Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VIDEO XX SESJA RADY MIEJSKIEJ W STEPNICY 3.08.2017 r.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

57 komentarzy

 1. Jak czytam to wasze forum to się tylko zastanawiam kto wam wybierał te władze bo wszyscy płaczą ze źła ?? To kto ją wybrał i to drugi raz :PP

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 6

  • Odpowiadam “Elektorat “

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Widać, że nie jesteś w temacie i nie masz po prostu pojęcia co to jest ubecja i jak to działa.

   Na Andrieja Wu głosowało maksymalnie 30% uprawnionych do głosowania.
   Na wybory karnie chodzą ludzie uzależnieni od Andrieja Wu i nim zauroczeni.
   Większość ludzi po prostu na wybory nie chodzi bo nie widzi szansy na poprawę swojego losu w ten sposób.

   Każdy, nawet potencjalny konkurent Andrieja Wu jest metodycznie niszczony ubeckimi metodami. Także przy pomocy tzw. “nieznanych sprawców”.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

   • Coś o tym wiem, gdyż dokładnie w każdym obszarze i wymiarze, systematycznie pozostawałem dyżurnym obiektem nękania, gnojenia i ścigania za pomocą różnych służb z prokuraturą i tym zasranym polskim wymiarem sprawiedliwości, włącznie!! Prowadząc gospodarkę wod/kan w Gminie Stepnica, nie byłem partnerem gospodarczym organu wójta Gminy, tylko frajerem do spektakli w opluwaniu przy każdej okazji!! Łamanie procedur obowiązujących właściciela majątku wod/kan było standardem i olewką demonstrowaną publicznie przez pana Wyganowskiego. Ustawa dotycząca tego zadania Gminy Stepnica, była zarówno przez Radnych jak i Wójta abstrakcją, trudna do ogarnięcia, chyba po dzień dzisiejszy, gdyż olewanie sprawy priorytetu zaopatrzenia w dobra wodę jest na co dzień wyraźnie widoczne. Klasycznym przykładem postępowania mafii SB-ckiej, był przebieg procedur sądowych, wniesionej sprawy przez tego pana oraz wyrok w zawieszeniu za gimnazjum, co można ,śmiało nazwać klasyką inkwizycyjnego działania na rzecz zabezpieczenia sobie długotrwałego zarządzania prywatnym folwarkiem gminnym, za przyzwoleniem naiwnego i wiernego postbolszewickiego elektoratu Gminy Stepnica!! Podczas gdy w postępowaniu sądowym n/t przybudówki gimnazjalnej, wyszło na jaw, że Starostwo wydało pozwolenie na przebudowę budynku szkoły na potrzeby gimnazjum, na postawie projektu opracowanego przez osobę nie posiadającą stosownych uprawnień!! Organ Starostwa miał obowiązek odmówić wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, czego nie uczynił!! Nikt w Starostwie z tego tytułu kary nie poniósł ale wespół z mafijnym wymiarem sprawiedliwości, skutecznie wrobili tych których wskazał SB-cki agent!!

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 2. Moim zdanie to młodzi ludzie powinni dojść do władzy w naszej gminie, ponieważ to oni są kreatywni, pełni energi oraz są również naszą przyszłością, ilu tak naprawdę obecnie zasiada z młodych, jeden jedyny Radny Jacek Jacewicz. Kto ma odwagę zgodzić się ze mną ?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

  • W pełni się z Panem zgadzam! Od lat piszę, że Gminie potrzebna jest wymiana pokoleniowa u władzy. Młodzi ludzie, co pokazuje przykład Jacka, myślą i działają inaczej, nieuwikłani w loklane układziki wiedzą po co i dla kogo chcą robić. Potrafią być konsekwentni i skuteczni. Wnioski powinni wyciągnąć Mieszkańcy przed następnymi wyborami. “Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” Albert Einstein.
   Pozdrawiam
   Monika Moroń

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 2

   • Stare pokolenie i tak będzie głosować na te Stare wygi, gdyż głównym ich argumentem jest to że młody człowiek nic nie wie o życiu i nie posiada doświadczenia, dopóki ten zabobon będzie urzywany to nic się nie zmieni

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 3

   • Stare pokolenie i tak będzie głosować na te Stare wygi, gdyż głównym ich argumentem jest to że młody człowiek nic nie wie o życiu i nie posiada doświadczenia, dopóki ten zabobon będzie urzywany to nic się nie zmieni.

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

   • Jak nie uwikłani? A ich układy i układziki. Niby w dobrej wierze w obronie ucieśnionych mieszkańców
    A tak naprawdę we własnym interesie. Mają parcie na władzę i na szkło. Występy w Polsacie, wywiady i popieranie siebie na wzajem. Ilu mieszkańców tak naprawdę popiera ich działania?

    Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 9

 3. jeśli to możliwe zamienić portret tego osobnika na cokolwiek innego bo strach tutaj zaglądać 👽👽

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 4. odsiadka w dzisiejszych czasach to nie co to za Twoich czasów że można było ludzi dowolnie zgnoić jak lubisz. Był nawet taki naczelnik więzienia co się ddobrowolnie dał się zwolnić bo wpłacił 0.50 zł za niesłusznie osadzonego. I nie płacze koleś. A ty dalej myślisz że nie? W kiblu masz wszystko – łoże, żarcie, sport, grupe AA – co chcesz! Czego grubciu więcej Ci potrzeba?

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

  • chyba tylko seksu z całą gminą 🙂

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • To nawet nie chodzi o to jaką kasę ukradł ludziom
   Chodzi o to jaką krzywdę wyrządził ludziom.
   Jakoś inni potrafią zarabiać uczciwie bez krzywdzenia innych.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Jest jest pod kontrolą Zbyszka i tam się ludzi nie gwałci za poglądy politycznie jak lubisz.
   Jak chcesz homoseaksualitów tylko do celi grubciu to Twój wybór może nawe Bodnar będzie za.

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

  • Można prosić o nazwisko tego naczelnika ? Bardzo ciekawa historia.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

   • Jakiś biedak ukradł suchą bułke i naczelnik za niego zapłacił z własnej kieszeni żeby nie musiał siedzieć

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 5. rozmawiał już z Kaczyńskim
  Zgadnijcie ile ”wyparowało’ z budżetu Polski w czasie rządów PO?
  250 MILIARDÓW PLN na SAMYM oszustwie VAT!
  I to nie chodzi o to że Kowalski oszukał i nie zapłacił VAT tylko przestępcy na beszczela żądali bezpośrednio od SKARBÓWKI żeby im przelać na konto :-).
  I kasa płynęła! BEZPOŚREDNIO 🙂
  No kuźwa takiego wału to nawet sycylijka by nie udźwigneła 🙂
  Teraz Morawiecki dostał czkawki jak poczytał decyzje organów tzw. skarbowych
  No oczom nie wierzy 🙂

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 6. .

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 7. Taki sam pomysł na uniemożliwienie kontroli nad finansami Gminy jak nasz tandem Wyganowski/Ławicki mieli też cwaniaki z gm. Widuchowa. Wojewoda tak samo jak w naszym przypadku zaprotestował przeciwko łamaniu prawa. No to UWAGA! 🙂 cwaniaki z Widuchowej zaskarżyli wojewodę do Sądu!

  Wojęwódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie:

  Barbara Gebel
  Marzena Iwankiewicz /sprawozdawca/
  Mirosława Włodarczak-Siuda /przewodniczący/

  okazał się nie tylko ludzki ale i kompetentny i wskazał cwaniakom DRZEWO!

  Żeby już nie było dalszych wątpliwości co Sąd myśli o łamaniu prawa przez cwaniaków to wyjaśnił:

  Może bowiem zdarzyć się sytuacja, w której radni konsekwentnie, przez całą kadencję danej rady, będą uniemożliwiać mniejszym klubom radnych wprowadzenie swoich przedstawicieli do składu komisji. Wówczas niemożliwe byłoby działanie komisji rewizyjnej i wykonywanie przez nią zadań ustawowych określonych w art. 18 a ust. 1, 3 i 4 ustawy o samorządzie gminnym, gdyż działałaby ona w niepełnym składzie bez przedstawicieli wszystkich klubów radnych, co w świetle art. 18 a ust. 2 ww. ustawy jest niedopuszczalne.

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

 8. Jarek był na jachtach w Szczecinie
  Podobało się
  Dobrze że dba o nasz region
  Choćby nieoficjalnie

  Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 6

 9. normalni ludzie wstydzą się kłamać do kamery
  dziekuję pozdrawiam forumowiczów

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 10. Pani vice dostała po łapkach od £achwickiego😧chyba nie zrozumiała “logicznego rozumowania”w bełkocie wyliniałego lisa? on chyba kolejny raz na imprze czystą z octem pomylił

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

 11. jakież chamstwo zieje od przewodniczącego ,ludu opamiętaj się przy wyborach w przyszłym roku ,gonić dziadostwo na 7 wiatrów.co odpowiedział wojewoda na Pana skargę złożoną do wojewody? pyta Pana Jacka ,a Ten bardzo słusznie odpowiada ,CO cię może interesować kogos korespondencja,,ale jak obserwuję lawickiego i jego zachowanie to czasami aż biorę głęboki oddech bo brak mi tchu ,pójdziesz chłopie zamiatać ulice w mieście jak postradasz swój stołek.Panie Jacku w Panu cała nadzieja na przyszłego burmistrza….

  Najlepsze: Dobre 25 Słabe 0

 12. z sesji na sesję coraz większa porażka Ławickiego i Wyganowskiego!
  Nawet Rzymczykowej kazał siedzieć cicho taki nabuzowany Rysiu!
  Hahahaha!
  Miło się pana ogląda panie Jacku!

  Najlepsze: Dobre 25 Słabe 0

 13. Ryszard tradycyjnie się pogubił a Jacek dał radę 🙂
  Jacek powinien startować na burmistrza. Jego młody wiek jest tu tyko plusem. Nie jest umoczony w żadne układziki i wie co robi.

  Najlepsze: Dobre 27 Słabe 2

 14. Przejrzyjcie na oczy. Takich jak radny Jacewicz jest wam potrzeba więcej, żeby gmina się rozwijała i nie wstyd było się przyznać, że rządzą wami takie stare dziadki i trepy jak Wyganowski i Ławicki,nie wspomnę o Makowskiej (taka młoda i już niestety).

  Najlepsze: Dobre 31 Słabe 2

  • Tak, tak głosujcie. Będzie Wam tak samo dobrze jak obecnie wszystkim Polakom. PiS też obiecywał, oczekiwał poprzednią władzę a jak się dochapał do stołka – pokazał co potrafi. Wstyd na cały świat.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 15. Pan pułkownik zwala winę na radnych, bo opinię dawali? To nie pomoże, decyzja i podpis na umowie są tylko jednej osoby – Andrzeja Wyganowskiego. To kto przekroczył uprawnienia? Jakiś urzędnik?

  Najlepsze: Dobre 29 Słabe 1

 16. Pan panie starszy ma poważne problemy ze zrozumieniem całej sytuacji. Nerwowo się pan śmiejesz, wykrzykujesz, i działasz na szkodę radnych z klubu “pułkownika”.
  I to gadanie o niczym jeszcze z pełną gębą! Też zapewne nerwowe!
  Porażka!

  Najlepsze: Dobre 30 Słabe 1

  • To gadanie z pelna geba i wykrzykiwanie to pelny obraz jego manier i kultury ! Chcesz krzyczec to do lasu !
   Polecam lekture Savoir-vivre .

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 17. Panie Burmistrzu- Pan kłamie!
  Część mieszkań komunalnych przyznano rodzinom z dochodem powyżej 2.500 zł netto miesięcznie na członka rodziny (do około 3.900 zł). Jest co najmniej jedna rodzina, która w oświadczeniu o dochodach potwierdziła fakt posiadania prawa własnosci do innego mieszkania. Przykłady mogę mnożyć.
  I proszę nie zrzucać wiecznie winy na urzędników i komisję. Ich faktyczna moc sprawcza w tej sprawie jest powszechnie znana.
  Prośba- niech Pan mnie zaskarży, będę mogła w końcu upublicznić informacje, w posiadaniu których się znajduję a nie mogę ciągle ich opublikować. Niech Mieszkańcy się dowiedzą jak naprawdę wyglądała ta procedura. Plissss..
  Bez pozdrowień
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 30 Słabe 1

 18. Jacek rządzisz! Z nimi trzeba krótko. No śmiałam się do łez 🙂 🙂
  Mina przewodniczącego bezcenna 🙂 🙂

  Najlepsze: Dobre 25 Słabe 1

 19. Panie Przewodniczący. Pana niekompetencja jest nie tylko męcząca ale także zaczyna być dla tej rady niebezpieczna.
  Zgodnie z treścią art. 18 a ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym – w skład komisji rewizyjnej wchodzą radni z wyjątkiem przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady oraz (obligatoryjnie) przedstawiciele wszystkich klubów radnych. Jest to przepis bezwzględnie obowiązujący, o czym już w styczniu br. informował Pana Wojewoda Zachodniopomorski.
  Pan z orzeczenia, które przytacza zrozumiał tylko to co Panu pasowało. Faktem jest, że klub radnych desygnuje kandydata ale ostatecznie rada musi go zaakceptować w drodze głosowania. Z drugiej strony, brak przedstawiciela klubu radnych w komisji rewizyjnej, zgodnie z jednolitą linią orzecznictwa, jest na tyle istotnym naruszeniem prawa, że komisja bez przedstawiciela klubu radnych jest uważana za niepowołaną skutecznie. Powołanie przedstawiciele klubu radnych jest zatem w interesie rady jako takiej.
  Klub ustatuował się parę miesięcy po wyborach. Obowiązkiem przewodniczącego było podjęcie dzialań zmierzających do powołania komisji rewizyjnej w nakazanym ustawą składzie. Od października zeszłego roku Jacek Jacewicz zwraca Panu uwage na niezgodny z ustawą skład komisji rewizyjnej. Jak grochem o ścianę. Nie zrozumiał Pan nawet pism Wojeowdy w tej sprawie, który wprost wskazywał na bezwzględnie obowiązujący charakter zapisów ustawy o konieczności reprezentacji komisji rewizyjnej przez przedstawicieli wszystkich klubów. Trzeba było orzeczenia TK dopuszczającego jeden tylko wyjątek od tej zasady- ma on miejsce gdy klub dobrowolnie zrezygnuje z członkostwa w komisji ale taka sytuacja u nas nie ma miejsca.
  Pana i Burmistrza dywagacje o uzupełnieniu składu rady wybranym przez was kandydatem możecie sobie między bajki włożyć. Jest to istotne naruszenie prawa i każdą taką uchwałę będziemy skutecznie skarżyć. Nie wiem zresztą dlaczego Burmistrz (jako gość na sesji) w ogóle zabiera głos w tej sprawie??
  Na marginesie- sytuacja patowa trwa ponad 9 miesięcy. Rada nie ma wyłonionej zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym komisji rewizyjnej. W sumie dzięki niekompetencji Przewodniczącego, który notorycznie nie reagował na uwagi radnego Jacewicza a o uzupełnieniu składu komisji rewizyjnej o przedstawiciela klubu radnych po prostu “zapominał”. No cóż… Zgodnie z orzecznictwem i doktryną – niepowołanie komisji rewizyjnej w przewidzianym prawem składzie jest podstawą do wprowadzenia zarządu komisarycznego.
  Rada nie musi powołać radnego Jacewicza- to fakt. Jednak pozostali radni z klubu odmówili uczestnictwa w komisji rewizyjnej a zmusić ich rada nie może. Komisja bez przedstawiciela klubu jest, z mocy prawa, niepowołana skutecznie. My mamy cierpliwość ale i ona ma swoje granice. Ponad ćwierć wieku bycia radnym i wymądrzanie się na sesjach zobowiązuje Panie Ławicki. Czas zrozumieć to, co zapisane w ustawach i statucie gminy.
  Jacek – brawo! Młody, energiczny i rozumie co czyta. Posiada wszelkie cechy, których co niektórym brak 😉
  P.S. Panie Ławicki – od blisko roku gra Pan do naszej bramki i nawet Pan o tym nie wie. Dziękujemy serdecznie 😉
  Pozdrawiam
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 33 Słabe 2

 20. facet który nie potrafił napisać poprawnie jednej uchwały o mieszkaniach komunalnych (cztery razy poprawiał bo wojewoda uwalał) jest na tyle bezczelny żeby pouczać innych w zakresie prawa!
  I to w sytuacji kiedy prokurator tylko czeka aby postawić mu zarzuty!

  Najlepsze: Dobre 40 Słabe 3

 21. Nie chcą za wszelką cenę dopuścić Radnego do kontrolowania KA$$Y !
  Okazał się NIEKORUMPOWALNY 🙂 a dodatkowo jest młody i energiczny!

  Najlepsze: Dobre 35 Słabe 2

 22. komentarz ten sam ; ham,ham jeszcze raz ham

  Najlepsze: Dobre 30 Słabe 3

 23. Skorumpowane dziady

  Najlepsze: Dobre 31 Słabe 3

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)