Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Edukacja “po stepnicku” – uwaga “nurki” w śmieciach

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

 

“Po stepnicku”, czyli KONTROLA i MANDATY zamiast edukacji!!! 

Z samego rana pod oknem mojego domu zobaczyłam nurkującą w koszu na śmieci jakąś parkę! Biedni głodni ludzie pomyślałam, to co później zobaczyłam i usłyszałam przekroczyło wszelkie granice przyzwoitości, jakie znam.

Strażnik miejski Detmer (zwany powszechnie Katani) i świeżo zatrudniona w urzędzie miejskim, sołtys wsi Stepniczka Kinga Woźniak z namaszczeniem nurkowali w moim koszu. 

Kinga Woźniak z wyciągniętym z kosza brudnym, uszczerbianym słoikiem po dżemie w ręku próbowała mi wręczyć “ulotkę” (kartka A4 bez obrazków z samymi tekstami czcionka formatu 8, którą tylko sprawne oko jest w stanie doczytać) i bąkała coś o źle wyrzuconych śmieciach,  Strażnik zapytany przeze mnie o podstawy prawne ich wizyty dukał , jakieś paragrafy z ustawy tzw. śmieciowej, nic konkretnego.

Segreguję odpady od wielu, wielu lat jeszcze długo przed wejściem nowej ustawy, zanim gmina przejęła obowiązki odbioru śmieci. Tylko raz widziałam ulotkę z gminy to było 1,5 roku temu. Nigdy nie słyszałam o żadnych akcjach, spotkaniach organizowanych przez urzędników zachęcających do segregacji. Tylko Wyganowski na zebraniach wiejskich twierdził, że nasze społeczeństwo jest tak ułomne, że się tego nie nauczy to szkoda marnować czasu.

Nie kryłam swojego zdenerwowania. Każdy choć trochę wyedukowany człowiek wie, że w każdym koszu na śmieci znajdzie się coś co można było poddać segregacji, 100% odzysk jest nierealny, nigdzie w żadnym kraju.

Detmer wykrzykiwał, że to kontrola i daje mi pouczenie Woźniak, że w ten sposób mnie edukuje, bo ona swoje dzieci uczy myć zęby kontrolując czy są dobrze umyte. ( dziwne pojęcie edukacji –  ja swoim pokazuję jak to robić). Zapraszałam do umówienia się na pokaz segregacji dla mojej rodziny, tłumaczyłam, że robiąc najazd ze strażnikiem miejskim tylko zniechęcają mnie i moją rodzinę do segregacji. Woźniak stwierdziła, że jeździ ze strażnikiem, bo się boi,gdyż ludzie robią awantury i są psy. Proponowałam od ręki wysypanie śmieci zmieszanych (tylko jeden kosz) i dokładny przegląd w celu uratowania czego się da. Informowałam strażnika i urzędniczkę o nielegalnych wysypiskach na terenie gminy, wnioskowałam o zajęcie się tą sprawą. Niestety to odbijało się jak od betonowej ściany a Detmer dzikimi wysypiskami  nie chce się zajmować, bo są z czasów PRL-u.. Parka szybko zawinęła się i odjechała aż się za nimi kurzyło…  

Pytałam innych mieszkańców, jak u nich przebiegała KONTROLA (zwana przez Woźniak edukacją) parka wyjmowała obierki, skórki, pojemniczki, słoiczki i dawaj POUCZAĆ i ZASTRASZAĆ MANDATAMI (nawet 500 zł).

O co tu do cholery chodzi?

Każdy mieszkaniec gminy, który deklaruje chęć segregowania powinien być dla urzędników na wagę złota, jest jeszcze wielu, którzy mają to gdzieś i nie segregują. Gmina płaci za odpady zmieszane wysokie stawki , za segregowane nie płaci nic. Jaki powinien być interes gminy? Więcej segregujących!!! choćby w kilku procentach. 

Na moim podwórku stosunek śmieci segregowanych do niesegregowanych podczas kontroli Detmera i Woźniak wynosił ok. 50-60 % segregowanych w stosunku do całości. Niezły wynik! Można by rzec spodziewać się mogłam pochwały. Nie w tym przypadku edukacja “po stepnicku” pouczyła mnie i postraszyłam mandatem.

Mój sąsiad nie został skontrolowany – on NIE SEGREGUJE! 

Jaki z tego morał ?

Pomimo, że całym sercem wspieram segregację to w tej “chorej od głowy” gminie STEPNICA lepiej się nie wychylać! Noszę się już z zamiarem zmiany deklaracji i rezygnacji z segregacji, po co mam się narażać na stres przy porannej kawie i odwiedziny jakiś “czubków” nurkujących w moich odpadach i straszących mandatami. A co mnie to obchodzi, że gmina zapłaci więcej – no może tylko tyle, że stawki za śmieci będą wtedy wyższe. Jednak w skali roku i tak zaoszczędzę więcej niż wydam na mandaty, którymi potrzebę swojego jestestwa będzie mógł się wykazać komendant jednoosobowej straży miejskiej Detmer.   

Nie mam zielonego pojęcia, jaki cel miała kontrola? Zastraszyć, uzasadnić byt strażnika? Dla mnie obnaża to tylko ułomność urzędników i zniechęca mnie do jakichkolwiek działań na rzecz dobra wspólnego – środowiska i niskich opłat.   

IK

68 komentarzy

 1. […]

  Ostatecznie przy patronacie Sorosa i za pieniądze jego fundacji, Sachs rozpoczął opracowywanie ostatecznej wersji planu. „W maju 1989 roku ponownie pojechałem z Sorosem do Polski. Spotkaliśmy się z przedstawicielami rządu i ponownie z ekonomistami z Solidarności”. W czerwcu już po wyborach kontraktowych, wraz z przedstawicielem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Davidem Liptonem ,w redakcji informacyjnej „Gazety Wyborczej”, Sachs opracował ostatecznie plan szokowej transformacji. „Pracowaliśmy całą noc do świtu – pisze J. Sachs – a w końcu wydrukowaliśmy piętnastostronicowy tekst, w którym przedstawiliśmy zasadnicze koncepcję i planowany chronologiczny porządek reform”. Tekst ten przedstawił następnego dnia Jackowi Kuroniowi. „Dobre, to jest dobre – powiedział Kuroń – chodźmy do Michnika”. Oprócz kluczowej akceptacji przez „triumwirat „Solidarności”, jak Sachs nazywa Michnika, Kuronia i Geremka, koncepcję przedstawiono Wałęsie. Wałęsa w odpowiedzi mówił coś od rzeczy o konieczności ściągnięcia do Polski zagranicznych banków, gdyż mamy dużo budynków bankowych. Sytuacja była więc iście surrealistyczna. Kluczowy dla przyszłości Polski projekt szokowej transformacji gospodarki, zastał zaakceptowany przez samozwańczą trójkę doradców „Solidarności”, będących ignorantami ekonomicznymi, zarówno z wykształcenia, jak i doświadczenia zawodowego, a następnie uzgodniony z nic z tego nie rozumiejącym elektrykiem z zawodu i przywódcą związkowym z wyboru …

  […]
  http://jow.pl/plan-szokowej-terapii-sorosa-wersji-sachsa-nazwiskiem-balcerowicza/

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. W ostatnich latach w mediach dość często zadawano pytanie czy obywatele mają prawo do nagrywania, a następnie upubliczniania, wizerunku policjantów czy strażników miejskich w czasie wykonywania ich obowiązków. Obecny stan prawny i orzecznictwo pozwalają stwierdzić, że tak.

  Pozew strażników miejskich z Puszczykowa odrzucony

  Gazeta Polska Codziennie opisywała proces, jaki Wojciechowi H. wytoczyli strażnicy miejscy z Puszczykowa. Wnieśli oni pozew o naruszenie dóbr osobistych, do którego dojść miało poprzez nagranie ich interwencji i opublikowanie jej w internecie. Sąd Pierwszej Instancji nakazał przeprosiny funkcjonariuszy, jednak Sąd Apelacyjny w Poznaniu nie podzielił jego zdania. Pozew został odrzucony, ponieważ w ocenie sądu nagrywanie i udostępnianie wykonywanych przez strażników – funkcjonariuszy publicznych – obowiązków służbowych jest dozwolone.

  […]

  http://niezalezna.pl/92383-funkcjonariusze-na-sluzbie-moga-byc-nagrywani

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. mówią ,że …”na złodzieju czapka gore “,dlaczego główny bohater filmu tak ucieka 🏃z planu ? Dżentelmen😸 a wystawił kobietę jak petrychu…

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 4. Proszę zobaczyć co się dzieje na osiedlu przy pojemnikach i przestać mówić że ludzie nie segreguja

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 5. uważam,że grzebią w śmietnikach ,które stoją przy domkach jednorodzinnych
  tylko dlatego,że bardzo łatwo stwierdzić czy segregowanie odbywa się prawidłowo
  i jeśli są wątpliwości to łatwo stwierdzić kto i co,i cały pic segregacji polega na tym,
  że to mieszkańcy domków jednorodzinnych ponoszą ten trud ,Bo na osiedlach i
  w mieście o ile wiem nie ma obowiązku segregacji i tylko dobra wola mieszkańca
  bloku powoduje że segreguje śmieci.Podzielam zdanie że nie było edukacji i dobrze
  opracowanych informacji zasad segregacji jak dzielić co do czego ,(puszka aluminiowa do plastików!?)

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 6. gdzie powinni nosy wkładać a z różnych powodów nie chcą myślą ,że mieszkańcy ślepi ….

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 7. Jak w serialach kryminalnych. Tam tez zaczynają od grzebania w śmieciach żeby czegos sie dowiedzieć 🙂 🙂 🙂

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 8. Żyłki pekają bo chyba wszyscy już widzieli i maja bekę. Do mnie dzwonił znajomy z Goleniowa i pytał o linka 🙂

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 9. mieliście szansę wypowiadać się na stronie ” Zadaj pytanie bucowi “i co? paliwa zabrakło. jak trzeba zdesperowanym być zeby tutaj zaglądać ,no chyba ,że na Maderze się nudzisz 👮

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 10. Złoty pociąg tylko we Wrocławiu, nikt Pana Władzy nie powiadomił.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 11. na Goleniów 🐷a jak jest w Przybiernowie pracownikowi obowiązki “narzuca” się czy powierza ?Oni już od rozumu odchodzą ,zakładając , że kiedykolwiek go mieli👏

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 12. pokazowa nagonka aby zastraszyć innych tym samym zniechęcić do segregacji to wychodzi im najlepiej,podejrzewam, że ten niewłaściwy “śmieć” wcześniej został podrzucony, SB-eckie praktyki !

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

  • Mieszkańcy już wcześniej opowiadali o tych najazdach strażnika i urzędników. Nagonka trwa już długo. Wyjmują cokolwiek i straszą mandatami – to jedyny cel, w jakim przyjeżdżają. Metoda zastraszania sprawdza się w Stepnicy od lat, odkąd Wyganowski nią rządzi to jedyne znane mu metody. Ludzie zwłaszcza starsi, ale nie tylko, boją się i nie znają prawa, a to się tu wykorzystuje. Masz się bać i nie odzywać! Jak się odezwiesz to tracisz pracę lub inaczej zostaniesz ukarany. W samym urzędzie boją się odezwać, co się ludziom dziwić.

   Ile jeszcze musi wody upłynąć?

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 13. Czy autor listu i filmu powiadomil osoby na nim wystepujace o fakcie, iz sa nagrywane? oraz ze beda upublicznione w sieci? Czy to aby nie jest czyn karalny? Osobiscie, nie chcialbym widziec siebie w internecie, nie mowie juz o sytuacji jaka ma miejsce w powyzszym filmie. Po prostu, jesli nie wiem ze jestem nagrywany i nie wyrazam zgody na upublicznienie filmu, to tego nie robie.

  Uwazam,ze postepujac w ten sposob wcale ta osoba nie okazala sie lepsza od tych przedstawionych na fimie. Jak oceniamy i osadzamy…to wszystko i wszystkich…..

  Debata, kontrowersyjne Dobre 8 Słabe 20

  • To sa funkcjonariusze publiczni w trakcie wykonywania pracy. Ich zgoda nie jest wymagana. Jai ktos wybiera prace na koszt podatnika musi sie liczyc z konsekwencjami. To sie kontrola spoleczna nazywa.

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

  • Do autora filmiku!! W razie czego powiedz, że to ja jestem jego autorem, dorzucę go do kolekcji posiadanych filmików z posiedzeń komisji oraz kilku sesji lokalnej Rady, gdzie niczym analfabeci: główni przedstawiciele organu burmistrza, sam burmistrz osobiście, przewodniczący Rady i przedstawiciel operatora WOZ -u, nie umiejąc merytorycznie i prawnie uzasadnić podwyżek wody i ścieków jak również wykazać zasadność tych podwyżek tak jak stanowi Ustawa, prymitywnie wykrzyczeli, że ton wina Daszkiewicza, bo to on przekazał Urzędowi Miasta i Gminy Stepnica niewłaściwe dane!! Najbardziej jaskrawy przykład bezkarnego stosowania oszczerstw, kłamstw i przede wszystkim otumaniania radnych i mieszkańców całej Gminy!!
   Cały materiał pokrętny z wodą i ściekami w tle, od początku procedury przetargowej, poprzez bezprawne uchwały podwyżkowe z brakiem jakiegokolwiek rozliczenia wieloletnich planów rozwoju i modernizacji majątku wod/kan, stanowią aktualnie kompletny i czytelny materiał dla organów ścigania, jak również zablokowania u Wojewody przyszłej uchwały udzielenia absolutorium za rok 2016 burmistrzowi M i G Stepnica, gdyż wszyscy normalni mieszkańcy tej Gminy, wiedzą i widzą, że realizacja ważnych Uchwał inwestycyjnych, w zadaniu wod/kan, został wręcz demonstracyjnie w 70% olany!! Dlatego przed sesją absolutoryjną bezwarunkowo należy zażądać Sprawozdania z realizacji tego planu z audytem rozliczającym dokonania Gminy i WOZ-u, stosownie do tego co zostało uchwałą Rady Miejskiej zaplanowane na lata 2013 do 2017, przed przekazaniem tego majątku nowemu operatorowi, wyłonionemu w nowym przetargu, mam nadzieję zgodnie z Ustawą o zamówieniach publicznych.

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 14. że kto ma wszystkiego dość, jeszcze więcej chce i w cudzych koszach przygody poszukuje

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 15. Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 16. Od lat gmina na “programy” edukacyjne i profilaktyki dotyczące segregacji odpadów wydaje środki unijne i własne pieniądze. Rocznie może tego byc kilkadziesiąt tysięcy. Czujecie się doedukowani? Jakieś kolorowe ulotki z dokładnym grafikiem i zasadami segregacji do was dotarły? Ktoś was przeszkolił? Nie? To oczywiste, że nie! Organizuje się miejsce w szkole, w którym zbiera się makulaturę czy baterie od czasu do czasu, cos na lekcji sie powie i JEST! Wielka edukacja u nas polega na nauce wyciagania unijnej i nie tylko unijnej kasy. Liczy sie sztuka, efekty nieważne! Tak w Polsce realizuje sie większość tych programów. Popatrzcie na oświadczeniach majątkowych ilu wysokich urzędnikow albo dyrektorów placówek podległych gminie czy szkół dorobia na tzw. zleceniach. Myślicie, że to CO???

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 17. Jakim prawem mandat?

  Z deklaracji:

  W przypadku niewywiązywania się z obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych Wójt Gminy Stepnica w drodze decyzji, określi opłatę za gospodarowanie odpadami według stawek obowiązujących dla odpadów nie zbieranych selektywnie.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Czyli jedyną karą, jaką może zastosować gmina jest decyzja administracyjna burmistrza, która zmieni naszą stawkę. Będziemy zaliczeni do osób niesegregujących i będziemy płacic wyższą stawkę. I tyle. Żadnych mandatów tu chyba strażnik wlepiać nie może, więc dlaczego ludzi straszy??

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 18. To jest tak żenujące, że aż śmieszne. A na poważnie- skoro Strażnik nie widzi problemu w nielegalnych wysypiskach to proponuje, by zamiast jeździć na zakupy do Goleniowa poznał swój teren. Problem jest i to poważny i narasta. A grzebanie ludziom w śmietnikach ten problem tylko zwiększy. Ludzie pozostawiają przy leśnych drogach sprzęt, którym władze gminne zbytnio się nie przejmują: stare urządzenia elektryczne, meble, materace. Przy okazji i wór pełen śmieci się znajdzie. Część tego sprzętu może zawierać substancje toksyczne. Więc albo strażnikowi nie chcę się zrobic z tym porządku albo nie ma bladego pojęcia o czym mówi.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 19. Jak ja mam takich ludzi szanowac i za co? Za grzebanie w moim śmietniku??

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • Pracownikom zatrudnionym przy odpadach komunalnych należy zapewnić szczepienie ochronne przeciwko tężcowi;

   http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/pracownikom-zatrudnionym-przy-odpadach-komunalnych-nalezy-zapewnic-szczepienie-ochronne-przeciwko-tezcowi

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

  • Ludzie robia swoje wiec po co szukac problemow i bezczelnie ich obrazac.jesli ja jestem wpozadku to nie robie afery z rutynowej kontroli.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 15

   • Grzebanie w cudzych śmieciach trudno jest nazwać “rutynową kontrolą”. Z wielu powodów. Po pierwsze- to naruszenie czyjejś prywatności. Może brzmieć śmiesznie ale wystawione przed domem kubły wskazuja wprost właściciela a nie każdy musi sobie życzyć takich przeglądów. Ktoś może np. zażywać jakieś leki i nie życzy sobie, by ktokolwiek poza rodziną i lekarzem wiedzieli o jego chorobie. Ale może chodzic o inne rzeczy codziennego lub okazyjnego użytku, których nie chcemy okazywać innym a znalazły się w koszu. Panowie zajmujący sie segregacją mają tych worków tysiące i nie maja możliwości ustalenia skąd dany worek pochodzi. Grzebiący w naszym kontenerze doskonale wiedzą kto napełnial kosze. Po drugie- to po prostu godzi w autorytet tak strażnika jak i zaangażowanych do czynnosci urzędników. Po trzecie- sa inne metody niż grzebanie w cudzych rzeczach (ostatnio domena PO) i zastraszanie. To edukacja. I choć zajmuje więcej czasu i wymaga zdecydowanie więcej wysiłku niż nurkowanie w koszach, to jest to metoda najskuteczniejsza i dająca najtrwalsze efekty.
    Pozdrawiam

    Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

   • A kto się czuje obrażony?
    Grzebali, kontrolowali i pouczali to się mieszkańcom nie podoba, mają prawo wyrazić swoją opinię, więc za co się obrazili?

    Debata, kontrowersyjne Dobre 6 Słabe 6

 20. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 5 Słabe 20

  • Można normalnie a nie po stepnicku
   http://naszesmieci.mos.gov.pl/?id=18

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  • Chyba Anonim nie umie czytać ze zrozumieniem. To powszechna przypadłość “elyty stepnickiej”. Już wiele sposobów podano.

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

   • Cytując klasyka a raczej klasyczkę : i tak nie ogarną ale co mi tam. Mówimy czy raczej piszemy o kontroli a nie edukacji. Proszę czytać ze zrozumieniem (co tak z lubością zarzucacie innym). Wiem że to wy jesteście wybrańcami z monopolem na prawdę i wizję otaczającego świata ale nie każdy bąka, duka, krzyczy. Wiem, że tylko wy jesteście światłością Stepnicy i objawieniem prawdy. Wszyscy inni to ciemnogród nie znający się na przepisach prawa, normach etycznych i moralnych oraz innych ważnych rzeczach.
    No cóż …
    Świat nie jest taki jak chcecie go namalować innym. I nie będzie. Nieważne ile rzeczy przejaskrawicie i przekłamiecie.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 13

    • czytaj szybciej i ze zrozumieniem może też cię olśni i zaszczep się
     Przejaskrawianiem zajmuje się prokuratura, nadzór wojewódzki, wydział dw. z korupcją, a nsa wydało wyrok. Ale żeby to ogarnąć potrzeba edukacji przynajmniej na minimalnym poziomie.

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

    • Hmm… Prawda jest smutniejsza, niż się Panu/i wydaje. Na wiele spraw podejmowanych przez władze Gminy piszemy tylko o niewielu. Pierwszym powodem jest czas. Sam temat wodociagów czy zapoznanie się z pełną dokumentacją i regulacjami prawnymi dotyczącymi mieszkań to tygodnie pracy, bo czasu wolnego mamy mało. Wybieramy zatem tematy przez nas uznane za ważne. Podstawowym kryterium jest tutaj głównie interes Mieszkańców i reagujemy tam, gdzie naszym zdaniem jest on naruszony. Nie uważamy, że mamy monopol na wiedzę czy racje. Po prostu robimy to, co uważamy za słuszne. A robimy znacznie więcej niż wynika to z artykułów na stronie.
     Co do wiary we własną nieomylność- to tą przypadłość ma nasza gminna wladza. Żaden wniosek czy petycja mieszkańców nie zasługują ich zdaniem na uznanie. Nawet wnioski mieszkańców do zmian w studium odrzucono hurtem a było ich kilkadziesiąt.

     Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

  • Skoro ktoś nie widzi innego rozwiązanie jak grzebanie w cudzych śmieciach i zatraszanie mieszkańcow to o czym z nim dyskutować? Zamordyzmu z człowieka “siłą” nie wyciągniesz 😉 🙂

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 3

 21. z czego wynika Twoje zadowolenie ,pewnie z tego ,że nie podjąłeś się tego trudu ,edukowałeś się w Stepnicy i zwyczajnie nie masz zielonego pojęcia o segregowaniu śmieci a usiłujesz wyszydzać innych ,metody na judasza doświadczamy na codzień.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 22. A ja jestem z takich kontroli zadowolony. Ja nie segreguje. Wiem że dużo ludzi złożyło deklaracje na segregowane żeby tylko mniej płacić a wcale nie segreguje. Ja mówią przecież nic mi nie zrobią. Dlatego kontrolę są potrzebne.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 14

  • To łatwo sprawdzić czy ktoś segreguje czy nie w domkach, gorzej w blokach, ale tam nikt do kosza nikomu nie zagląda, czyli ci o których piszesz dalej będą robić to co chcą.
   Sprawdzić nie znaczy oczywiście wygrzebywania ze śmieci i upomnienia wystarczyć zapytać w PGK lub się z nimi przejechać jak odbierają. Widać kto deklaruje a nie ma selektywnych na pierwszy rzut oka.
   Niestety nasi wybrali metodę poniżej godności munduru i funkcji urzędnika. W dodatku efekt gorszy niż zamierzony.
   Jaki sens napadania ludzi przez strażnika? Ja tam się zgadzam z tym co napisane w artykule. Takimi sposobami tylko spowodują, że ludzie zrezygnują z segregacji a gmina i w efekcie my więcej zapłacimy za śmieci.

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

   • Podobno oszustów upatrują w blokach komunalnych. Tam nie ma wspólnoty ani spółdzielni nie ma z kim rozmawiać i wymagać spełnienia warunków ani jak skontrolować. Wolna amerykanka.
    Urzędasy sobie nie radzą to myślą, że jak postraszą to rozwiąże problem.

    Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

    • Co za problem powiesić kamerę nad smietnikiem?

     Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

    • No ale w blokach komunalnych mieszka wielu namaszczonych przez wladzę, z władzy lub spokrewnionych z władzą. To kto tu jest ciemny?? 😉

     Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

     • O czym ty piepszysz?zadeklarowalas to segreguj!!

      Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 12

      • PiepSZysz?? Kolejny analfabeta innych poucza. Zaczynam rozumieć skąd ta niechęć do edukacji u niektórych. Jak się czytać i pisać poprawnie nie potrafi nauka może stanowić powaŻny problem 😉

       Najlepsze: Dobre 14 Słabe 3

  • To powinny baranki boże segregowane sprawdzać a nie kobiecie w ogólnych grzebać! Możesz źle posegregować tylko. I nie uważam, żeby urzędnicy czy straż miejska mieli w śmieciach ludziom grzebać z tego powdu i mandatami straszyć! Ludzi trzeba edukować nie zastraszać. No ale czym skorupka za młodu…

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • Można edukować, ale kto ma to robić? Oni tego nie potrafią. Spójrz na zakładkę o śmieciach na stronie gminy żenada rodem z PRL/ Żadnych ulotek, akcji, informacji, sprawozdań itp…
   I to łażenie po domach i straszenie…..
   Nie tędy droga.

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • jeżeli nie podjąłes trudu sortowania ,to nie wypowiadaj się na ten temat ,bo lubisz wygody ,najlepiej wszystko razem i do wyrzucenia .płac za to drożej,a tyle się mówi o sortowaniu i zachęca do sortowania.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 23. Mi to nawet tej kobiety żal. Nie jest pewne czy zarabia 1/3 tego co Katani a polecenia przełożonych wykonywać musi. Jednak to jest także sołtys Stepniczki, czyli osoba zaufania publicznego i chyba po prostu nie wypada. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić w takiej akcji poprzedniej sołtys Stepniczki- Pani Maryli Tomczak.

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 24. I co? Kto pamięta moje słowa o tym że Pani Woźniak idealnie pasuje do modelu oddanego żołnierza Wyganowskiego? Mówiłem tak kiedy została zatrudniona. Nie pomyliłem się, dobrze wykonuje głupie rozkazy. Dziś lata i grzebie w śmietnikach a wczoraj biegała z deklaracjami do nowej przychodni. Żenua.

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 25. wygląda jak Rysio z “laską” na Maderze 👮👩

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 3

 26. Wiem, że sprawa poważna ale oglądam ten filmik któryś raz i nie mogę przestać płakać ze śmiechu 🙂 🙂

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 27. No cóż… życie nie raz zmusza do desperackich działań. Ale żeby urzędnicy państwowi w śmietnikach?? 😉 🙂

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 28. Żeby zlikwidować strażnika najpierw trzeba pozbyć się szkodnika i jego radnych którzy jasno określili na sesji, że są przeciw likwidacji straży miejskiej 🙂 W tej sytuacji wszystko w rękach naszych czyli wyborców w najbliższych wyborach. Uważam, że oprócz emerytury rząd powinien pozbawić i zakazać pełnić wszelkich funkcji publicznych przez Andrzeja, ze względu na jego specjalistyczne wyszkolenie, bo o wyksztalceniu nie ma oczywiście mowy. Jeżeli będziemy siedzieć w domu i nie przekonamy ludzi, że zmiana jest potrzebna to Andrzej zrobi to skutecznie swoimi metodami i grożą nam kolejne lata polityki człowieka, który robi z siebie męczennika – ile to ja nie zrobiłem a przy tym właściwie nie zarobiłem. Nie dajmy się ommamic jak te biedne owieczki w postaci większości radnych i nie przyzwalajmy na te nieprzemyslane ruchy, które kiedyś odbija się na naszym prestiżowym mieście….

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

  • Gdyby udalo sie zebrac podpisy pod wnioskiem to mozna zrobic referendum gminne. Gdyby byla frekwencja to mozna go skutecznie odwolac.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 29. Jakoś w Goleniowie też są kontrole i nikt się nie czepia,, urzędnika” za to że wykonuje obowiązki mu nakazane. Pozdrawiam!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 17

  • Proponuje na sesji zaproponować dodatek Kataniemu za pracę w warunkach szkodliwych….

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • w Goleniowie Punkt zbierania czynny jest w dni robocze od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00 do 19:00 w Stepnicy tylko w soboty! Mamy też nurkujących i straszących mandatami półgłówków – podobno ktoś im kazał!

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • Ciekawe kto nakazał w śmieciach grzebać i pouczać w taki żenujący sposób? Czy to pani z urzędu wstydzi się teraz i zgania na KOGOŚ?

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Nie możemy wymagać edukacji od ludzi, którzy sami nie są wyedukowani… Kara i nagroda, to jest polityka dzika, wszystkich tych którzy przyklaskuja jego działania, nagrodzić – dać pracę itp, natomiast Ci co mają odmienne zdanie szybko spotkają się z “zemsta” która będzie tłumaczona tym, że tak musiało być:)

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • ja tam proponuję NAGRODĘ dla nowej pani w urzędzie za sumienne wykonywanie NAKAZÓW (pracownik to ma raczej zakres obowiązków) a ona dzielnie wygrzebała, skrzętnie zanotowała i pouczenie dała! Boski materiał dla elity “po stepnicku” Pasuje idealnie!
   “Katani” dopisze sobie do sprawozdania ile to pouczeń wydał coby się do niego nikt nie czepiał- wspaniały dzielny komendant wart jest 100 tys. zł rocznie.
   Hehehehe

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 30. Podkład muzyczny idealny!
  Ale…. Już na początku filmiku widać że worek plastikowy nie powinien się znaleźć w śmietniku… Władza poszła chyba pouczyć….
  Ale cóż tam… Pani z filmu znalazła chyba resztki żelu do włosów… tak gładziła z zapamietaniem włosy rękami w rękawiczkach.
  Boszzz…. na dobranoc… lepsze niż thriller w TV…

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 31. A to taki nowy etacik dostała ta nowa pani w urzędzie. Ciekawe ile za to płacimy?

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 32. Słów brak. Na to wydajemy pieniądze?? Na szperanie w cudzych śmieciach?! Ich już kompletnie pogięło! A filmiku i podkładu gratuluję. Głupotę trzeba palcem wytykać i tępić! Mam nadzieję, że radny Jacewicz będzie konsekwentny i uda się w końcu zlikwidować to żałosne stanowisko dla kolesia.

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 33. No pięknie! Na te dwa etaciki pewnie 150 tysi rocznie idzie. Nie napiszę, gdzie oni sobie mogą grzebać, bo będzie niekulturalnie 😉
  Muzyczka w filmiku cudna 🙂

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)