Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Wyganowski “rzucił” na kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego … CAŁE 3 tys. zł :-) !

Trzeba przyznać, że poczucie humoru nie opuszcza naszego Burmistrza.

Właśnie postanowił wydać CAŁE TRZY TYSIĄCE ZŁOTYCH na “kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”. Jak się obraca budżetami w milionach to nie ma czasu się schylać po takie grosze i brudną robotę będzie musiała zrobić jakaś organizacja pożytku publicznego :-).

Jest jednak wiele WYMAGAŃ (patrz dokument) – trzeba między innymi z własnej kieszeni wyłożyć minimum 150 zł 🙂

z-_25-2017

Źródła:

 1. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/6529
Tagi:

73 komentarze

 1. Takie rzeczy tylko w Stepnicy

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 2. Tuż przed końcem II wojny światowej na konferencji w Bretton Woods ustanowiono nowy ład monetarny. Stany Zjednoczone jako największa potęga gospodarcza, militarna a przy okazji kraj posiadający 2/3 światowych rezerw złota, stały się emitentem globalnej waluty rezerwowej. Kurs dolara wyznaczono na poziomie 1/35 uncji złota. Pozostałe waluty natomiast powiązano sztywnym kursem do amerykańskiego dolara. Można powiedzieć, że mieliśmy pewną namiastkę standardu złota.

  Owy system trwał do 1971 roku, kiedy to Nixon „tymczasowo” zawiesił wymienialność dolara na złoto. Nie miał on praktycznie innego wyboru, gdyż masy dolarów nadrukowane w latach 60-tych zaczęły wracać do USA poważnie uszczuplając rezerwy kruszcu, które w ciągu kilu lat stopniały o 50%, do poziomu 10 tys. ton. Od tego czasu banki centralne na całym świecie zyskały możliwość dodruku waluty bez żadnych limitów. Efekt był taki, że globalne zadłużenie w relacji do wielkości gospodarki eksplodowało z ok. 115% w 1971 do 300% w roku 2008. […]

  Niezależny Portal Finansowy:
  http://independenttrader.pl/mfw-przejmuje-kontrole-nad-systemem-finansowym.html

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. w marszu PO WOLNOŚĆ za plecami Grzesia skromniutko,podkulony, maszeruje nasz ziomek UBEZWOLNIONY Olgierd 🙂 nie wykazuje zainteresowania tym co dzieje się w jego regionie ,wybrał marsz z esbekami .

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 4. Straty majątku narodowego – 38% stanu sprzed 1939 (największych zniszczeń okupant dokonał w ośrodkach przemysłowych i centrach wielkomiejskich).
  Zniszczenia materialne mienia nieruchomego – budynki mieszkalne (162 190), zagrody wiejskie (353 876), fabryki i kompleksy fabryczne (14 000), sklepy prywatne i państwowe (199 751), warsztaty rzemieślnicze (84 436), 968 223 gospodarstw domowych.
  Zniszczenie centrów wielkomiejskich i miast – straty wojenne Warszawy – 85% substancji miejskiej, 90% przemysłu, 72% zabudowy mieszkalnej, 90% dóbr kultury narodowej i zabytków, 700 000 ofiar śmiertelnych (co stanowiło łączne straty wojenne w ludziach Wielkiej Brytanii i USA). Całkowite zniszczenie i ograbienie getta warszawskiego w 1943, 95% strat, Jasło (96%), oraz zniszczenie portu w Gdyni.
  Rabunek dóbr kulturalnych Polski – ogółem 43%. Zniszczono 25 muzeów, 35 teatrów, 665 kin, 323 domów ludowych. Straty wskutek nieodwracalnego zniszczenia zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych – niemożliwe do precyzyjnego oszacowania, straty samych zbiorów bibliotecznych wyniosły ok. 66%. Zniszczono nieodwracalnie 22 miliony książek, Ogółem, okupant niemiecki dokonał w okupowanej Polsce rabunku ok. 516 000 pojedynczych dzieł sztuki, o wartości szacunkowej 11,14 miliardów dolarów (według kursu z 2001). W wyniku powojennej rewindykacji udało się odzyskać jedynie niewielki procent utraconych zbiorów zabytkowych, dzieł sztuki i eksponatów.
  Straty w szkolnictwie polskim – zniszczono 17 szkół wyższych, 271 szkół średnich, 4880 szkół powszechnych, i 768 szkół innych. Dodatkowo zniszczenie instytutów badawczych, towarzystw naukowych, i fundacji różnego typu.
  Straty służby zdrowia (majątek szpitali, infrastruktura, budynki) – 55% stanu sprzed 1939. Zniszczono 352 szpitali, 29 sanatoria przeciwgruźlicze, 24 zdrojowe zakłady lecznicze, 47 zakładów ubezpieczalni społecznych, 778 ośrodków zdrowia i ambulatoriów, 1450 gabinetów lekarskich i dentystycznych.
  Straty w przemyśle (zarówno celowe niszczenie, jak i grabież maszyn i urządzeń) – 64,5% przemysł chemiczny, 64,3% poligraficzny, 59,7% elektrotechniczny, 55,4% odzieżowy, 53,1% spożywczy, 48% metalowy.
  Straty w leśnictwie w wyniku rabunkowej gospodarki – wycięcie 75 mln metrów sześciennych grubizny, co odpowiada 400 000 hektarów lasu. Straty w gospodarce rolnej i hodowlanej – 1908 tys. koni, 3905 tys. bydła rogatego, 4988 tys. trzody chlewnej, 755 tys. owiec.
  Zniszczenie w ponad 50% infrastruktury kolejowej, drogowej, transportu lotniczego i morskiego, infrastruktury telekomunikacyjnej (zniszczono 13 stacji radiofonicznych, 7 stacji radiotelegraficznych, skonfiskowano 867 000 odbiorników radiowych). Zagrabiono lub zniszczono 2465 lokomotyw, 6250 wagonów kolejowych, 83 636 wagonów towarowych, 25 statków pełnomorskich i 39 statków przybrzeżnych portowych. Zniszczono 5948 km torów kolejowych, 47 767 metrów bieżących mostów kolejowych i wiaduktów, 14 900 km dróg o twardej nawierzchni, 15 500 metrów bieżących mostów drogowych.
  Biuro Odszkodowań Wojennych przy Prezydium Rady Ministrów oszacowało po zakończonej II wojnie światowej, wartość strat wojennych Polski powstałych w wyniku okupacji niemieckiej z lat 1939–1945.

  Łączna wartość poniesionych strat określono na kwotę 258 miliardów złotych przedwojennych, co stanowiło równowartość ok. 50 miliardów dolarów amerykańskich (w 1939 roku). Powyższe straty, po przeliczeniu na wartość z roku 2004, wynoszą ok. 650-700 miliardów dolarów amerykańskich. W tym straty wojenne samej stolicy Polski, Warszawy, wynoszą równowartość 45 miliardów dolarów.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 5. Jednak dotarli

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

 6. Cała prawda

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 7. 😉

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 8. Conchitę Wurst frekwencja byłaby lepsza 🙂

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 9. Zgadnij w jakiej przychodni to jest? Czy my dalej żyjemy w PRL-u?

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 10. Zabieramy się z wami! Gdzie jest zbriorka , i o której. Czy Schetyna obiad postawi? ^^

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • podobno będą dawać wurst!

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

   • A co to jest ten wurst?

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

    • Wurst = kiełbasa

     Organizowany przez PO “Marsz Wolności” z PSL, Nowoczesnej, ZNP i samorządowców przeszedł z Placu Bankowego na Plac Konstytucji. Zdaniem Ratusza w przemarszu brało udział nawet 90 tys. osób, policja informuje o 12 tysiącach.

     Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

     • Na tzw “Marsz wolności” przyjechało zaledwie 10 procent osób, których spodziewała się Platforma.

      Policja podała, że na placu Bankowym udział wzięło około 9 tysięcy uczestników.

      Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

      • Idę o zakład, że bardzo duża część tych protestujących, to ofiary mobbingu jaki od lat panuje w samorządach i podległych im firmach oraz instytucjach użyteczności publicznej. Wiadomo, że tam, po oszukanych wyborach samorządowych, niepodzielnie panuje PO i PSL.

       PO-wcy zwieźli do Warszawy biednych ludzi, którzy boją się o pracę – taka jest prawda tego bolszewickiego “marszu wolności”.

       Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

 11. Pytanie do członków Platformy: czy na jutrzejszy “marsz wojenny” ze Stepnicy pojedzie autobus do Wa-wy? Pałam chęcią zmierzenia się z wrogimi siłami tylko nie mam kasiorki na bilet.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 4

 12. Mamusiu, co to jest pislam, pisowskie bydło, pisdzielce, katole, psychoprawica?
  – To jesteśmy my synku. A babcia jest ciemny moher.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 13. Anonimie witamy w naszym gronie, bez “batów ” i dajemy pozwolenie na STARTOWANIE !!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

  • Jedynym racjonalnym kandydatem ze Stepnicy z gwarancja bezstronności oraz wysokim poziomem merytorycznym jest Boguslaw Daszkiewicz.
   Obecna władza urzadzila sobie ze wszystkiego ,,prywatny folwark” , ( etaty w Urzedzie , szkole oraz w Goku…)
   90% tych osób to wyznawcy polityki burmistrza tzw.betonowy elektorak lub ,, Stepnicka burżuazja ” .

   Najlepsze: Dobre 22 Słabe 5

   • No to panie Bogdanie zapraszamy do walki !!!!

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 3

   • To ten gostek od wody? On już miał swoje 5 minut. Przydał by się jakiś bardziej ludzki pan. Zresztą kogo Wyganowski poprze ten wygra. Nawet ktoś z żółtymi papierami wygra z poparciem Wyganowskiego.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 9 Słabe 17

    • Jak Al Capone? 🙂
     Zza krat? 🙂 😉

     Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

    • GOSTEK od wody!? ty akurat anonimie wykazujesz szczególny talent i odwagę do pyskówek na tym forum z mocnym prześmiewczym tonem!! Bez względu na intencję sugestii na mój temat w kwestii następcy po Wyganowskim oświadczam, że nie interesuje mnie babranie się w tym cuchnącym bagnie stworzonym przez obecnego wodza i jego baranie stado z jego koreańskim elektoratem włącznie!! Może nie wiesz ale w Stepnicy nie tylko miałem swoje prywatne 5 minut, jak mówisz z wodą.Miałem też inne aktywności gospodarcze, zresztą w dalszym ciągu jestem aktywny zawodowo bez podsysania budżetówki tak jak “niektórzy” aktywiści i pyskacze!! Moim zdaniem obecny układ rządów w Stepnicy winien pozostać bez zmian aby skutki ekonomiczne – widmo upadłości Gminy spadły właśnie na nich, no chyba że rzeczywiście główni gracze mafijni od mieszkań, wylądują na “dołku” i będą główki mieli w cieniu!? W kandydowaniu na urząd stepnicki, sugeruję uwzględnić młodych odważnych i energicznych ludzi, którzy pobudzą do głosowania elektorat totalnie zniechęcony, wybieraniem mafii rodem PRL – bis!!
     Robienie z ludzi idiotów ma się ciągle dobrze bo od lat ten sam elektorat Wyganowskiego, jest aktywny i wybiera tego kogo on wyznaczy!! Zatem miast spekulować i dowalać komukolwiek Panie Anonim ogarnij dobrze wprowadzoną patologię uzależnienia stepnickiego elektoratu!! Przecież trzonem tej populacji są ciągle ci sami: post PZPR, ZSL, SLD, PSL i nawet jakieś kółka różańcowe!! Całe to towarzystwo, to jedna wielka bolszewicka rodzina wspierana przez wodza za nasze publiczne pieniądze, wsparcia unijne, – podatki i datki!! Tak to działa!!

     Najlepsze: Dobre 22 Słabe 2

     • Przyznaję; masz Pan wyjątkowo trzeźwą ocenę sytuacji. Brawo panie Daszkiewicz! Jednak kilka zdań pozwolisz Pan, że skreślę niekoniecznie zgodne z Pańską oceną.

      1. Na bankructwo gminy bym nie liczył. Obecni władcy będą w miarę ubytku pieniędzy podnosić podatki, obcinać wydatki (widać zresztą jak oszczędzają na kulturze), wyrzucać z pracy najmniej znaczących, czyli tych, za którymi stoi najmniej wyborców itp.

      2. Nie wierzę w sądy, które ukarzą winnych rozdziału mieszkań komunalnych. Nie wiem, czy marzenia o sprawiedliwych sądach spełnią się za dwadzieścia lat.

      3. CYTAT: “Robienie z ludzi idiotów ma się ciągle dobrze”. Wyjątkowo błędna ocena inteligencji wyborców obecnego układu. Obecnie w psychologii unika się określeń typu “idiota”, jako terminu stygmatyzującego. W celu określenia stopnia zaburzenia używa się skali DSM-V. Socjopatia, to jest główna przyczyna, że wyborcy nie potrafią wyczuć zagrożeń w podejmowaniu decyzji przy urnie wyborczej. Zaburzenie to, zwane encefalopatią, spowodowane jest przez różne toksyny i alkohol etylowy.

      Decyzję Pańską o wyłączeniu się z ubiegania o urząd burmistrza Stepnicy uważam za słuszną. Słusznie Pan prawisz, że godność szefa Stepnicy najbardziej pasuje do ludzi młodych.

      “Upartyjnienie” w PRL starszych mieszkańców gminy ocenia na wysokie, na pewno wyższe niż średnia krajowa. Jednak wpływ na decyzje wyższych szczebli partyjnych był znikomy.

      Najlepsze: Dobre 11 Słabe 5

     • Dokładnie tak, panie Bogdanie.
      Niestety młodzi w takich układach mają nikłe szanse. Jedyna szansa twarde dowody (już są) i usadzenie nierobów. Wtedy układ ulegnie zmianie.

      Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

     • Szkoda że nie chce Pan startować Panie Bogdanie.
      Jak widać odważnych kandydatów u nas brak! 🙁

      Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

      • Prawda; chętnych jest wielu, ale wszyscy boją się przegranej z samcem Alpha i utraty prestiżu. Ale ja wiem, kto będzie burmistrzem w przypadku rezygnacji obecnego. Na razie to przyszły rządca lata “w krótkich spodenkach” i oczekuje na namaszczenie.

       Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

      • No i całe szczęście!!!!!

       Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 14. Demonstrujący dzisiaj w Warszawie na pamiątkowym zdjęciu zrobionym 35 lat temu podczas walki o demokrację”

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 15. Jak tam było tak tam było, salceson czy kaszanka, ale na dzień dzisiejszy Wyganowski nie ma z kim przegrać w nadchodzących wyborach. Pewnie znowu objawi się jakaś tam pani z Goleniowa, do stanie przykładne baty a tzw opozycja, czyli forumowe miałczątka przez następne cztery lata będą pomstować na grubasa, że mu tyłek i konto rośnie.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 14

 16. .

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 17. za podnoszenie łapki też coś przysługuje ,świetlice to ostoje dla namaszczonych oczekujących na awans i schorowanych .

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 4

 18. kadry jak odwiedzających ten przybytek ,większość chroniona immunitetem .żeby mieszkanko utrzymać 🙂 wypada udawać , że się pracuje .Choroba nie wybiera ,współczujemy 🙂 może praca zbyt ciężka !!!

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

 19. GOK niczym dojna krowa .
  Zdojona jak…

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

  • to przechowalnia dla “swojaków”
   szczególnie dla Pań chcących zajść w ciążę na nasz rachunek
   jeszcze na sesji się z tego śmieli i są dumni!

   Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

   • KADRA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY:

    Lidia Wyzińska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury,
    Adriana Babiarz – Główna księgowa,
    Małgorzata Nicpoń-Mutkowska – Asystent instruktora,
    Michał Krzywaźnia – Instruktor teatralny, Specjalista ds. wydarzeń kulturalnych,
    Anna Kaliska – Pracownik gospodarczy
    Jerzy Runiewicz – Kierownik zespołu ludowego “Stepniczanie”,
    Irmina Łachacz – Instruktor tańca, fitness, Zumby
    Dobromir Strzelczyk – Instruktor gry na pianinie i gitarze,

    Paulina Blatkiewicz – Specjalista ds. wydarzeń kulturalnych – aktualnie na długotrwałym zwolnieniu lekarskim,
    Sara Strzebońska – Asystent instruktora, – aktualnie na długotrwałym zwolnieniu lekarskim,
    Ewelina Zalewska – Asystent instruktora – aktualnie przebywa na urlopie wychowawczym,

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

    • 30% zatrudnionych osób na długotrwałych urlopach lub urlopach wychowawczych … 🙂

     Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

    • A jedna to ta co mieszkanie dostała,bo rodzice kota nie lubili? Wybitna specjalistka?

     Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

    • Po co własna księgowa?
     Tyle jest roboty?
     Nie wierzę!
     Nie może tego robić księgowość Urzędu Gminy?

     Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

    • KADRA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY:

     Lidia Wyzińska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
     Mariola Kujawa – Główna Księgowa
     Małgorzata Nicpoń-Mutkowska – Asystent instruktora
     Michał Krzywaźnia – Instruktor teatralny; Specjalista ds. wydarzeń kulturalnych
     Anna Kaliska – Pracownik gospodarczy
     Ryszard Zagórski – Kierownik zespołu “Stepniczanie”
     Irmina Łachacz – Instruktor tańca, fitness, Zumby
     Dobromir Strzelczyk – Instruktor gry na pianinie i gitarze

     Adriana Babiarz – Główna księgowa – aktualnie na długotrwałym zwolnieniu lekarskim
     Paulina Blatkiewicz – Specjalista ds. wydarzeń kulturalnych – aktualnie na długotrwałym zwolnieniu lekarskim
     Sara Strzebońska – Asystent instruktora- aktualnie na długotrwałym zwolnieniu lekarskim
     Ewelina Zalewska – Asystent instruktora – aktualnie przebywa na urlopie wychowawczym

     ŚWIETLICA W RACIMIERZU:

     Joanna Marszałek – Instruktor
     Agata Garbaciak – Pracownik gospodarczy

     ŚWIETLICA W GĄSIERZYNIE:

     Anna Potomska – Instruktor

     Alicja Płóciennik – Instruktor – aktualnie na długotrwałym zwolnieniu lekarskim

     ŚWIETLICA W KOPICACH:

     Anna Pryszcz – Instruktor

     Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 20. podpowiedzcie jak spełnić żądania odbiorcy odpadów komunalnych i oddać : 29 kwietnia odpady za maj a 31 maja za czerwiec 🙂 jak to odczytać ze zrozumieniem i posłusznie spełnić coby nie narazić się władzy ?Może strażnik podpowie jak wyprodukować śmieci z miesięcznym wyprzedzeniem ,aby w czasie kontroli mógł je rozpoznać 🙂

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 21. W budżecie na 2016 mieli 637 tys. zł dotacji od Gminy.
  Wydali 810 tys. zł (strata).

  Wszystko jest w Rachunku Zysków i Strat GOK w sprawozdaniu finansowym za 2016 rok:
  http://nowa-stepnica.x25.pl/2017/04/26/sprawozdanie-finansowe-gminy-stepnica-2016/

  Zdjęcie:

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 22. włączyła władza rozsądek i z kulturką kasą dzieli 😉

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 23. V.1.c) decyzję o wyborze podmiotów, które otrzymają dotację i o wysokości dotacji podejmuje Burmistrz Miasta i Gminy w formie zarządzenia. Decyzcja ta jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

  To po co bawić się jeszcze w jakąś Komisję Konkursową???
  Ktoś mi może wytłumaczyć?

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)