Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Gdzie prokurator nie może, tam Poseł da radę!

W dniu dzisiejszym szczeciński Poseł Ruchu Kukiz’15 Sylwester Chruszcz złożył Ministrowi Sprawiedliwości interpelację dotyczącą działań Prokuratury Szczecin-Zachód w sprawie nieprawidlowości przy przyznawaniu mieszkań w naszej Gminie.

Minister Zbigniew Ziobro ma 21 dni na zapoznanie sie ze sprawą i pisemną odpowiedź.

W interpelacji Pan Poseł zwrócił się do Ministra z prośbą o wyjaśnienie następujących kwestii:

1. Czy istnieje możliwość przeniesienia postępowania prokuratorskiego do innej prokuratury, w celu zapewnienia absolutnej bezstronności i rzetelności działania organów ścigania w tej sprawie?

2. Czy nie uważa Pan za potrzebne objęcie nadzorem postępowania Prokuratury Krajowej w tej sprawie?

3. Czy mogę liczyć, że prokurator generalny zbada dotychczasowe postępowanie w tej sprawie w trybie zwierzchniego nadzoru służbowego i przekaże mi poczynione ustalenia?

Panu Posłowi dziękujemy za pomoc i wsparcie naszych działań!

 

Źródła:

 1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Sylwester_Chruszcz
 2. https://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/42033_sylwester_chruszcz/informacje
 3. http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/posel.xsp?id=051&type=K&klub=Kukiz15
Tagi: , , , ,

110 komentarzy

 1. W każdej Gminie tam gdzie rządzi platforma jest korupcja i złodziejstwo podparte kolesiostwem.Na ostatniej prostej chcą się nachapać , tyle lat brali całymi garściami ale jak widać tym z Platformy ciągle mało.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 2. Cześć gruby!
  Jak tam się miewa Lewandowski? 🙂
  Dalej ci “doradza” ? 🙂

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 3. na co dzień geniuszu rządzących gminą 🙂

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 4. na granty ,rozumiem dla Czarnocina na wiatę ,ale dalej nie pojmuje dla TEGO ZADUPIA ,TAM CHODNIKA NAWET NIE MA ,no ale nie dziwi mnie miejsce,jak siłownia zewnętrzna to pod chmurką ,czyż nie więcej korzystających byłoby w innej miejscowosci

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 5. Jak będzie więcej niż jeden kandydat to się zrobi prawybory.
  Na razie znajdźmy kandydatów.
  Dyskretnie oczywiście 🙂

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Popieram. Czas ucieka a oni będą gotowi, już są. Do pełni szczęścia potrzebne jest (im) tylko wymuszenie kilku głosów w zamian za zasiłki i +500.Cała gmina miałaby szansę na lepszą przyszłość gdyby wymienić tą klikę.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

   • zawsze można skorzystać ze skrzynki kontaktowej:
    redakcja@nowa-stepnica.x25.pl

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

    • Może w wolnej i dogodnej chwili Pani Iwona oraz Pani Monika zorganizują spotkanie dla mieszkańców, którzy chcą coś zmienić w Naszej gminie.Oczywiście ludzie Wygana będą “persona non grata”. Myślę że z frekwencją nie będzie problemu.

     Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

     • Jak chcesz fizycznie uniknąć wizyty pachołków Wygana?
      Doświadczenie z lat ubieglych uczy, że zawsze się pojawiają aby rozbijać spotkania.
      Tak było przy okazji każdych poprzednich wyborów.
      Z tą bandą nie da się jak z ludźmi.

      Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

      • Jeżeli się pojawią patrzeć prosto w oczy nie pękać, zadawać pytania, odpierać ich argumenty,wyliczać super inwestycje obecnego burmistrza i jego ludzi, realizować porządek dyskusji oraz przedstawiać ludziom lepsze pomysły na Naszą gminę np. pozyskiwanie inwestorów z branży hotelarskiej, biała flota ze Szczecina i Niemiec, oranizowanie rajdów rowerowych w połączeniu z festynami itd.itp.

       Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

       • A może Ty coś zorganizujesz.Dziewczyny i tak mają duuużo na głowie! Pokazały jak działa obecna władza. Zaproponuj jakiś powiew świeżości.

        Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

     • Potrzebny jest kandydat na burmistrza. My, konsekwentnie, nie zamierzamy startować. Zgodnie z zasadą: nie można jednoczesnie kontrolować i być kontrolowanym.
      Cały czas proszę o większe zaangażowanie ludzi młodych, to w końcu przyszlość ich i ich dzieci jest związana z Gminą.
      Każda propozycja mile widziana 🙂
      Pozdrawiam
      Monika Moroń

      Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Moze Sasza Kordzielewski zgodzi sie posprzątać ten cały bałagan ? Idealny kandydat .

   Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

   • Sasza chyba jeszcze studiuje?

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

   • Problem w tym, że Sasza nie miał najlepszego wyniku w ostatnich wyborach na radnego.
    Oczywiście niech startuje jeśli czuje się na siłach, niech podda się weryfikacji w prawyborach etc.
    Jako kandydat niezależny od aktualnego układu na pewno dostanie wsparcie.

    Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 6. W Stepnicy Wyganowski a w Warszawie Hanna Gronkiewicz Walz.
  I tu i tu mieszkania.
  I tu i tu skandaliczne nadużycia.

  Co ich lączy?
  PLATFORMA OBYWATELSKA!

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 7. Niedługo po tym, jak Polska odzyskała niepodległość, za przestępstwa popełnione z chęci zysku przewidywano karę śmierci przez rozstrzelanie.

  W czasie, kiedy premierem był Wincenty Witos, marszałkiem sejmu Wojciech Trąmpczyński a ministrem sprawiedliwości Jan Morawski, taką karę przewidywały ustawy z roku 1920 i 1921 o odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku.

  Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników (Dz.U. 1921 nr 30 poz. 177 1921.04.06)

  (…) Art. 2. Urzędnik, winny:

  przyjęcia bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub innej korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej;

  innego przestępstwa służbowego, popełnionego z chęci zysku i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych w b. dzielnicach rosyjskiej i pruskiej, a w b. dzielnicy austriackiej nadużycia władzy urzędowej, popełnionego z chęci zysku – będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. (…)

  Na niższą karę mógł liczyć sprawca korupcji czynnej. Osoba próbująca choćby bezskutecznie wręczyć łapówkę miała być karana ciężkim więzieniem od 4 do 15 lat. Gdyby jednak dopuszczała się takiego przestępstwa “zawodowo” kara była taka sama jak w przypadku urzędnika. (…)

  Art. 4. Winny udziału w przestępstwach, przewidzianych w art. 1 i w ust. 2 art. 2 tej ustawy, o ile udział taki nie pociąga za sobą kary surowszej w myśl art. 1, będzie karany ciężkim więzieniem (domem karnym) od 4 do 15 lat; jeśli zaś winny dopuszcza się takiego przestępstwa zawodowo – będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. (…)

  Ustawodawca przewidział jednak klauzulę niekaralności.

  Art. 5 (…) Jednak będzie wolny od kary ten, kto przyczyni się do wykrycia lub udowodnienia dokonanego przekupienia, zanim władza, powołana do ścigania, dowie się o jego czynie. (…)

  Kary mógł też uniknąć urzędnik winny kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), który dobrowolnie zwrócił mienie kradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone), albo w inny sposób wynagrodził szkodę, zanim jego wina ujawniona została przed władzą do ścigania przestępstw powołaną.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 8. Analizując zaistniałą sytuację dochodzę do wniosku, że tzw. baza wyborcza Pana Burmistrza została ostatnio poważnie nadkruszona.

  Po pierwsze nie wszyscy wyborcy Pana Burmistrza otrzymali mieszkania komunalne – aż tyle Burmistrz ich nie miał a dodatkowo musiał, to co miał, rozdać jeszcze wśród “niezbędnych dla gminy”, których było całkiem, całkiem sporo. Wszyscy jednak mieli nadzieję, że to ich Burmistrz/”niewidzialna ręka komisji” wybierze. Stąd powszechna w Gminie frustracja wnioskodawców, których było ponad 600!.

  Po drugie Pan Burmistrz obiecywał od dłuższego czasu, że dobuduje kolejne mieszkania rękoma developera. Miało nie być już tak różowo jak z mieszkaniami komunalnymi ale zawsze taniej bo gmina daje grunt itp. Najwyraźniej byli jacyś chętni? Niestety developer zwinął żagle a dodatkowo bank odmówił Gminie dofinansowania z programu rządowego mieszkanie+. Nowych mieszkań nie będzie.To kolejne osoby, które wierzyły w zapowiedzi Pana Burmistrza a niestety okazało się, że nadaremno. W obecnej sytuacji ta grupa osób nie ma podstaw aby dalej ufać w moc sprawczą Pana Burmistrza i nadal na niego głosować

  Po trzecie przynajmniej część wyborców Pana Burmistrza – nawet tych którzy o mieszkania się nie ubiegali – jest zwyczajnie oburzona sposobem rozdziału mieszkań. Nie chcą mieć z tym dalej nic wspólnego. Kolejne stracone głosy.

  Po czwarte są i tacy którym jest po prostu wstyd ujawniać się jako wyborca Burmistrza ze względu na jego ostatnie poważne problemy z Prokuraturą (Rejonową,Okręgową i Krajową, a obecnie także Ministerstwem Sprawiedliwości). Ci zapewnie liczyli, że sprawa przycichnie ale ostatnie publikacje prasowe chyba ostatecznie rozwiały ich nadzieje.

  Wszystkie te czynniki poważnie uszczuplają bazę wyborców Pana Burmistrza. Co gorsza nie widać prostego sposobu na ponowne przyciągnięcie wszystkich straconych głosów.

  Co ciekawe ci utraceni przez Pana Burmistrza wyborcy wcale nie muszą automatycznie zasilać szeregów wyborczych “opozycji” – jakkolwiek by jej nie definiować.
  Jeśli tych osób będzie wystarczająco dużo to może powstać trzecia grupa wyborcza w Gminie.

  Zapowiadają się zatem bardzo ciekawe wybory samorządowe!

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

  • Im więcej będzie kandydatów na burmistrza i radnych tym większa szansa do utrwalenia obecnego obozu władzy.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

   • W 100% się zgadzam – należy się zjednoczyć.
    Pytajcie po znajomych już teraz – trzeba się zorganizować.
    Dziewczyny za nas tego nie zrobią.

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 9. Ja w następnych wyborach samorządowych w 2018 roku zagłosuję na każdą osobę z rekomendacji Pani Iwony i Pani Moniki na stanowisko burmistrza Stepnicy. Jeszcze gdyby rekomendowana na stanowsko burmistrza osoba obiecała, że powiezie ze stanowisk w urzędzie wszystkich ludzi Wyganowskiego np. Adamowską, Ławicką i wiele innych tworzących tą klikę. Ach tak się tylko rozmarzyłem……

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 3

  • Adamowska jest “niezbędna dla gminy” bo wlepia niebieskie karty!
   Taki Katani w spódnicy … 🙂

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

   • I bardzo dobrze, że Adamowska obdziela damskich bokserów i pijaków niebieskimi kartami! Chamy, które biją kobiety i pijaki prześladujące dzieci i gwałcący po pijanemu żony powinni być publicznie pozbawiani genitaliów i dodatkowo wychłostani przez strażnika.

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 7

  • My zaś namawiamy od lat młodych Mieszkańców Gminy, by się zorganozowali i wystawili swojego kandyata. Tu, naszym skromnym zdaniem, jest potrzebna wymiana pokololeniowa i to pilnie. Zobaczcie jak nową jakość do prac r Rady wniósł Jacek Jacewicz. Mimo młodego wieku (a może własnie dzięki niemu) doskonale wiedział dlaczego i po co startuje. Jest konsekwentny (chocby w sprawie Straży Miejskiej), uczciwy, bezkompromisowo reprezentuje Mieszkańcow i ich interesy. Poza tym Jacek, w przeciwieństwie do dożywotnich radnych, ma świadomość konieczności ciągłego uczenia się procedur i prawa. Takich ludzi jak On więcej w Radzie i ktoś młody na burmistrza. Teraz ja się rozmarzyłam 🙂
   Pozdrawiam serdecznie i czekam na kandydata 🙂
   Monika

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

   • Więc już trzeba szukać dobrego kandydata na burmistrza wśród ludzi zbliżonych do Pani Iwony i może z Jej polecenia wyłoni się kandydat, który rozwali Rysia w wyborach. Bierne czekanie tylko pozwoli (im) na zebranie wielu głosów poprzez różne manipulacje i okłamywanie ludzi. Już zostaje coraz mniej czasu, więc trzeba ostro działać żeby dać szansę Naszej Gminie na lepsze jutro.

    Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

    • A ja proponuję Panią Iwonę lub Panią Monikę na burmistrza. Z tym poziomem wiedzy oraz zasługami dla gminy jedną z nich wygra wybory w cuglach.

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

     • W pełni popieram. Dziewczyny nie zawiedźcie nas. W Was nadzieja na lepsze jutro.

      Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

     • Proszę już nam na Formu nie “trolić”. Od lat powtarzamy, że nie zamierzamy startować w żadnych wyborach. Nie można jednocześnie kontrolować i być kontrolowanym. Bez względu na to kto wystartuje i wygra, będziemy nadal uważnie patrzeć władzom Gminy na ręce. Ja rozumiem, że dla niektórych szczytem ambicji jest gminny stołek ale akurat nie dla nas. Mamy co robić, mamy pomysł na rozwój turystyki przyrodniczej w Gminie i konsekwentnie go realizujemy. Zresztą – cały sens utrzymywania tej strony wiąże się dla nas ze zwiększaniem aktywności samych Mieszkańców. Także czekamy na propozycje. Nas z listy proszę skreślić, choć zawsze chętnie wesprzemy i pomożemy.
      Pozdrawiam
      Monika Moroń

      Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

      • Nie dajmy się zwariować.
       Zarządzanie tak małą gminą nie wymaga geniuszu.
       Wiele osób może się tego podjąć.

       Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 10. Zauważyliście, że ostatnio Wyganowski i Rzymczykowa jakoś unikają kontaktu z mieszkańcami?
  Nie bywają na imprezach, na ktorych zawsze ich było pełno nie rozmawiają …

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 11. Dopóki ludzie pokroju Wyganowskiego będą rządzili Stepnicą będzie bród,smród i ubóstwo, totalna wiocha,badziewie oraz wstyd. XXI wiek i w gminnych szkołach niema j.agielskiego bo nauczycielka tegoż języka odważyła się mieć odmienne zdanie niż Wyganowski i zajebisty Rysiu. Rozdanie mieszkań w sposób pozostawiający wiele kontrowersji, w których przydzielanie zamieszana jest chyba również Adamowska pracowniczka Urzędu Gminy itp.itd.Ta klika niszczy tą gminę i pozostawia nas w totalnym zacofie w stosunku do innych,a Rysiu to aż się pali żeby w następnych wyborach w 2018 przejąć schedę po Wyganie. Chyba tylko po to aby kryć buble poprzednika. Nie wolno do tego dopuścić bo to będzie tylko kontynuacja oportunizmu i kolesiostwa!

  Najlepsze: Dobre 26 Słabe 1

 12. W pełni popieram. Mam jednak nadzieję, że zmiany nastąpią wcześniej. Dużą winę za taki stan rzeczy ponosimy my sami. W Polsce jest zaskakująco duże społeczne przyzwolenie na niezgodne z prawem działania władz. Wielokrotnie ktoś zgłaszal mi temat ale jak pytałam czy będzie zeznawał, to z reguły słyszalam: ale po co? Ja będę miał nieprzyjemności a przecież wszyscy kradną i nic im nie zrobią. I tak funkcjonujemy w oparach absurdu. W uzasadnieniu umorzenia postępowania prokurator napisał m.in., że przecież większość mieszkań przyznano mieszkańcom gminy. Ręce mi opadły. Prokurator!! Władza ma działać zgodnie z prawem nie w “większości” przypadków ale zawsze. Do zmian potrzeba nie tylko mądrych prokuratorów ale także większej świadomości i aktywności społeczeństwa. Nikt za nas o nasze sprawy nie zadba i nikt nie zrobi tego tak dobrze.
  Pozdrawiam
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 13. Dobrze, że sprawa poszła do Warszawy.
  To działa dyscyplinująco na lokalny “układ”.

  Przypomnę tylko, że w sprawie wiatraków w Stepnicy musiała interweniować sama Komisja Europejska.
  W tzw. przyspieszonym trybie został zdyscyplinowany rząd Tuska.
  No i wiatraków nie ma! A “w temacie” siedział już wszechpotężny EON!

  Na nic zdały się knowania Wyganowskiego, Geblewicza czy Gawłowskiego.
  Za mali byli na Komisję Europejską 🙂
  Jak widać niczego się nie nauczyli …

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

  • Już czas rozprawić się z ubeckimi dynastiami …

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

   • “Ubeckie dynastie, których początki giną w mrokach okupacji hitlerowskiej i sowieckiej, w zwartym szyku przeszły zarówno wszystkie odnowy za komuny, jak i sławną transformację ustrojową, by w III Rzeczypospolitej objąć stanowisko okupantów naszego nieszczęśliwego kraju.

    Najtwardszym jądrem sił nieubłaganego postępu, zarówno za Stalina, jak i teraz, pozostaje bezpieka. S.M.”

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 14. Od oszołomów dla jaśnie oświeconego Andrzeja W. O tym mówiliśmy już lata temu. http://niewygodne.info.pl/artykul8/03823-Nierentowne-polskie-farmy-wiatrowe.htm

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 15. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób w śledztwie dotyczącym korupcji nadzorowanym przez małopolski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Krakowie.

  Wśród zatrzymanych są prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, były poseł PSL Andrzej P., były prezes i były wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach, burmistrz Połańca Jacek T. i biznesmen

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 16. Z uwagi na konieczność złożenia przez nas kolejnego zażalenia na zarządzenie prokuratora, po raz kolejny czytam zeznania naszych urzędników i radnych. Lektura ta utwierdza mnie w przekonaniu, że możliwośc ubiegania się o stanowiska w urzędzie i możliwość bycia radnym powinna byc poprzedzona zdanymi testami na intelignecję. Panie i panowie radni, urzędnicy – WY tak na poważnie??????
  Pozdrawiam myślących (nie dotyczy urzędników i części radnych).
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 28 Słabe 1

 17. Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 18. .

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 19. Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 20. Pisze się “buhaha”, przez samo H. Jak już chcesz kogoś usilnie wyśmiać, to chociaż ortografów nie rób. Widzę poziom krytykujących obie Panie za wysoki nie jest.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Anonim pewnie z tych, co to jako “niezbędni dla gminy” mieli pchać nas ku nieuchronnemu “rozwojowi”. Tylko ja nie wiem, jak rozwoj gminie mają półanalfabeci zapewnić? 😉

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

   • .

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

    • Treść niedostępna
     Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • Każdy sądzi po sobie drogi Anonimie. I nie mówi innym, co mają robić. To, co gubi najszybciej to właśnie arogancja i przekonanie, że moje jest mojsze 😉
    Serdecznie pozdrawiam.
    Więcej luzu i mniej czasu na tym “z rzadka” czytanym forum 😉
    Monika

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

   • Jak widać analfabeci oddelegowali teraz “gramotnego” do dyskusji 🙂

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

   • EEE! anonim!! Jakiś atak nadczynności narządów? Czy zmiany zwyrodnieniowe w mózgu!!

    Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

    • Jak napisała Twoja koleżanka każdy sądzi po sobie, drogi B. Daszkiewiczu.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 15

     • Nie wiem dla kogo aktywnie pracujesz gnojąc ludzi aktywnych w zwalczaniu złodziejskiej patologii?? Z charakteru i metod i jadu sączonego w Twoich komentarzach, widać i czuć, że cuchniesz SB-ecją!! Znam te sztuczki socjotechniczne, stąd sugeruję forumowiczom olać to badziewie!!

      Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

      • No i kuźhwa znowu będzie nagana od oficera prowadzącego za dekonspirację 🙂

       Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

      • sam sądzisz po sobie, bo sam też nie mało się nachapałeś w wodociągach!!!

       Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 13

       • Jak masz dowody to zgłoś gdzie trzeba.
        Jak nie masz to siedź cicho i nie oczerniaj bogu ducha winnego człowieka.

        Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

        • Tak jest! Każdy ma prawo założyć firmę i tak jak mówisz, się nachapać!! Życzę sukcesów!! W szczególności w Stepnickim klimacie mafijnych interesików sterowanych przez wodza i jego klakiernię!!

         Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

       • Tak, tak, Bogdan nakradł się pod okiem Wyganiowskiego 🙂
        Dobre sobie.

        Co ukradł? Zardzewiałe rury?
        A może stawkę za wodę i ścieki żyłował?

        Teraz w nagrodę mamy w wodociągach mafię Geblewicza która nas doi, że hej!

        Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

       • 3:47?
        To wy już po nocach spać nie możecie? 🙂
        Bardzo dobrze, w pierdlu się wyśpicie …

        Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

       • No nabił sobie kabzę Daszkiewicz na pewno 😉
        Teraz mamy nowego, “lepszego” i “uczciwego” operatora sieci wodno-kanalizacyjnej i wszyscy mamy lepiej. Usługi za dostawę wody tańsze (bo przecież bylismy okradani to i rachunki musiały byc wyższe), z kranów leci nam lrystalicznie czysta i pachnąca fiołkami woda, przerw w dostawach brak.
        Weźcie wy się puknijcie w głowy. Gdyby Bogdan Daszkiewicz robił połowę rzeczy, o które jest posądzany przez obecny ukladzik- wszyscy mieszkańcy odczuliby poprawę i jakości usług i cen po zmiania operatora. A jak jest każdy wie.

        Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

       • Na zrzuty co do rozdawnictwa znajomkom mieszkań są dowody!
        Zarzuty co do B.Daszkiewicza to tylko zwykłe obelgi bez podstaw.
        Tym różni się obecna władza i cała “elytka” stepnicka, która niejednokrotnie już udowodniła, że tylko gadać potrafi a działa niezgodnie z prawem, od uczestników forum i kilku osób w gminie, które na podstawie zebranych dokumentów walczą o praworządność.

        Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

     • “Jestem złodziejem”. Tatuaż na czole

      Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

     • “Obrzygatel RP”? 🙂

      Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 21. Dziękujemy Panie Pośle!

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

 22. No tu jest gruubo!!!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 23. Złodzieje do więzienia! W imię lepszego jutra dla naszych dzieci.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 24. Ależ proszę do woli! Widzę inwencja twórcza Pana/ią opuściła to podpowiem z lat poprzednich: oszołomy, niedouczone, awanturniczki, głupie baby. Ze sfery prywatnej było jeszcze: nie kochające rodziny, zaniedbujące dzieci.
  Bohaterkami sie nie czujemy ale obrazić nas osoba Pana/i pokroju nie jest w stanie. Tak po prostu.
  Także proszę się nie ograniczać. Po nas spływa jak po kaczkach.
  Miłego dnia życzę i pozdrawiam.
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 23 Słabe 0

 25. musi ponieść publiczne konsekwencje – Iwona ,Maria , Monika pozdrawiam 🙂

  Najlepsze: Dobre 26 Słabe 0

 26. Oho – już się zaczęło podsyfianie :
  Znaczy ze boli, że się boją
  Znaczy że dziewczyny dobrze zrobiły.
  😉

  Najlepsze: Dobre 23 Słabe 0

 27. Tonący to będzie Wyganowski jak za trzy tygodnie Ziobro zmieni prokuraturę 🙂

  Najlepsze: Dobre 25 Słabe 0

 28. Złodziejom mówimy stanowcze nie!

  Najlepsze: Dobre 30 Słabe 1

 29. umorzonko, sprawa zamieciona pod dywan, wygan bryluje w mediach …
  tylko żeście o tym zapomnieli …

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 0

  • Póty dzban wode nosi…
   Na pewno jest takie miejsce, gdzie macki SB nie sięgają 😉
   Ślepy widzi, że część mieszkań przyznano nie tym, którym sie należało. Wyroki to w tej sprawie nie są kwestia zemsty a zwykłej przyzwoitości i poczucia sprawiedliwości. Jakoś kolejny poseł dostrzega, że jest nie halo tylko zadowolona z siebie władzunia nie chce tego dostrzec i oczywiście ci, ktorzy gratisowe mieszkanka dostali, chociaż im się nie należały. W calej Polsce ludzie walczą z nepotyzmem i kumoterstwem przy przyznawaniu mieszkań, bo to zjawisko powszechne. Z róznym skutkiem, bo dzialalnośc polskich prokuratorów możemy sobie dokładnie zobaczyc na przykładzie komisji Amber Gold.
   Co byście nie mowili o Monice i Iwonie to dla wielu mieszkańców już są bohaterkami, bo jako jedyne wypowiedziały wojnę lokalnej sitwie i walczą o ludzi. Ja osobiście je podziwiam, bo nie znam innych ludzi, którym by sie chciało tak walczyć o innych mimo tylu przeciwności.
   W sprawie Marii Szczeblewskiej było podobnie. Obrażano i Pania Marie i dziewczyny a one prawie 4 lata walczyły i w końcu wygrały. Jak je znam, to teraz tez się nie poddadzą.
   I nie cieszyłabym sie tak bardzo. Bo umorzenie tej sprawy autorytetu władzy nie przywróci a zrobi więcej szkody. Ludzie o tym, że część mieszkań jest przyznawana po znajomości mówili od poczatku, sprawa prokuratorska nie miala na to wpływu. Umorzenie tylko upewni ludzi w przekonaniu, że w Polsce władza może wszystko, nawet bezkarnie kraść. Jaki z tego pożytek dla gminy? Jaki pożytek z mieszkańców, którzy władzy nie ufaja? Żaden.
   Życie juz zweryfikowało śmieszne opowieści burmistrza o prężnym rozwoju i skokach cywilizacyjnych. Bank odmówił gminie udziału w programie mieszkanie dla młodych, bo w tej “najbogatszej gminie w Polsce” nie kalkuluje sie nawet budować tanich mieszkań pod wynajem. A ja sie pytam- to na co do cholery poszło 100 baniek? Przecież po zainwestowaniu takich pieniędzy w tak małą gminę inwestorzy powinni tu walić drzwiami i oknami a ludzie stać w kolejce po mieszkania na sprzedeaż. No ale inwestować trzeba umieć. Zresztą, inwestorzy to mieli gminę wręcz najechać po zrobieniu nam miasta na siłę.
   Jeżeli Monika i Iwona wystartują w wyborach to maja mój głos, głosy mojej rodziny i znajomych. Bo jak do tej pory, to sprawdza się wszystko o czym mówiły. Do tego mają pomysł na gminę i walczą o zwykłych ludzi, takich jak pogożelcy. I już za to szacunek im się należy.

   Najlepsze: Dobre 31 Słabe 2

  • No ale gruby ze swoją papugą zapomnieli że jest coś takiego jak interpelacja poselska i interwencja ministra sprawiedliwości. Cały cyrk z prokuratorem na nic się zdał 🙂
   Oj nie warto lekceważyć przeciwnika. Szczególnie tak konsekwentnego.

   Nie ma szczescia gruby do papug. Co jedna to glupsza.

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 30. Bardzo dobra wiadomość. Oni jeszcze tylko Ziobry się boją. Czas oczyścić tą stajnię Augiasza.

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

 31. Z kim nie gadam o mieszkaniach każdy jest wkurzony. Poza wybrańcami i ich rodzinami nie ma człowieka w gminie który uważa że uczciwie dali swoim. Tyle młodych rodzin z dziecmi których naprwdę nie stać na mieszkanie olali i jeszcze pyszczą. Nie zdziwie się jak sprawe zamietą pod dywan. Bo u nas kraść może tylko władza i to na maksa. A zwykły człowiek za batonika w pierdlu ląduje. Wystarczy poczytać o sędziech jak się tłumaczą z kradzieży. Nic tylko pakować manele i wiać do normalnego kraju a ta banda niech w końcy sama na siebie zacznie zarabiac a nie tylko do koryta!

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

  • Akurat ten Chruszcz to nie ma dobrej karty. Był dziad posłem u Giertycha i to wystarczy, by mu nie wierzyć. To znany kombinator, zapisywał się wszędzie gdzie tylko mógł, by się załapać na dobrą fuchę.
   Spadochroniarzowi nie ma co wierzyć.
   Dopóki sprawy nie przejmie prokuratura wyższego szczebla wszystko będzie udupione.

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 4

   • No ale skoro napisal do Ziobry to chyba jest w koncu nadzieja, że znajdzie sie jakiś prokurator który zrobi co do niego należy. Inaczej to pewnie zamiotą pod dywan. A potem sie bulwersują że ludzie im nie wierzą. Niech ten prokurator do Stepnicy przyjedzie i ludzi posłucha to się dowie kto i jak mieszkanie dostał.

    Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

    • Ale, by uznać kogoś za przestępcę i napisać akt oskarżenia to trzeba mieć twarde dowody. Idealne byłyby nagrania, bo zeznania świadków są obecnie mniej wartościowe jak nagranie.
     No i potem jeszcze trzeba przeskoczyć barierę sądową. Jacy Sędziowie orzekają każdy wie.

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

   • re:“Akurat ten Chruszcz to nie ma dobrej karty. “

    Ja bym się tak bardzo przeszłością Chruszcza nie martwił w aktualnej sytuacji.
    Interpelacja jest w obecnej sytuacji potrzebna ze względów prawnych, dla absolutnej skuteczności całego postępowania.

    Zwykły obywatel nie może złożyć interpelacji do Ministra Sprawiedliwości – tylko poseł.
    A Minister Sprawiedliwości (obecnie Zbyszek Ziobro swoją drogą:-)) może utrącić każde postępowanie prokuratorskie, łącznie z “oddelegowaniem prokuratora na odległą placówkę”. Dura lex sed lex. Takie prawo. 🙂

    No i tutaj pojawia się Chruszcz – poseł z naszego przecież regionu i odpowiedzialny za np. pomoc prawną obywatelom. Po co lecieć z tym od razu do Warszawy? Spokojnie przyjdzie na to czas jeśli będzie trzeba.

    Chruszcz wysłał interpelację? Wysłał! No i o to chodziło! Teraz sprawa nabiera nowej dynamiki prawnej i trzeba cierpliwie czekać na efekty pracy dziewczyn i reakcję Ziobry.

    A Chruszcza przecież Wyganowski nie zabije teraz 🙂
    Co mu zrobi?
    Miał prawo wysyłąć interpelację? No miał!

    Myśleliście, że Wyganowski, spłakany, do wszystkiego się przyzna prokuratorowi i powie: choć Pan, słuchaj Pan, zrobiliśmy to tak i tak …DO WSZYTKIEGO SIĘ PRZYZNAJĘ!. 🙂

    Przecież było oczywiste, że będzie się wił jak piskorz i stanie na głowie, żeby broń boże nie dopuścić do jakiegokolwiek procesu sądowego bo to nigdy nie wiadomo …

    Dlatego trzeba “szpiona” przyszpilić od strony prawnej. Dokumenty, działania prawne z dużym horyzontem, analiza, cierpliwość. Mnóstwo mrówczej pracy!
    Jeśli Chruszcz mógł swoją interpelacją pomóc dobrej, naszej sprawie to chwała mu za to – i co istotne –
    nie trzeba od razu jeździć z byle pierdołą do Warszawy 🙂 Od tego chyba jest lokalny poseł – czyż nie?

    Jak będzie tak będzie – za 21 dni się wszyscy się dowiemy. Interpelację można składać dowolną ilość razy 🙂 Generalnie wygląda na to, że Wyganowski – na podstawie już zebranego materiału – jest przegrany na starcie wraz ze świtą. Na razie jednak trzeba sprawę doprowadzić do Sądu. No i zobaczymy.

    A to że, będą się jeszcze “cuda” działy w sprawie to mamy jak w banku.
    Będzie matactwo i dezinformacja na całego!
    Nie ma się przecież co temu tak dziwić.

    Zresztą z tego co można na wsi się zorientować to cała ekipa Wyganowskiego jest idealnie “zsynchronizowana” pod narrację wodza więc ciekawe będzie kiedyś porównać ich zeznania (na to jeszcze pewnie będziemy musimy trochę poczekać). Stawiam dolary przeciwko orzechom, że będą idealnie zgodne hehe 🙂 Oczywiście przypadkowo 🙂

    Podsumowując: TAK, Chruszcz zrobił dobrą robotę. Będzie mu wybaczone 🙂

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 32. 😉

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 33. no to mogiła 🙂
  Zbyszek właśnie się dowiedział … 🙂

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 34. gruby, ty szukaj lepiej dobrego adwokata bo ten aktualny już się nie przyda 🙂

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 35. No i bardzo dobrze!

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)