Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Uczniowie z woj. zachodniopomorskiego zbadają nadbałtycką przyrodę.

Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia przyrodnicze w sercu Wolińskiego Parku Narodowego. W ramach „Zupełnie innej lekcji przyrody” uczniowie z woj. zachodniopomorskiego będą mieli okazję wcielić się w rolę badaczy i sprawdzić, co można znaleźć w kropli wody oraz to, jak powstaje nadmorski klif. Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Aktualne terminy zajęć dostępne są tutaj: http://efrwp.pl/centrum-wspolpracy-miedzynarodowej/zupelnie-inna-lekcja-przyrody

Więcej szczegółów w załączonej informacji prasowej. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Justyna Iżycka
Specjalista ds. public relations
JI/Public Relations 
kom: + 48 509-331-791
e-mail: j.izycka@jipr.pl
www: http://jipr.plhttp://www.efrwp.pl/

INFORMACJA PRASOWA

Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia przyrodnicze w sercu Wolińskiego Parku Narodowego. W ramach „Zupełnie innej lekcji przyrody” uczniowie z woj. zachodniopomorskiego będą mieli okazję wcielić się w rolę badaczy i sprawdzić,
co można znaleźć w kropli wody oraz to, jak powstaje nadmorski klif.
Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Udział w niezwykłej lekcji przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie
k. Międzyzdrojów mogą wziąć uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów,
w szczególności z obszarów wiejskich i miast do 5 tys. mieszkańców. Dodatkowo dla szkół
z terenu województwa zachodniopomorskiego organizator zapewnia bezpłatny transport.

Zajęcia trwają jeden dzień i realizowane są od marca do czerwca br. – harmonogram lekcji wraz z aktualnymi terminami dostępny jest na stronie internetowej Fundacji: www.efrwp.pl

Jak wygląda zupełnie inna lekcja przyrody? Uczniowie podczas zajęć, które są połączeniem badań terenowych z doświadczeniami i obserwacjami powadzonymi m.in. w pracowni laboratoryjnej, wcielają się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę. Lekcje są przygotowane i prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych.
Do dyspozycji uczniów jest także profesjonalne wyposażenie badawcze, zgodne z wytycznymi opracowanymi przez Centrum Nauki Kopernik.

Podczas tej niezwykłej lekcji umożliwiamy uczniom wcielenie się w rolę młodych badaczy i poznanie zasad związanych z zasadami kształtowania się nadmorskiego krajobrazu oraz wielu ciekawostek z zakresu przyrody. Zajęcia mają ciekawą i atrakcyjną formę, a dzięki połączeniu samodzielnego odkrywania otaczającej nas natury oraz nauki sprawiają, że ich uczestnicy, odkrywają w sobie nowe, przyrodnicze zainteresowania – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

W ramach projektu realizowane są tematy, takie jak: różnorodność ukształtowania wybrzeża Bałtyku, mechanizmy kształtowania się klifu, bioróżnorodność wybrzeża Bałtyku, kropla wody jako prawdziwy kosmos mikroorganizmów czy krajobraz – wspólnota człowieka, roślin i zwierząt.

1 komentarz

  1. to może być nawet ciekawe!

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)