Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

UWAGA!!! WODA NIEZDATNA DO SPOŻYCIA!!!

woda-niezdatna-do-picia

 

Ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody bakteriami grupy coli  nie należy spożywać wody z wodociągów w miejscowościach :

Stepnica, Stepniczka, Bogusławie, Miłowo, Piaski Małe, Gąsierzyno, Kopice i Czarnocin.

decyzja Sanepidu :

http://www.wsse.szczecin.pl/artykul/komunikaty#

 

32 komentarze

 1. Wszystko było do przewidzenia! Kiedyś ujęcie wody w Łące teraz Miłowo.Podzielam niepokój mieszkańców zagrożonych miejscowości i namawiam do przyszłościowego lepszego wyboru burmistrza oraz radnych. Kiedyś sporo pisaliśmy na temat jakości wody z ujęcia w Łące na NS ale wiele głosów zwłaszcza ze Stepnicy mówiło „chcieli takiego radnego to mają, niech się martwią sami”.Jestem daleki od takiego rozumowania. Razem możemy zdziałać więcej pamiętajcie!
  PS.ciekaw jestem dlaczego radni „niezależni”zagłosowali przeciw dopiasaniu do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Racimierzu innych uciążliwych inwestycji dla mieszkańców które były wnioskowane? Na złość przewodniczącemu czy mieszkańcom? Od razu powiem, że zasłanianie się ewentualnymi sprawani pozwu ze strony inwestora i kosztów dla gminy to tylko ściema! Właśnie tracicie wyborców!

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 6

  • Wielbiciel Ławickiego?

   Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 3

  • O ile mi wiadomo Radni Niezależni nie głosowali “przeciw dopisaniu do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Racimierzu innych uciążliwych inwestycji dla mieszkańców” tylko przeciw zmianom w studium w proponowanej wersji w ogóle. Chodzi o nieuwzględnienie w studium nowych regulacji zawartych w tzw. “ustawie odległościowej”. Nasza Gmina nie kończy się na Racimierzu a w studium i w planie zagospodarowania przestrzennego ciągle mamy ponad 1000 ha przeznaczonych pod budowę elektrowni wiatrowych. Po prostu- oszczędzając pieniądze podatników chcieli dostosowania od razu studium do obowiązujących przepisów.
   Pozdrawiam
   Monika Moroń

   Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

  • Obywatelu!
   Widać nie do końca orientujesz się w sprawie. Nie pozwól żeby Ławicki zamydlił ci oczy.
   Uchwała zmieniająca mpzp była sporządzona jak zwykle niezgodnie z prawem. Uwagi co do zapisu o uciążliwych inwestycjach zostały wpisane jako nieuwzględnione. Radni niezależni głosując przeciw, głosowali przeciwko mpzp z nieuwzględnionymi uwagami o uciążliwych inwestycjach.
   Zapytaj Wyganowskiego dlaczego nie uwzględnił uwag i Ławickiego dlaczego się wstrzymał a nie zrobił nic więcej tylko znowu zaatakował radnych niezależnych?
   Odnośnie wiatraków w studium – nie przeszkadzają ci te plany?
   Radni niezależni wnosili uchwałę z uwzględnieniem zapisu o ich zakazie Ławicki jednak ją wywalił do kosza i ma to gdzieś, ewidentnie dba tylko o własny tyłek i w dodatku nieumiejętnie.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

   • Czyli klasyka. Przewodniczący z burmistrzem nie uwzględnili uwag mieszkańców a winę zwalają na niezależnych. Klasyka gatunku! Komunizmu z człowieka wołami nie wyciągniesz 😉

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

   • A ten wesoły duecik (burmistrz-przewodniczący) kiedykolwiek uwzględnił wnioski mieszkańców? Przecież tak jest zawsze. Mieszkańcy składają wnioski a ten duet egzotyczny nie tylko odrzuca wszystkie propozycje mieszkańców ale jeszcze po chamsku komentuje inicjatywy odważnych i często bardziej rozumnych od nich ludzi. Zdziwiłbym się gdyby mieszkańców posłuchali. Co do wniosków mieszkańców- to tradycyjnie odrzucili wszystkie wnioski do studium. Obywatel coś pokićkał albo źle zrozumiał. Najlepsze jest to, że Ławicki jako pierwszy powinien głosować za wnioskiem mieszkańców, bo załatwienie sprawy biogazowni było jego sztandarowym okrętem podczas kampanii. Przykro mi Obywatelu ale tak jest- mieszkańcy Łąki wybrali takiego radnego. Na pociechę dodam, że nie jesteście sami- męczymy się z nim wszyscy 😉

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

 2. Wy jak zwykle marudzicie , że kalowke pic musicie .
  Wskażcie w którym Ciemnogrodzie cola z kranu leci codzień.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 3. Na olimpiadzie mają wprowadzić nową dyscyplinę: bieg za beczkowozem. Właśnie trwają eliminacje.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 4. Może to jest przyczyna? Czy ktoś to sprawdził?
  http://nowa-stepnica.x25.pl/2012/06/26/wodociag-to-czy-rura-ze-sciekami/

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 5. bez tylewizji😋toż to prestiż, dodatkowa atrakcja turystyczna a tutaj proszę władza wstydzi się coli w kranach skąd ta skromność 😂

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 6. czy w TYM można się kąpać?

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • Po pierwszym skażeniu wody Rafał przygotował dla naszych Czytelników poniższą instrukcję postępowania. Wówczas także mieliśmy do czynienia z bakterią coli. Link poniżej.
   Pozdrawiam
   Monika

   http://nowa-stepnica.x25.pl/2011/10/30/instrukcja-dla-mieszkancow/

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Radni p. Wyganowskiego mówię tu m.in o p. K.Wrzosek z czystym sumieniem głosuje za podwyżką wody – wody która jest bardzo często brudna i nie wiadomo od kiedy niezdatna do picia. To wybraliśmy sobie Radną .

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

   • Pani Radna akurat powinna najwięcej pytań pracownikom WOZ i burmistrzowi zadawać. Mieszkańcy osiedla od jakiegoś czasu borykają się z niesprawną kanalizacją i w niektórych łazienkach wybija im to i owo. Wiem, że kilka osób problem zgłaszało w Spółdzielni. Miała idealną okazję do zgłoszenia sprawy na sesji. No ale czego mamy się spodziewać po Pani Radnej??

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

   • jeżeli ktoś wcześniej znał P radną Wrzosek to na 100 % nie zagłosował na nią to osoba dwulicowa ,,cicha woda”,na co liczyli ci co na nią zagłosowali ,na to co udowodniła nie zabiera głosu wogóle ,a o zadawaniu pytań nie ma mowy

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 7. No jest jeszcze czas żeby poinformować zawodników o skażeniu wody w gminie. Niech się wójt CZERWIENI jak zadbał przez lata o miszkańców i przyjezdnych

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Do czerwieni nasza władza ma pewnie słabość. Ja bym chyba miała po 5 miesiącach szkolenia w Moskwie prowadzonego przez “służby bezpieczeństwa ZSRR”. Sentyment widoczny 😉 🙂

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

 8. Proszę bardzo! Na zdrowie wszystkim radnym nawiedzonym i chyba upośledzonym od picia tego zachlorowanego eliksiru “made in WOZ and Wyganowski!! ” Przypomnę tylko to, jak popapranymi robotami budowlanymi nad kanałem młyńskim nie przestrzegając rygorów i procedur ochrony wody pan Wyganowski, poszatkował rurociąg i zainfekował wodę w Stepnicy i jeszcze razem z panią dyrektor SANEPIDU na całą Polskę roztrąbił i codziennie wywiadów oboje udzielali, plując na WPEU i Daszkiewicza a na bohatera wykreował się tym,że dostawę beczkowozami zabezpieczył. Teraz kiedy regularnie wody na wszystkich ujęciach stepnickich są często zainfekowane, to mordy w kubeł i cisza jak makiem zasiał. Woda produkowana w Miłowie jest ciągle chlorowana bo nie radzą sobie ani technicznie ani organizacyjnie te baranie łby z WOZ-u!! Jedyne co potrafią wespół z tym półgłówkami zarządzającymi Gminą stepnicką, to opluwanie wszystkich którzy zwalczają te paranoiczne decyzje inwestycyjne oraz kompletny brak nadzoru właścicielskiego nad czymkolwiek!! Ale najważniejsze są propagandowe spektakle sesyjne gdzie uchwalane są arcydzieła bezprawia i korupcji. MAFIA W STEPNICY ciągle ma się dobrze bo wspiera i rozwija ją skutecznie koalicja SB/PO. Tak będzie jeśli będziecie wybierać politycznych i skompromitowanych nieudaczników. Pan Wyganowski już zrobił karierę, z której nie odszedł w chwalę i jak widać znowu zostawi po sobie kupę gnoju!! Ktoś to będzie musiał posprzątać lub grożą nam zarządy komisaryczne!! Te właśnie którymi na początku swojej wójtowej kariery straszył mieszkańców Stepnicy, opluwając poprzednią Władzę!! Historia lubi się powtarzać!! To już widać i czuć, pożyjemy zobaczymy!!

  Najlepsze: Dobre 21 Słabe 2

 9. Wodociąg publiczny Miłowo zaopatruje 3 344 mieszkańców miejscowości: Miłowo, Stepnica Stepniczka, Bogusławie, Czerwonak, Piaski Małe, Gąsierzyno, Kopice, Czarnocin.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 10. A co z dzieciakami wypoczywajacymi ma Frajdzie i u Gumisia? Masakra!

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 11. Jest masa dzieci na kolonii. Trzeba będzie dowozić wszystkim wodę beczkowozami a na koniec burmistrz z szefem WOZu powiedzą, że trzeba znowu podwyżek, bo awarii dużo i koszty rosną. Tyle tylko że te awarie to efekt braku inwestycji w wodociągi i złego zarządzania. No ale na premie dla burmistrza i prezesa musi być. Matrix qrwa!!!

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 12. Trzeba wysyłać reklamację. Woda nie nadaje się do spożycia. Piszcie mailowo lub wysyłajcie pocztą a każdemu powinni dać 10% zniżki.
  Tu info z ich strony:
  “Nasza Spółka dokłada wszelkich starań , aby nasze usługi spełniały Państwa oczekiwania. Jednakże jeśli maja Państwo uwagi dotyczące jakości wody, rozliczenia opłat oraz jakiekolwiek spostrzeżenia dotyczące jakości naszych usług prosimy przekazać je do naszego działu obsługi odbiorców.
  Ze względów formalno-prawnych prosimy o informacje w formie listu, fax-u lub droga elektroniczną na adres biuro@woz.pl lub bezpośrednio z naszej strony WWW (formularz w przygotowaniu).”

  albo listownie: Wodociągi Zachodniopomorskie Sp z o. o.
  ul. I Brygady Legionów 8-10,
  72-100 Goleniów

  Jak nas wielu napisze i odczują to może w końcu coś z wodociągami zrobią, bo tak dalej się nie da!!

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 13. Nawet nie będę udawał zdziwienia bo to było do przewidzenia. Tylko nasza władzunia znowu “zaskoczona”. W namiocie dla VIPów i tak woda tylko butelkowana, więc problemu nie ma 😉

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 14. Więcej podwyżek muszą zarządzić! Do tego pierwsi! A woda jak była ch… tak jest jeszcze gorsza!

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 15. A bokserzy to co będą piły? Michalczewski mi się struje biedaczek.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 16. Cena niegospodarności. Mordobicia, koncerty, amfiteatry, super drogie świetlice, mariny, pusta hala za 6 milionów, mieszkania dla swoich i astronomiczne pensje urzędników. Na wodociągi zabrakło. Będzie tylko gorzej i drożej. Tyle lat NS pisze o tym problemie ale to jak biciem głową w mur. Przewodniczący zbyt zajęty własnym lansem a reszta brygady… pewnie wydawaniem pieniędzy. Co ich obchodzi syf w kranach??
  P.S. Czy umowa na 15 lat ze świetnym WOZ-em już podpisana?? Pan przewodniczący tak bronił a burmistrz polecał….

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 17. czyli znowu robi się kolorowo …

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)