Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Mieszkania komunalne ciag dalszy – nadzór wojewody wysyla pismo do wójtów i burmistrzów

wstega-przecieta

W skutek dwóch wniosków do Wojewody złożonych przez Monikę Moroń i Iwonę Krępic oraz Klub Radnych niezależnych nie tylko dwukrotnie wszczęto postępowanie nadzorcze Wojewody dotyczące niezgodności z prawem zapisów kolejno podejmowanych uchwał w sprawie zasad najmu mieszkań gminnych, ale także zostało wysłane do wszystkich wójtów i burmistrzów w województwie zachodniopomorskim pismo z wytycznymi. To nasz kolejny mały kamyczek do ogródka praworządności …

Komentarz pozostawiamy czytelnikom …

Tagi: ,

24 komentarze

 1. Ciekawe Będzie Śledztwo

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 2. Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 3. że te “pomyłki oczywiste “trafiają pod lupę naszych wspaniałych Pań ,ktore wielokrotne udowodniły jak omylna jest władza… brawo Maria ,lwona ,Monika i Wszyscy , ktorzy angażują się w dokształcanie naszych prawników.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 2

  • medal dla tych Pań za ich zaangażowanie ,naprawdę wieli podziw za chęć wyjaśniania trudnych spraw ,a jak ważnych ,wszystkie Panie wymienione .dzięki za wasz upór,to od Was powinni się uczyć zasad prawa najemni mecenasi w urzędzie miasta .WIELKIE PODZIĘKOWANIA ,POCZEKAJMY NA FINAŁ TYCH WSZYSTKICH SPRAW .najbardziej bulwersująca to przydział mieszkań

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 4. Mam nadzieję, że nasze Słońce Zalewu i Zawsze Nieomylny Przewodniczący zdają sobie sprawę z tego, że od dawna są tematem żartów nie tylko w naszej gminie? Moi znajomi z Goleniowa i Szczecina sami mnie pytają o to “jak się mają sprawy w metropolii Stepnica?”. Nie ukrywam, że najbardziej lubią estradowe popisy przewodniczącego podczas sesji czy komisji. Burmistrz nie odstaje tylko lepiej maskuje emocje. Jak o taki “prestiż” panom chodziło to chyba nie rozumieją tego pojęcia. Poza tym po tym jak wygladał przydział mieszkań, jak wygladaja “konkursy” na stanowiska dyrektorów szkół i po kilku innych sprawach newsem byłoby gdyby oni coś w końcu zgodnie z prawem i zasadami etyki zrobili. Za te prezydenckie pensje w urzędzie i wysokie diety dla radnych mamy chyba prawo oczekiwać czegoś więcej nić marnej jakości dygresyjek przewodniczącego i opowiesci dziwnej treści burmistrza na sesjach?? Ale tego chyba nie dożyjemy.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 3

 5. mam tylko jedno pytanie
  za co prawnicy obsługujący samorządy biorą pieniądze
  czyż nie powinni być rozliczeni ze swej,, nieomylności”

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

  • Jacy urzędnicy tacy ich prawnicy. Mądry zatrudnia mądrzejszych od siebie, co by mu radą służyli. Zakompleksiony głupiec zatrudni klakierów. Wnioski proszę sobie wyciągnąć 😉

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 4

  • biorą kasę za przytakiwanie grubemu i podpisywanie się pod jego każdym szalonym pomysłem.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 5

 6. http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/835422,mapa-wpadek-pis-vs-mapa-afer-po.html

  […]
  Dziś PiS odpowiedziało PO i uruchomiło stronę mapaafer.pl. Prawo i Sprawiedliwość przypomina na niej nie tylko te afery o zasięgu ogólnopolskim, ale także – lokalnym. Dowiadujemy się z niej, że burmistrz Myszkowa potajemnie nagrywał gości w swym gabinecie, a Olgierd Geblewicz marszałek województwa Zachodniopomorskiego, gdy pełnił jeszcze funkcję kierownika sprzedaży wody w Wodociągach Zachodniopomorskich w Goleniowie, nabył w roku 2002 mieszkanie służbowe. Zaoferowano mu je za 35 tys. zł. A od tej kwoty przyznano jeszcze dodatkową bonifikatę w wysokości 24 proc. Wszystko to było możliwe, dzięki temu, że szefem wodociągów był w tym czasie jego bliski krewny.

  NO I CO?

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 2

 7. Władza nam się nie udala. Mamy u sterów ludzi osadzonych mentalnie w głębokiej komunie. No ale oni też źle trafili. Mamy w gminie ludzi, ktorzy nie tylko znają prawo ale w dodatku walczą o jego przestrzeganie. Czyli trafiła kosa na kamień! I bardzo dobrze, skoro rada w ogóle nie spełnia swojej funkcji kontrolnej tylko klepie każdy pomysł dowódcy!

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 2

 8. Szkoda Pana Wojewody, juz sobie chlop nie uzyje na panstwowym. Czesc Jego Pamieci.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

 9. No to Andriu ma swój upragniony prestiż! Na przykładzie nieprawidlowości w naszej gminie wojewoda instruuje pozostałych wójtów i burmistrzów w wojewodztwie! Ryszarda też pewnie duma rozpiera, bo zafundował innym gminom konieczność dostosowywania uchwał w sprawie zasad najmu lokali gminnych do prawa 😉
  Naszym dzielnym Paniom gratuluję 🙂

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 2

  • Hej, Rysio! Gdzie są teraz Twoi doskonali prawnicy, o których tak gardłowałeś na sesji?

   Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

  • Andrzej i Ryszard stali się popularni w całym województwie. Brawo oni!! 😉 🙂

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

  • Dwa razy z rzędu uchwalić tą samą uchwałę sprzeczną z prawem to faktycznie trzeba być asem albo zahibernować szare komórki na dłużej. Pan Przewodniczący z Burmistrzem atakowali Radnych Niezależnych przy byle okazji a trzeba było zapoznać się z ustawami i zrobić porządny projekt uchwały. Mam jedno pytanie- czy uchwała na podstawie ktorej przyznawano mieszkania też była niezgodna z prawem??
   I do Pana Przewodniczącego- jak widać krowa, ktora dużo ryczy malo mleka daje. Proponuję Panu mniej wycieczek personalnych na sesjach a więcej komeptencji. Bo to nie jest tak, że rację ma ten ktory głośniej krzyczy. Mniej złych emocji Panie Przewodniczacy, więcej pracy i komeptencji. W końcu za coś Pan bierze te 15 tysięcy rocznie diety za bycie przewodniczacym Rady!!
   I na marginesie- czy zamierza Pan przeprosić Panią Anetę za te niestosowne ataki przed kamerą i Panie Iwonę i Monikę? Kwestionował Pan wielokrotnie wiedzę tych Pań a to One miały rację. Czy też będzie jak w sprawie konsultacji?? Komuś chyba naprawdę jaskółki zrobiły coś brzydkiego na głowie!

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • Czy jak rada nie jest w stanie uchwalic parę razy z rzędu zgodnej z prawem uchwały to można wystąpic o zarząd komisaryczny?? Każdy dzień rządow tych ludzi to strata dla gminy!

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  • Czy jak rada nie jest w stanie uchwalić zgodnej z prawem uchwały to można wprowadzić zarząd komisaryczny? Kazdy kolejny dzień rządow tych ludzi to strata dla gminy!

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 10. Zapis o skreśleniu z listy oczekujących na mieszkanie w przypadku odmowy przydziału był ostatnio DWUKROTNIE uchwalony przez naszą Radę. Był to jeden z zarzutów podniesionych przez nas w ostatnim wniosku do Wojewody o uchylenie wadliwych prawnie zapisów. Cieszę się, że Wojewoda skorzystał z uwag zawartych w naszym wniosku i ze wskazanego w nim orzecznictwa sądów administracyjnych. Osobiście bardzo mnie cieszy także fakt, że wreszcie wojewódzkie organy władzy postanowiły przyjrzeć się problemowi i dzialać na szerszą skalę.
  Przypominam, że w tym roku nasza Rada uchwałę okreslającą zasady najmu lokali komunalnych przegłosowała już dwukrotnie (29 czerwca i 4 sierpnia), i dwukrotnie złożyliśmy wniosek o uchylenie wadliwych postanowień. Obecnie trwa postępowanie nadzorcze Wojewody, więc nalezy spodziewać się kolejnego glosowania nad tą samą uchwałą. Cóż, do trzech razy sztuka.
  Cały proces uchwalania tej konkretnej uchwały pokazuje wyraźnie zakres niekompetencji tak osób opracowujących treść uchwały jak i radnych, którzy wadliwą prawnie uchwałę podejmują z uporem godnym lepszej sprawy. Byłoby inaczej gdyby Przewodniczący Rady słuchał uwag radnych niezależnych zamiast zajmować się osobistymi atakami na nich czy też nic nie wnoszącymi do sprawy opisami własnego życiorysu.
  Pozdrawiam
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 11. Czyżby to miał być prewencyjny-nadzorczy instruktaż Wojewody dla władz miejsko wiejskich na przyszłość a dokonane szwindle Wyganowskiego i jego spółki tak jak spaprane “miasto stepnica” nie kwalifikują się do postępowania w jakimkolwiek trybie pomimo całego katalogu, dokonanego bezprawia i prywaty?

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)