Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Zawiadomienie o obradach XIV Sesji Rady Miejskiej w Stepnicy w dniu 30 września 2016 r

sesja_1

W Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Stepnica pojawiło się zawiadomienie o sesjach komisji oraz sesji Rady Miejskiej (patrz źródła u dołu strony).

Radni kolejny raz będą obradować nad uchwałą w sprawie wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Stepnica – zakwestionowaną przez nadzór prawny Wojewody.

Z a w i a d o m i e n i e

Zawiadamiam, że w dniu 30  września  2016 r. o godzinie  1600 w sali konferencyjnej  w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy odbędą się obrady XIV Sesji  Rady Miejskiej  w Stepnicy.

                                                           Przewodniczący Rady Miejskiej w Stepnicy

                                          Ryszard Ławicki

 

Porządek obrad

 

I.  Sprawy regulaminowe:

 1. Stwierdzenie quorum,
 2. Przyjęcie porządku obrad,
 3. Przyjęcie protokołu Nr XIII/16 z obrad XIII SesjiRady Miejskiej w Stepnicyz dnia 4 sierpnia 2016 r.

II.   Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2015/2016                           

III. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Stepnica za I półrocze 2016 r.

wraz z wykonaniem planu finansowego instytucji kultury.

IV. Informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej w I półroczu 2016 r.

V.  Podjęcie uchwał :

1. w sprawie przystąpienia Gminy Stepnica do „Związku Małych Portów”,

2. w sprawie przystąpienia do realizacji przez Gminę Stepnica partnerskiego projektu edukacyjnego “Zdrowe dzieci w zdrowych gminach“,                                                                        

3.  zmieniająca uchwałę w sprawie regulaminu utrzymania czystości i  porządku na terenie gminy Stepnica,

4. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,

5.zmieniająca uchwałę w sprawie wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Stepnica.                                                                                                                                                                                                                                                             

VI.    Informacja międzysesyjna Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.                                    

VII.   Zapoznanie się z wynikami kontroli przeprowadzonej Przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej w Stepnicy  w zakresie realizacji bieżących inwestycji prowadzonych    przez gminę Stepnica w 2016 r.                                                                                                                                                                   

VIII. Wnioski i zapytania radnych.

IX.    Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.

X.      Zamknięcie obrad.

 

Źródła:

 1. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/6196
 2. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/6195
 3. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/6194
Tagi:

22 komentarze

 1. Ciekawe były zebrania w przedszkolu. Najpierw pani dyrektor a później nauczycielka powtarzały jak mantrę chęć współpracy z rodzicami… cóż za zwrot akcji….. tylko próba wymuszenia na rodzicach, na pierwszym zebraniu, wymyślenia miejsca wycieczki na koniec roku (sic!) wypadło słabo. Nauczycielka przy drugim podejściu powiedziała “czekam od Państwa na propozycję bo chciałabym współpracy (..) ”
  (cytat może nie być dosłowny – starość nie radość i pamięć nie ta )
  Na tym samym zebraniu poproszono o propozycje wyboru “prezenciku” na dzień chłopaka dla dzieciaków.
  Jak się domyślacie – zaskoczeni rodzice nie byli w stanie w ciągu kilku minut nic ciekawego wymyślić szczególne w sprawie wycieczki. Cóż… pewnie usłyszymy niedługo,że Panie chciały współpracować ale rodzice to raczej nie……
  Odnoszę nieodparte wrażenie,że szopka z “współpracą z rodzicami” ma na celu dyskredytację pomysłu współpracy…. cóż … obym się mylił….

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • a nie prowadzić jałowe dyskusję z rodzicami.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • No o a to jak panie nagle nie słyszały niewygodnych pytań, tylko zmieniały temat? Ciekawie się zapowiada ta współpraca z rodzicami. Mordy za przeproszeniem mamy wydzierać żeby coś w końcu dotarło? To zaraz powiedzą, że jesteśmy chamami. Albo jak zawsze że rodzice to patologia a dzieci sa głupie. Zresztą jak ktoś przez ponad 20 lat nie nauczył się rozmawiać z rodzicami i dziecmi to czego teraz mamy oczekiwac? nagłego olśnienia pod wpływem strachu? Wiadomo że teraz to pod publiczkę a jak skończą się artykuły wszystko do normy wróci. Tu trzeba drastycznych zmian a nie żałosnych prób poprawy wizerunku.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Po prostu: panie robia dobra minę do złej gry. Znaczących zmian bym się jednak nie spodziewał.

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. Wysłałam Wasz artykuł o przedszkolu do Kuratorium Oświaty. Nie spodziewałam się odpowiedzi, a jednak przyszła 🙂 .

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Całość pisma.

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

   • a jednak bajki pójdą w odstawkę? 🙂

    Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

    • Ciekawe tylko czy na szczęście dla naszych dzieci.
     Otóż ja usłyszałem od dziecka, że “bajek nie ma, bo rodzice mieli pretensje”. No cóż za wspaniały sposób edukacji maluchów.Z drugiej strony to dobrze, że kuratorium reaguje.
     Na zebraniu wielokrotnie podkreślano, jak zależy nauczycielom na współpracy z rodzicami. Oby tak było zawsze, a nie tylko jak pojawia się krytyczny artykuł na NS.

     Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

     • Dwa zgłoszonka do kuratorium już w pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Zapowiada się rok pełen wrażeń. A statusik nadal nie przestrzegany…

      Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

   • odpowiedz na pismo zadawala ,ponieważ bajki to może mama ,babcia ,poczytać dziecku w domu a w przedszkolu to niech naucza tego do czego szkoła jest powołana,a trzeba cierpliwości ,wysiłku żeby nauczyć czytać w podstawie to chyba rola szkoły mowa o 6 latkach

    Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. Ta sama uchwała procedowana trzeci raz w ciągu 3 miesięcy. Mistrzostwo !! Czekam na projekt. W porzadku obrad brakuje oczywiscie wniosku Klubu Radnych niezaleznych o likwidacje strazy Miejskiej. Ulomna ta nasza gminna demokracja. Tutaj proponowalabym, przy widocznym uporze wladzy w utrzymaniu jednoosobowej Strazy Miejskiej, referendum gminne. Niech Mieszkancy zdecyduja, w koncu to ich gmina i ich pieniadze. Zaproponowalabym konsultacje spoleczne ale po tym jak wygladaly konsultacje w sprawie miasta zwyczajnei nie mam odwagi 😉 🙂
  Pozdrawiam
  Monika

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

  • Jestes taka madra to wroc do Stepnicy i wez stery w swoje rece bo madrowac to kazdy sie potrafi.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 9

   • Hmm… Jak kulturalnie odpowiedzieć na grubiańską zaczepkę? 😉
    Pozdrawiam Pana serdecznie i życzę miłego weekendu 🙂
    Monika Moroń
    (tymczasowo poza Gminą)

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

    • To nie byla grubianska zaczepka w Pani strone, tylko jak tak bardzo zalezy Pani na dobru gminy to dlaczego nie wezmie Pani udzialu w wyborach na burmistrza majac takie duze doswiadczenie, tylko nadzoruje sytuacje od kilku dobrych lat z zagranicy.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 11

     • a co ? nie wolno jej?

      Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

     • Muszę Pana rozczarować. Moja obecność na miejscu niczego by nie zmieniła. Wielokrotnie podkreślałam, że nie zamierzam startować w wyborach do wladz loklanych. Dlaczego? Bo w przeciwieństwie do naszych włodarzy uważam, że nie można byc jednocześnie kontrolującym i kontrolowanym. Poza tym zapomina Pan, że moja aktywność społeczna jest znacznie dłuższa niż mój tymczasowy pobyt zagranicą. Także ja po prostu kontynuuję coś, co zaczęłam dawno temu.
      Wiem, że wiele osób nie może zrozumiec prostej sprawy- czasami ktoś zwyczajnie nie ma ochoty na żadne stołki. Co nie zmienia faktu, że każdy ma prawo wymagac od władzy każdego szczebla rzetelności, kompetencji, uczciwości, etyki i dzialania w interesie społecznym oraz w granicach prawa. Proszę mi wierzyć, miejsce mojego pobytu nie ma tu znaczenia. Przepraszam- ma, w Wielkiej Brytanii taka wladza lokalna czy dyrekcje szkół z takimi wynikami wiele lat z rzędu nie maja racji bytu. Więc chyba mam obecnie miejszą tolerancję na arogancję i niekompetencję władzy. Ale to raczej dobry objaw.
      Pozdrawiam Pana a najwiekszej szansy dla naszej Gminy niezmiennie upatruję w młodych Mieszkańcach, którzy zupelnie inaczej postrzegają rzeczywistość i są najwieksza szansą na pozytywne zmiany.
      Monika

      Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

   • Oświeć nas kim jesteś 🙂 Monika dla tej gminy z daleka więcej robi niż jeden będący na miejscu…. no ale każdy bzdury pisać może…..

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

   • Oj, nie każdy tak jak Monika się potrafi mądrzyć. Nawet nadzór wojewódzki jej posłuchał.

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 4. Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 5. 28 września

  4.Rozpatrzenie projektów uchwał :

  1. w sprawie przystąpienia Gminy Stepnica do „Związku Małych Portów”,

  2. w sprawie przystąpienia do realizacji przez Gminę Stepnica partnerskiego projektu edukacyjnego “Zdrowe dzieci w zdrowych gminach”,

  3. zmieniająca uchwałę w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Stepnica,

  4. zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,

  5.zmieniająca uchwałę w sprawie wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Stepnica.

  http://bip.stepnica.pl/dokumenty/6195

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 6. No to ciekawe jak Rysio będzie się tłumaczyć.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)