Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Drogi jak urzędnik w Stepnicy

baran-wasiukiewicz

Zgodnie z projeketm budżetu Gminy Stepnica na 2017, w przyszłym roku każdy mieszkaniec “wyłoży” na funkcjonowanie Urzędu około 500 złotych.

Oznacza to, że gdybyśmy musieli te pieniądze wpłacać 1 stycznia na konto Urzędu, czteroosobowa rodzina musiałaby przelać kwotę 1.908 złotych.

To ponad dwukrotnie więcej niż kosztuje w przeliczeniu na mieszkańca utrzymanie Urzędu Miasta w Szczecinie, Stargardzie i Goleniowie i prawie dwukrotnie więcej niż w Gminie Przybiernów.  Droższych urzedników chyba po prostu nie ma…

Poniżej (tabela) zestawienie  kosztów funkcjonowania 7 urzędów miast i gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca według projektów budżetów na przyszły rok. Wyrabiamy ponad 200% normy 😉

477

1) M. Szczecin236 zł/mieszkańca

– wydatki na UM – 95.561.000

– liczba mieszkańców – 405.413

2) M. Stargard – 229 zł/mieszkańca

– wydatki na UM – 15.765.000

– liczba mieszkańców – 68.564

3) G. Goleniów – 232 zł/mieszkańca

– wydatki na UMiG 8.309.000

– liczba mieszkańców – 35.747

4) G. Wolin – 314 zł/mieszkańca

– wydatki na UMiG -3.860.000

– liczba mieszkańców – 12.272

5) G. Maszewo – 304 zł/mieszkańca

– wydatki na UMiG – 2.676.000

– liczba mieszkańców – 8.787

6) G. Przybiernów – 268 zł/mieszkańca

– wydatki na UG – 1.367.000

– liczba mieszkańców – 5.093

7) G. Stepnica – 477 zł/mieszkańca

– wydatki na UMiG – 2.350.000

– liczba mieszkańców – 4.923

Na 7 przykładów, mieszkańcy aż 4 miast lub gmin będą musieli do funkcjonowania władzy lokalnej “dołożyć” mniej niż 300 złotych, szczęśliwcami są Szczecinianie, mieszkańcy Stargardu, Gminy Goleniów i Gminy Przybiernów. Mieszkańcy kolejnych dwóch gmin- Wolina i Maszewa, zapłacą nieco ponad 300 złotych. Jednynie nam przyjdzie sięgnąć do kieszeni znacznie głebiej, bo po blisko 500 złotych. Ceni się nasza wladza. No cóż…

Opracowano na podstawie projektów budżetów na 2017 rok oraz danych o liczbie mieszkańców ze strony polskawliczbach.pl.

31 komentarzy

 1. normalnie …

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. barany zasiądą przy choince przemówia ludzkim głosem ,przecierz są ofiarami ,ostatnie syte święta 😦😋😜

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

  • kreują się na pisarzy, reżyserów etc.
   Śmiech nas sali 🙂

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • Popieram degradację tych dwóch generałów, jeszcze innych aktywistów mundurowych tak samo powinni potraktować!! Jaruzel z kiszczakiem mieli doskonale wyćwiczoną praktykę w organizowaniu napaści na Polaków! Bardzo mało o tym się pisze i mówi a o historii w szkołach, to w ogóle przykro wspominać! Byłem świeżo po okresie unitarnym wystraszonym kanonierem artylerii haubic 122 mm w 41 Pułku Zmechanizowanym na ul. Łukasińskiego w Szczecinie. W grudniu 1970 roku krótko przed świętami w nocy ogłoszono alarm na placu pułkowym, wytoczono skrzynie z amunicją ostrą i rozkazano ładować wszystkie cztery magazynki pistoletów kałasznikowa (KBKAK) z dyspozycją nocnego rozprowadzenia w skotach (samochodach opancerzonych) na wskazane ulice centrum Szczecina, inne jednostki były rozprowadzone np. na stoczni. Moje miejsce patrolowania było wyznaczone w pobliżu obecnego Urzędu Wojewódzkiego, nie znałem wówczas Szczecina. Rozkaz brzmiał : strzelać do nacierającego tłumu pod nogi lub nad głowami!! Jedyny głos rozsądku usłyszałem od starego frontowca z czasów II wojny artylerzysty Pułkownika Żeglina ” posyłanie wojska z karabinami przeciw własnemu narodowi nie wróży nic dobrego” Tak tkwiliśmy na tych ulicach prawie do świąt. Ludzie po nocach częstowali nas ciastem i herbatą, co było zakazane ale wzruszające. Nikt z mojej baterii nie użył broni jedynie w baterii PPK ( inna artyleria) i to mieszkaniec Szczecina wystrzelał idiota dwa magazynki, rzekomo w powietrze ale ludzie w oknach też poginęli przez takich on debili. Do końca służby był sponiewierany przez żołnierzy i oficerów również. Stan wojenny z 13 grudnia 1981r. był jeszcze bardziej dramatycznie przećwiczony właśnie w grudniu 1970r, tylko SB/UB, WSI, włącznie z takimi jak nasz lokalny agent skrzętnie to ukrywali a uczestników tych wypadków na różne sposoby nękali i monitorowali. Jak przez ponad dziesięć lat kierowałem portem przeładunkowym w Stepnicy jako przedstawiciel Hartwiga dokonywałem odpraw towarowych statków i barek eksportowych, miałem dwóch pastuchów po cywilnemu śledzących każdy mój ruch, oprócz żołnierzy straży granicznej! Takie klimaty z życia w otoczeniu SB-cji pozostawiają skazę na całe życie!
    Pozdrawiam forumowiczów i życzę spokojnych, wesołych świąt oraz nie gorszego NOWEGO 2017 ROKU!!

    Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

   • Brakuje jeszcze cycatej celebrytki Rosati do kompletu.

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

    • Ponieważ w naszym nieszczęśliwym kraju nasila się zjawisko dziedziczenia pozycji społecznej; dzieci aktorów zostają aktorami, dzieci piosenkarzy – piosenkarzami, nawet jeśli mają tylko pierwszy stopień muzykalności, to znaczy – rozróżniają, czy graja, czy nie – no a dzieci konfidentów zostają konfidentami, w następstwie czego podporządkowanie starych kiejkutów zagranicznym centralom wywiadowczym, do jakiego na skalę masową doszło w drugiej połowie lat 80-tych, reprodukuje się w kolejnych pokoleniach ubeckich dynastii, zgodnie z zasadą, że niedaleko pada jabłko od jabłoni.

     Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 3. podpowiem Tobie ,że “lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo ” , głupota też jest darem i z daru tego należy korzystać umiarkowanie Dramatem naszych czasów jest to ,że głupota zabrała się do myślenia.🐷😎💋

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 2

 4. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 2 Słabe 18

 5. jak byla w Przybiernowie zawsze za wzor dawala Stepnica, tam wyzsze wynagrodzenia, wojt jest lepszym gospodarzem itd. , dlatego tez wyeigrowala do stepnicy

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 6. nie widziałem aby świnka odeszła od pełnego korytka…..chyba ,że pomuskasz ją po ryjku 🙂

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 7. STEPNICA. Czy burmistrz Stepnicy Andrzej Wyganowski przejdzie po zakończeniu tej kadencji na polityczną emeryturę? To całkiem prawdopodobny scenariusz.

  Wyganowski rządzi gminą od 2002 roku. Najpierw był wójtem, 1 stycznia 2014 roku, gdy położonej nad Zalewem Szczecińskim miejscowości oficjalnie zostały nadane prawa miejskie – automatycznie stał się burmistrzem. Teraz, jak sam przyznaje, poważnie zastanawia się nad rezygnacją z udziału w wyborach za dwa lata. W rozmowie z nami zaznaczył jednak, że ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął.

  Wiadomo emeryturka esbecka zostanie obniżona do minimum a trzeba z czegoś żyć 😀

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 8. zawsze wzoruje się na Przybiernowie ,woda tam droższa itp , itd ciekawe dlaczego w przypadku wynagrodzeń nie bierze przykładu z urzędników w Przybiernowie ?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 9. Płacimy o 78% więcej niż w porównywalnym do nas Przybiernowie!
  Za co? Pytam się ZA CO ???

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 10. dla ludzi wielkiej bezczelności proponuję kulturalną ścieżkę zdrowia…. z worem mamony na plecach 🙂

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 11. Hale, gąsiorowskie pałace, zjeżdżalnie, kina, sceny letnie….. 😉

  Treść niedostępna
  Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 12. Zarobił dużo, zarobi jeszcze więcej 🙂 że mu nie wstyd, nie dość, ze szerszy niż większy to jeszcze mało. Kolejne hasło wyborcze, najadłem się dużo, najem jeszcze więcej. Świąteczne pozdrowienia dla Andrzeja z ekipa :* aby nowy rok był jeszcze bardziej syty….

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 3

 13. Gdyby pensje naszych urzedników dostosować do średniej ze Szna i Stargardu i przez ostatnie 8 lat zaoszczędzone środki wydać na wodociągi- mielibyśmy już nowe ujęcie wody i częściowo wymienione rury azbestowe. A tak mamy gwardię niekomeptentnych emerytów (i nie tylko) z bladym pojęciem o świecie za koszmarne pieniądze. Żadna z tych osób nie pełniłaby wysokiego stanowiska w normalnej spółce prywatnej. Tam na kosztowną niekomeptencję nikogo nie stać. Takie cuda tylko w budżetówce, gdzie nie kompetencje a układy decydują. Dlatego jest jak jest. A wy się dziwicie, że oni nie rozumieją dlaczego angielski w szkole jest tak ważny i że jego brak oznacza w partyce wykluczenie naszych dzieci na starcie. Nie oczekujcie od pani Kaniak i jej podobnych, że zrozumieją taką sprawę. Ich trzeba po prostu wymienić. Wszystkich!

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 0

 14. czyli co płacimy ponad 300 tys. zł na emerytów …. a młodzi na roboty interwencyjne?
  Oto rzeczywistość w Stepnicy

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Mam na myśli: Rzymczyk, Wyganowski, Detmer…

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

   • Więcej nas kosztują, bo lista emerytów dłuższa. Jeszcze pan od zarządzania kryzysowego i kilka innych osób. W tej gminie być młodym (nawet wykształconym) człowiekiem bez układów to koszmar. Wystarczy popatrzeć na przykład wnuczki wice- praca, nowitkie trzypokojowe mieszkanko i jeszcze, jak napisala dyrektorka, dokształcała się w trakcie pracy. Tacy nie muszą rodzin opuszczać i pracy poza domem szukać. Po co w końcu jest babcia na stołku??

    Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

    • Jak u nas działa zarządzanie kryzysowe to bylo widać w czasie ostatniej powodzi.
     Kompletna dezorganizacja i gruby na wałach w lakierkach (pewnie spieszył się na imprezę :-))

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

  • Albo za granicę… 🙁

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 15. Ja pier…. mafia nie jest tak pazerna!

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 16. Ale czemu się dziwić, skoro tylko 5 urzędników- burmistrz, wice, skarbnik, sekretarz i kierownik OPS- kosztuja nasz rocznie ponad pół miliona?? Szeregowy pracownik urzędu może pomarzyć o takich zarobkach. Jak do tej piątki dodamy strażnika to mamy 600 tysięcy rocznie na 6 osób.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 17. Niekompetencja w porównaniu z kosztami tych ludzi powala. Oczywiście wszystko po to, aby budować swój elektorat. Baran wie co robi.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 18. No to u nas wiadomo na co idzie 500+

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)