Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

PRACA: Potrzeba 150 osób do budowy kadłubów!

produkcja

Firma Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa wytwarzająca m.in. kadłuby jachtów szuka 150 pracowników i planuje zwiększyć produkcję. Goleniowski zakład otrzymuje coraz więcej zamówień na swoje jednostki.

Zakład rocznie opuszczało ok. 600 jednostek, ale zamówień jest tak dużo, że w roku finansowym kończącym się w czerwcu 2017 r. produkcja wzrośnie o minimum 20 proc. – informuje prezes spółki Technologie Tworzyw Sztucznych (TTS) Michał Pokorski. Jak dodaje, w zakładzie pracuje ok. 700 pracowników, dzięki wzrostowi zamówień zakład zwiększy zatrudnienie o 150 osób.

– Co roku wdrażamy od czterech do sześciu nowych jednostek, ale zwiększenie sprzedaży widzimy w każdym segmencie, dobrze sprzedają się żaglówki i motorówki, zarówno małe jednostki, jak i te duże – mówi Pokorski.

Rekrutacja już się zaczęła. Firma działająca w Goleniowskim Parku Przemysłowym szuka przede wszystkim pracowników produkcji, monterów, stolarzy, elektryków i laminiarzy.

 

[…]

TTS jest częścią HanseGroup, produkuje dla niej elementy jachtów takich marek, jak: Hanse, Moody, Varianta, Fjord, Dehler i Sealine. Jachty, których produkcja zaczyna się w TTS pływają po morzach całego świata – informuje firma.

Źródła:

 1. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/produkcja-lodzi-w-polsce-pracownicy,59,0,2188859.html
 2. http://www.yachtech.pl/
 3. https://www.facebook.com/TTSgoleniow/
 4. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/firma-produkujaca-luksusowe-jachty-szuka-pracownikow/d6y1l

15 komentarzy

 1. Za prl jak patrzono na pracowników (trzynastki, fwp, wczasy pod gruszą, majówki itd.) to wynosiliście w kieszeniach pół zakładu i nic wam się nie podobało, głosowaliście na takich samych oszustów i złodziei zamiast troche ruszyć głową to woleliście mieć prezydenta krętacza i analfabete co utopił cały ruch robotniczy. Byliście tacy durni to teraz zasuwać u niemca/szweda/portugalczyka na umowe o dzieło za grosze z kamerą w d…ie

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

  • @Dziadek,
   Na starość pomieszało się w sędziwej głowinie? Kradli robole w PRLu? Pewnie, że kradli! Bo szefostwo też kradło, tylko bardziej skutecznie.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

  • Dziadek co ty opowiadasz. A niby z kogo mamy wybierać , każda partia to śmiech na sali. Pół roku obiecują , kolejnych 5 lat nic nie robią i tak od 89. Bo tamtych cZasow to ja wole nie Znac. I tylko sie kłócą non stop jakaś afera to jest już tak nudne ze ludzie maja dosyć ich wszystkich. Dlatego połowa społeczeństwa nie głosuje. Połowa firm goleniowskiego parku to wyzysk na ludziach z brakiem warunków do normalnej pracy z chemia, pyłem, chorobami itd. Zreszta w cywilizowanych kraju w którym działają różne instytucje, sanepidy, które sprawdzają firmy, dlaczego jest na to pozwolenie na niszczenie ludzkiego zdrowia . Dlaczego nic sie z tym nie robi. Choć każdy zdaje sobie z tego sprawę.

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

   • @nie rób idiotów z ludzi,
    Całkowicie się z tobą zgadzam. Sanepid to instytucja przymykająca oko na wiele rzeczy, ale gdzie jest Państwowa Inspekcja Pracy zwana dalej PIP`ą? Czy sprawdza tam skuteczność odpylania, czy bada powietrze którym oddychają pracownicy? Czy PIP`a informuje pracowników o jakości wdychanego przez nich powietrza?

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

   • Byli uczciwi ludzie, małżeństwo Gwiazdów, pani Walentynowicz, pan Kornel Morawiecki z solidarnością walczącą itd. itp. Kolejne pokolenie zamiast się zabrać ostro do roboty to wolało słuchać bajek kapusia o drugiej japonii, 100 milionach dla każdego, trzeciej drodze. W nagrode spuścił cały ruch robotniczy w kiblu. Co PRL odbudował oni rozwalili. W internecie jest sporo wystarczy poczytać:

    http://www.bibula.com/?p=73196

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 2. 14zl plus szkodliwe to w zakładach drzewnych mogą płacić. Za wdychanie substancji rakotworczych nie ma odpowiedniego wynagrodzenia. Zakład inwestuje w ochronę pracownika a ludzie wdychaja to świństwo każdego dnia. Kombinezony z dołączonymi przewodami dostarczającymi powinno sie używać przy takiej chemii. A nie maseczki i obietnice systemu ochrony. Śmiech na sali.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 3. A ile płacą?

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

  • 1 dolara na rok, głąbie! Od takich “pracowników” co to na początku nie pytają się jaka to praca, tylko za ile zachowaj nas Panie.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

   • Wiadomo że to jest praca w szkodliwych warunkach – żywice epoksydowe nie są zdrowe.
    Ale firma własnie inwestuje w system usuwania z powietrza lotnych trucizn.
    Praca w takich warunkach jednak powinna być lepiej płatna …

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 4. szacunek do człowieka nie musieliby poszukiwac pracowników ,słyszałam porównania “Korea w Polsce “

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 5. Ta praca to lipa. Jak można płacić takie śmieszne pieniądze , ludzie tracą zdrowie na tej chemii. Nie dajcie sie zwieźć, skończcie ere wykorzystywania Polaków za śmieszne pieniądze. To sa rządy ludzi którym pozwolono na eldorado w Polsce. Za taka prace minimalna na godzinę to przynajmniej 14zl na godzinę plus szkodliwe. Albo zaczniemy walczyć z nimi albo bedą nas hańbic do skutku. Bo oni patrzą tylko na efekty pracy, nie na pracownika.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)