Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VIDEO – XV Sesja Rady Miejskiej w Stepnicy 23.11.2016

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photos-business-competition-young-vs-old-image1617028

Taka sesja: Młodość kontra stary układ czyli polemika radnego Jacewicza z przewodniczącym Ławickim o likwidacji Straży Miejskiej cd. i o tym jak zmienia się dostawcę usług medycznych po stepnicku.

W związku z tym, że nagrania komisji i sesji z kamery w sali konferencyjnej są udostępniane przez UMiG Stepnica z dużym opóźnieniem i należy wnioskować o ich udostępnienie powracamy do publikacji nagrań obywatelskich.

 

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

 

 

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Porządek obrad

I.  Podjęcie uchwał :

1. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Stepnica dla potrzeb przebudowy gazociągu wysokiego ciśnienia DN 500 relacji Goleniów Police

2. w sprawie uchwalenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stepnica ( Miłowo ujecie wody, pas ochronny i techniczny)

3. w sprawie uchwalenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stepnica (zmiana przeznaczenia terenu w Obr. Gąsierzyno, Racimierz Żarnowo, Czarnocin, Stepnica-1

4. w sprawie określenia stawek w podatku od nieruchomości na terenie Gminy Stepnica na 2017 r.

5.w sprawie ustalenia stawek podatku od środków transportowych na rok 2017

6. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia regulaminu wynagradzania nauczycieli

7. w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego poparcia budowy drogi ekspresowej S6

8. w sprawie zmiany nazwy osiedla mieszkaniowego w Stepnicy

9. w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości gminnej na okres 5 lat w trybie bezprzetargowym

10. w sprawie wyrażenia zgody na przedłużenie dzierżawy nieruchomości gminnej w trybie bezprzetagowym na okres kolejnych 10 lat

11. w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości gminnej w trybie bezprzetargowym na okres kolejnych 5 lat

II. Informacja  dot. oświadczeń majątkowych za 2015 r

III. Informacja  Prezesa Sądu Rejonowego w Goleniowie nt. liczby osób i godzin pracy skazanych na karę ograniczenia wolności oraz wykonujących prace społecznie użyteczne  w 2017r                                                                                                                                         

IV.  Informacja międzysesyjna Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

V. Wnioski i zapytania radnych

VI.  Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych

VII. Zamknięcie obrad

65 komentarzy

 1. Komisją do spraw Budżetu kieruje uposledzony czy tylko z wadą wymowy?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 2. na rozmowy jestesmy zawsze roztwarte :=)
  he he he
  [pierwsze nagranie 29 min.]

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 3. Ławicki nie zrobił sprawozdania pisemnego z oświadczeń majątkowych i przegapił nieścisłości. Utajnia również informacje bo się zapewne boi, że będzie to dyskutowane. Urząd Wojewódzki w trybie nadzoru zarzuca mu nieścisłości a on to bagatelizuje i twierdzi, że od 15 lat robi źle, ale co tam.

  Potem dodaje, że działa w granicach praw i jest służbistą starając się wykosić konkurencję medyczną do blond pani doktor, która dostała namaszczenie od burmistrza.
  DNO!!!

  Nie dawajcie wiary temu gościowi – dużo gada i tylko gada, często nie wie o czym, ale gada! Wielokrotnie nadzór wojewódzki wskazywał mu łamanie prawa i to jest wykładnia.

  Pisać jak sam przyznaje nie będzie – może nie umie?

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 4. Matko, czy ktoś może wyłączyć głos Ławickiemu? Takich bzdur jak ten gościu opowiada nie da się znieść!
  Tak samo sprawdził jak burmistrz? Konkrety człowieku, konkrety…. .Wygląda na to, że boisz się pan odpowiadać pisemnie, bo też bzdury wyjdą jak w piśmie burmistrza, czy po prostu z pisaniem masz pan kłopot?
  Potomska hit! Jak piesek chodzi bez kagańca to policja też ma obowiązek interweniować. Realizacja zadań z zakresu odpadów to zadanie gminy i jest do tego pracownik. Dzikie wysypiska jak były tak są i nic się nie zmieniło.
  Ławicki – odpisz na pytania i wnioski to je radny Jacewicz pewnie zweryfikuje!!! Wypieprzać pieniądze w błoto każdy może!!!
  Kaniakowa – beszczelna do bólu!!! Ławicki powinien ją wyrzucić za takie zachowanie z sesji, ale tego nie potrafi.
  Współczuję panu Jacewiczowi. Wali głową w mur.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 5. Panie Jacku!!! Dziękuję!!!
  Wreszcie ktoś merytorycznie przygotowany do dyskusji. Wspaniale uargumentowany wniosek.
  Ta mina Ławickiego i jego bezsensowne pokrzykiwania obnażające brak kompetencji, personalne podejście po prostu ubaw po pachy.

  Ludzie kto go wybrał? Wyborcy w Łące obudźcie się!

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 6. Pani sołtys nie odpowiadał ani wójt, ani przewodniczący jak obejmowali stanowiska. Syczała ,że odejdzie w siną dal a teraz włazi jednemu i drugiemu 🙂

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 7. Jacku pani sołtys bawi się w doktora, skoro stwierdza że jesteś chory na angielski 🙂 Niech nie robi konkurencji elitce, bo pójdzie do ostrzału przez Rysia 🙂

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 8. Panu Ławickiemu od lat marzy się fotel burmistrza. Tylko to niemożliwe. Kandydować oczywiście może ale głosów w Stepnicy wiele nie zdobędzie, bo tutaj ma bardzo złą opinię. Poza tym wielu moich znajomych z Żarnowa i okolic też za nim nie przepada. Do tego dochodzi opinia na temat dyrektorki szkoły i żony Pana Przewodniczącego. Dostać się na funkcję radnego sześćdziesięcioma paroma głosami to nie to samo co zdobyć tysiąc w wyborach. Bez głosów z pozostałych miejscowości nie ma szans a on nawet u siebie nie zbierze większości. Także Panie Ławicki proponuję spuścić z tonu, bo tylko Pan sobie krzywdę robisz takim zachowaniem i wzgledem radnych, którzy mają inne zdanie i względem obecnych na sesji gości. Ludzie to oglądają i oceniają Pana bardzo krytycznie.

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 1

 9. Ograniczenie takich osób jak Ławicki czy Rzymczyk jest niewiarygodne. Radny Jacewicz mówi o bezsensowności utrzymywania straży a nie personalnie Detmera. Zrozumienie przez nich, że chodzi o dobro społeczne a nie ich personalne przepychanki jest ponad ich pojmowanie. Oni tak robią od lat kolesiostwo! To nie jest prywatny folwark, to SPOŁECZEŃSTWO was wybrało i macie obowiązek działać w ich imieniu, czego od lat nie robicie. Utknęliście w starym systemie i was już tylko trzeba wymienić, bo na naukę za późno.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

 10. Widać jaki układ. Ławicki pozwala Rzymczykowej na zmiany w porządku obrad bez dyskusji pomimo, że miliony przesuwają w budżecie, ale skacze do gardła Jacewiczowi.
  Niezależność jest tu nie do przyjęcia przez trzęsącą się ekipę.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 11. Dlaczego umowa na 5 lat?? Bo za 2 lata wybory. Więc kolegów trzeba zabezpieczyć….

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 12. Pacjencie lecz się sam

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 13. Brawo dla P.Jacewicza niech Pan nie odpuszcza

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

  • Gratulacje P.Jacku ,takich Radnych nam potrzeba .Pana wyborcy są z Pana dumni.Z naszego okręgu jest P. Wrzosek no niestety bardzo bardzo słabo się spisuje jako reprezentantka swoich wyborców tej Pani to tylko o kasę chodzi i nic więcej .

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 14. że za godziwe pieniądze pracować będą aż do śmierci 🙂 a jak im dopłacą to i kostuchę przegonią !!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

 15. ja nie potrafię, ale…

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 16. Wypraszam sobie, byłem dziś co prawda na swoim zyczajnym, niskim poziomie ale byli też moi równie niscy towarzysze i to im należy się uznanie. Pani Agnieszka Makowska, no po prostu cud miód i piewsze miejsce dla oddanego klakiera. Sołtys Kaniak, dla mnie zawsze…:) No i nasza ukochana kosmitka, pani wceburmistrz Rzymczyk. Ach te babeczki… 😛

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

 17. A i jeszcze oddajcie nasze chaty!!!!

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 3

 18. Tylko stepnicka “elyta” na emeryturze strażnikowi przyklaskuje…. jak on kopa dostanie to oni są następni: Rzymczyk emerytka, Wyganowski emeryta, Katani emeryt, Kiślowa emerytka,Warchoł emerytka, Kaniak, Kierzykowska emerytki, Ławicki wygląda jak emeryt od urodzenia, Makowska, Kleszcz, Nowak umysłowi emeryci. Naftaliną jedzie i się wywietrzyć nie da.

  Najlepsze: Dobre 24 Słabe 1

 19. E Ty Makowska, a pytałaś się społeczeństwa czy możesz chaty swojej rodzinie rozdać?

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 1

 20. Wyobrażacie sobie naszą radę z 5-7 takimi radnymi jak Jacek? Niech każdy z nich zajmie się konkretnie jednym tematem i tak jak on nie odpuszcza i sprawdza. Wreszcie ktoś zadbałby o interes mieszkańcow i gminy a nie o własne stołki i posadki i mieszkanka dla rodzinki i znajomych.
  Jacek rób swoje! A jęki przewodniczącego możemy przewinąć na nagraniu 😉

  Najlepsze: Dobre 24 Słabe 2

 21. Z racji wieku uważnie wysłuchałem co na temat nowej przychodni ma do powiedzenia Pani Prezes firmy, ktorej nasi bezradni tak jednogłośnie na 5 lat bez przetargu budynek przychodni oddali. Otóż Pani do powiedzenia nie miała dokładnie NIC. “Dla dobra pacjentów” nikt z tej firmy nawet nie pofatygował się zobaczyć jak przychodnia wygląda i jakie usługi medyczne mieliśmy do tej pory. Troszkę to jak wynajmowanie kota w worku ale ok. Wszystko przecież dla nas 😉
  Tylko jak ja mam uwierzyć, że “będzie lepiej” komuś, kto nie ma bladego pojęcia jak było do tej pory? O ginekologu w Vicie Pani Prezes dowiaduje się na sesji od sołtys Kaniak i nawet nie potrafi ukryć zdziwienia. Nie wie ilu jest pracowników, ile zarabiają ale “gorzej mieć nie będą”, o ile oczywiście łaskawa firma ich zatrudni, bo prawo im nie nakazuje. Jedyne co ta Pani wie to ilu pacjentow jest zarejestrowanych w Vicie. I tu dochodzimy do sedna- za pacjentem idą pieniądze z NFZtu. Zatem tu nie chodzi o dobro pacjenta a raczej o pieniądze, które na każdego pacjenta przypadają.
  Zgadzam się z radnymi niezależnymi i osobami piszącymi, że należało ogłosić przetarg i w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) określić warunki, które musi dzierżawca spełnić, takie jak: jacy specjaliści powinni mieć dni przyjęć w gminie, zasady zatrudnienia dotychczasowych pracowników itp… Bo zapewnienia o tym, że będzie lepiej i “w razie potrzeby” będzie przyjezdżał dodatkowy lekarz pierwszego kontaktu można sobie między bajki włożyć. Szczególnie w świetle słów Pani Prezes, która parokrotnie powtarza, że na jednego lekarza może przypadać 2.750 pacjentów a cała Vita ma ich nieco ponad 2000. Oznacza to, że nowy dzirżawca nie musi nam dodatkowego lekarza zapewniać, nawet jak przybędzie mu blisko 700 nowych pacjentów.
  Życzę nam zdrowia, bo przy obecnej władzy coraz wiekszy strach chorować 😉

  Najlepsze: Dobre 20 Słabe 1

 22. It’s The Rysio SHOW 🙂 Proponuję na niezasłużoną emeryturkę bo już Ci się Ryszardzie język plącze, cz. 3 nagrania 29:30, pan przewodniczący chcę żeby wyprowadzić go z równowagi 🙂

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

  • Znowu?? Przecież radny Jacewicz mu tak ciśnienie podnosił, że nóżki przewodniczącego pod stołem gangam style tańczyły 😉 🙂

   Najlepsze: Dobre 21 Słabe 1

  • A pani sołtys z Piasków to się chyba zapowietrzonych kur najadła, dlatego tak samo jak ci “strażnicy stepnickiej praworządności” wydarła japę na Pana Radnego Jacewicza!! Ciekawe z czego wynika takie zachowanie? W obronie słusznego zresztą wniosku, Radny Jacewicz nie objawiał tak prymitywnych reakcji i z pewnością nie jest chory oraz nawiedzony tak jak ta pani !!

   Najlepsze: Dobre 22 Słabe 0

  • Jaka emerytura? Przewodniczący to młodziak! On ma 56 lat, do emerytury jeszcze trochę brakuje 😉

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 23. bo w Gąsierzynie na widok sołtysa ptaki zdychają i kto będzie ptaszki zbierał 🙂 🙂

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 24. BRAWO PANIE JACEWICZ BRAWO!!!!!!! TAKICH LUDZI W OBECNYCH CZASACH NAM POTRZEBA , cwaniactwo ,chamstwo , w roli Ławickiego duś Pan za każdą jego chamską polemiką z Panem on stoi na straży prawa jak to za często powtarza,jakiego prawa chyba przez siebie wymyślonego i dla radnych zależnych działającego,już dość często wstrzymuje się od głosu a to co ??? nie głosuje jak nakazuje władza ,,a gdzie się podziała Pani Aurelia chciałoby się rzec co z nią że głosuje jak większość zależna .Panie przewodniczący opuść pan w końcu tą posadkę ,daj spokój złe słowo o panu jednak pozostanie ,albo masz pan tyle zawiści w sobie i idziesz na wydrę,pouczasz innych na każdym kroku jakbyś był najmądrzejszy , mylisz się pan !!!!!! Podziękowania za super nagranie na które nie trzeba czekać miesiąc…

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 25. Nie wiem smiać się czy płakać kiedy ważny urzędnik gminy, który mieszka w samowoli budowlanej, ktorego wnuczka dostała mieszkanie gminne najwyraźniej wbrew prawu poucza nas o ważnej roli prewencyjnej strażnika gminnego. Zrobił nam się klub wzajemnej adoracji emerytów w urzędzie, bo pan od zarządzania kryzysowego też chyba emeryt?
  Pani wiceburmistrz – trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 26. .

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • • Były wójt najbardziej zadłużonej gminy zatrzymany przez CBŚP
   • Wiesław M. usłyszał zarzuty działania na szkodę gminy
   • Ostrowice zostały zadłużone na 35 mln zł, z czego większość stanowią pożyczki w parabankach

   Wójt Ostrowic we wcześniejszych wypowiedziach dla mediów mówił, że zadłużenie gminy to efekt inwestycji [skąd my to znamy], które miały zniwelować zapóźnienie cywilizacyjne. Jak tłumaczył Wiesław M., gmina zaciągała pożyczki w parabankach, bo nie miała szans na zdobycie finansowania z innych źródeł.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ostrowice-Byly-wojt-zatrzymany-przez-CBA,wid,18606242,wiadomosc.html

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • Nóżki przewodniczącego skrzyżowane modelowo. I chodzą jak w pochodzie pierwszomajowym 😉
   Burmistrz z reguły modelowo zajmuję się masażem własnych dłoni i ciężko oddycha 😉

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

 27. Gratulacje dla Jacka! Który coraz pewniej wkracza w obszar zwalczania monolitycznej mocy bezprawia mataczy: Wyganowskiego, Ławickiego i tych uzależnionych bezradnych, którzy w każdym temacie robią w portki lub majtki ze strachu przed utratą przywilejów nadanych przez SB-cka mafię!! Tak się dzieje w całej Polsce, bo tak sobie poukładali to gówniane prawo ale układ i negatywne działania stepnickich “tych niby praworządnych” jest coraz bardziej czytelny i mam nadzieję przełoży się korzystniej na przyszłe wybory samorządowe, co pozwoli wyeliminować tą klakiernię oraz “strażników praworządności z bolszewickim rodowodem”. Nie mam zamiaru zmieniać oznak braku szacunku wobec Wyganowskiego i Ławickiego do puki nie odszczekają publicznie pomówień, oszczerstw i naruszenia moich dóbr osobistych w sprawie tych rzekomych złych danych podanych Gminie Stepnica, niby skutkujących astronomicznymi podwyżkami!! Nieudolność i ułomność w zarządzaniu Gminą Stepnica jest systematycznie zakrzykiwana właśnie kłamstwem, chamstwem i bezczelnością tych dwóch idoli!! Dlatego tak jak to uczynił Jacek należy ujawniać, eksponować ich nieudolności, propagandę i kłamstwa, żeby normalni ludzie wiedzieli ile zła uczynili ci na których głosowali!! Jacek pokazuje, że rutynę w zakłamaniu tych starych cwaniaków można spokojem i wiedzą wyeksponować by ich skompromitować a potem jeszcze osądzić za szkody wyrządzone mieszkańcom i całej Gminie Stepnica!!

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 2

 28. Jacek kruszy beton 🙂 🙂

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 2

  • ale cóż może sam Pan Jacek zdziałać jak widzimy nie ma siły przebicia głosowanie nad złożeniem wniosku do komendanta policji w Goleniowie o likwidację strazy miejskiej,i sprawa pozostaje martwa ,,kiedyś na 200% to się zmieni jak ulotnią się ci wszyscy praworządni co tak głosują z urzędu ,no trafia mnie jak chętnie zabierany jest głos w sprawie jakiejkolwiek przez radnych zależnych,no mruki siedząjak mysz pod miotłą,CZY NAPRAWDĘ NIE MAJĄ ŻADNYCH ZAPYTAŃ ,ŻEBY CHOĆ KIEDYKOLWIEK W JAKIMŚ TEMACIE ROZWINĄĆ DYSKUSJĘ. POzamiatają po nich tak jak w wyborach parlamentarnych,ale opinia pozostanie

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • Możemy wesprzeć Jego działania składając w trybie konsultacji budżetowych wniosek o likwidację Straży Miejskiej. Konsultacje trwają do 1 grudnia. Można wniosek złożyc osobiście lub mailem na adres: skarbnik@stepnica.pl. W treści wystarczy napisać, że wnosimy o likwidację Strazy Miejskiej i wykreslenie z budżetu związanych z nią wydatków. Można wnosic także o inne rzecz, np. o zakup gimbusa (akurat zaoszczędzone pieniądze można na ten cel przeznaczyć), wykreślenie z wydatków zjezdżalni na plazy ( łaczny koszt z inna inwestycja to PÓŁ miliona zł) czy kina, zatrudnienie nauczyciela angielskiego itp…
    Ale Jackowi należy pomóc, bo przy obecnym składzie Rady tylko poparcie Mieszkańców może zapewnić sukces.
    Pozdrawiam

    Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 29. Radny Jacewicz po prostu mistrzostwo! W sumie ta sesja to występ jednego aktora, bo wynurzenia przewodniczącego już nikogo nie interesują. Na wątpliwe argumenty za utrzymaniem strażnika wygłaszane przez wiceburmistrz i przewodniczącego Jacek ma konkrety. Okazuje sie, że burmistrz w pismie podał jako przykład miasto, w którym nigdy nie było straży 🙂 To właśnie ta mityczna kompetencja: niesprawdzone informacje, stek bzdur byleby tylko nic się nie zmieniło.
  Brawo Jacku!!

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

  • A ten bulwers Ławickiego, że Jacek “próbuje go obrazić”? Kabaret. Prawo Kalego- jak przewodniczący innych obraża to jest OK ale jak ktoś smie podważyć jego komeptencje to już “obraza”. Zapomniał starszy pan jak atakował radną Meszyńską, Jacka i Rafała? Jak wypowiadał się wile razy prześmiewczo o Iwonie i Monice? Fajnei było sobie do kamerki pogadać, innych osmieszać ale jak trafił się lepszy przeciwnik (bo Jacek zdecydowanie wygrywa i z przewodniczacym i z wice w tej “dyskusji”) to lament.
   Panie Ławicki- kto mieczem wojuje…

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

  • No ja jestem fanką radnego Jacewicza. Dzięki jego obecności na sesjach warto to jeszcze oglądać. A radna/sołtys/ciocia opowiadająca o tym, że strażnik potrzebny bo ptaszki z ulic zbiera? 😉 🙂
   Widać wielką różnicę w działaniu i rozumieniu słowa “działalność społeczna” przez starsze pokolenie i przez młodych. Czas na zmiany. Tak jak nie przesadza się starych drzew, tak starszych ludzi nie jesteśmy w stanie nauczyć nowoczesnego patrzenia na świat. Mozna jedynie ruszyć 4 litery na wybory i mądrze zagłosować.

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 2

 30. Po stepnicku wybieramy dostawcę usług medycznych:

  Znów “po stepnicku” burmistrz zadbał o własny interes (podniósł podatki) a radni jego ekipy podnoszą rączki. Nikt nie wie jak będzie wyglądała umowa, ilu lekarzy, jacy lekarze, a pani prezes nawet nie wie jak budynek wygląda. 2000 pacjentów to kaska z NFZ.
  To wszystko można zrobić po ludzku: przetargiem i zapisami o wymogach w SIWZ o tym mówią tylko radni niezależni.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 31. Skoro Ławicki, jak sam twierdzi “stoi na straży przestrzegania prawa”, to gzież on sie podział jak uchwalali kilka razy z rzędu niezgodne z prawem uchwały o najmie mieszkań gminnych? Upss…. bronił ich i dzielnie głosował ZA 😉 🙂

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

  • W zdaniu przewodniczącego, że stoi on na straży praworządności niezaprzeczalny jest fakt, że mówiąc to naprawdę stoi. Co do reszty, no cóż… 😉 🙂

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

   • Jak komuch może stać na straży demokracji ???? hahahhaha syn Ubeka ??? kpiny ,najwyższy czas pogonić karierowicza i alkoholika .Dlatego niby broni demokracji ,burmistrza ,strażnika miejskiego ,v-burmistrz bo stare komuchy przefarbowane na PO ,układy układziki tylko im w głowie i koryto .Pogonić dziadów złodziei

    Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

  • 20 min. 50 sek. – pani mowiąca w imieniu nowej firmy, której już chcą wydzierżawić przychodnię na 5 lat mowi wprost, że nie wie o tym, iż w wicie regularnie przyjmuje np. ginekolog. Jak uważnie jej wysłuchać to faktycznie- firma dysponuje specjalistami ale nie w Stepnicy i nie wie jacy będą przyjmować w naszej przychodni i czy w ogóle, nie wie nawet jak wygląda w środku budynek i ile pomieszczeń jest dla lekarzy. Generalnie pani mało wie ale dużo obiecuje i umowę bez przetargu na lat 5 chce. Tradycyjnie, po stepnicku- nikt nic nie wie, niczego nie sprawdzono i nie ustalono. Mieszkańcom obiecuje się gruszki na wierzbie i to bez przetargu. Radni niezalezni mają rację. Powinien być przetarg a gmina powinna ustalić wyraźnie czego oczekuje w zamian za umowę na 5 lat, jakich specjalistów, usług medycznych itp. Wtedy naprawdę zadbano by o interes mieszkańców bo na razie to zadbano o interes….

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

   • No ale jak skierowani edo specjalisty to oczywiście do ICH specjalisty 😉

    Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

   • 25 min 40 sek- radny Jacewicz pyta dlaczego nie ogłoszono przetargu na dzierżawę przychodni. Z odpowiedzi wiceburmistrz wynika, że nie do końca ona rozumie ideę przetargu i zasady rynku usług medycznych. No ale czego my wymagamy??
    Jacek, trzymaj się!!! Robisz świetną robotę. Wreszcie mamay kogoś, kto reprezentuje mieszkańców a nie broni koleżeńskich układów 🙂

    Najlepsze: Dobre 20 Słabe 2

    • Wice mówi, że wybrali firmę “na podstawie opinii mieszkańców”. Jakich mieszkańców, kogo konkretnie, ile było tych opinii, w jakim trybie były skladane i GDZIE one są???
     Bo ja mogę powiedzieć, że na podstawie opinii mieszkańców mojej WSI uważam, że wice opowiada bajki. To takie przelewanie z pustego w próżne. Oni zawsze mają lub słyszeli jakies opinie.
     Pani wice- informuję panią, że w opinii wielu mieszkańców gminy utrzymywanie kolegi strażnika miejskiego jest bez sensu. Czy te opinie też się dla pani liczą??

     Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

     • W opinii mojej rodziny i sąsiadów pani wiceburmistrz powinna zrezygnować ze stanowiska już przez sprawę mieszkania dla wnuczki. Czy w związku z naszymi opiniami burmistrz i rada też podejmą działania i będzie glosowanie?

      Najlepsze: Dobre 18 Słabe 0

    • Grzecznie proponuję aby Ta Pani zajęła się rozbiórką swojej samowoli budowlanej zamiast bredzić bez pojęcia na sesjach o zarządzaniu kryzysowym, zasadności procedur przetargowych i innych gminnych popapranych procedurach, wystarczy tego plucia w twarze ludziom!! Co wy sobie myślicie pachoły trepowskie, że będziecie zastraszać i otumaniać ludzi bez końca? Zjeżdżalnia w budżecie do barszczu z zainfekowaną wodą!? Rewal im się śni a ulica Kościuszki i dojazdy do plaży opadówka zalewa, zaraz wody zabraknie w Stepnicy bo Miłowo pada!!!! Większego debilizmu nie sposób wymyśleć! Uchwalajcie te fanaberie i leczcie się psychiatrycznie wy zarządcy od siedmiu boleści!! Od instalowania zjeżdżalni są prywatne podmioty na prawdziwych plażach a nie w tej zasyfionej pipidówie! Widać pan Wyganowski ma kolejnego SB-eckiego kolesia, któremu trzeba dać zarobić kosztem nędznych podatników stepnickich! Sezon realnie trwa dwa miesiące a potem ten bajzel trzeba konserwować i zabezpieczać !! W takie kolejne gówno kosztowe wpycha nas ten geniusz inwestycyjny!!

     Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

   • to porównajmy —–wypowiedz pani dyrektor nowego ośrodka po vicie ,która plącze obiecuje i nic nie wie ,z tym co proponują właściciele ośrodka po doktor Weryszko ,i do tego porównania dołączmy wypowiedz najmądrzejszego Ławickiego jak wydziwia w swoich wypowiedziach co do doktora ,aże to nie może być filia ,bo 10 godz to jeden lekarz nie będzie przyjmował, itd itd,odsłuchajmy to to jest trochę dziwne że innym już Ławicki kłody rzuca pod nogi ,nawet doktor obecna nie głosuje za 5 letnią umowa najmu,pani radna straciłaby posadkę w nowej przychodni,to wszystko możliwe….tu chodzi o kasę ,nie o pacjenta zdrowie.

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 32. Słabość do czerwieni to przewodniczący ma chyba od dzieciństwa 😉

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 33. Gratulacje dla radnego Jacewicza!

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)