Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Paweł Kukiz: Ograniczmy liczbę kadencji i zlikwidujmy powiaty. “Służą obsadzaniu urzędników, pociotków i funkcjonariuszy”

Paweł Kukiz  – w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl – przyznaje, że jest zwolennikiem likwidacji powiatów i wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach.

• Paweł Kukiz w wywiadzie dla PortalSamorzadowy.pl mówi o konieczności likwidacji powiatów, które jego zdaniem służą tylko temu, żeby “poobsadzać urzędników, pociotków i funkcjonariuszy partyjnych, którzy ciągną kasę na swoje utrzymanie”.

• W opinii Kukiza dużym problemem jest także brak legislacji, która czyniłaby z instytucji referendum instrument obywatelskiej kontroli nad władzą w trakcie kadencji Sejmu.

• Poseł jest zwolennikiem dwukadencyjności, ponieważ “w samorządach można bardzo łatwo uwłaszczyć się na spółkach komunalnych. W ten sposób można zagwarantować sobie nieskończoność wyboru. Jeżeli się posiada gazetę, pieniądze, spółki komunalne, to ma się praktycznie wszystko”.

 

Zapraszamy do przeczytania pelnego artykułu:

http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/pawel-kukiz-ograniczmy-liczbe-kadencji-i-zlikwidujmy-powiaty-quot-sluza-obsadzaniu-urzednikow-pociotkow-i-funkcjonariuszy-quot,92241.html

7 komentarzy

 1. Tekst warty przeczytania – jak przeinwestował Rewal.
  Swoją drogą stepnickie finanse też kontroluje pani Hanna Barańska z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie :-).

  http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,17118613,Z_nieba_do_piekla__Jak_Rewal_wpadl_w_dlugi_po_uszy.html

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. W marcu 1990 roku Sejm kontraktowy uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym. Na jej podstawie wprowadzono w ponad dwóch tysiącach istniejących gmin prawdziwy samorząd. W miejsce istniejących w PRL rad narodowych wprowadzono rady gmin o znacznie większych uprawnieniach.

  Po piętnastu latach od powstania, co czwarty powiat nie spełnia założeń reformy z 1999 roku. Część jest za mała, a wszystkie istnieją tylko dzięki subwencjom i dotacjom. Ich zadłużenie sięgnęło 10 mld złotych. Zwłaszcza w tych mniejszych koszt utrzymania biurokracji przekracza 100 złotych na mieszkańca. Jednocześnie część powiatów nie spełnia podstawowych zadań, jakie postawili przed nimi twórcy reformy samorządowej. Przedstawiciele wszystkich partii, podsumowując dorobek powiatów, mówią otwarcie – potrzebne są zmiany.

  […]

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ogromny;koszt;reformy;jerzego;buzka;zadluzone;na;10;mld;zl;powiaty;do;likwidacji,221,0,1252061.html

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. Im dłużej przyglądam się Kukizowi i im więcej go słucham , tym bardziej mnie przekonuje. Są u nas jacyś ludzie Kukiza? Szukam kontaktu.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

 4. oskubać chcą ze wszystkiego…chyba tylko sadło mi zostanie 🙂

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 5. i tu ma rację – to widać nawet po naszej Gminie

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)