Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Woda z ujęcia Miłowo jest już zdatna do spożycia !

czysta-woda

Woda z ujęcia Miłowo jest już zdatna do spożycia. Poniżej decyzja wraz wynikami badań:

Decyzja Sanepid

16 komentarzy

 1. Dla przypomnienia w 2014 roku w Łące odbyło się spotkanie przedwyborcze z obecnym burmistrzem i Rysiem w roli głównej poprzedzające wybory, które odbyły się 16 listopada 2014.Był również obecny przeciwnik Rysia w wyborach z kamerą w celu uwiecznienia zdarzenia co bardzo Rysia wzburzyło, że nie jest gwiazdą filmową jak stwierdził kategorycznie i zabronił filmowania akcji.Gwiazdą filmową raczej być i tak nie może bo zbyt często chodzi najebany i mógłby zgubić tekst i sam siebie.Frekwencja bardzo słaba,rzec by można tragiczna,co potem daje w realu efekty jak w słabej komedi,którą obserwujemy na co dzień w całej gminie.Niestety ludzie w Naszej gminie w znakomitej większości mają raczej mierne poczucie odpowiedzialności społecznej. Rysio nie szczędził wysiłków aby ratować Wyganowskiego z opresji trudnych pytań bo słyszałem, że radził sobie bardzo kiepsko.Dla Rysia to było być albo nie być, więc walczył jak przysłowiowy lew pewnie również w perspektywie gra była o stanowisko dla żony Rysia Pani Dyrektor.
  Teraz najważniejsze, padły pytania o biogazownie,oświetlenie ulic,stan wodociągów i jakość wody!, hydranty przeciwpożarowe,celowość iwestycji polegającej na budowie drogi dojazdowej do posesji Pana Kierońskiego, która powinna być wyjaśniona do końca w imię sprawidliwości społecznej.Dla przypomnienia Pan Kieroński to potencjalny współinwestor biogazowni w Łące ten sam który podobno twierdził, że mieszkańcy Łąki to zacofane buraki.Kandydat na burmistrza zapewniał ,że z wodą i innymi poruszonymi sprawami będzie dobrze. Obietnice,obietnice „zobaczyliśmy je”! tak jak podobno ktoś widział Yetti. Wszyscy o nim mówią nikt go nie widział.
  Wykonanie profesjonalnej stacji uzdatniania wody z systemem filtracyjnym , lampami UV- bakeriobójczymi itd. można zlecić np.w firmie EUROWATER (pure water treatment) http://www.eurowater.pl Na takie ujęcia wody jak w naszej gminie koszt około 30 do 40 tysięcy plus roczny serwis około 4 do 5 tysięcy ( koszt wymiany lamp itd.) Radni „burmistrza” bo nie mieszkańców szybko oddali Nasze wodociągi dla WOZu nie znaleźli czasu na pochylenie się nad tym problemem, dochodzi do tego zupełny brak kompetencji pracowników UMiGS w zakresie ochrony środowiska itd.
  Pamiętajcie o tym wszystkim przy okazji następnych wyborów!

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 2. Zleceniodawcą tego badania są Wodociągi Zachodniopomorski a na dole drobnym drukiem, że próbki do starczył zlecenidawca
  a wię i pobierali sami nikt nie wie gdzie naprawde pobierali
  Sanepid goleniowski brawo brawo
  wszedzie banda osustów

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 3. kto na tych piknikach z talonikami po jadło stoi w kolejce po prostu wstyd mało zarabiają i tacy głodni.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 4. Wojewódzki sanepid ogłasza skażenie a dzień później powiatowy w Goleniowie, na dzień przed Galą Boksu odwołuje alarm… Jakoś nie przekonało mnie.
  Czy ustalono miejsce skażenia i jakie środki zaradcze zastosowano? Czy też tradycyjnie zalano g..wno w wodociągu hektolitrami chloru? Ta woda jest nie tylko regularnie skażona, jest ciągle mętna (a nie powinna być) i od czasu do czasu strasznie śmierdzi. No ale za to mamy mariny, do których jakoś jachty nie chcą cumować, hale sportowe, najdroższe świetlice, urząd remontowany już chyba co rok, masę placów zabaw i boisk. Tylko podstawowe potrzeby leżą odłogiem.
  Na Galę boksu pieniądze są co rok, na podwyżki i wysokie pensje ale na wodociągi nie ma.
  Radni co zagłosowali za podwyżkami powinni honorowo na komisjach i sesjach pić kranówę. W końcu są tak zadowoleni z WOZu i burmistrza. Pierwszy łyk należy do Ławickiego, który poza krzykiem niczego nie oferuje.
  Zapomniałbym- dzięki naszej władzy należę do grona rodziców, którzy co miesiąc płacą za dowóz swoich maluchów do szkoły. Bo w tej gminie oszczędza się najpierw na dzieciach potem na reszcie mieszkańców. Ale “władza sama się wyżywi”. Dziadostwo!!

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

  • a woda ,która nam dowożono to co zostawiała na dnie poprostu syf,pytam pana skąd wozicie nam tą wodę (BO OSTATNIO JAK BYŁA SKAŻONA TO NABIERALI PONOĆ W MIŁOWIE ) I dowozili mieszkańcom,pan mi odpowiada że z innego ujęcia ,ale skąd nie usłyszałam.poprostu brak słów i sił by się wypowiadać na ten temat,nie doczekamy nigdy wymiany rur azbestowych,i cieku czystej wody z kranu ,obecnie tyle leja chloru do wody że jest momentami tak biała jak mleko

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 5. większe zaufanie mam do deszczówki w moim zbiorniczku na herbatke zawsze mam zapas butelkowanej (nie z biedry) moje dziecko od zawsze ma zakaz korzystania w szkole z “bidetu ” 😍 zwanego źródełkiem .

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 6. poszło ekspresowo

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 7. http://www.goleniow.net.pl/news.php?extend.6251

  Raport NIK o kształtowaniu cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków – https://www.nik.gov.pl/plik/id,11672,vp,14030.pdf

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 8. Mam, że tak powiem, mieszane uczucia 🙂

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.