Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WATCHDOG: Prawnicy dla jawności

logo

 

ZAANGAŻUJ SIĘ!

28 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Dostępu do Informacji. Prawo to mamy wszyscy, ale w praktyce korzystanie z niego bywa trudne. Od 10 lat pomagamy osobom, którym władze nie odpowiadają na pytania, a od 2015 roku działamy online: http://porady.siecobywatelska.pl/. Prawnicy i prawniczki Sieci odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące dostępu do informacji. Udzielają konsultacji telefonicznych, pomagają pisać pisma do sądu, jeśli trzeba, wspierają podczas rozpraw, interweniują w różnych instytucjach. Pomoc jest bezpłatna, jednak ich pracę musimy z czegoś opłacić. 16 125 zł miesięcznie – to koszty pracy 4 osób, które na co dzień Wam pomagają. Jak się domyślacie, nie zarabiają u nas kokosów, a swoją pracę traktują jak misję, dlatego dziś to my prosimy Ciebie – POMÓŻ NAM zebrać kwotę potrzebną, by opłacić ich pracę.

WEJDŹ na http://pomagam.pl/jawnosc i WPŁAĆ dowolną kwotę, którą przeznaczymy na wynagrodzenie dla prawników. Prawnicy dla jawności!

DOSTĘP DO INFORMACJI

W POLSCE I NA ŚWIECIE

W Międzynarodowym Dniu Prawa do Informacji przedstawiamy wyniki badania porównawczego dotyczącego przejrzystości procesu legislacyjnego w 11 krajach Europy.

Polska wypada w nim całkiem nieźle, ale najważniejsze sprawy, o których jawność staramy się od lat – kalendarze, księgi wejść i wyjść, notatki i protokoły z posiedzeń – obniżają naszą pozycję. Co jednak cieszy, to że na całym świecie obywatele i obywatelki oczekują takich informacji.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

WSPIERAJ NAS
lub włącz się w nasze działania

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Tagi: , ,

1 komentarz

  1. Watchdog to zły sen Ławickiego i Wyganowskiego …

    Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)