Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

VIDEO Wspólne posiedzenie Komisji ds. Gospodarki i Budżetu i Komisji ds. Społecznych 2 sierpnia!

jawnosc-sprzyja

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Przepraszamy za urwaną część nagrania z przyczyn technicznych.

7 komentarzy

 1. C D N. Pragnę spytać radnych dla czego nikt nie zadał pytania, przedstawicielom Wodociągów szczecińskich, czy szukali u siebie jakiś oszczędności np. w nadmiernym zatrudnieniu czy wymiana starych urządzeń, energo chłonnych na nowocześniejsze bardziej oszczędne w energię elektryczną ?.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 2. Odniosłem wrażenie że P. przewodniczący jest pracownikiem Wodociągów Zach-pomorskich ?.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  • Informacja o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, dostarczanej do sieci wodociagowych na terenie:
   26 miejscowości ma taką informacje na stronie wodociągów ale Stepnicy tam nie ma
   Czy robia łachę że zapłacą za analize wody?
   Mamy prawo wiedzieć co pijemy
   Informacja, że zdatna do picia to o wiele za mało, bo już golym okiem widać, że kamienia w bród

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 3. Ponoć Pan Ławicki podczas dzisiejszej sesji Rady nie tyle kota ogonem odwracał, ile kręcił nim młynki. Co do postępowania nadzorczego Wojewody, wskutek którego już po upływie miesiąca nasza Rada zmuszona była zmieniać wadliwą uchwałę określającą zasady najmu mieszkań z gminnego zasobu mieszkaniowego informuję- że postępowanie nadzorcze Wojewoda wszczął w reakcji na wnioski złożone przeze mnie i Iwonę Krępic oraz Klub Radnych Niezależnych. We wniosku podnieśliśmy między innymi kwestie:
  – niezgodnego z ustawą subdelegowania (przekazania) wyłącznych kompetencji Rady na rzecz Burmistrza jako organu wykonawczego (chodziło m.in. o przekazanie Burmistrzowi uprawnienia do wydzielania w zasobie mieszkaniowym mieszkań funkcyjnych, przyznawania przez Burmistrza praw do mieszkań osobom “ważnym dla Gminy”, wykonującym ważne funkcje itp…,
  – zastosowania w uchwale niezgodnego z ustawą kryterium minimum dochodowego
  -oraz kilka innych sprzecznych z ustawą zapisów
  Co ciekawe- w obecnej uchwale zmieniono niemal wszystkie zapisy, których niezgodność z prawem podnieśliśmy we wniosku. Nadmieniam, że część tych uwag Radni Niezależni zgłaszali podczas poprzedniej sesji (29 czerwca) i zostali bezpardonowo zaatakowani przez Pana.
  W obecnej wersji uchwały ciągle znajdują się zapisy, które budzą nasze wątpliwości. Decyzje co do dalszych działań podejmiemy po otrzymaniu dokumentów z dzisiejszej sesji.
  Panu Przewodniczącemu radzę mniej atakować i krzyczeć podczas sesji Rady, bo to niczego do dyskusji nie wnosi a jedynie obniża jej poziom i powagi Radzie też raczej nie dodaje. A energię proszę spożytkować na “dokładną analizę” obowiązujących ustaw, bo z tym bywa różnie…
  Pozdrawiam Mieszkańców
  Monika Moroń

  Najlepsze: Dobre 18 Słabe 1

 4. Z kamerą wśród zwierząt

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 5. Pożyjemy…. zobaczymy

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 6. Ogłaszam wielki sukces w walce o DOSTĘP DO INFORMACJI PUBLICZNEJ!!!

  W minucie 9:05 burmistrz ogłosił, że w porozumieniu z przewodniczącym rady uzgodnił, że od tego posiedzenia komisji wszystkie posiedzenia będą nagrywane (VIDEO) przez umieszczoną w rogu kamerę i publikowane na stronie internetowej MiG Stepnica.

  Wspólne posiedzenie Komisji z dnia 2 sierpnia stało się tym samym historyczną chwilą w naszej gminie!

  Dziękuję wszystkim, którzy o to walczyli od 5 lat dzielnie nagrywając posiedzenia i publikując je w sieci internetowej poświęcając na to godziny swojego cennego wolnego czasu, tym, którzy składali wnioski o udostępnianie informacji i tym, którzy z zainteresowaniem lub nie, dzielnie oglądali posiedzenia publikowane społecznie.

  Oczywiście sprawdzimy jak to będzie w praktyce wyglądać przez kilka kolejnych posiedzeń i będziemy kontynuować pracę na rzecz JAWNOŚCI w naszej gminie.

  Watchdog

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)