Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Batalia radnego Jacka Jacewicza

dzial“….Nawiązując do Pana mijającego się z prawdą pisma z dnia 27.09.2016 roku, do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stepnicy. Proszę o odpowiedź na opisane w  uzasadnieniu pytania dotyczące Straży Miejskiej. (…)  Już na wstępie swojego pisma Pan Burmistrz podaje nieprawdę twierdząc, że jednoosobowe Straże Miejskie czy też Gminne funkcjonują w: Świdwinie i Świerznie. Bardzo proszę Pana Burmistrza, żeby odpowiedział mi pisemnie skąd posiada takie dane i dlaczego w oficjalnym stanowisku do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stepnicy, występują niezweryfikowane informacje, co powoduje wprowadzanie w błąd Radnych oraz mieszkańców Gminy Stepnica. Po zweryfikowaniu podanych przez Pana nieprawdziwych informacji, wyprowadzę Pana Burmistrza oraz wszystkich zainteresowanych z błędu. W Gminie Świdwin, strażników miejskich jest trzech natomiast w Gminie Świerzno, Straży Gminnej nie ma wcale i nigdy nie było. Panie Burmistrzu papier przyjmie wszystko, ale bardzo proszę szanować mój czas i podawać prawdziwe informację. Ponadto, wymieniona przez Pana Burmistrza Straż Miejska w Tucznie, pomimo swojej jednoosobowej działalności, uzupełnia się z Policją oraz pełni dyżury w dwie soboty każdego miesiąca do godziny 22. Jak widać dla chcącego myślącego Burmistrza Tuczna, Pana Krzysztofa Hara, z którym miałem okazję rozmawiać, nie było to trudne organizacyjnie i tak funkcjonuję ta formacja jak proponowałem na jednej z obrad Sesji Rady Miejskiej w Stepnicy. Pan Burmistrz, Andrzej Wyganowski, jednak twierdził, że jest to niemożliwe i zwyczajnie nie chciał zmieniać organizacji pracy strażnika. Nadmieniam, iż strażnik miejski w Tucznie wykonuję również obowiązki osoby, która jest odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe w gminie. W Urzędzie Miasta i Gminy Stepnica na tym stanowisku zatrudniona jest dodatkowa osoba. A na angielski pieniędzy jak nie było tak nie ma. …

Radny Jacek Jacewicz z Klubu Radnych Niezależnych konsekwentnie próbuje doprowadzić do likwidacji stanowiska strażnika miejskiego, który kosztuje nas rocznie ok.90 tys. złotych.

W ciągu ostatnich miesięcy Jacek Jacewicz złożył wiele pism, wniosków i skarg do Wojewody w tej sprawie. Mimo oporu władz gminnych udało mu się doprowadzić do dyskusji na ten temat podczas ostatniej sesji 23.11.2016. Wykazał, że przewodniczący i burmistrz, posługiwali się nieprawdziwymi danymi, bądź przedłużali procedurę. Nadal nieuzasadniona pozostaje potrzeba tak dużego wydatku z budżetu gminy (3 anglistki), na osobę, której zadania z powodzeniem może wykonać policja.    

Radny Jacewicz odważnie i konsekwentnie podjął się tego tematu. Powinniśmy go wesprzeć, a jest to możliwe w bardzo prosty sposób. Wystarczy wysłać e-mail z wnioskiem o likwidację straży miejskiej w Stepnicy do dnia 1 grudnia 2016 r  na adres: skarbnik@stepnica.pl o treści: “Wnoszę o likwidację straży miejskiej w Stepnicy i wykreślenie wydatków związanych ze strażą miejską w budżecie gminy na rok 2017.”  lub podobnej. Można też osobiście złożyć pismo w urzędzie w godzinach 7:30 – 15:30, gdyż dziś rozpoczęły się ogłoszone przez UMiG Stepnica konsultacje społeczne budżetu gminy na 2017 rok.

 

odpowiedz-burmistrza-na-wniosek
odpowiedz-burmistrza-na-zazalenie
pismo-do-burmistrza-miasta-i-gminy-stepnica-23-11-2016
skarga-na-burmistrza-miasta-i-gminy-stepnica-23-11-2016-r
pismo-do-przewodniczacego-rady-miejskiej-od-burmistrza

14 komentarzy

 1. w tym tłoku naszego ,pomylił chyba radar ze śmietnikiem 🙂

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 2. .

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 3. Pan Jacek jako chyba jedyny nie pęka. Nareszcie jest jeden co nie boi sie smoka. Smok duży /gruby/ i silny ale stary. Wszystko ma swój poczatek i koniec. Nie ma nic na zawsze. To początek końca, tak to widzę. p.s. nad smokiem czarne ołowiane chmury – emeryturka sb-cka idzie się pier……ć.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 4. Proponuję sprawę oddać np. Programowi UWAGA. Szybko pomogą radnego rozwiązać problem.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 5. Brawo Panie Jacku!
  Kropla drąży skałę …

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

 6. Popieram działanie w słusznej sprawie! ! ! Panie Jacku do przodu bez hamulca, “rozjechać” wszystkie wyboje, a jest ich dużo.ZGADZAM SIĘ Z PANEM W 100% i dziękuje , ze walczy Pan , żeby mieszkańcom było lepiej, szkoda tylko ze nie każdy to pojmuje‼️‼️‼️ Powinnismy zostać jednak wioską, wtedy może taki strażnik “z bajki” miałby większe zastosowanie…. a i “fantastyczni starzy wyżeracze”ze swoimi stęchłymi wizjami czuliby się bardziej swojsko…tylko , ze to o nas chodzi w tym wszystkim…OBUDŹCIE SIĘ ‼️

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 7. Panie Jacku chylę czoła. Jest Pan nie tylko radnym z najkrótszym stażem ale także bardzo bardzo młodym czlowiekiem. A już pokazał Pan klasę i wskazał pozostałym kierunek. Radnym, którzy tak chalą się swoim ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na tej funkcji proponuję zamilknąć. Potraficie tylko bronić swoich diet, układów i układzików. Gdybyście wszyscy, łacznie z burmistrzem i wiceburmistrz dbali o mieszkańców, mielibyśmy czystą i dobrą wodę w kranie, dzieci miałby autobu szkolny a przedszkole i szkoły i byłyby na odpowiednim poziomie. Ale nie można przecież ruszać swoich, nawet kosztem mieszkańców.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

 8. Takie skojarzenie 😉

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Pamiętajcie tu nie chodzi o słodkie coments tylko o składanie formularzy wystawionych na skrzynce radnych niezależnych. Także do dzieła . Im więcej wniosków , tym większy nacisk na burmistrza i rade o zlikwidowaniu straży miejskiej. pamiętajcie za 90tysi można naprawdę nauczyć spora cześć dzieci angielskiego , a w dzisiejszym świecie to podstawa w komunikacji i znalezieniu dobrej pracy i w życiu codziennym. Wspierajmy ta akcje bo jest to robione dla dzieci naszej gminy. Bo wstyd żeby nie miały wsparcia ze strony gminy na nauczycieli angielskiego. To jest jak cofnięcie sie w lata 90 gdzie tylko wybrani mogli sie uczyć. Jeszcze raz popieram ta akcje i mam nadzieje ze dokonamy tego wspólnymi silami

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 9. Co za typy. Podają w piśmie przyklady i każdy do kitu. W jednym mieście w ogóle straży miejskiej nie było, w drugim jest ale trzyosobowa a w trzecim funkcjonuje dokładnie tak jak od poczatku mowi radny Jacewicz- czyli wtedy, gdy policji nie ma i w dodatku koleś pracuje na stanowisku, które u nas dostal kolejny zaprzyjaźniony emeryt. Burmistrz sam sobie w kolano strzelił. No ale przecież nie po to stworzył stołek dla kolegi by ten popołudniami i w weekendy pracował.
  Brawo panie radny Jacewicz! Gonic to towarzycho!

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 10. “Nawiązując do Pana mijającego się z prawdą pisma…”
  Panie Jacku SZACUN!!!

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 2

 11. Radny Jacewicz daje radę 🙂
  A niemłodym już komsomolcom, na otarcie łez wspomnień czar 😉

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)