Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

“Syf na plaży” w Stepnicy za kasę podatników

IMAG0285“Moja córka przebywająca w Stepnicy wybrała się na naszą plażę, sama ją zachęcałam teraz żałuję” – tak relacjonuje to, co w ostatnich dniach wakacji zastała na stepnickim kąpielisku jedna z mieszkanek Stepnicy.

Ratownicy suto opłacani z pieniędzy gminnych są szczęśliwi. Nikt nie zakłóca im błogiego spokoju, bo kąpiących się nie ma. Zapytani dlaczego nikt nie zadbał o czystość twierdzą, że się nie opłaca, bo to już koniec wakacji.

W te ostatnie dni lata pogoda dopisuje, spragnieni wypoczynku poszukują każdej możliwości wykorzystania maksymalnie wolnych wakacyjnych chwil. Każdy dobrze prosperujący biznesman, dbający o swoje interesy, czerpie korzyści do samego końca – gmina tego nie robi! Wywalanie pieniędzy w błoto to ich specjalność.

Niezależny radny Jacewicz podnosił temat niegospodarności gminy w obsłudze plaży i marnowanie pieniędzy, niestety burmistrz problemu nie rozwiązał. Widać nie radzi sobie, a nawet używając kolokwializmów oferowane przez gminę usługi schodzą na psy. Pewnie dlatego, że chcąc nie chcąc płacą mieszkańcy.

50 komentarzy

 1. Jako dziecko jezdziłem do rodziny wStepniczce (lata50),chodziliśmy na plażę piękną czystą ,po drodze skręcaliśmy za kinem koło sklepu tzw.żelazny była kąpiel w kanale młyńskim,czesto kupowaliśmy za grosze Miętusy u rybaków przy plaży, i n iezapomniane Kąpiele w zbiorniku z serwatką w mleczarni kończone ucieczką przed kierownikiem mleczarni to były wspaniałe letnie wakacje.Jeszcze dodam po drodze smaczne gruszki koło kużni u pana Witka i jazda kolejką z Łożnicy do Stepnicy.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • A ma Pan może jakies zdjęcia z tego okresu?
   Może napisałby Pan krótki wspomnieniowy artykuł?
   Kategoria “Kronika Stepnicy” zbiera takie artykuły…

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

   • Niestety jeśli chodzi o zdjęcia to nie posiadam ,tylko takie rodzinne jak bylismy dziećmi.mimo moich 70 lat czuję jakiś sentyment do Stepnicy.wracają dziecięce wspomnienia.Smutny był okres gdy zbliżał się odpust św Jacka ,wiedzieliśmy że kres wakacji bliski. Sam odpust był świetny tych straganów pełno zabawek.chodziliśmy po zakupy do sklepu jak ciocia mówiła za porodówką gdy mama prosiła o funt cukru ,soli to pani sprzedawczyni mówiła poznanioki przyjechały bo na funty kupują.DO dziś nucę Apasjonatę która utkwiła mi w pamięci na jakimś festynie na placu wprost kościoła przy skręcie na plażę,grał na gitarze i śpiewał facet.Widziałem nurków w porcie którzy wyciągali beczki z śrubami chyba poniemieckie.Pamiętam ruiny kościoła w stepniczce.Widzę na monitorze wasze wspomnienia dbanie o historię tak trzymać.chodziłem też do kina za Gowenicą ,do pawilonu na jakieś teatrzyki.wakacje ostatnie to był 1961rok.idwa razy wokolicach mojej trzydziestki,poraz ostani na pogrzebie. cioci chyba 5 lat temu.takie miłe wspomnienia dziecięce.Pozdrawiam Stepnicę i StepniczanMam tam jeszcze kuzynostwo ,ale to już inne czasy i lata.Byłem na szczycie wieży w Miłowie ,byłem w Spałonej wiosce za Gąsierzynem.tylko jedno nie pasuje gdzieś jako zabytki podajecie mleczarnie,której nie ma te kąpiele w tej serwatce posklejane włosy itd.może jeszcze coś napiszę jeśli coś by interesowało miłych Stepniczan.to była ul gen. świerczewskiego znałem tam wszystkich

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 2. Na”motor rozwoju “nasz bur….mistrz wsiadł już w 2002r i co ?motor szybko się zalarł !a co było przyczyną? Zbyt wiele trafiło do swojego brzuszka i motor nie jest w stanie wieźć a mialo być tak pięknie ,”zarabiać nie muszę dużo bo mam niezłą emeryturę ,zastępca tu zbędny to zbyt mała gmina aby tego nie ogarnąć itp…itd “..to ciemnogrodzianie doprowadzili mnie do stanu ,że atomu szukac muszę aby ich poskromić 🔫🔫🔫

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

 3. już od dawna demencja doskwiera i bardzo szybko postępuje ,podobnie jak u tego co na rozkaz minu_siki klepie ,wkrada sie jak kot i znaczy teren 😺😺

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 4. ta zupa się gotuje od odrobiny słońca a miała zostać jeszcze podgrzana przez chłodzenie elektrowni atomowej, były takie przymiarki, powstała nawet mapa z dwoma lokalizacjami atomówki w stepnicy (stepnica-1 okolice rezerwatu stepnica-2 gąsierzyno) ale nic z tego nie wyszło bo na szczęście państwo działa tylko teoretycznie. nikt już o tym nie pamięta ilekroć o tym mówię to ludzie w stepnicy wybałuszają gały i kręcą głową, może warto przypomnieć tym co mają krótką pamięć? ile kasy na to poszło, była nawet wycieczka na zachód by samorządowcy z polski mogli sobie “pomacać pręty”

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 5. Zastanawiam sie co za osobnik wciska pod wszystkimi, tak trafnymi i jakże prawdziwymi komentarzami negatywną ocenę. Większość ma po jednej więc wnoskuję, że to jeden i ten sam bidulek się tu ciśnie.
  Czytasz chociaż to co negujesz? A rozumiesz?

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 6

  • Zwarli szeregi i wyszło im max 3 minusy. Coś topnieje ruch poparcia dzikopodobnych i łasiczkowatych 😉 🙂

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 4

  • To ja!
   Nie popieram ani was ani nikogo innego poprostu śmiech na sali. Skoro woda brudna to po co się do niej pchacie…wczoraj moje komentarze nie chciały sie ukazać ciekawe jak będzie dzisiaj?pozdrawiam serdecznie wszystkich z uśmiechem na twarzy….

   Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 10

   • Syf na plaży to efekt zaniedbań. Zresztą wcześniej było ciężko tam pływać bo człowiek w zielsku się motał. Kiedyś plażę regularnie czyszczono i było ok. I o to tu chodzi- skoro na utrzymanie plaży i reklamowanie gminy wydawane sa duże pieniądze, to w tym wypadku wydajemy je dosłownie w błoto! Bo w marketingu nie ma nic gorszego od niezadowolonego i rozczarowanego klienta. A wystarczyło zadbać i nadzorować. Nie wiem co Panią tak bawi? Fakt, że ucina sie wydatki na dzieci na wszelkie możliwe sposoby i jednocześnie głupio trwoni olbrzymi majątek gminy? W tym nie ma nic śmiesznego, bo to wszystko idzie z naszej kieszeni. Uważa Pani, że nie można komentować tego w jaki sposób są wydawane nasze pieniądze? To proszę się nie dziwić kolejnym podwyżkom podatków i taryf oraz kolejnym skażeniom wody. Władzę stać na bylejakość właśnie dzięki takim usłużnym mieszkańcom co to za “nikim nie są”, wszystko im zwisa i krytykują tych, co mają odwagę głośno mówić o nieprawidłowościach. Komuna się skończyła, więc warto by i Pani z jej mentalnie wyszła. Poza tym nasza wladza niby NS nie czyta a często podejmowano działania właśni epod wpływem artykułów lub komentarzy.

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

 6. Dokładnie to chciałem napisać ,dzięki wręczyłes mnie 😂”dekoracje dozynkowe ” mogli stawiać na trasie turystycznej 😝

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 7. Zastanawiająca jest biała flaga z tymi zakwitami i informacją na stronach sanepidu o wodzie nieprzydatnej do kąpieli

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • prokurator już to ustali …

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • Jest godzinie 10.25 , 29.08.2016,byłem z psem na spacerze w pobliżu stepnickiej plaży . Na maszcie powiewa biała flaga i kręcący się na żółto ubrany ratownik. W dniu wczorajszym dwie kobiety również przy białej fladze po kąpieli w tej wodzie, wywiozły dzieci po objawieniu się wysypki na ciele po kontakcie z tym syfem na plaży!! Publiczne organy które odpowiadają za zdrowie i bezpieczeństwo kąpiących się to SANEPID, który niby ogłosił komunikat o wodzie i plaży stepnickiej niezdatnej do użycia, Straż Gminna z Burmistrzem na czele i odpowiedni urzędnicy nie wspomnę o ratownikach, którzy bez względu na hierarchię lokalnej władzy,( której właściwie nie ma bo choruje na głąbogłowie ) obowiązani są do przestrzegania komunikatów o stanie sanitarnym i ochronie życia i zdrowia osób wchodzących do tej wody w Stepnicy!!
   Stwierdzam istnienie syfu nie tylko w wodzie ale w całym tym zasranym państwie ułożonym i poustawianym na modłę SB-eckiej mafii!! Wybierajcie dalej tych debili i złodziei do samorządów a będziecie mieli stepnicki raj ” wieś śpiewa wieś tańczy” byle jak ale wesoło a cuchnąca wazelina ma się bezkarnie i dobrze!!

   Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

   • Telefonowałem do SANEPIDU w sprawie plaży stepnickiej i dowiedziałem się, iż w sobotę stwierdzono dobry stan wody i plaży, na pytanie dlaczego nie odwołano komunikatem tego wcześniejszego stwierdzenia, dowiedziałem się że to Urząd M/G winien ogłosić o zdatnej wodzie na plaży w Stepnicy!! Podtrzymuję to co wcześniej napisałem : matactwa duetu Wyganowski/Marcinkowska z Sanepidu Goleniowskiego!! Ciekawe kiedy oczyścili ten syf może popłuczyny z siatek rybackich zrzucane do basenu rybackiego “zneutralizowały” szkodliwe zawiesiny na całym akwenie Roztoki !! Mamy nowy “cuud nad Stepnicą” Trzeba pogadać z “sandałem” ?!

    Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

    • Moc sprawcza Goleniowskiego Sanepidu jest niesłychana! Najpierw mieliśmy cudowne, jednodniowe skażenie wody. Sprawa o tyle ciekawa, że przeżywalność bakterii Escherichia coli w wodzie wynosi od 1- tygodnia do 1- miesiąca a samo badanie laboratoryjne musi być wykonane w akredytowanym laboratorium i trwa ok. 72 godzin. Teraz cudowne oczyszczenie wody na plaży w wykonaniu tej samej instytucji. Czekam na ostatni cud- zamienienie wody w Zalewie w wino. Panie z Sanepidu, do dzieła! 😉
     Pozdrawiam
     Monika Moroń

     Najlepsze: Dobre 19 Słabe 1

     • Z komunikatu internetowego n/t wód na plażach dosłownie przed pięcioma minutami czerwona kropelka z komunikatem o zamkniętej plaży w Stepnicy została zamieniona na zieloną, czyli od 26.08.2016. do dnia dzisiejszego obowiązywał zakaz, którego nie przestrzegał ani Wyganowski ani firma ratownicza obsługująca stepnicką plażę. Jak zwykle demonstracja bezprawia!! Jest zatem co wyjaśnić bo ludzie korzystali z wody na podstawie nielegalnie wywieszonej białej flagi. Komunikat o zakazie kąpieli w Stepnicy leciał również na pasku w programach regionalnych do późnej nocy a więc komu Pani Marcinkowska wciska ciemnotę o wiarygodności działań SANEPIDU w Goleniowie?? Czas wymienić państwowych, nomenklaturowych oszustów zanim dojdzie do nieszczęścia o ile już nie doszło!!

      Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

      • O MATUNIU KOCHANA !!!!! co to się dzieje w gminie ,kto poniesie odpowiedzialność za pozwolenie na kąpiel w tym zasyfionym zalewie ,KTO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!!! ,LUDZIE STRACILI ZAUFANIE DO RZĄDZĄCYCH TRAGEDIA ..

       Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

    • Jeszcze bedzie Pan prosił “sandała” o sakramenty, prosze zastanowic sie nad okresleniami.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 14

 8. Sinice mogą być naprawdę groźne, szczególnie dla dzieci i osób osłabionych. To dlatego, że wytwarzane przez nie toksyny mogą działać działają drażniąco na skórę i błony śluzowe lub prowadzić do uszkodzenia nerek, serca, a także wątroby. Neurotoksyny zaburzają pracę układu nerwowego i mięśni, a w skrajnych przypadkach mogą wręcz prowadzić do skurczu mięśni i śmierci wskutek uduszenia.

  Dlatego dla własnego dobra lepiej nie patrzeć przez palce na zakaz kąpieli w zbiornikach wodnych. A jeśli już taka kąpiel będzie miała miejsce mimo zakazu, zaraz po wyjściu z wody trzeba wziąć prysznic, umyć dokładnie włosy i porządnie wyprać kostium kąpielowy.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

  • Na bank to Andrzejek kazał wywiesić wczoraj białą flagę no bo jak to, oficiele na dożynki się zjechali, pontonikiem strażackim było wożone, wszystko u naszego dobrodzieja musi byc tip top. Wczoraj kąpały się przede wszystkim dzieci. Jeśli jest tak że nie zniesiono zakazu i np jutro znowu pojawi się czerwona flaga to moi drodzy, sprawa nadaje się do prokuratury.

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 9. Woda w miejscu wykorzystywanym do kąpieli nie powinna zawierać zanieczyszczeń w postaci
  obecności skażenia mikrobiologicznego w ilościach przekraczających wymagania, o których mowa w
  załączniku do rozporządzenia, innych organizmów, w tym zakwitu sinic przybierającego postać
  kożucha, smugi lub piany, a także rozmnożenia się makroalg lub fitoplanktonu morskiego, lub
  materiałów smolistych powstających wskutek rafinacji, destylacji lub jakiejkolwiek obróbki pirolitycznej
  w szczególności pozostałości podestylacyjnych, lub szkła, tworzyw sztucznych, gumy oraz innych
  odpadów – stanowiących zagrożenie dla zdrowia lub życia osób kąpiących się.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 10. Marian Piaskowski, rzecznik gdyńskiego sanepidu: – Woda z sinicami przypomina zupę szczawiową. Jest gęsta, mętna, zielonkawa i nieprzyjemnie pachnie.

  Sinice są szkodliwe, kontakt z nimi może powodować wysypkę i zaczerwienienie, a w ekstremalnych przypadkach także poważniejsze skutki: bąble, owrzodzenie wokół ust, a nawet symptomy typowe dla infekcji górnych dróg oddechowych: duszności, objawy przypominające grypę albo zapalenie płuc. Wszystko zależy od tego, jak dużo czasu spędzamy w wodzie, z jakim gatunkiem sinicy mamy styczność i co on wydziela, oraz od predyspozycji naszego organizmu.

  Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,18295445,Baltyk_zakwitl_glonami__Efekt__Zamkniete_kapieliska.html#ixzz4IfokRZOi

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 11. czepia się aby mieszkańcy uprzątali tereny , które należą do drogowców na sławnej” trasie turystycznej” i tam właśnie na tej zalebiedzionej ulicy (to chyba jest Wolińska )niedawno widziałem pana z ekipy sprzątających nie wiem jak to nazwać odkurzacz czy dokurzacz ,wydmuchiwał śmieciuszki z kamyczków przed posesją pewnego mieszkańca 🙂 ?,dalej przed byłymi zakł.okien, przed mleczarnią ,myślałem ,że mam omamy ,zwolniłem do zera…. było to śmieszne ale prawdziwe .

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

  • TO JEST SKANDAL ŻE W GODZINĘ TYSIĄCE AUT PĘDZI PRZEZ TĄ WĄSKĄ DROGĘ CZY WŁADZA TEGO NIE WIDZI ŻE TA DROGA JEST NIEODPOWIEDNIA DO TAKIEGO OBCIĄŻENIA, NIEBEZPIECZNA I REKLAMOWANIE WSZĘDZIE ŻE WARTO TAM JECHAĆ JEST SKANDALEM? CO NA TO BURMISTRZ? CZY NAPRAWDĘ MUSI DOJŚĆ DO TRAGEDI ŻEBY WSZYSCY ZROZUMIELI ŻE WIEJSKA DROGA Z LICHYM ASFALTEM I DZIURAMI NIE MOŻE UDAWAĆ DROGI KRAJOWEJ? A MIESZKAŃCY NIE MAJĄ OCHOTY WDYCHAĆ DWA MIESIĄCE SPALIN I PATRZYĆ CZY TIR CZY INNY WARIAT WJEDZIE W DOM?? PAN MARTYNIK CZYTA TEN PORTAL MOŻE ZAMIAST CZAPKOWAĆ OPISZE JAK JEST W GAZECIE GOLENIOWSKIEJ? CAŁA GMINA NIE CZERPIE ŻADNYCH KORZYŚCI Z TEGO KORKU AUT A TYLKO STRATY BO OSP CO CHWILA JEŹDZI ZESKROBYWAĆ JAKIŚ WARIATÓW Z DRZEW I ASFALTU KTÓRZY PĘDZILI 140KM/H NA DZIURAWYCH MOSTACH ZA MIŁOWEM. NIE MÓWIĄC O ZATYKAJĄCYM SMRODZIE, HAŁASIE, DRGANIACH. LUDZIE TYM ŻYJĄ I O TYM MÓWIĄ NIE MOWIAC JUZ O TEJ WODZIE A TU GROCHEM O ŚCIANE, PODRZĘDNE WALKI O NIC NIE ZNACZĄCE PUCHARY I ZAWODZĄCE ZESPOŁY (KTÓRE NIC NIE OSIĄGNĘŁY) ZE SCENY, CZY WYŚCIE ZWARIOWALI?

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

   • cała prawda i tylko prawda ,wczoraj nie można było znieść naprawdę tego wszystkiego co się zadziało na drodze przez wioski gminy Stepnica korek nawet tworzył się we wsi Miłowo przez chwilę do 23 mknęły samochody wracających do domu mieszczuchów i nie ważne że jest ograniczenie do 40 km/GODZ,ale mówmy że to droga alternatywna ,i jadą jadą i jadą.Dzięki Ci Panie że to może ostatni taki najazd przez wsie ,naprawdę po remoncie mostu myślę że coś się zmienić musi ,a mostek przed Miłowem ,na Stepniczce to jaką mają żywotność

    Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

  • się i bardzo słusznie ,a kto ma kosić trawsko na działkach ,które mają właścicieli,,i to oni powinni zadbać o porządek,,trawsko przysłaniało a jakże nawet dekoracje dożynkowe,.DOBRY GOSPODARZ WIDZI WSZYSTKO I WSZĘDZIE.MOŻE KIEDYŚ TAKIEGO GOSPODARZA MIASTO POSIĄDZIE….

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 3

 12. A może tak miłościwie na panujący wyśle ekipę z sekatorem i zrobi porządek z krzaczorami na przystanku PKS. Aby wyjechać z osiedla małym samochodem to trzeba podnieść dupę z fotela,żeby zobaczyć czy coś nie nadjeżdza z prawej strony.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 13. Dramat!! Oni tylko wydawać nasze pieniądze potrafią a gospodarzyć już nie. Tysiące na reklamę, foldery i urzędników a syf coraz większy. Proponuje ruszyc urzędnicze cztery litery, daleko z urzędu nie mają, i pilnować mienia gminy. “pańskie oko konia tuczy”, u nas ani pana a koń raczej naszą szkapę przypomina….
  Syf i malaria….

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 14. Zakaz kąpieli w Stepnicy. Do odwołania. Cieszę się że wymeldowalem się z tej gminy. Syf i malaria!

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 15. Wstyd panie burmistrzu,w domu też pan tak masz?
  Zabierzcie się do porządnej pracy, a nie knujecie jak tu jeszcze wyrwać parę złotych z publicznej kasy.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 16. że znajomi moi ,którzy postanowili odwiedzić Stepnicę (piękni i młodzi tutaj jeszcze nie byli 🙂 ,przesadzają a tu proszę .Powiedzieli fajnie tylko brudno ,molo zasrane , że stopę trudno postawić (choć wokół pełno wody…..zdatnej do umycia mola :),po spacerze po plaży dopatrzeli się ,że czarne mają podeszwy swoich stóp..i trudne do umycia ,włączyli śmiech i powiedzieli , “co ten Porada w dzieńdobry.tvn. opowiada ? kłamczuszek ! ” 🙂

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 17. Żaden prywatny przedsiębiorca nie pozwoliłby sobie na plażę w takim stanie i takie straty. Tłumaczenie się sinicą to wielka ściema!
  Dodam że dzierżawca przystani jachtowej też dupy nie ruszy zeby oczyścic slip z syfu żeby żeglażom nie śmierdziało. Tak miasto Stepnica zapraszające turystów dba o to żeby za rok wrócili….
  Ignorancja, olewanie przedsiębiorców płacących podatki i utrzymujących się z turystyki i marnowanie szansy jaką ma Stepnica w chwili kiedy turystyka krajowa tak dobrze się rozwija.
  Żal….

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 18. Jak wydzierżawili by plażę jakiemuś przedsiębiorcy to lepiej byśmy na tym wszyscy wyszli. Mam nadzieję, że Radny Jacewicz rozliczy ich porządnie z tego tematu.
  Za co się nie złapią to ciągle straty.
  Wyganowski tyko rozkazywać potrafi, ale to bardzo niekompetentny gospodarz.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.