Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VIDEO XVII Sesja Rady Miejskiej w Stepnicy 17.02.2017

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

 

Porządek obrad

I. Sprawy regulaminowe:

Stwierdzenie quorum,
Przyjęcie porządku obrad,
Przyjęcie protokołu Nr XVI/16 z obrad XVI SesjiRady Miejskiej w Stepnicyz dnia20 grudnia 2016 r.
II. Sprawozdania informacje

1. Sprawozdanie z działalności Komendanta Gminnego OSP za 2016 r.

2. Sprawozdanie z działalności Komendanta Straży Miejskiej za 2016 r.

3. Sprawozdanie z działalności GOK w Stepnicy za 2016 r.

4. Sprawozdanie z działalności GBP w Stepnicy za 2016 r.

5. Sprawozdanie z gospodarki odpadami komunalnymi w 2016 r.

6. Sprawozdanie z realizacji zadania z zakresu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stepnica w 2016 r.

7.Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Stepnica.

II. Podjęcie uchwał :

1. w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego,

2. w sprawie określenia wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolu samorządowym prowadzonym przez Gminę Stepnica,

3. w sprawie zmiany uchwały Nr XII/128/16 Rady Miejskiej w Stepnicy z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Stepnica,

4. w sprawie określenia wysokości stawek opłat za usunięcie drzew lub krzewów na terenie gminy Stepnica.

5. w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie części nieruchomości gminnej na okres kolejnych 5 lat.

III. Informacja międzysesyjna Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.

IV. Wnioski i zapytania radnych.

V. Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.

VI. Zamknięcie obrad

33 komentarze

 1. Ludzie to jest parodia. farsa posiedzenia rady Miasta i Gminy, przewodniczący mówi a reszta słucha ” ani me ani be ” i jeszcze op……..a radnego P. Jacewicza !.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 2. Zapatrzył się biedny Ławicki na sukces medialny posła platfusów Szczerby i zaczął pajacować! Szkoda, że nie walnął iż “muzyka łagodzi obyczaje burmistrzuniu kochany”. Oj, zasapał by się przedstawiciel wagi ciężkiej kasty burmistrzów, zasapał ze złości!

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 3. Osłuchałem początek popisów krasomówczych Ławickiego; czy nie odnieśliście wrażenia z niespotykanego podniecenia sprytnego Rysia?
  Może tak nowa firma medyczna przeprowadzi test na to dziwne podniecenie?

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

  • temu człowiekowi to może psychiatra by pomógł,on leczy takie dziwne podniecenia u pacjentów,wyciszyłby chamstwo jakim zieje ten człowiek uspokoiłby wykłady jaki to on wszechwiedzący i nikogo nie bojacy się zawodnik,nawet nie straszne mu pisma od wojewody ,bo on państwo w państwie nadejdzie chwila rozstania i pożegnania się ze stołkiem,

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 4. Panie Przewodniczący Ławicki – jedyne co Pan może zrobić to podać się do dymisji razem z całą tą swoją zbieraniną imitującą radę( KWW Nasza Gmina Stepnica ) .

  Najlepsze: Dobre 25 Słabe 0

  • Taka ona Stepnica “wasza” jak nasza!

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Koszmarnie wygląda ten spektakl Ławickiego w kwestii uregulowań dotyczących komisji rewizyjnej!! Groźby i frustracja (jeszcze przewodniczącego tego stepnickiego bajzlu!): mowa o tym, że już tylko trochę łaskawości pozostało mu w limicie poszanowania radnego Jacewicza a w konsekwencji również jego wyborców, przy cichym aplauzie tej zmęczonej zgrai skorumpowanych radnych z prawej strony sali, stworzyły wrażeniem, że pogadał sobie z tym swoim małym w rozporku, bo Jacek ze stoickim spokojem olał go i nie wdał się w jakąkolwiek zainfekowaną polemikę!! Brawo Jacek!!

   Najlepsze: Dobre 21 Słabe 0

   • Niedługo będą wybory do samorządów i może uda się nam wybrać porządnych radnych i burmistrza.

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

    • Najpierw trzeba solidnych kandydatów na radnych – a z tym krucho.
     Potrzebni nam ludzie bezkompromisowi – tacy jak Radny Jacewicz.
     Szukać już teraz trzeba.

     Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 5. ale tam nie chodzę ,żyję i nie narzekam .Grubych nie wspieram coby na zdrowiu im nie szkodzić.

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 6. Zauważyliście Państwo, że ceny w Biedronce szybują w górę?

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 7. A Rysia to mi się nawet żal zrobiło. Pochwalił się biedaczysko, że córka ma go odwiedzić i przyjechać nowym samochodem, bo sobie kupiła, a tu cisza. Nikt nie zapytał co to za autko, nie pogratulował. Ojojoj, biedny Rysio. A poważnie było to tak żenujące że aż mnie zatkało, z resztą moją żonę też. Ujawniła się też przy okazji część systemu wartości pana Rysia. DNO, WODOROSTY I METR MUŁU panie Ławicki.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 8. Brawo Jaca, jedziem z tym sledziem! Ja ceeek, Ja ceeek, Ja cek, Ja cek, Ja ceeek, lalalala, lalalala, lalalala la la la!

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 9. Rysiek Chamski jak zwykle w formie 😉 Poza tym tak się składa że mam przed sobą to pożal się Boże, sprawozdanie budżetowe p. Wyganowskiego, w którym wszyczególnione są “największe inwestycje” w 16. roku. Mamy tu np. betonowy grill! No brawo, brawo. Cód, miód, malina! Piko bello trlalala; oraz inne kwiatki. Jest tez pochwała dla stepnickiego GOK-u., (tak apropo sprawozdania pani dyrektor) w którym możemy skorzystać z usług manicurzystki, masażystki i brafitterki – no brawo! Kultura pełną gębą! Zaangażowanie ludzi straszne! Jestem pełen podziwu dla zapracowanej ekipy GOK-u i gratuluję p. Wyzińskiej. Jest dobrym przykładem na to, jak dobrze się urządzić na robieniu mizerii, będąc jednocześnie organizacyjnym i animacyjnym beztalenciem.

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 4

 10. Dzika tłuszcza wycina drzewa. W Stepnicy też.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

 11. Obejrzałem. Czy Ławicki jest chory psychicznie? Nagadał takich bzdur…wystarczy włączyć II część, że chyba tylko ktoś o umyśle wielkości ziarnka grochu w to uwierzy. Na końcu i tak przyznał, że zrobi to, na co radny Jacewicz się skarży. A najlepsze jest to, że Ławicki nic nikomu nie przekazał, więc patrzą jak woły w malowane wrota, kiwają jak piesek kiwaczek z auta i udają, że rozumieją o co chodzi.
  Ławicki twierdzi, że edukuje i to a darmo. Panie Rysiu, nivea i do wnuków z nowym samochodem. Dla przypomnienia właśnie zgarnął pan 300 zł za godzinny teatrzyk i to z pieniędzy podatników.
  Oj, jest pan BEEEEEEEE!!!!

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

 12. Ławicki! Jakie 6 lat będziesz pisał??? Klepiesz uchwały niezgodnie z prawem, nie znasz prawa pomimo 20 lat w radzie, a taki młody rzutki radny, który ma świeże podejście wreszcie zmusił cię do pracy i czytania!
  Gorzej, że te bzdury musimy wysłuchiwać. Jest pan “be” i to mocno! Kręcisz się jak w jakimś amoku!

  Nie słuchajcie dziadka! Dziadek na jednej sesji jedno gada, na drugiej co innego.Jacek pisz dalej i porządkuj ten bałagan!

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

 13. Kto to jest ten siwy co takie głupoty opowiada, że aż żal słuchać?

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 14. To nie jest niedopatrzenie Ławickiego a celowa zagrywka obydwu władców tej stepnickiej karykatury samorządowej!! Uzupełnienie Komisji rewizyjnej o osobę niezastraszoną i nieklakierską taką jak Jacek Jacewicz, spowoduje upublicznienie wszystkich nieprawidłowości i zaniechań realizacji uchwał budżetowych. Wystarczy jeden wgląd komisji rewizyjnej i sporządzenie stosownego protokołu z realizacji Uchwały nr XXX/324/14 Rady Miejskiej w Stepnicy z dnia 29 maja 2014r. Z dniem 29 maja 2017 roku mija termin realizacji tej Uchwały a stan faktyczny, czyli efekty działań Burmistrza to pośmiewisko dla całej grupy jego bezradnych radnych!! Jest to dowód niegospodarności na wielką skalę!! Nie tylko podstawa do nieudzielenia absolutorium za nierealizowanie uchwał budżetowych ale podstawa prawna do skierowania kolejnego wniosku do tej nowej prokuratury, gdyż materiał będzie nie gorszy od szwindlu mieszkaniowego!!

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 4

 15. Staruszkowi Ławickiemu nic się nie chce, ślepy i zmęczony. Sesja godzinkę i 250 zł w kieszeni on chyba nawet więcej za to dostaje. Nawet sprawozdań nikt nie przedstawia, taki strażnik czy GOK pochłaniają olbrzymie pieniądze z budżetu a radni nawet nie mieli okazji wysłuchać za co. To także kompletny brak szacunku dla mieszkańców, których jedynym źródłem wiedzy o dokonaniach tych kosztownych instytucji jest video z sesji lub komisji. Władzuchna kasę rozdaje, ale informacji ile i komu nigdzie nie umieszcza.

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 1

 16. niech uczyni jak sam mówi “kremu nivea na gębę i wnucząt doglądać ” taniej będzie nas kosztowało

  Najlepsze: Dobre 27 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)