Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Radny Jacewicz składa wniosek o likwidację Straży Miejskiej!

straz-miejska-szuka-pracy

Sprawozdania, które przedstawiane są przez komendanta SM w Stepnicy, są dowodem na to iż dalsze funkcjonowanie SM nie mają żadnego sensu. Wydatek roczny, który obciąża Gminę czyli nas mieszkańców to 86 150 zł (z czego koszt wynagrodzenia jednego strażnika to 79 709 zł – wpływy zaledwie 4 413 zł). Czy więc wyłapanie bezpańskich psów przez specjalistyczną firmę bądź innego pracownika gminy będzie droższe od utrzymania SM? Czy może przywiezienie pianina raz na 20 lat? Argumenty, które prezentuje Pan Burmistrz za dalszym funkcjonowaniem SM są irracjonalne.

Tagi:

42 komentarze

 1. nurkowal w smietnikach , sprawdzał czy potrafimy segregowac śmieci…trzeba mu przyznać dodotek za pracę w warunkach szkodliwych 😅😅😅

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. Z realizacji budżetu gminy Stepnica za I półrocze 2016 r
  “Rozdział 75416 —— ,,straż gminna (miejska)”
  Planowana kwota Wydatków 87 777,00 zł na koszty funkcjonowania Straży Miejskiej została
  zrealizowana w wysokości 46 275,46 21, tj. W 53 %. Wydatki te obejmują wynagrodzenie,
  koszty szkoleń i wyposażenia komendanta Straży Miejskiej, koszty zakupu paliwa
  i utrzymania samochodu.”

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

  • To skandal ,utrzymywać nieroba i kolesia burmistrza za takie pieniądze?????? No a w programie sesji ani słówka nie ma o wniosku radnego J.Jacewicza ,to co komuna dalej się wspiera ???? Dać wniosek o odwołanie przewodniczącego ,typowego czerwonego ,wydaje mu się że jest ponad prawem ????? Czy dalej p Detmer będzie jeżdził do Goleniowa na zakupy i do żonki i córeczki służbowym samochodem ??ogonić nieroba

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. Tu jeszcze jeden link i sonda, w której udział wzięło 1289 osób, 1005 głosowało za likwidacją straży. Może zrobimy taką sondę na stronie??

  http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/40069/Te-samorzady-zlikwidowaly-straz-miejska-POSLUCHAJCIE

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 4. Wiele gmin w Polsce likwiduje Straż Miejską. Oto przykłady i argumenty. Andrzej z Rysiem pewnie będą bronili tej jednoosobowej formacji ale takie są fakty. Panie Jacku, link z dedykacja dla Pana. Niech te argumenty zbiją 😉
  We wszystkich gminach, które zlikwidowały SM nie tylko uzyskano oszczędności ale w niektórych poprawiono bezpieczeństwo dofinansowując Policje i zwiększając liczbe patroli. Wszędzie decyzja taka spotkała się z przychylnością lokalnych społeczności 🙂

  “Rośnie liczba gmin, które zdecydowały się zlikwidować straż miejską. Władze większości z nich tłumaczą to oszczędnościami oraz niewielką skutecznością tej formacji.

  Stalowa Wola

  Decyzja o likwidacji straży miejskiej zapadła w 2008 roku, a jednym z głównych argumentów były oszczędności. Gmina na straż wydawała 1 mln zł rocznie. Władze miasta uznały, że obowiązki policji i straży miejskiej dublują się, a pieniądze te można wykorzystać lepiej. Od 2008 roku gmina dofinansowuje policję kwotą 150 tys. zł rocznie. Policjanci wykonują m.in. dodatkowe patrole.

  – Naszym zdaniem była to bardzo dobra decyzja. Policja z wielkim powodzeniem zastępuje straż miejską. Nie zaobserwowaliśmy żadnego negatywnego efektu tej decyzji, np. w statystykach dotyczących przestępczości. Wpływy z mandatów rzeczywiście są mniejsze, ale miasto i tak wychodzi na plus – mówi Andrzej Dorosz, szef kancelarii prezydenta Stalowej Woli.

  W mieście nie ma dyskusji na temat przywrócenia straży, z miasta nie płyną żadne sygnały, że jej brakuje. Przeciwnie, mieszkańcy są zadowoleni, że nie karze się ich za drobiazgowe wykroczenia.”

  Żory (woj. śląskie)

  To jedna z pierwszych gmin w Polsce, która zdecydowała się zlikwidować straż miejską. Stało się to w 1999 roku, po ośmiu latach funkcjonowania tej formacji. W straży pracowało około 20 osób, które znalazły pracę m.in. w magistracie, wojsku, straży więziennej i policji.

  Likwidacja straży miejskiej to znaczne oszczędności dla miasta. Roczny koszt jej utrzymania wynosił około 1 mln zł, część pieniędzy zasiliła budżet tamtejszych oddziałów policyjnych. Miasto sponsoruje nie tylko etaty policyjne, ale i dodatkowe patrole, które odbywają się poza godzinami pracy wyznaczonych do nich policjantów.

  Decyzja związana z likwidacją straży nigdy nie spotkała się z oporem społecznym, nigdy też nie wnioskowano o jej przywrócenie.

  http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1080167,Te-gminy-zlikwidowaly-straz-miejska-bo-byla-droga-i-nieskuteczna

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 5. Każdy kto poznał obecnego strażnika wie że to osobowość psychopatyczna. Rozkaz to rozkaz a władza takich uwielbia i potrzebuje. No i nagradza sami widzicie jak. A za co ? 99% za lojalność i 1 % za łapanie psów. O stepnickim układzie za parę lat będzie można pracę pisać.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

 6. Straż Miejska to brzmi dumnie. Jak mowię moim znajomym ze Szczecina, że u nas SM to jeden kolega burmistrza, to nikt nie wierzy i wszyscy jako żart traktują.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 7. A może petycja podpisana przez mieszkańców np. takiej treści? Będzie to wsparcie wniosku radnego.

  Petycja w/s likwidacji Straży Miejskiej!!!

  LIKWIDACJA STRAŻY MIEJSKIEJ!!!!

  Zwracamy się z apelem o zlikwidowanie Straży Miejskiej w trybie natychmiastowym. Jest to instytucja kompletnie niepotrzebna w funkcjonowaniu każdego z polskich miast. Funkcjonariusze Straży Miejskiej wielokrotnie przekraczają swoje uprawnienia, a niejednokrotnie naruszają prawa obywateli zapisane w Konstytucji. Przykłady takich zachowań mieliśmy ostatnio możliwość zaobserwować w ogólnopolskich mediach. Niewątpliwie utrzymanie jednego pracownika obciąża budżet miasta. Pieniądze te można przeznaczyć na inne, dużo ważniejsze cele niż utrzymywanie instytucji, która nie daje żadnych korzyści, jak również nie sprawia poczucia większego bezpieczeństwa w mieście i w gminie. Osoba pracująca w tych służbach czuje się bezkarna, bo podczas wykonywania swych obowiązków jest ubrana w mundur. Warto zadać sobie pytanie czy osoba dbająca o nasze bezpieczeństwo powinna czuć się bezkarna i powinna naruszać nasze prawa ? Powiedzmy stanowcze NIE marnotrawieniu naszych pieniędzy, z których utrzymywany jest Strażnik Miejski!!!

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 8. bo w Stepnicy “wilcy” gości zjadają 😹😹😹

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

 9. To teraz pan Katani? O jejku, jejku to kogo jeszcze w tej Stepnicy wilcy zjedzą ?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

  • Stawiam na Adamowską.

   Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

   • ta to bedzie straszyć podopiecznych ,lizus dupy p burmistrza i bedzie bronić szwagra też a ludzi straszyć że dopiero będzie żle

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

    • Juz niedlugo Adamowska prokurator powiezie …

     Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

     • Wiele osób ma taką nadzieję i wiele osób w rozmowach podkreśla niebywały brak taktu,ogłady i pospolite chamstwo ze strony „tej pani”.Swe elementarne braki w wychowaniu chce nadrobić podkreślaniem swego rzekomego ogromnego wykształcenia opłacanego zapewne z pieniędzy podatników.Płatne studia może skończyć średnio inteligentna małpa ale braków w wychowaniu i zwykłego chamstwa z człowieka nie jest łatwo się pozbyć. Za pieniądze można kupić bardzo wiele ale klasy trzeba się nauczyć i trzeba mieć to „coś” w sobie. Mam cichą nadzieję, że obecność „tej pani”w urzędzie jest policzona i , że odejdzie wraz z całym chorym układem.

      Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

      • Opłacane to sa raty kredytow pani A. z zasiłków dla patoli. Zwykły układ to mi weźmiesz kredyt a ja ci dam zasiłek na raty.

       Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 10. Komentarz Posła do wizyty w Stepnicy i Goleniowie

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 3

  • Szanowny panie Andrzeju. Nie spodziewałem się, że może pan zamieszczać tego rodzaju ” manifesty”, zwłaszcza kogoś takiego jak pan poseł, o którym nikt poza jego kolegami nie słyszał i o którym nikt w następnej kadencji nie będzie pamiętał. Trochę się chyba ten pan poseł zagalopował, bo na razie nie słyszałem o ” bezprawnym więzieniu”, czy “bezprawnym stosowaniu przemocy”( jeżeli one występują to są ścigane przez prokuraturę, a co do walki z ” kolesiostwem” to radzę panu posłowi ze wszystkich sił, aby zaczął od swojego podwórka. Pisząc takie, z całym szacunkiem, banialuki przedstawiciel państwa sam występuje przeciwko jego instytucjom. Przypominam Państwu,że Sejm, którego przedstawiciel jest ten pan, jest na szarym końcu jeżeli chodzi o badanie zaufania społecznego, a koledzy tego pana codziennie się kompromitują na oczach wszystkich. Serdecznie pozdrawiam.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 9

   • No tak, zawsze można było zwrócić się o pomoc do koleżanki Dzika sławnej posłanki Kochan. Tylko po co??? Pani Maria Szczeblewska parę razy już opisywała w komentarzach jak została potraktowana przez tą “wybrankę”. Dobrze, że są posłowie, którzy spotykają się z ludźmi nie tylko przed wyborami (vide Kochanowa) i podejmują różne ważne sprawy.
    Nie wiem, czy poseł Skutecki będzie w przyszłej kadencji Sejmu czy nie. Ważne, że jest teraz i ważne, że pomaga.
    Co do straży miejskiej – to za jej utrzymaniem są tylko ludzie z towarzystwa wzajemnej adoracji na koszt podatników. Nikt normalny nie widzi sensu w tym wydatku od dawna.

    Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

   • Co ? Zabolało, że poseł pochylił się nad stepnickimi absurdami?
    Trzeba było nie kraść!

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

   • Bredzisz chłopie od rzeczy.
    Dobrze, że wreszcie jakiś poseł zajął się sprzątaniem naszego podwórka.

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

  • … i dodaję że jestem oczywiście za likwidacją Straży Miejskiej w Stepnicy…..

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 3

  • ten poseł w d… był i wiadomo co widział. Pretensji do policji, prokuratury, sądów bo koleżanka nagadała ??? chyba te instytucja znają prawo trochę lepiej niż dziewczyny Kopic ? chociaż moge się mylić

   Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 4

   • @ Maro
    Mogłeś wymienić jeszcze wojewodę. Upsss…. Nie mogłeś, bo wojewoda przyznał rację “dziewczynom z Kopic”. Na resztę instytucji poczekamy 😉 🙂

    Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 2

  • 4400 zł wpływów to realny wpływ na konto gminy czy są to kwoty nałożonych mandatów, których ściągalność jest zerowa

   Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 11. Możecie zapytać Waszych radnych jak zamierzają głosować w tej sprawie i dlaczego. Wy ich wybraliście i tylko Wy macie prawo ich rozliczać.
  Ja chciałabym usłyszeć dlaczego zagłosowała za podwyżkami taryf za wodę i ścieki Pani Wrzosek oraz jak i dlaczego zamierza glosować nad wnioskiem Jacka.
  Pozdrawiam
  Monika

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

  • Pani Wrzosek jak zagłosuje to na 200 % za odrzuceniem wniosku ,albo się wstrzyma ,nie będzie napewno ZA, ano takiego radnego wybraliśmy …,ale to byó do przewidzenia wybierając ją na radną ,ona mieszka na osiedlu już ponad 20 lat i chyba dała się poznać jako osoba nic nie wnosząca dla społeczeństwa pozytywnego….

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 12. Bardzo dobra inicjatywa niezależnych! Będziemy świadkami demokracji po stepnicku!! Jestem sto procent pewien, totalnej zorganizowanej zapory na rozkaz wodza!! Chyba, że nastąpi oszczędnościowy spektakl pod publiczkę, ale cóż to będzie za miasto bez strażnika?! Nie wiem czy w ogóle ten ławicki czy jak mu tam, pozwoli wprowadzić taki wniosek na komisje a o sesji nie wspomnę, tak przecież postąpili z wnioskiem Jacht Klubu “Roztoka”, nawet Wojewoda ich nie rusza, taki mocny jest ten postbolszewicki STEPNICKI BETON!! Będzie ciekawie, może nie aż tak jak w Warszawie, gdzie PIS -wcy do dup mafijnych się dobiera!!

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 4

 13. koledzy jego” po strzelbie ” mówią ,że na polowanie też się nie nadaje 😍

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

 14. Słuszna próba rozwalenia układziku. Przy głosowaniu szanse mizerne,ale nie to jest ważne. Pokazanie ludziom, że można wnosić takie wnioski daje podstawy do tego aby uwierzyć, że przyszłość w Naszej gminie może być lepsza. Samo już wielokrotne używanie służbowego samochodu do celów prywatnych w swoich godzinach pracy takich jak podjeżdżanie do koła łowieckiego do którego należy „nasz drogi strażnik”słyszałem, że często jest już argumentem za podziękowaniem za dalszą „pracę”. Ciekawe jakie mocne argumenty przytoczą Andrzej i Rysio za ratowaniem swego kolegi na sesji?

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 3

 15. 80 tysięcy rocznie za kilkanascie bezpańskich psow i wożenie 4 urzędniczych 4 liter. To koszt angielsiego dla naszych dziei i jeszcze połowę tańsze dopłaty do przewozu dla maluchów. Popieram Radnego Jacewicza !!!

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

 16. Dwa razy droższy od anglistki a pożytek mniejszy!!
  Super Pani Jacku 🙂 🙂

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 2

 17. dwie opony i już strażnik powieziony,tak mówiły pokemony🚑

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 18. to już koniec Kataniego …
  doigrał się …

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

  • Andrzej nie pozbawi przecież kolegi pracy… Musi mieć kogoś na posyłki… Kasa nie jego, więc jak jesteście ciemni i mnie wybraliście to teraz płaćcie za moje zachcianki w postaci SM itp. A zależni od niego radni niczym żołnierze zagłosują tak jak im przemówi. Taką strukturę jaką sobie stworzył w tej ociekającej prestiżem gminie można tylko spotkać w wojsku gdzie rządzą jeszcze takie betony. Gość zna się na rzeczy, wystarczy spojrzeć na to gdzie był szkolony i na jakie tematy pisał swoje prace na studiach jeżeli Wyższą Szkołę Oficerską MSW im. Feliksa Dzierżyńskiego można nazwać uczelnią 😛
   Ubolewam nad tym, że nieliczna część tylko widzi kto tak naprawdę sprawuję urząd Burmistrza w tej gminie. Tacy ludzie nie powinni sprawować funkcji publicznych. PiS teraz wywala wszystkich z Policji z przeszłością typową dla Andrieja… Tutaj jest trochę ciężko dosłownie i w przenośni pozbawić stołka..
   Pocieszająca jest informacja, że to ostatnia kadencja, jeśli wybór padnie na osobę namaszczoną przez niego, klika będzie dalej, jeśli wygra ktoś nowy i świeży jest szansa na coś lepszego… Na ludzi normalnych, mądrych i myślących nie dających się uzależnić od gościa, który zawdzięcza sobie wszystko za nasze pieniądze… Ci przytakujący na każdym kroku radni, Lis przewodniczący bez pojęcia, i reszta stwarzająca pozory, że coś wiedzą nic nie wiedząc, nie wnoszącą niczego dobrego do życia Gminy, pozostawiają jedynie wszystko w rękach swojego najmądrzejszego wodza, który nadaje się już tylko na polowanie….

   Praca dyplomowa napisana w 1979 r. przez Andrzeja Wyganowskiego w Wyższej Szkole Oficerskiej MSW im. Feliksa Dzierżyńskiego pt.: “Socjologiczny aspekt współpracy z siecią tajnych współpracowników w warunkach Pomorskiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza w latach 1970-1978”. Materiały sygn. IPN Bu 001708/654, IPN Bu 1509/1176.
   Praca magisterska napisana w 1985 r. przez Andrzeja Wyganowskiego w Instytucie Kryminalistyki i Kryminologii Akademii Spraw Wewnętrznych w Warszawie pt.: “Modelowe cechy kandydatów na tajnych współpracowników wykorzystywanych do zabezpieczenia przedsiębiorstw połowów dalekomorskich i usług rybackich “Gryf”, “Odra” i “Transocean” przez Pomorską Brygadę Wojsk Ochrony Pogranicza w ramach spraw obiektowych. Wybrane zagadnienia”.

   Najlepsze: Dobre 22 Słabe 2

 19. czarne koty też będą łapać ? 🙂

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 20. za czasów kiedy takowa formacja zbędną była pogromca bezpańskich psów ( nie nazwę go hyclem) 🙂 otrzymywał wynagrodzenie w kwocie 10 zł.(dziesięć złotych ) za pojmanego pieska ,pracodawca pozostaje ten sam a hycel na etacie ma większe potrzeby i pora to zmienić ,BRAWO JACEK!! .Ile teraz płacimy za pieska ?

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

 21. Brawo! To właśnie dowód na to, co piszę od lat. Naszej Gminie jest potrzebna młoda krew u władzy! Wykształceni, obeznani z współczesnymi realiami i pozbawieni kompleksów młodzi ludzie, którzy wiedzą dlaczego i DLA KOGO starowali w wyborach! Brawo Jacku!
  Nie oszukujmy się, odrestaurowani emeryci w XXI wiek nas nie zaprowadzą, ludzie osiadli mentalnie w głębokiej komunie nie okażą nam szacunku. Dlatego niezmiennie stawiam na młodą krew!
  Pozdrawiam Mieszkańców i czekam na więcej Młodych Aktywnych 🙂
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 3

 22. Popieram inicjatywę!

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 4

 23. Brawo. Jestem ZA

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)