 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 15,66 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 17,01 proc. w grupie 16-59 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

  Polsat w czasie emisji audycji jest zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajmuje TVN, emitujący w tym czasie paradokument „Szkoła”, co przekłada się na 10,54 proc. udziału. Dalej plasują się: Jedynka (gł. pasmo serialowe; 9,98 proc.) oraz Dwójka (również liczne seriale; 4,37 proc.). Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupie wiekowej 16-59. Z kolei w grupie komercyjnej na prowadzenie wysuwa się TVN, który ma nieco lepszy wynik od Polsatu.

  Oglądalność na tle konkurencji

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. “sprostowanie” ,które do tej pory ląduje w skrzynkach pocztowych ,ile to karteczek zmarnowano ,wiecej jak 2000 😏?

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 3. Wyganowski wydał 2400 zł z gminnego budżetu na publikację swojego paszkwilka w Gazecie Goleniowskiej:

  http://bip.stepnica.pl/dokumenty/6674

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • niedrogo kosztuje ta “dziennikarska niezależność” Goleniowskiej …

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • po dobroci, z własnej woli tego wyjaśnienia to nie opublikował
   po prostu Iwona wysłała mu wniosek o udostępnienie informacji publicznej 🙂

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

   • napisał:

    “mając na uwadze, nie mamy nic do ukrycia przed mieszkańcami naszej gminy, upubliczniam poniesione koszty publikacji”

    a nie:

    “w odpowiedzi na zapytanie o informację publiczną upubliczniam”

    he he 🙂

    Broni “dobrego imienia Gminy, radnych i samorządu gminnego”

    swojego nie, członków komisji d/s społecznych nie 🙂

    Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 4. Ale jaja ,ale jaja.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 5. Tak właśnie wygląda agonia pułkownika Andrzeja Wyganowskiego.
  To silny organizm, szkolony i będzie walczył o przetrwanie do ostatniej konwulsji.
  Dlatego został za wczasu zamontowany WYŁĄĆZNIK 🙂

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 6. Dostaliscie list do mieszkańców od (grubego)papy Stepa? 😂 bo ja leżę i kwiczę ze śmiechu.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 7. Rozdali te mieszkania jak chcieli i myśleli że będzie jak zawsze. Ludzie trochę pokrzyczą i sprawa ucichnie. A tu trafiła kosa na kamień. Monika, Iwona i Jacek brawo!! Więcej takich ludzi nam trzeba.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 8. niech się wezmą za tych co nie płacą i się śmieją z uczciwych – od razu znajdzie się pare mieszkań dla potrzebujących

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • A coś tak niewiele słychać o Adamowskiej. Co tam u niej? Pewnie zadowolona, że tv jej nie dorwała.
   To przecież ona była kluczową osobą, na jej opinii bazowali. Ciekawe czy Słońce Zalewu zwali na nią całą winę?

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 9. Andrzej chyba nie spodziewał się takiego rozgłosu, nie trzeba będzie wydawać kasy na materiały reklamowe, aby ludzie dowiedzieli się o tej pięknej malowniczej miejscowości 🙂 To żeś nam Burmistrzu prestiż zafundował 🙂 chyba wyznaje zasadę, nie ważne jak ważne że mówią, cel osiągnięty 🙂
  PS
  Pamiętajcie że wnuczki, synowie i wszyscy inni powiązani mają taki same prawa jak inni, zapomniał tylko dodać, że szanse mają 100% większe, oby zostały postawione zarzuty za te “bardzo dobre decyzje”… tego nie tylko oczekuja mieszkańcy Stepnicy ale również Polski 🙂 z gorącymi POzdrowieniami od Zbysia z prokuratury generalnej.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 10. Łamią prawo i trzeba to ociemniałym wyborcom ze Stepnicy pokazywać. Prywatny folwark to i tak delikatne określenie. Za wszystko płacimy my mieszkańcy

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • W kraju od kilku lat działa program MDM, a w Stepnicy w Zachodniopomorskiem prgram MDS, czyli Mieszkanie Dla Swoich. Zdaniem mieszkańców, z którymi rozmawiali reporterzy programu Interwencja, spora część mieszkań komunalnych przypadła rodzinom i znajomym lokalnych władz.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 11. się nie obawiają to złodziejskie POkomuchy ze strachu stękają 😥Dopóty dzban wodę nosi ….

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 12. Najwazniejsze , ze dla czcigodnego Ławickiego ,wszystko jest zgodne z prawem . Wprowadzic Zarząd komisaryczny natychmiast !

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

 13. dostał mieszkanko z widokiem na zalew ? bo podobno niezadowolony i wybiera się za granicę

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 14. Ponieważ docierają do mnie różne głosy i pytania wyjaśniam: postępowanie karne dotyczy zarzutu przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych naszej Gminy w procesie przyznawania praw najmu do części mieszkań KOMUNALNYCH. Chodzi wyłacznie o mieszkania, ktore przyznano osobom spoza Gminy, rodzinom z wysokimi dochodami lub takim, ktore posiadały inne mieszkanie w momencie składania wniosku. Zatem postępowanie dotyczy tylko CZĘŚCI przydziałów. Większość mieszkań przyznano bowiem osobom uprawnionym. Mieszkańcy Gminy, którzy spelniają kryterium dochodowe oraz najemcy mieszkań socjalnych nie mają ŻADNYCH powodów do obaw. Bardzo proszę nie wprowadzać tych ludzi w błąd i nie narażać Ich na zupełnie zbędny stres. Przedmiotem postępowania nie są bowiem ewentualne prawa najemców do mieszkań a przekroczenie uprawnień przez organy Gminy.
  Pozdrawiam
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 15. z ośrodka przemocy społecznej wybudowała mieszkań wiele, słabość miała do uszczęśliwinia mundurowych ale nie tylko 😏

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 16. Czy to znaczy że zostaną cofnięte wszystkie decyzje o przydziale mieszkań ? A później mieszkańcy będą musieli wykupić mieszkania po cenach rynkowych ?

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • W żadnym wypadku. Postępowanie dotyczy nieprawidłowości przy przyzaniu najmu częsci mieszkań komunalnych. Chodzi wyłącznie o mieszkania przyznane osobom spoza Gminy, rodzinom z wysokimi dochodami oraz tym, którzy posiadali inne mieszkania na własność. Nikt nie może automatycznie “cofnąć” wszystkich decyzji przydziałowych. Także najemcy mieszkań, ktorzy spełniają kryteria ustawowe mogą spać spokojnie 🙂
   Pozdrawiam

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

   • To znaczy ze ci ktorzy otrzymali mieszkania nie spelniajac kryteriow beda musieli sie z nich rozliczyc?

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

    • Nie jest to łatwe ale nie jest też niemożliwe. Zależy od działań lokalnej władzy, bo tylko ona może wystąpić z pozwami do sądu. Ale po kolei. Najpierw musi się zakończyć trwające postępowanie. Szczerze powiedziwszy mi osobiście najbardziej zależy na uzyskaniu statu poszkodowanych w tym postępowaniu przez rodziny, ktorym bezpodstawnie odmówiono mieszkań chociaż spełniały kryteria, w tym kryterium pierszeństwa najmu. Otworzy to drogę ludziom takim jak Państwo Wożniakowie czy Brzozowscy do sądowego domagania się odszkodowania od Gminy. Chociaż takie zadośćuczynienie. Należałoby też część mieszkań wydzielić w gminnym zasobie jako mieszkania funkcyjne i podpisać nowe umowy z najemcami. To jednak zalezy od dobrej woli dwóchy stron, czyli Gminy i samych najemców. Należałoby także zmienić tryb przyznawania mieszkań gminnych- skończyć z zasadą utajniania czego się da, stworzyć jawne i czytelne procedury tak, aby nie budziły wątpliwości czy kontrowersji.
     Pozdrawiam

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

   • Żeby ocenić czy spełniają kryteria ustawowe musi być przeprowadzona ponowna weryfikacja ?

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

    • Niekoniecznie. Gmina ma obowiązek na bieżąco monitorować, czy najemcy spelniają kryteria czy je przekraczają (chodzi głównie o kryterium dochodowe). Co do osób spoza Gminy, które otrzymały przydziały- te informacje są już w złożonych uprzednio wnioskach. Tu potrzeba tylko bieżacej kontroli i analizy dokumentów, w których posiadaniu Urząd się znajduje.
     Pozdrawiam

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

     • “Tu potrzeba tylko bieżacej kontroli i analizy dokumentów, w których posiadaniu Urząd się znajduje.” Czyli jeżeli nie jest kontrolowane na bieżąco, trzeba będzie ponownie analizować i weryfikować zasadność przyznania lokalu.

      Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

      • Kontrola taka jest obowiązkiem Burmistrza jako organu wykonawczego. Gminy w ramach zarządzania ich nieruchomościami powinny na bieżąco weryfikować takie rzeczy. Jeżeli jednak takiej kontroli się nie prowadzi to odowiedź brzmi tak- powinno się ponownie zweryfikować czy najemcy mieszkań komunalnych spelaniają kryteria.

       Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

      • te które maja przydzielone od lat osoby nie mieszkające w nich bo mieszkają za granicą powinni mieć od razu pozyskane z powrotem ,co że ktoś z rodziny opłaca czynsz,,ale tu panuje bałagan w urzędzie ,móc to chcieć sprawdzić tych co czynszu nie płacą,mieszkają na friko,

       Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

       • w praktyce trzeba wymienić władzuchnę 🙂

        Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

        • wszystkich co do jednej osoby ,dodac do pieca nowego opału i para w dech ,zrobić całkowitą czystkę,na czele z władzuchną

         Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

       • skoro znasz takie osoby to czemu nie zglosiles/as tego gdzie trzeba?

        Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

        • To ja odpowiem.
         Bo to jest przede wszystkim obowiązkiem urzędników. Za to biorą słoną kasę!
         Ale w tej gminie to już prawie wszystko stoi na głowie.
         Prokurator też może to sprawdzić.
         No a jak znowu wszystko zawiedzie to będą pewnie znowu zgłoszenia, interpelacje i telewizja.
         No i konsekwencje.

         Już nie róbcie więcej z mieszkańców idiotów!
         Nie sprawdzacie tego? Tak?

         Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 17. Pieniądze wydane na osiedle są do odzyskania tylko trzeba postawić ultimatum albo wykupują mieszkania po cenie rynkowej albo podnosi im się czynsz do rynkowej ceny wynajmu. Tak odzyskane pieniądze wójt powinien przeznaczyć na coś co dotyczy wszystkich czyli remont wodociągów, kanalizacji oraz oczyszczalni. Skoro stać tych ludzi by zapełnić wszystkie parkingi autami to rata kredytu nie będzie problemem skoro już stanęli na nogi z pomocom gminy. A jeśli były faktycznie przekręty no to złodziei ukarać i nie zapomnieć dać im dożywotni zakaz sprawowania funkcji publicznych. Pan Ziobro chyba ich już wziął na celownik.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 18. Ławicki jak zwykle nic mądrego nie miał do powiedzenia, a tyle za uszami ma Makowska mało pod ziemie sie nie zapadła,nastepna mądra jeszcze powinni najmadrzejszej w gminie spytac naszej pani Ali z opsu co sadzi na temat rozdanych mieszkan.Żenada..Mam nadzieje ze prokurator zrobi z nimi porzadek czas na nich czas na zmiane tego kabaretu!!!!!!

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 19. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 7 Słabe 22

  • Myślę,że tu nie chodziło o auta za 10tys – takich by nikt nie nazwał “furami” 😉
   Ale niektóre autka mieszkańców sporo kosztują…. dużo za dużo jak na “przeciętnych” mieszkańców z niedużymi dochodami

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 2

  • Tylko auta wylapales z całego materiału? Chyba tylko z tym się nie zgadzasz w takim razie 😉 PS AUTA AUTAMI, SZKODA TYLKO ZE NUMERY Z POZA POWIATU 😉 ale jak turyści dostają mieszkania to co się dziwić 🙂

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

  • Wielokrotnie podkreślałam, że postępowanie dotyczy tylko mieszkań przyznanych z naruszeniem ustawy o ochronie lokatorów, zatem osobom spoza Gminy, o wysokich dochdach lub posiadających tytuł prawny do innego mieszkania. Nie twierdzimy, że wszystkie mieszkania zostały przyznane osobom nieuprawnionym, bo tak nie jest.
   Pozdrawiam
   Monika Moroń

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • A dlaczego uważasz że masz prawo pytać jakim samochodem jeździ Iwona? Gdzie pracuje?
   Ona jest osobą prywatną a nie urzędnikiem albo funkcjonariuszem publicznym!
   Nie bierze kasy ze wspólnego budżetu pod żadną postacią.

   A ty bierzesz bo mieszkanie komunalne to forma pomocy społecznej i to są pieniądze z naszych podatków.
   Więc kontrola społeczna jest nie tylko wskazana ale nawet niezbędna!
   Jak widać na załączonym przykładzie …

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • He he kolejny “dziki lokator”? 🙂

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 20. Lechu! Przechlałeś dom po ojcach a teraz płaczesz że nie masz gdzie mieszkać?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 18

  • Pani Brzozowska. Mieszkacie w domu rodzinnym Pani męża, wiec dlaczego płacicie czynsz. Czy nie należy sie Pani mężowi zachowek po rodzicach? Może opowie Pani o tym przed kamerami jak to było z Waszym domem. Czas na prawdę a nie płacz.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 13

   • Obawiam się, że te “rewelacje” nie mają w niniejszej sprawie żadnego znaczenia. Państwo Brzozowscy mieszkają w budynku, który w każdej chwili może się zawalić. To jest tu istotne- zagrożenie zdrowia i życia. Nie wiem w jakim stopniu trzeba być wyzutym z resztek człowieczeństwa i zwykłej przyzwoitości by takim ludziom nie pomóc? Ja Państwa Brzozowskich odwiedziłam rok temu, widziałam ten “dom”. To właśnie przypadek Państwa Brzozowskich, Woźniaków i innych Mieszkańców, którzy zgłaszali się do mnie bezpośrednio sprawiły, że postanowiłyśmy z Iwoną walczyć do końca, choć wiele razy miałyśmy dość. Nie każdy musi znać prawo i wiedzieć jak poruszać się w gąszczu przepisów i procedur. Tych ludzi i ich potrzeby zignorowano (wbrew prawu) i wykorzystano ich nieznajomośc prawa. Co ciekawe zrobili to przedstwiciele lokalnej władzy i urzędnicy, którym płacimy wysokie pensje za coś dokładnie odwrotnego. Tak to nie może funkcjonować.
    Pozdrawiam
    Monika Moroń

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • Płacz to będzie jak wreszcie przyjdzie korespondencja wzywająca do stawienia się w ZK Goleniów dnia …

    Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 21. Proponowali Radnemu Jacewowiczowi mieszkanie!
  Przypadek?

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

  • Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

   Najgorsze: Dobre 2 Słabe 17

   • Same dziwne sprawy, tylko nie dziwne, że znajomki, rodziny, urzędasy, pełno twarzy spoza gminy podostawały mieszkania

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

   • Ale mi gest!! Mieszkanie z odzysku?? Pewnie rudera!! Jacek doskonale zareagował!! To była bardzo czytelna prowokacja tych dwóch wyliniałych cwanych lisów!! Gdyby Jacka nie było na tej komisji to zaklepali by przydział i ogłosili całemu światu o tym, że członek klubu radnych niezależnych też przyjął łapówę mieszkaniową więc niech się opozycja zamknie!? Prawda panie Wyganowski – mistrzu prowokacji!!

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 22. Radnej Makowskiej coś się rodzina mocno skurczyła 😉

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 1

 23. Panie Ławicki, idź Pan z kwiatami do Państwa Brzozowskich i Woźniaków, przeproś i dopiero jak Oni publicznie powiedzą, że “nic złego nie zrobiliście” wymądrzaj się Pan. Do tego czasu proponuję zamilknąć! Ludzie wybierają radnych i burmistrza właśnie po to, by pomagali takim rodzinom. A wy ich mieliście w głębokim poważaniu bo ważniejsi byli “swoi”. Jeszcze nic zlego w tym nie widziecie. Wstyd Panie Przewodniączy, wstyd!

  Najlepsze: Dobre 23 Słabe 3

  • Pani Wozniak dostala mieszkanie ale odmowila przyjecia wiec co ona wygaduje w materiale. Pani Wozniak zaprzeczy Pani temu ze dostala Pani przydzial?

   Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 18

   • Z mojej wiedzy wynika, że nie ma żadnego dokumentu potwierdzającego przydział mieszkania pani Woźniak. Nie ma żadnej decyzji. Tylko jakieś plotki w urzędzie! Kobieta ma prawo mieć wszystkiego dość, zwłaszcza po tym jak zachowuje się wobec niej władzuchna. Jak można kazać jej chodzić i prosić, co uczyniła pańcia z OPsu. Wstyd!

    Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

   • Będę dementować to oparte na niedomowieniach i niewiedzy (albo złej woli) klamstwo do skutku! Pani Woźniak najpierw dwukrotnie odmówiono mieszkania! Pismo burmistrza o odmowie przyznania rodzinie pogorzelców mieszkania nawet publikowalismy na NS. Dopiero po blisko półtora roku i nagłośnieniu sprawy zaczęto Pani Danucie coś nieformalnie proponować. W momencie, gdy kobieta konsultowała z prawnikiem podjęcie krokow prawnych przeciwko gminie i planowała remont budynków gospodarczych. Ta kobieta ma w sobie więcej godności (z ktorej teraz robi się Jej zarzut) niż wszyscy negatywni bohaterowie całej historii!
    P.S. Dokładnie tego samego argumentu używa notorycznie burmistrz i urzędnicy- dzisiaj na FB nawet Skarbnik Gminy. Proszę przestać okłamywać Mieszkańców i najpierw zapoznać się z dokumentami.

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Lepiej z flaszka bo z kwiatami mu nie do twarzy bedzie👏

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 24. folwark grubego
  niektórzy z pachołów na nagraniu

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 3

 25. Temu wyliniałemu padalcowi na portrecie NS, ktoś taki wyrazisty makijaż zrobił ? Czy kac go wybielił? Radna Makowska tak była zszokowana pytaniem dziennikarki, jak by diabła ujrzała albo wizja kratek ją naszła!! Ze strachu potwierdziła prorodzinny szwindel mieszkaniowy a ten SB-ecki wyga brnie po swojemu, czyli liczy na wsparcie prokuratorskich kolesi i standardową kwalifikację pt. “znikoma szkodliwość społeczna” lub przekierowanie odpowiedzialności na zbiorową odpowiedzialność, co już obaj z” wyliniałym” już głośno wykrzyczeli, przy różnych okazjach!! Bardzo dobry materiał POLSATU, dobrze wyeksponowany jawny dowód globalnej korupcji stepnickiej bandy bolszewików!! Brawo!!

  Najlepsze: Dobre 23 Słabe 3

  • w urzędzie gminy na wejściu 🙂
   prokuratura to nawet wystawiła rzecznika prasowego ale oni nie zdąrzyli przed chartami z polsatu 🙂

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

  • Panie Bogdanie dobrze pan ich podsumował dziadostwo i nic dodac nic ujac.Jedziesz pan im po gaciach równo👍i tak trzymac👍👍👍👍

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 26. teraz już z mediami nie będą rozmawiać będę spieprzać ile tchu ..

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 27. papa mafio 🙂

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)