Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VITA-S s.c. odpowiada na słowo burmistrza Wyganowskiego

Do redakcji wpłynęła informacja od NZOZ Vita-S s.c. nawiązująca do słów burmistrza Wyganowskiego rozpowszechnianych w gminie, które mieszkańcy znajdowali w swoich skrzynkach pocztowych i na stronie internetowej UMiG Stepnica:

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na nieprawdziwe informacje rozpowszechniane przez Pana Burmistrza niniejszym informujemy, iż :

 • przez lata prowadzenia działalności leczniczej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej przez naszą spółkę, nie wpłynęła do NFZ skarga na świadczone przez nas usługi, nie przedstawiono nam również żadnej pisemnej skargi;
 • godziny pracy przychodni tj. od 8-18 nie są godzinami pracy lekarza, lekarz pracuje według określonego harmonogramu, który jest dostępny w siedzibie, lekarz w godzinach pracy przychodni wykonuje usługi poza siedzibą (wizyty domowe, osoby przewlekle chore)
 • posiadamy podpisane umowy na transport medyczny, o czym pacjenci wiedzą i korzystają;
 • usługi medyczne wskazane w ulotce Pana Burmistrza (m.in. kompleksowa opieka specjalistyczna, ambulatoryjna, rehabilitacyjna i szpitalna tomografia komputerowa) nie dotyczą świadczeń w zakresie POZ (podstawowej opieki zdrowotnej) jest to leczenie szpitalne oraz specjalistyczne. Co oznacza, że każdy pacjent może z nich korzystać dopiero po otrzymaniu skierowania od swojego lekarza POZ, a skierowanie na tomografię komputerową dopiero od lekarza specjalisty.

Nie rozumiemy propagandy Pana Burmistrza, żyjemy w demokratycznym Państwie gdzie funkcjonuje wolny rynek, swoboda działalności gospodarczej i Pacjent sam powinien zdecydować z usług, którego świadczeniodawcy zechce skorzystać nie można go do niczego przymuszać/namawiać co gwarantuje Konstytucja.

Liczymy na to, że mimo wszelkich negatywnych działań  jakie zostały wykonana w celu zdyskwalifikowania naszej placówki będziemy mogli nadal świadczyć dla Państwa usługi medyczne. Gwarantujemy, iż jakość usług wzrośnie, planujemy rozszerzyć działalność o nowych specjalistów, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

Czekamy na Państwa w nowych bardziej przyjaznych i komfortowych warunkach.

Przychodnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 18.00,

Nasz personel jest do Państwa dyspozycji.

z poważaniem,

Marek Halicki, Aniela Byczkiewicz  

NZOZ VITA-S s.c.

Vita funkcjonuje w nowej siedzibie pod adresem: ul. Krzywoustego 23 A (w budynku byłej szkoły zawodowej)

 

103 komentarze

 1. Już przestańcie narzekać. Nigdy nie zaznacie spokoju, jesteście na świeczniku i za karę będziecie nękani wszelkimi sposobami, tak to jest, jak nie umiecie się odgryźć i zgłosić sprawy w odpowiednie ręce. Marudzenie jeszcze nikomu nie pomogło.
  Ostatnio znowu mieszkańcy dostali ulotki od burmistrza a w niej info o konkurencji. Będzie swoimi starymi sposobami wiercił dziurę cały czas, dopóki siedzicie cicho.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 2. na Gowienicy. Zniknął stary most a wraz z nim magia tego miejsca. Mamy teraz sporo elementów zimnogiętych ocynkowanych.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 3. że żona naszego nie jest lekarzem😏

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 4. przebił 😅już memy 😵,tylko patrzeć jak bałwana postawi⛄

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 5. takiego “orzecha ” rozgryzają “na tej stronie bez użycia dziadka do orzechów ☺😁😃

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 6. jak do przychodni Vita (nowa siedziba )zawitali policjanci w liczbie 👮👮po to aby poinstruować pacjentów , ktorzy zaparkowali swoje pojazdy na poboczu tej ulicy ,że zrobili to niewłaściwie ? na przyszłość mandacik !!Zaznaczam nie ma tam zakazu parkowania,nikt nie utrudniał przejazdu ,nikt nie zastawiał wjazdu na posesje .Czyżby wyczerpali już wszystkie metody przepędzania pacjentow do ukraińskiej kliniki Och jakie to swojskie 🐷

  Najlepsze: Dobre 36 Słabe 3

  • a sznur samochodow pod tartakiem nie przeszkadza?

   Najlepsze: Dobre 25 Słabe 1

  • Miejmy nadzieję, że nie był to pomysł samych Panów Policjantów.

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

  • A ten policjant co był na interwencji to ten co dostał mieszkanie?
   No to niech dokazuje dopóki może bo niedługo ani mieszkanka, ani munduru …

   Najlepsze: Dobre 20 Słabe 0

  • Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

   Najgorsze: Dobre 5 Słabe 23

   • Portkami to raczej ty wibrujesz aż smród się unosi!! Ja dzisiaj widziałem i słyszałem jak facet bluzgał o to, że szachrajska zgraja oszustów z urzędu M i G Stepnica z Adamowską i Wyganowskim na czele naciągnęła gościa na ukraińskie profilaktyki!! Ponieważ stwierdził, że został oszukany skorzysta z możliwości bezpłatnej zmiany i wróci do VITA-S!!

    Najlepsze: Dobre 26 Słabe 5

    • Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

     Najgorsze: Dobre 4 Słabe 25

    • Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

     Najgorsze: Dobre 6 Słabe 24

     • Nasyłanie Policji jest bezprawne bo nawet jeśli w tym miejscu jest zagrożenie postojowym zwężeniem drogi, to jest od tego administrator drogi a jest to droga wojewódzka i można odpowiednio oznaczyć a nie jak zwykle instrumentalnie traktować Policję i gnoić ich autorytet, o prowokacyjnym zastraszaniu pacjentów nie wspomnę! Uruchomienie radnych w osobach: Pani Muntkowskiej, Makowskiej, Sołtysów a także drogiego pracownika OPS, do rozpowszechniania nieprawdy o konieczności zmiany lekarza bo Wyganowski wykiwał VITA-S, niespodziewanie wywalając z gminnego lokalu, wciskając ludziom deklaracje przymuszając do nowego niewiadomego lekarza, jest publicznym prostackim kantem nie mieszczącym się w jakichkolwiek cywilizowanych zasadach sprawowania funkcji publicznych!! Jak już wcześniej pisałem: jeżeli były jakieś zastrzeżenia do VITA-S to obowiązują procedury dla wszystkich podmiotów jednakowe a w szczególności należy o planowanych zmianach uświadomić usługobiorców tak ważnych usług jak lekarz podstawowej opieki a nie tak jak uczyniono w tym stepnickim folwarku!! Dlatego szanowny ” Orzeszku” kultury i zachowań poprawnych to nauczaj swoich protegowanych a jeśli uprawiasz klakiernię za kasę, to spadaj!!

      Najlepsze: Dobre 27 Słabe 5

      • Nie ma co się denerwować Panie Bogdanie. Nikt w sumie nie napisał o którą drogę chodzi. Czy Krzywoustego czy Ludwiczaka? I nie ma znaczenia czy droga wojewódzka czy nie. Od tego są policjanci.
       Swoją drogą – zapraszam Panów policjantów na skrzyżowanie Sikorskiego/Kościuszki – tam systematycznie widać zaparkowane samochody pod sklepem spożywczym czy monopolowym mimo wydzielonego parkingu. Tam zaparkowane auto, 5 metrów od przejścia dla pieszych, nie przeszkadza?

       Najlepsze: Dobre 24 Słabe 0

   • PANIE Orzech nie boi się Pan że skorupka Panu pęknie. Kto trzęsie portkami to trzęsie ,dajmy ludziom zdecydować do kogo mają należeć. Czy Vita pukała do Pana DRZWI żeby Pan złożył deklaracje, czy rozdawała swoje deklaracje w UG za pieniądze z Pana podatków, czy straszyła sankcjami ? Proszę się wypowiadać za siebie.

    Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • na ulicy Ludwiczaka obowiązuje znak tzw ” droga osiedlowa” porsze o zapoznanie sie z nim a pozniej krytykowanie.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 6

   • no i tu jest pies pogrzebany niby n a”drodze osiedlowej” można parkować tylko w wyznaczonych miejscach, ale nasza gmina nie wyznaczyła miejsc parkingowych ustawiając te znaki to gdzie mam parkować?

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • oooo…… a co to za znak “droga osiedlowa” ? Pierwszy słyszę. Coś nowego w kodeksie?

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

   • Znak to i jest, ale strefa zamieszkania, tylko pytam włodarzy, gdzie w związku z tym znakiem znajdują się znaki z wyznaczonymi miejscami parkingowymi, jakie w tej strefie powinny obowiązywać???

    Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 7. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 6 Słabe 29

 8. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 6 Słabe 28

 9. Ten zmarznięty wróbelek miał chyba rację. Na stronie Gminy bez zmian, a czas już tyka…

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 10. takie smieszne łapki-muchołapki 👏👏👏a nie mam much, muszę im sprezentować, wystawią przed noski ,zawsze w gotowosci i nie będą bolały łapki od podnoszenia 😠😎

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 11. W Gburmistrzowskiej klinice organizują kurs języka ukraińskiego bo pacjenci mają problem z porozumiewaniem się ze “swoim lekarzem”a ten bardzo się denerwuje.Szokowa terapia nie wszystkim służy,szukają więc pomocy w innych przychodniach.Dojazd do Goleniowa poza problemem z komunikacją jest kosztem i o dziwo reklamowani cudotwórcy też na nich nie czekają.

  Najlepsze: Dobre 27 Słabe 2

 12. Wichry, trochę śniegu, a już ptaszki marzną. Jeden podmarznięty wróbelek przycupnął przed “Trójwsią” i mamrocze uparcie o jakichś wyborach uzupełniających. Niby nic, zapewne wynik kaca po Sylwestrze. Z doświadczenia wiadomo jednak, że te łobuzy potrafią wkręcić się tu i tam…

  Najlepsze: Dobre 24 Słabe 0

 13. W ostatniej części wideo w pewnym momencie P. radna dr. Idczak wyszła po pretekstem rozmowy tel. bo już nie mogła słuchać tego p………a p. Przewodniczącego .

  Najlepsze: Dobre 28 Słabe 2

  • Bo ten stary komuch tylko pierd,,,, głupoty ,jego czas już minął to jest lizus burmistrza ,zona pracując w szkole w Żarnowie jest podległa burmistrzowi ,to więc on tak gada jak wódz che ,układy układziki.

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

  • no właśnie co na to wszystko Pani Doktor toż radna nie zabierająca nigdy głosu może wkońcu przemówi

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 14. No to przed Panią doktor Warchoł prawdziwy test. Jeśli na przyszłej radzie będzie przedmiotowa gadka i Ona nie zabierze (jak zwykle) głosu to dla mnie jest skończona.

  Najlepsze: Dobre 25 Słabe 0

  • Nie Pani Warchoł ,ale radni z okolic Żarnowa,Racimierza ,Łąki ,Jarszewka są winni tej sytuacji to Ławicki jest temu wszystkiemu winien .Myślał że z Żarnowa zrobi metropolię a teraz ludzie chorzy muszą jechać do Stepnicy aby się leczyć w Vicie .Na tego szubrawca nie glosujcie to dwulicowiec ,kłamca to ma w genach on gotów sprzedać każdego by tylko jego interes był ważniejszy .

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 15. Jedzenie warzyw wielkości wersalki i picie wody z rzeki musiało się odbić na zdrowiu 😀 Bańki nie pomogą tylko dobry specjalista w Goleniowie.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 16. już tutaj nie mieszka…..💋💋💋

  Najlepsze: Dobre 23 Słabe 3

  • Pani Teresa ma przed sobą problem, którego sama jeszcze chyba nie pojmuje. Do Vity już nigdy nie wróci, bo któż przyjmie z powrotem kogoś, kto tyle podłości zrobił nie tylko szefostwu ale też koleżankom z pracy? W starej przychodni będzie niby nowy personel, ale łatka “donosiciela” zostanie i nikt przy zdrowych zmysłach tej pani nie zaufa. Dla większości mieszkańców pozostanie wiadomo kim. Pani Tereso karma wraca. Dzisiaj wszyscy mają internet i nie stanowi najmniejszego problemu ustalenie co Pani zrobiła innym i co o Pani myśli wiele osób. A wystarczyło być porządnym człowiekiem.
   I radzę po piwku już do pracy nie jeździć, bo prawdziwe przyjaźnie potrafią być wieczne a łaska pańska na pstrym koniu jeźdźi.

   Najlepsze: Dobre 36 Słabe 6

   • kobieto dostaje ,tak jak mówią ,a wystarczy być uczciwym człowiekiem, za podkładanie nogi ,czasami samemu się upada,,ale synowie mają mieszkanka … Nie należę do żadnych z tych osrodków mam swoich lekarzy , ,i niech sobie łby urywają w konkurowaniu ze swoim bytowaniem,ale nie daję szans na utrzymanie się nowo powstałego ośrodka…..

    Najlepsze: Dobre 28 Słabe 5

    • Myślę że możemy byc mile zaskoczeni. Wita zrobiła postawowy błąd olała punkt w Łące i to odbiło się czkawką a przecie to drugie po Stepnicy skupisko ludzi.
     Powodzenia dla wszystkich podmiotów gospodarczych w służbie zdrowia a konkurencja w tym przedmiocie jest korzystna dla nas mieszkańców Gminny.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 11 Słabe 10

     • No i Trójwieś będzie doceniona przez Burmistrza i Przewodniczącego. Ten ośrodek powinien działać w Trójwsi.

      Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

      • Gogus do czego pijesz mam pytanie czy możesz troszke jasniej. Nie interesuje mnie polemika zawisci , ta dygresja twoja ni jak się ma do mego komentarza.
       Proszę cie kolego troszkę rozsodku naprawdę nie zaszkodzi nam w komentarzach.

       Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

       • Vita NIE “OLAŁA” Łąki jak napisał to Pan BILINEC czy też Pani, Gdzie mieli świadczyć swoje usługi skoro Pan Burmistrz wypowiedział dzierżawę również w Łące.
        Proszę się również zapoznać z rozporządzeniami Ministra Zdrowia gdzie mają być przechowywane kartoteki pacjentów a nie wprowadzać ludzi w błąd .

        Najlepsze: Dobre 26 Słabe 2

     • Na dwoje babka wróżyla. U nas ludzie przyzwyczajeni, że za każdym rogiem czai się lekarz. A prawda jest taka, że w Trójwsi mieszka za mało ludzi, by tworzenie tam oddziału przychodni było opłacalne. Ktokolwiek się nie zdecyduje na taki czysto peerowski zabieg, musi liczyć się z dokładniem do interesu. Zbilansować to może tylko posiadanie większości pacjentów ze Stepnicy i pozostałych miejscowości a na to się nie zanosi. Także spokojnie czekajmy na rozówj wydarzeń, bo Andrzej z Rysiem raczej z własnych kieszeni nie dorzucą a publicznych pieniędzy nie mogą.

      Najlepsze: Dobre 27 Słabe 1

      • Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

       Najgorsze: Dobre 3 Słabe 22

       • A skąd wiesz, czy to jest opłacalne? Nowy podmiot jeszcze nawet nie zaczął dzialać w Trójwsi, więc bilnasu nie znasz. Opłacalność w tej branży w ostatnich latach tylko spada.
        “W roku 2013 dostała blisko 2 mln zł z NFZ i osiągnęła tylko 25 tys. zł zysku. Rok wcześniej były to 164 tys. zł. Przychodnia miała blisko 9,7 tys. pacjentów. Na umowę o pracę zatrudniała dziewięciu pracowników, oprócz trzech osób z zarządu było to sześć pielęgniarek. Na umowy cywilnoprawne pracowało sześciu lekarzy i księgowa.” – na blisko 10 tys. pacjentów zysk przychodni w 2013 roku wyniósł 25 tysięcy. Większość większych, miejsckich przychodni od lat nie wyplaca dywident tylko goni konkurencje i inwestuje. To się po prostu kupy nie trzyma. “Filia” w Trójwsi, z całym szacunkiem dla mieszkańców, to w sumie dodatkowe 1/2 etatu dla lekarza i pielęgniarki. Plus koszt pomieszczeń, dojazdów itp… Możecie cuda opowiadać ale ekonomii nie da się oszukać.

        http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,17228686,Przychodnia_sp__z_o_o__Czyli_ile_sie_zarabia_na_pacjentach_.html

        Najlepsze: Dobre 14 Słabe 2

       • Gdybyś jadł orzechy to miałbyś wiedzę i mądrość ale Ty masz mózg i charakter “trepa” dlatego nawet jedzenie orzechów nie pomoże!!

        Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

      • tak stare komuchy teraz w PO myśleli że ludzi jak zawsze mają w dd a tu się okazuje że LUDZIE MAJA W DDDDDD burmistrza i przewodniczącego starych oszustów

       Najlepsze: Dobre 21 Słabe 0

 17. nowy inwestor😬 ,ktorego władza zawbiła “na mniasto” bezrobotni dostali pracę na “korzystniejszych warunkach ”
  Gburmistrz 😎doskonale zdaje sobie sprawę ,że do końca kadencji do takiego stanu zdrowia doprowadzi mieszkańców, że kolejne trzy ośrodki będą miały co robić.

  Najlepsze: Dobre 28 Słabe 0

  • Czy na korzystniejszych warunkach to nie wiadomo , skoro cały personel oprócz P. Mutkowskiej został ,
   nie bieduje i z chęcią dla ludzi pracje pomimo szykan.

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 18. A GDZIE PANI TERESKA BO NA ZDJĘCIU JEJ NIE WIDZĘ????

  Najlepsze: Dobre 25 Słabe 1

 19. Pismo burmistrza przypomina mi to w sprawie miasta. Tam też cuda obiecywał: że będzie prężny rozwój, masa inwestorów, gmina i my będzie super bogata. Nic się nie sprawdziło a ptytania o to dzisiaj opowiadają jakieś bajki o tym, że sie sytuacja gospodarcza zmieniła. O tym, że zmiana statusu ni ema wpływu na rozwoj a ważniejsze są inne działania władz gminy oraz czynniki zewnętrzne pisano wiele razy na NS, wtedy władza się z nich śmiała. Ta sama władza, która teraz mówi dokladnie to samo co ludzie z NS parę lat temu.
  Teraz to samo- Wyganowski obiecuje gruszki na wierzbie i badania, ktore nie należą do zadań przychodni. To jakbym ja Wam obiecał, że wszyscy dostaniecie w styczniu podwyżkę po 300 zł. Nie ma tu znaczenia, że nie mam żadnych możliwości spelnienia tej obietnicy (jak burmistrz swoich) ale obiecać mogę 😉
  Niech każdy w tym ma swoj rozum i wyciągnie wnioski. Ja kłamcom nie wierzę. Natomiast agitację na skraju szantażu prowadzoną przez osoby związane z władzą, w tym kierowniczki OPS są nie tylko niewłaściwe ale chyba są też niezgodne z prawem. Ta pani nie może nikomu ograniczyć czy zabrać świadczeń według jej widzimisię. A jeżeli kogoś tak sznatażuje- zgłszajcie to do prokuratury! Ta kobieta sobie z zapomóg, dopłat a nawet 500+ robi narzędzie nacisku, co jest skandaliczne i karalne!

  Najlepsze: Dobre 38 Słabe 1

  • Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

   Najgorsze: Dobre 10 Słabe 31

   • Wystarczy zadzwonić do NFZ aby się dowiedzieć gdzie powinny być przechowywane karty pacjentów,
    a nie wciskać kłamstwa ludziom. Czy jak wyprowadzasz się z domu to tam też zostawiasz całą dokumentację swoją i poprzednich( lokatorów, właścicieli] bo była tworzona w TYM DOMU CZY BUDYNKU.

    Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

   • Protokołem zdawczo- odbiorczy to możesz sobie przekazać klucze do nowych mieszkań które rozdaje Urząd Gminy a nie ważne dokumenty , czyżbyś chciał żeby wszyscy czytali o Twoich chorobach . To są dane osobowe chronione PRAWEM.

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

   • Drodzy Państwo
    Zamiast wieszać psy tu i ówdzie należy poczytać ustawy
    Dokumentacja medyczna jest własnością podmiotu,który ją stworzył. Mało tego – Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie rodzaju, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. z 2015 poz. 2069) ma obowiązek przechowywać ją przez okres 20 lat (pomijam inne aspekty bo tam daty są różne)
    Podmiot (w tym przypadku VITA) nie może wydać dokumentacji. Może natomiast ,na prośbę pacjenta, wykonać kserokopię za opłatą,która również wynika z ustawy o prawach pacjenta.
    Nie siejcie tu jakichś plotek i niedomówień bo najgorsza jest niewiedza i wiara,że to co wiecie jest zawsze prawdą.
    Pozdrawiam

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

    • I jeszcze uwaga odnośnie dokumentacji z Łąki – czy aby na pewno DM została przekazana do VITA ? Jeśli tak to poprzednia placówka powinna za to odpowiedzieć bo jest to niezgodne z ustawą.
     Teraz hipotetycznie – DM zostały przekazane VITA – przez te kilka lat VITA ją dalej tworzyła nabierając niejako “prawo własności” . Gdybym był osobą decyzyjną w VITA to na pewno pacjentom bym jej nie oddał bo ustawa na to nie pozwala.

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • ona już dawno nie winna pracować w OPS ,ale układy ,układziki ją chronią i nawet zarobki ma takie że oczy na wierzch wychodzą ,to zasługi jej postepowania fałsz i obłuda byle by w ddddd wejść dzikowi

   Najlepsze: Dobre 23 Słabe 0

 20. Ale pięknie. Jak się domyślam jest to pomieszczenie rejestracji i poczekalnia dla pacjentów , mogę wyobrazić sobie jak wyglądają pozostałe gabinety . Jeszcze mam przed oczyma , jak wciągałem się po poręczy , po obgryzionych i śliskich schodach aby wejść do lekarza w starym , gminnym obiekcie przychodni. No i okienko dla pacjentów do rejestracji gdzie czułem się jak szpak zaglądający do dziupli .
  Z całego serca życzę właścicielom Vity powodzenia i moc sukcesów w nowym miejscu pracy , a nam abyśmy jak najrzadziej chorowali .
  Z góry zaznaczam , że nie jestem pracownikiem Vity ani kimś z rodziny .

  Najlepsze: Dobre 30 Słabe 4

 21. Kłamstwa Wyganowskiego idą dalej niż tylko opisywane przez Vitę:
  – tomografii, radiologii, laboratorium diagnostycznego i specjalistycznej opieki szpitalnej i ambulatoryjnej w Stepnicy NIE BĘDZIE!!!!!! Będzie POZ o innych specjalistach w Stepnicy nic nie wiadomo. Może dowiemy się jak otworzą przychodnię. Pacjent otrzyma skierowanie od lekarza i musi się udać do specjalisty poza Stepnicą.
  Wyganowski taką informacją wprowadza w błąd zwłaszcza ludzi starszych, którzy czytając taką ulotkę mają pobiec i podpisać w ciemno deklarację w sekretariacie lub u sołtysa.
  Znając podejście i przeszłość tego gościa on nie dba o tych ludzi tylko dba o własny interes, jaki musi w tym mieć, bo nie robiłby tego bezinteresownie (oczywiście na koszt podatników). Zapewne jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o….

  – ponadto skąd burmistrz wie, jakie warunki zatrudnienia zaoferowano personelowi (z czego skorzystała tylko radna z jego komitetu Mutkowska – z dorobkiem dwóch mieszkań dla swoich synów) to informacja chroniona prawem? nie wierzę, że cały personel Vity wyspowiadał się ze swoich warunków zatrudnienia Wyganowskiemu

  Przypomnę, że Wyganowski wydawał setki tysięcy zł z naszego budżetu dla szpitala, który szybko po tym sprywatyzowali. To prywatny podmiot!

  Mamy wolny wybór opieki medycznej i nic władzy do tego! Jedyne o co powinna dbać to o zdrową konkurencję z korzyścią dla mieszkańca/pacjenta i stwarzać ku temu warunki. Najlepiej bez podejrzeń w drodze przetargu.

  Wyganowski miał ponad 100 milionów zł a ile z tego zainwestował w nasze zdrowie, profilaktykę???
  Stepnica nadal jest jednym z regionów o najwyższej zachorowalności na raka i jakoś nie widać żadnych działań do przeciwdziałania takiemu zjawisku w Stepnicy ze strony władz.

  Najlepsze: Dobre 39 Słabe 3

  • Proszę sprawdzić jakie terminy są dostepne w szpitalu wGoleniowie do specjalistów ,na rehabilitację. czy na tomograf.

   Najlepsze: Dobre 24 Słabe 0

 22. Podobnie było w czasach, gdy wójtem był pan Janusz Połonka i VITA wchodziła na medyczny rynek stepnicki. Ówczesne władze na “spontanicznych” zebraniach wiejskich organizowanych przez żołnierzy byłego pana Wójta nie tylko dyskredytowały ZOZ prowadzony przez lek. Elżbietę Weryszko, ale bezpardonowo wyrzuciły ją na stepnicki bruk wprowadzając na jej miejsce VITĘ.

  Żyją jeszcze ludzie, którzy to pamiętają, bo przecież (zupełnie jak w tym przypadku) władzom gminnym nie zależało na mieszkańcach a na własnym portfelu.
  Cóż; metoda się sprawdziła, dlaczego więc jej nie powtórzyć z nowym podmiotem gospodarczym, tym bardziej, że o ile pamiętam, gmina sponsorowała goleniowski szpital. Biznesowe przyjaźnie okazują się równie trwałe jak niektóre małżeństwa.

  Dla pacjentów to dobra nowina. Konkurencja stymuluje jakość świadczonych usług.

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 17

  • Masz racje pajacu!! Żyją i pamiętają bolszewickie zagrywki tej pani, włącznie z tzw opieką oszczędnościową co do skierowań specjalistycznych a jak leczenie ziółkami nie wypaliło to spektakularnie helikopter wzywała!! Ja bym swojego psa do niej nie wysłał!! W tamtym czasie zawarła potajemnie umowę z NFZ z drugiego końca Polski a z ówczesnym Zarządem Gminy Stepnica zakrywała w dupniaka!! Te swoje bajki możesz wciskach tej swojej partyjnej egzekutywie, w której ona również aktywnie działała, zamiast leczeniem się zajmować!!

   Najlepsze: Dobre 35 Słabe 9

   • Chłopie, ja o Krymie, a Ty o Rzymie! Naucz się czytać ze zrozumieniem!
    Łyk zimnej, syfiastej stepnickiej wody wnętrze Tobie ochłodzi.
    Pozdrowienia z Gminnego Komitetu PZPR oraz z komendy SB w Goleniowie.

    Debata, kontrowersyjne Dobre 11 Słabe 16

   • Panowie i Panie komuchy myślą że czas to sie nie pamięta co robiono by tylko Weryszkowa była ,podjazdy ,kłamstwa i kilka która u niej się tylko liczyła nawet w komisji by dostać grupe w Goleniowie . I odpowiedż jak by była u mnie pani i rodzina a nie w Vicie to by pani rentę dostała .Taka była prawda -kto był u niej miał rentę chorobową i taka to była prawda.I proszę nie pisać bzdur bo pamiętamy ,możemy nazwiskami podać kto sobie u niej załatwil

    Najlepsze: Dobre 25 Słabe 0

 23. Legalność działań burmistrza i podległych mu pracowników w sprawie wydzierżawienia budynku przychodni i nakłaniania mieszkańców do zmiany lekarza oceni prokuratura. Nie zmienia to faktu, że zachowanie naszych władz w tej sprawie jest wysoce nieetyczne. Sprawę załatwiono tradycyjnie, “po stepnicku”.

  Najlepsze: Dobre 35 Słabe 4

  • Ciekawi mnie jakim prawem Pani kierownik 0PS-u USILNIE! namawia ludzi do zmiany wyboru deklaracji i to w godzinach pracy.
   Czyżby się bała ,że nie wystarczy tam dla niej pracy.

   Najlepsze: Dobre 31 Słabe 1

   • tak było przy wyborach do powiatu jak kandydowała straszyła podopiecznych OPS ,że jak nie będą na nią glosować to będzie ich rozliczać .I co tak nie było ????? wiemy mamy świadków

    Najlepsze: Dobre 21 Słabe 0

   • Czy nie nadeszła najwyższa pora aby wywalić ją na bruk, w końcu swoim postępowaniem na to zasłużyła. Niech sama się przekona, jak to jest być petentem starającym się o zasiłek.

    Najlepsze: Dobre 26 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)