Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Kuratorium kontroluje Przedszkole w Stepnicy

prawo_oswiatoweKuratorium Oświaty przeprowadziło kontrolę doraźną w Przedszkolu Samorządowym w Stepnicy.

Kontrolerom z Kuratorium nie spodobało się m.in. oglądanie bajek, co potwierdziło, że rodzice mieli rację skarżąc się na te metody wychowawczo-pedagogiczne stosowane przez wychowawczynie.

Dyrektor Przedszkola otrzymała wskazania do zintensyfikowania nadzoru pedagogicznego nad działaniami opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznymi dotyczącymi realizacji podstawy programowej oraz eliminowania oglądania bajek na rzecz atrakcyjniejszych metod pracy.

  

kuratoriumstepnica2

13 komentarzy

 1. Czy ktoś coś wie czemu pani dyrektor już od kilku dobrych tygodni nie ma?

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Najgorsze: Dobre 5 Słabe 22

  • Dzikusom raczej g..no w wodzie nie przeszkadza, normalnym ludziom już tak.
   Niezły poziom – jak ktos chce czego więcej i lepszej jakosci to od razu od dzikusów należy wyzywać. Wejdź dziecko z powrotem pod kamyczek, spod którego wypełzłes 😉

   Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 3. Dzień dobry. Jak rozumiem kontrola nie potwierdziła żadnego ze ” strasznych” zarzutów podnoszonych przez forumowiczów w stosunku do kierownictwa placówki. Wydanie ” wskazówek dotyczących zintensyfikowania współpracy z rodzicami” to przecież przykład klasycznej urzędniczej nowomowy, tak naprawdę napisany tylko po to żeby skarżąca się pani poczuła się ” dopieszczona” przez Kuratorium. Ciekawym bardzo, jakie to konkretnie wskazówki zostały udzielone, bo jak na razie to sprowadza się to tylko do tego, że zostały wyznaczone godziny przyjęć, dla rodziców, a to działa w obie strony. Jak rozumiem oczekujecie Państwo, że teraz dyrekcja będzie chodziła po mieszkaniach z czapkami w dłoniach? Kontrola stwierdziła, ze dzieci faktycznie oglądają bajki ( czego nikt przecież nie podważał) i też nie uznała tego za zbrodnię, a zaleciła ” stopniowe eliminowanie oglądania”. Ciekawe jak to rozumie pani Izabela Pawlak- jeżeli jest to złe to należy to natychmiast przerwać, a nie “stopniowo eliminować”, zresztą nikt nie stwierdził jakie w końcu dzieci oglądają bajki, jest przecież mnóstwo produkcji edukacyjnych, ani jaki procent czasu spędzonego w przedszkolu tak się dzieje. Mam wrażenie, że autor wstępu- komentarza ( Neo) wybrał z całego tekstu i uwypuklił na czerwono dwa zdania, które pasują do przyjętej przez niego tezy. Serdecznie pozdrawiam.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 11

  • O ile mi wiadomo to dyrekcja placówki decyduje o organizacji pracy w szkole i przedszkolu. To pismo to faktycznie urzędnicza nowomowa, ale zważywszy na ograniczone możliwosci działania kuratorium, to jest w sumie porządny OPR dyrekcji. Podsumujmy:
   1) brak komunikacji z rodzicami,
   2) brak pisemnego powiadamiania rodziców o ważnych sprawach dot. dzieci lub przedszkola,
   3) brak ustalonych kryteriów przydzielania dzieci do poszczególnych grup (to raczej poważny zarzut)
   4) brak pisemnej dokumentacji “rekrutacji wewnętrznej”- czyli “po stepnicku” – na gębę
   5) informowanie rodziców o przydzieleniu dzecka do okreslonej grupy “po stepnicku”- czyli ogłaszając listę na tablicy przedszkolnej
   6) zalecenie uwzględniania wskazań opinii psychologiczno-pedagogicznych (co nakazuje ustawa o systemie oswiaty). Zważywszy, że nie ma ustalonych kryteriów i brak pisemnej dokumentacji z rekrutacji wewnętrznej- mamy obraz nędzy i rozpaczy. Albo panie faktycznie losują albo wróżą ze szklanej kuli.

   To pismo to mocno żółta kartka. Brak komunikacji z rodzicami, brak ustalonych kryteriów, niebranie pod uwagę opinii psychologiczno-pedagogicznych. Za to dzieci miały “Cartoon Network”. Pytanie tylko czy to kino czy placówka oswiatowa?

   I jeszcze jedno – podczas spotkania z rodzicami i dyrektorka, logopeda i przedszkolanki – wszyscy jednym głosem mówili o swojej wielkiej chęci poprawy komunikacji z rodzicami. W sumie każdy podkreslał swoją dobrą wolę i wielką chęć poprawy. Jak się okazuje – nie były to szczere, ale wymuszone deklaracje i nikt tu z własnej woli nie działał a realizowano odgórne zalecaenia kuratorium.
   W mojej osobistej ocenie brak jasnych i jawnych kryteriów “wewnętrznej rekrutacji” i informowanie rodziców o decyzjach swistkiem papieru na tablicy ogłoszeń to skandal i granda! Ta sama procedura co przy przydziale mieszkań – bez pisemnego uzasadnienia, bez kryteriów, nieuwzględniając opinii psychologiczno-pedagogicznych panie sobie “poustalały”. Witamy w XXI wieku… Żałosne!

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

  • Oj chyba nie jest to, tak jak @zadowolony sugerujesz, bo Dyrektorka szybko stara się wprowadzić to, na co jej kuratorium wskazało. I chwała jej za to. Szkoda tylko, że kuratorium musi paluchem pokiwać!
   Pora skończyć spijanie kawki i wziąć się do pracy. Niektóre nauczycielki pewnie nie będą miały nic przeciwko temu wręcz przeciwnie ucieszą się z aktywności pozostałych.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  • Rewelacja po prostu! Dyrektorka, która ponad 20 lat swej “kariery” zawodowej nie wpadła na pomysł opracowania kryteriów przyjmowania dzieci do określonych grup i przenoszenia w ramach grup (rekrutacja wewnętrzna). Tyle samo czasu plus parę skarg do kuratorium zajęło jej i prowadzonej przez nią kadrze odkrycie, że rodziców nie powinno się informować anonsami w gablotce przedszkolnej i które nadal nie odkryły, że istnieją opinie psychologiczno-pedagogiczne. Ćwierć wieku nauki a i tak rezultaty mizerne.
   Dyrektorka i jej zaufana kadra niech nie narzekaja na “hejt”, bo dopiero po skargach i wielu uwagach na tym forum podjęto pewne działania.
   Następne ćwierć wieku i te postępowe damy odkryją, że można bardzo sprawnie kontaktować się z rodzicami za pomocą poczty mailowej czy newsletter’a.
   No brawo WY!!!

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 4. Pani Jędrzejewska?

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 5. skamielina zaczyna pękać ,życzę wszystkim aby doczekali jak runie beton niczym pomniki lenina🚀

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 6. Status w rażący sposób od X lat jest nie przestrzegany. Będzie kolejna kontrolka. Jak ktoś od “20 lat” (jak podkreśla to zawsze Pani Dyrektor) nie zrobił z tym porządku, to już nie zrobi, a nakazy kuratorium potwierdzają niekompetencje dyrekcji.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 7. No nareszcie ktoś poparł rodziców w tej kwestii.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.