Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Wybory uzupełniające Miłowo, Zielonczyn, Żarnówko – 2 kwietnia 2017 r.

Znany jest już termin wyborów do Rady Miejskiej w Stepnicy – 2 kwietnia 2017 r.  Mieszkańcy Miłowa, Zielonczyna i Żarnówka po rezygnacji ze stanowiska radnej Idczak-Warchoł będą ponownie wybierać swojego przedstawiciela.

Obecnie trwa proces przygotowawczy Komisarz Wyborczy ogłosił skład Gminnej Komisji Wyborczej:

Mamy, więc zarejestrowane tylko dwa komitety wyborcze:

KWW Nowa Stepnica, który będzie zgłaszać kandydata niezależnego i KWW Nasza Gmina Stepnica, który od lat reprezentuje grupę zwolenników obecnego burmistrza Wyganowskiego i on będzie zapewne “namaszczał” kandydata z tego komitetu. 

Wielokrotnie radni z Klubu Radnych Niezależnych i mieszkańcy Stepnicy  pokazali, że obecna Rada na czele z przewodniczącym Ławickim, działając pod dyktando burmistrza, łamią prawo.W naszej Gminie widać potrzebę zmiany, więc rozglądajcie się za osobami, które mają swoje zdanie i nie boją się go przedstawić. Dość mamy marionetek podnoszących ręce, jak im się każe, najczęściej w imię własnych interesów, czy ze strachu.  

  

 

27 komentarzy

 1. Przypominam, że panu Bogdanowi nie zawsze PO była wstrętna. Jeszcze raz sprawdza się powiedzenie “punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 10

  • Mnie to nie przeszkadza.
   Ważne że zmądrzał.
   Ważne że jest przeciwko grubemu.

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

  • Nie mogę zajarzyć o co tu chodzi? Od początku lat 80 nie należałem do jakichkolwiek partii ani organizacji politycznych z UB/SB włącznie. Dla mnie PO – to spuścizna UW, która nigdy mnie nie rajcowała, stąd proszę bez takich skojarzeń!! Nie mam złudzeń co do wszystkich funkcjonujących partii politycznych w Polsce i na Świecie: one zawsze będą traktować tych bezpartyjnych jak frajerów, którymi można manipulować i jeszcze na tym robić ogromną kasę!!

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 2

   • W kwestii formalnej UB ( nazwa ogólna kilku urzędów bezpieczeństwa publicznego w stalinowskiej Polsce) zakończyło się w 1957 roku, więc raczej nie miał Pan szans należeć do tej organizacji:)).

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

    • Zgadzam się z tym, że UB zostało przekształcone w SB a metody niszczenia wartościowych ludzi pozostały takie same po dzień dzisiejszy!! Może bardziej subtelnie ale efekt ten sam!! Wystarczy rozejrzeć się po stepnickim podwórku!!

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

    • Zgadzam się z tą uwagą! Istotnie UB przekształcono w SB ale metody nękania i niszczenia ludzi pod hasłem zwalczania wrogów bolszewizmu pozostały takie same po dzień dzisiejszy, może bardziej subtelne ale efekt ten sam! Wystarczy rozejrzeć się po stepnickim podwórku!!

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

 2. Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 4

  • Zakłamany kopacz na jeden metr…

   Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 7

  • “Zmasakrował” jak czym ??.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

   • Pytaniem o referendum, w sprawie którego PO zbierała głosy po to tylko aby je … odwołać!
    Może jestes za młody aby to pamiętać …

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

   • W 2004 Platforma Obywatelska zorganizowała akcję “Powiedz 4 razy TAK dla Polski”, w ramach której zbierano podpisy pod projektem referendum w sprawie zmian w konstytucji. Dotyczyły one czterech kwestii: zmniejszenia liczby posłów o połowę, likwidacji Senatu, zniesienie immunitetu parlamentarnego i wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Prezydent daje zielone światło JOW-om. PO zebrała wtedy ponad 700 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zmian ustrojowych, jednak wkrótce dyskusja na temat tych propozycji ucichła. “Żeby aktywiści się nie kisili” Andrzej Olechowski, który wtedy był politykiem Platformy Obywatelskiej, stwierdził we wtorek w programie TVN24 Biznes i Świat, że cała akcja “to były ćwiczenia”.

    VIDEO z wywiadu z Olechowskim:
    http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/akcja-4xtak-olechowski-to-byly-cwiczenia,541792.html

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 3. Stawiam na Daszkiewicza.
  Przynajmniej jest asertywny.

  Najlepsze: Dobre 28 Słabe 4

  • Bodgan mówi co myśli.
   Nie to co niektóre zakłamane typy …

   Najlepsze: Dobre 22 Słabe 2

   • To prawda, pan Bogdan mówi co myśli, czasem jednak czytając jego wypowiedzi zastanawiam się czy wie co mówi i czy zastanawia się nad swoimi słowami. Wypalić bez namysłu i obrażając innych prawie każdy potrafi i to wcale nie jest niestety zaletą.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 17

    • Weź pod uwagę ile Bogdan wycierpiał od “towarzystwa” z Grubym na czele.
     Większość już dawno by się poddała a on dalej walczy!
     Brawo Bogdan!

     Najlepsze: Dobre 19 Słabe 4

    • Dobrze rokują wpisy n/t wyborów uzupełniających!! Moja rola członka komisji nie jest aż tak ważna, stąd prośba o dużą aktywność w promowaniu kandydata z naszego komitetu. Komitet Wyganowskiego już zagospodarował Pana Z. Kędzierskiego a my ogłosimy swoją kandydaturę nieco później w celach prewencyjnych! W przeszłości, w starciach z w/w komitetem dochodziło do obraźliwych zachowań bez jakichkolwiek zahamowań.
     PS. do “Zadowolonego” Jeżeli dotknęły kogokolwiek niewinnego jakieś moje wpisy to przepraszam!!
     Ale wyjaśniam po raz kolejny!
     Zostałem publicznie pomówiony i wielokrotnie oczerniony kłamstwami na wielu sesjach tutejszej Rady bez jakichkolwiek podstaw prawnych. Naruszono moje dobra osobiste jak również pośrednio mojej rodziny!! Nie zgadzam z nepotyzmem, złodziejskim rozdziałem mieszkań, z pchaniem brudnych SB-eckich łap w stepnicką służbę zdrowia a także niegospodarnością na ogromną skalę, dokonaną przez obecną władzę!! Z końcem marca 2013 roku zakończyłem swoją karierę operatora wod/kan i od tego dnia należało zamknąć rozdział publicznego używania nazwiska DASZKIEWICZ!! Skoro pan Wyganowski i Ławicki uznali inaczej, opluwając mnie i pomawiając przy każdym bezprawnym i pokrętnym uzasadnianiu podwyżek wody i ścieków, to teraz trzeba zżerać tą żabę!!
     Pozdrawiam forumowiczów.

     Najlepsze: Dobre 25 Słabe 4

     • No, tak już lepiej.

      Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

     • Panie Bogdanie! Ja jestem po Pana stronie, wiem że ma Pan bardzo dużo racji i wiem, że jest Pan fachowcem w dziedzinie wod-kan. Jednak uważam, że niektóre, zbyt, moim zdaniem, emocjonalne wypowiedzi mogą szkodzić Pana wizerunkowi. Pozdrawiam serdecznie.

      Najlepsze: Dobre 12 Słabe 6

      • Bogdan jest naturalny.
       A to, że ma nerwy zdarte przez SB-ków to inna sprawa.
       Ważne, że się nie poddaje i działa!

       Najlepsze: Dobre 14 Słabe 3

  • Kto to jest Wyziński ?

   Najlepsze: Dobre 21 Słabe 4

   • No, jak nie znasz “stepnicka elyta” to dyrektor gimnazjum w Stepnicy , członek PO, żona dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – zarobki łącznie ok. 150 000 zł (2015 r.)- pracownicy jednostek podległych burmistrzowi

    Najlepsze: Dobre 17 Słabe 3

   • z robić spotkanie z mieszkańcami tych trzech miejscowości i przedstawić ten temat ,jestem pewna że połowa nie wie nawet o wyborach uzupełniających,, a i spotkac się w klubie z osobami które chcą kandydować na radnych ,reprezentujących 3 miejscowości

    Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

   • kandydatura Kędzierskiego mnie zdziwiła ,że aż się posmiałam,to dopiero przydupas ,trzeba za mieszkanie dla córki się odpłacić,to nie będzie inaczej jak był .Ludu zachowaj rozum popędz tą elytę

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

 4. Znowu pójdzie tylko garstka na wybory….ludzie narzekają strasznie na to co wyprawia obecna władza, ale nie rozumieją, że tylko wyborami można to zmienić (no chyba, że CBŚ w końcu wsadzi towarzystwo)

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

 5. No tak NS jak zwykle rzetelnie informuje mieszkańców, na oficjalnej stronie urzędu ani mru mru…dopiero info głęboko zakopane w BIPie potem nie dziwię się, że te same gęby ciągle przy korycie

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)